Podwyżki cen broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Janek160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 15:47
Tematy: 4
Lokalizacja: Raciąż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Podwyżki cen broni

Post autor: Janek160 »

Panowie,
właśnie byłem w okolicznym sklepie po amunicję i usłyszałem parę ciekawych rzeczy.
Pan który sprzedaje i który siedzi w interesie już przeszło 15 lat, twierdzi że już od teraz o import broni z USA będzie bardzo ciężko. Poza tym broń drożeje ze względu na jakąś nową daninę dla US, około 300$ od sztuki broni. W Stanach podobno popyt przewyższa podaż i skupują nawet w Europie. Co za tym idzie Czesi i Niemcy podnoszą ceny o jakieś 10-15% minimum. Czy ktoś obeznany w temacie może stwierdzić na ile prawdziwe zasłyszane przeze mnie informacje? BTW podobno masowo też wykupowana jest amunicja.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 marca 2021, 08:51 przez Janek160, łącznie zmieniany 1 raz.
Janek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: MarcinD »

Nie wiem jak z daninami dla US i skupowaniem po Europie, ale odkad Bidet milosciwie im panuje kupuja jak pokreceni, a na YT co chwile filmiki o tym, ze pestek nie ma. Gdyby wygral Trampek sytuacja by sie uspokoila, ale w tej chwili NFA dostaje tam skrzydel i zaczyna interpretowac przepisy tak, ze naszym najtwardszym resortowym betonom sie to nie snilo, ostatnio uznali, ze karta/otwieracz z wyrysowanym na niej lightning linkiem to bron maszynowa. W zwiazku z tym Amerykanie rzucili sie na zakupy. Lepiej pewnie jeszcze chwile nie bedzie, bo Bidet bardzo wyrazniej wypowoadal sie co do 2A i praw Amerykanow do broni, i jasno powiedzial, ze zamierza odebrac im AR-y. Dodatkowo NRA jakby troche przyklapla. Ale byc moze, jak juz Bidet zmniejszy zbyt na bron w USA to u nas distepnosc sie polepszy?;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: MarcinD »

Na razie zdecydowanie tak. Zawsze sie tak dzialo za kaluza przed wyborami, bo socjalisci zwani dla niepoznaki demokratami sa systemowo antybroniowi. Ale sytuacja sie uspokajala po wyborach, zwlaszcza w przypadku wygranej Republikanow. Na razie sie nie uspokaja chyba, wiec przez jakis czas bedzie nidobor podazy przy zawyzonym popycie, zwlaszcza, ze wg sprzedawcow w USA sporo nowych kupujacych to... sympatycy demokratow, a zatem ludzie, ktorzy do tej pory broni nie kupowali.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: rybek »

Ze stalą jest krucho, podrożała ostatnio o 50% procent.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Awatar użytkownika
chodzewmoro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 07 lutego 2020, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Orunia City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: chodzewmoro »

Problemem jest brak broni i brak mocy przerobowych żeby dostarczyć ilości jakie są potrzebne. Nasz malutki polski rynek odczuwa to nieco wolniej, ale już są tego efekty od zeszłego roku widoczne. Coraz mniejsza dostępność broni entry-level zwłaszcza na platformie AR. Idące za tym podwyżki tych pojedynczych sztuk które od czasu do czasu się pojawiają. Zmniejszone dostawy amunicji (a co za tym idzie - podnoszenie cen na poszczególnych etapach sprzedaży) - efekt wysyłania większości produkcji na rynek USA.

Jeśli teraz nałożymy na to podniesienie się cen surowców - myślę że czeka nas jeszcze nie jedna i nie dwie podwyżki. Zresztą najnowsze dostawy broni są już wyraźnie droższe. Svrn, cz, dd, db, fa - wszyscy sprzedają drożej.

Właściwie zakupy polegają teraz na szukaniu sklepu z karabinami ze starych dostaw, albo godzeniem się z płaceniem ekstra ceny.

Strzelectwo nigdy nie było tanie - ale teraz będzie dużo droższe.
Zawartość poniższego okna będzie dołączana jako twój podpis do napisanych przez ciebie postów/wiadomości. Maksymalna dozwolona liczba znaków: 255.
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 421
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: Ramesses »

Ostatnio będąc na zakupach w jednym z warszawskich sklepów słyszałem rozmowę właścicieli którzy narzekali że generalny dystrybutor amunicji GGG firma K.... ustanowił limit 5000 szt 223 rem miesięcznie na odbiorcę. Amunicja PMC zniknęła wszędzie i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy będzie dostępna. Co do 9 Para to bym się nie martwił, mamy pod nosem SB której nigdy nie brakowało i w dodatku coraz większą podaż krajowej reelaborowanej . Co do cen broni to bym też na razie nie panikował . Może AR, te z rynku amerykańskiego to tak ale europejska broń jest i wcale nie podrożała . Obserwuję od kilku miesięcy ceny kilku pistoletów ze stajni HK z których niebawem jeden wybiorę i jak na razie cena nie wzrosła a nawet w przypadku niektórych modeli trochę spadła. Niedużo 150-200 zł ale jednak. Cena CZP09 jest dziś taka sama jak zapłaciłem 3 lata temu . A co do Ameryki to niedługo się uspokoją . Biden nie jest głupcem który zarżnie kurę znoszącą złote jajka a nazywanie go socjalistą jest równie prawdziwe jak nazywanie Kaczyńskiego demokratą.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
kobza77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 23 października 2018, 10:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: kobza77 »

Nie wiem czy Biden jest socjalista czy nie, ale swoja awersje do broni i kierunek zaostrzenia wyraznie pokazal. Trzeba pamietac ze po wyborze Obamy trudna sytuacja z dostepnoscia i cenami w USA trwala cala druga kadencje Obamy. Tu mamy dodatkowo nalozenie sie czynnikow koranawirusa i wojny handlowej z Chinami. Nie jestem optymista w zakresie szybkiej zmiany sytuacji za oceanem.
Europejskie koncerny sporo produkcji przenioslo do USA a CZ podnosi ceny w Europie do poziomow amerykanskich. Podsumowyjac -tanio juz bylo.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: Hoplofob »

Taniej będzie gdzieś tak po wakacjach.

COVID, BLM, Biden, to wszystko przejściowe trudności. COVID przestał już straszyć w fabrykach, BLM zostało spacyfikowane, Biden przechodzi do porządku dziennego z obietnicami wyborczymi niczym [tu wpiszcie partię zgodną z preferencjami]...

Raczej martwiłbym się o to, że CZUB przeinwestuje i skończy się źródło tanich dziewiątek :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
mg schutze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: mg schutze »

Pod koniec zeszłego roku chciałem znanabyć Tikke z 8,6k poszybowała w miesiąc na 9,5k ...
Jak mnie pamięć nie myli, to chyba robią je koło mnie, jakieś 30 km w Riihimäki :/
.22, .223, .308, 5,45x39, 7,62x39, 7,62x54R, 7,92x57, 12 GA, 7,62x25, 9x18, 9x19, .45 ACP
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: adnikauto »

Taniej powiadacie bedzie po wakacjach.... :103:

Pozazdroscic optymizmu....

Dwa dni temu bylem u znajomego dilera broni- polki glownie puste, pare strzelb gdzies w kacie...

Amunicja .308 150 gr dwa dolce za sztuke... :651:
Pudelko 20 szt. 40 dolcow.....

Dziekuje, z wiatrowek narazie bede strzelal... a mieso w sklepie kupowal bedzie taniej...

Zostalo mi ostatnie 140 nabojow, trzymam na ciezkie czasy...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: MarcinD »

Adam, Jablko i okolice to zaden wyznacznik, tam i tak macie puste polki w sklepach z bronia:P
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: adnikauto »

A daj spokoj, tak pusto to jeszcze nie widzialem... o jakis Browning. .308 semiautomatic byl ale amunicji nie ma do niego trzeba sprowadzac bulk package z innego stanu do swojego dilera bo na prywatny adres nie wysla...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: Hoz85 »

@Polska
Na wewnętrznej grupie Dixie Pomerania czytałem, że CZ zapowiedziało podwyżkę cen broni. To co zostało na stanie po starej cenie, a nowe dostawy już droższe.
Shadowki już chyba poszły w górę o jakieś 500-1000 zł?

O racjonowaniu amunicji też słyszałem, ale uważam, że nie jesteśmy tak chłonnym rynkiem jak USA także nie powinno dojść do sytuacji gdzie półki w sklepach będą puste, a do tego mamy lokalnych / europejskich producentów broni i amunicji.
Mam wrażenie, że ewentualne podnoszenie cen europejskiej amunicji i broni to raczej monetyzacja trendów amerykańskich.

@USA
Sytuacja na rynku amerykańskim jest w pewnym stopniu wyjątkowa. Wybory, wyborami, ale tutaj nałożyły się dwa dodatkowe generatory niepokoju - covid i zamieszki związane z ruchem BLM.
Sytuacja jaka ma miejsce teraz to kumulacja - braków amunicji i broni w takim stopniu nie odczuwano jeszcze na rynku USA.
Ceny amunicji w USA są aktualnie wyższe niż u nas - o ile amunicja jest dostępna.
Awatar użytkownika
chodzewmoro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 07 lutego 2020, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Orunia City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: chodzewmoro »

zgadza się - ceny w USA są wyższe niż u nas..

No i teraz odpowiadając sobie na pytanie - komu sprzeda producent?
Klientowi który zamawia kilkanaście kontenerów amunicji po 1$ za szt czy niewielkiej firmie która chce 1 mln naboi (a to jest ledwo kontener).
Dopóki sytuacja się nie unormuje (a ja nie przewiduje zbyt szybkiej zmiany) to niestety będzie się to na nas odbijać podnoszonymi cenami.
Zresztą te przywoływane "puste półki" są też u nas...

Oczywiście broni drogiej i dodatkowo tej która trafia z wojskowych przetargów - jest jeszcze sporo (i to nas poniekąd ratuje), ale zarówno tańsza amunicja jak i broń - schodzą na pniu.
Spytajcie się w swoich lokalnych sklepach jak wyglądała w tym tygodniu sprzedaż Doruków.
Jak poszła fama że jadą - to telefony rozgrzały się do czerwoności. W moim lokalnym malutkim sklepie z 14szt zostały po jednym dniu 2 (i to tylko dlatego że to raczej ciekawostki niż coś do regularnego strzelania).

A co do cen - wszyscy wiedzą że CZ podnosi ceny w najnowszych dostawach i dotyczy to całego katalogu - tak broni długiej jak i krótkiej - karabinki mają ceny średnio o 12% wyższe. Mało? Dużo? Trudno oceniać - ale jak ktoś robi akurat zakupy to może to robić różnicę.
Zawartość poniższego okna będzie dołączana jako twój podpis do napisanych przez ciebie postów/wiadomości. Maksymalna dozwolona liczba znaków: 255.
Janek160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 15:47
Tematy: 4
Lokalizacja: Raciąż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Podwyżki cen broni

Post autor: Janek160 »

adamo_pna pisze: 12 marca 2021, 14:35 To chyba popyt przewyższa podaż...
He, oczywiście masz rację, z rozbiegu nie zauważyłem i już poprawiłem.\
Sprzedawca w sklepie mówił, że w tym roku do połowy marca sprzedał tyle broni i ammo ile w zeszłym roku do czerwca. Z amunicją pustki. Szukają po sklepach w Warszawie żeby się zatowarować chociaż dla "swoich" klientów. Mówił też że cena Shadow 2 przy ostatniej sprzedaży podskoczyła z chyba 3800 do ok 5000, więc chyba coś z tymi cenami się dzieje. Tak czy siak, bywały lepsze czasy na zakup broni i amunicji (jeśli chodzi i o ceny i o dostępność). Na szczęście zawsze trzymam zapas parę tysięcy ammo. Jak tak dalej pójdzie amunicja będzie dobrym kapitałem do trzymania w szafie.

Pozdrawiam
Janek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”