CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: LARPAK »

Fokat pisze:Podziwiam ludzi, którzy w poradach, używają kategorycznych słów, typu "nigdy". Odpowiedz mi Kolego, czy jeżeli będę miał kupić używaną CZ75 od kolekcjonera, z zerowym przebiegiem, za pół obecnej ceny, to mam posłuchać Ciebie, czy głosu rozsądku???? :)
Odpowiem Ci, że raczej zrezygnuję z Twoich kategorycznych porad ;laughing:
Pisałem to już powyżej.
Jeżeli zakup:
- nowej - to tylko SP-01 SHADOW różnica w cenie nie jest tak super drastyczna, a ilość plusów przeważa na korzyść SH1,
- używanej - to 75B w cenie maksymalnie 1500 zł i to maksymalnie bo powyżej to już można rozważyć zakup nowej ze sklepu, chyba że ktoś nam proponuje jakąś pierwszą wersję w super stanie.

Nie ma tutaj żadnej filozofii w tym względzie.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Jerry.45 »

To ja zapytam tak:
Powiedzmy, że chciałbym przeznaczyć na zakup jednego z wymienionych tu pistoletów mniej więcej 3.000 PLN
Załóżmy też, że w kolejnych miesiącach nie byłoby problemem coś tam poprawić, stuningować.
Przyjmijmy też takie założenie, że broń musi się podobać, co jest jak wiadomo subiektywne, ale się liczy.
Jeżeli chodzi o cel posiadania: tarczówka, może trochę jakiś zawodów dynamicznych, jak mi przyjdzie ochota. Broń głównie do trenowania i poprawiania swoich umiejętności strzeleckich z broni krótkiej.
Większość różnic tu wymienianych to: w Shadow jest lepszy spust (jak domniemuję, jest to do poprawy w 75, np. poprzez usunięcie blokady iglicy, ewentualne dalsze modyfikacje - inny spust, sprężynki itp.), lepsze przyrządy celownicze (ale podobno w Shadow 2 są jeszcze lepsze i można to wszystko powymieniać, zarówno w 75B jak i w SH1), no i magi: w SH1 są 3, w 75 2 (ale to jest do nadrobienia w ramach dalszych inwestycji w kolejnych miesiącach), zresztą magi od SH1 są wyjątkowo paskudne (to olbrzymie wystające kopyto... - bardzo psuje wygląd broni), a ilość naboi nie jest dla mnie aż tak istotna, więc i tak bym co najmniej chciał wymienić te kopyta na coś bardziej płaskiego, niezbyt wystającego.
Jedyna rzecz nie do nadrobienia w 75 vs SH1 to ciężar, szczególnie ten pod lufą, co ma dawać szybsze dublety, czy generalnie poprawiać szybkość strzelania (jestem dość słaby w pistolecie, więc dla mnie różnic na moim poziomie strzelania w zasadzie nie zauważyłem - skupienie i celność miałem na bardzo zbliżonym poziomie, zarówno przy dokładnym wolnym strzelaniu jak i przy szybkim). Więc nie wiem, czy dla mnie osobiście to jest jakiś temat.. :-?
W łapie oba te pistolety leżą mi bardzo dobrze, przewagi żaden nie uzyskał w kwestii ergonomii chwytu.

No więc czas na prezentację kandydatów :-D

Kandydat nr 1: CZ 75 b Stainless matt:
Obrazek

Kandydat nr 2: CZ SP-01 Shadow:
Obrazek

Na który głosujecie?
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: piciu »

Po prostu weź Shadow'kę i nie będziesz dwa razy broni do tego samego kupował.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Jerry.45 »

Myślisz, że jak kupię 75, to i tak potem będę chciał kupić SH1, co by mieć lepsze wyniki :?:
Hmm... No może i coś w tym jest...
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: blair7 »

Z tym wyciąganiem blokady iglicy nie jest tak ciekawie, gdyż po wyjęciu jej, iglica jest "trzymana" tylko i wyłącznie za pomocą pinu, który wymieniałem w swojej 75b, gdyż był pęknięty. Nie słyszałem o takim przypadku, ale jeśli pin pęknie przy strzelaniu iglica wypada z zamka niemal jak w P99. Zdaję sobie sprawę że to tylko teoria, ale możliwa.
W każdym razie kup shadow.
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: nazarr »

Kup dwie CZ-tki :-D
a tak na poważnie, ta 75B jest po prostu piękna.
ps. co do ciężaru pod lufą o którym wspomniałeś to lekarstwem może być pełnowymiarowa stalowa żerdź sprężyny powrotnej zamiast tej oryginalnej mini plastikowej.
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Jerry.45 »

nazarr pisze:Kup dwie CZ-tki :-D
a tak na poważnie, ta 75B jest po prostu piękna.
No właśnie :)
Gdyby nie to, to SH1 by była wyborem nr 1.
A tu kosztem nieco słabszych parametrów otrzymujemy +100 do śliczności ;)
Pewnie się skończy na SH1, ale... No jeszcze nie przesądziłem ostatecznie.
Waham się więc szukam tu porady :-?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2014
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Dexter »

Weź tą nierdzewną póki masz okazję, bo ładna a szadołę kupisz później :D, w dowolnym sklepie z szadołami.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Maniusel »

Od shadowki 1 lepiej mi się strzelało z Canika P120.
Compro...
Jerry.45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 12 listopada 2016, 00:53
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Jerry.45 »

No i jednak ostatecznie kupiłem Shadow 1 - przeważył większy potencjał do wykorzystania na zawodach.
Tylko troszkę ją poprawić (sprężynkologia) i ewentulnie poszukać jakichś fajnych pasujących okładek, bo te gumowe, choć nie najgorsze, to do wyględnych nie należą :) Ale to się nie pali.
Teraz, aby trenować :502: :wink:
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: Inku »

Jerry.45 pisze: Tylko troszkę ją poprawić (sprężynkologia) i ewentulnie poszukać jakichś fajnych pasujących okładek, bo te gumowe, choć nie najgorsze, to do wyględnych nie należą :)
Proponuję kupić cegłę amunicji albo dwie i strzelać. Żadnych sprężynek nie trzeba wymieniać. Spust sam się poprawi i wygładzi.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: PANPADRE »

Jerry.45 pisze:... i ewentulnie poszukać jakichś fajnych pasujących okładek, bo te gumowe, choć nie najgorsze, to do wyględnych nie należą :)
No co Kolega opowiada. Gumowe okładki z Shadow nalezą chyba do najlepszych stosowanych fabrycznie w pistoletach. Są super i super się trzyma broń. Owszem, aluminiowe lepiej wyglądaj, ale nie każdemu pasują (wąskość chwytu) i są zdecydowanie mniej komfortowe niż okładki gumowe. Lepszym rozwiązaniem od fabrycznych okładek, jest pojedynczy nasuwany chwyt, z miejscem na palce, firmy Hogue.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: blair7 »

Przy chwycie houge należy tylko pamiętać, że nie może być stosowany w klasie fabrycznej w IPSC
my_key
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 kwietnia 2018, 20:40
Tematy: 3
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: my_key »

strzelałem z CZ 75, SP-01 Shadow, Shadow 2, CZ TS. Najbardziej leży mi praca spustu out of the box w CZ TS, potem w SP-01 Shadow. Strzelałem też z Shadow1 po wymianie sprężyn na lżejsze - spust bajka. Jeżeli chodzi o ergonomię, wagę i dopasowanie to TS przykleił mi się do dłoni (a mam duże), Shadow 1 też bardzo mi pasował.

Moja rada: kup SP-01 Shadow, a jak chcesz by pistolet był przy okazji ładny to wybierz opcję Dual Tone.
paulo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 28 listopada 2016, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ75B vs Shadow jakość strzelania

Post autor: paulo1 »

Aluminiowe okładziny są fajne.
Po kilku godzinach na strzelnicy w grudniu z aluminiowymi okładkami stwierdziłem że jednak nie są fajne. Gumowe w sh1 nawet w porównaniu do alu sh2 sa o niebo lepsze.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”