CZ P-07

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: kuras999 »

Eksperci z zza oceanu mówią że jak nosić to tylko przeładowaną gotową do strzału ja nie jestem ekspertem ale jestem wstanie wyobrazić sobie sytuację kiedy przeładowanie nie będzie możliwe. Szczególnie w p-07 gdzie zamek jest niski i moja żona nie jest wstanie przeładować nawet na spokojnie. A skoro przeładowujemy zaraz przed użyciem to po co w ogóle tryb DA? Po co ćwiczyć strzelanie w takim stanie? Po co walczyć z ciężarem spustu przecież to jest zbędna funkcja. Strzelanie dynamiczne sportowe a noszenie to jednak różne rzeczy.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2017, 20:58 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: galka90 »

I o to mi chodzi. W czasie użycia broni do celów obronnych dochodzi jeszcze stres który może nas zblokować i nie damy rady przeładować możemy upuścić broń itd. Tryb DA został stworzony przez to, że użytkownicy nie mieli zaufania do broni SA po przejściu z rewolwerów. Tryb DA w sytuacji stresowej zmniejsza szanse na przypadkowy strzał przez opór jaki stawia spust. Mamy większą świadomość co robimy czując opór.
Awatar użytkownika
michaEL_don
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 30 listopada 2015, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: michaEL_don »

Też zastanawiałem się nad usunięciem blokady iglicy ale w końcu go zostawiłem. Wystarczy zobaczyć, jaki opór "dodaje" do ciężaru ściągania spustu - mianowicie znikomy. Jak już bardzo chcesz to możesz go sobie wypolerować (część nr 18) oraz kanał w którym bezpiecznik pracuje.

Dla mnie bezpiecznik iglicy wcale nie jest jakimś tam dodatkowym, zbędnym bzdetem. Masz pewność, że jak spust z jakiegoś cudownego powodu nie zostanie ściągnięty to Ci broń nie wypali. Proste jak drut. A dublowanie zabezpieczeń to chyba akurat dobra rzecz w strzelectwie. BLOS też dubluje "zabezpieczenia" a jakoś nikt się nie zastanawia, czy aby nie urypać jednej literki, bo w sumie po co...
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: piotr sosna »

kuras999 pisze:Eksperci z zza oceanu mówią że jak nosić to tylko przeładowaną gotową do strzału ja nie jestem ekspertem ale jestem wstanie wyobrazić sobie sytuację kiedy przeładowanie nie będzie możliwe. Szczególnie w p-07 gdzie zamek jest niski i moja żona nie jest wstanie przeładować nawet na spokojnie. A skoro przeładowujemy zaraz przed użyciem to po co w ogóle tryb DA? Po co ćwiczyć strzelanie w takim stanie? Po co walczyć z ciężarem spustu przecież to jest zbędna funkcja. Strzelanie dynamiczne sportowe a noszenie to jednak różne rzeczy.
No to jak piszesz o noszeniu broni gotowej do strzału (z nabojem w komorze) to nie musisz machać zamkiem, masz przecież kurek którego napięcie nie powinno być problemem dla żony ? Osobiście szukam pierwszej broni i pewnie będzie to 07/09, własnie ze względu na DA którego chce posmakować ;) Wyrobienie nawyków na DA i bezkurkowcach wydaje się być rozsądne jeżeli mówimy o nabywaniu umiejętności strzeleckich, nie ograniczając się do jednego typu broni. Do treningu idealna sztuka za rozsądne pieniądze.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 08:15 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michaEL_don
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 30 listopada 2015, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: michaEL_don »

piotr sosna pisze:Osobiście szukam pierwszej broni i pewnie będzie to 07/09, własnie ze względu na DA którego chce posmakować ;)
DA w P07/09 jest IMO koszmarny - i to nawet po przycięciu sprężyny i solidnej polerce, więc jeśli nie próbowałeś jeszcze strzelać z P07/09 to popróbuj najpierw, żebyś później nie żałował tego DA.
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: piotr sosna »

Najlepszy nie jest to fakt, miałem w ręce nową broń (macanko) jak i używaną (strzelałem). Z czasem mechanizm staje się znośny dlatego myślę o zakupie świadom co mnie czeka. A że łapę mam konkretną to dam radę :502:
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 09:25 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

U mnie przy nowej sztuce P-07 spust DA nie działał zbyt płynnie. Czuć było "chropowatą" pracę. po kilkuset pestkach się poprawiło. Ale i tak bym trochę zmniejszył opór.
Awatar użytkownika
michaEL_don
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 30 listopada 2015, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: michaEL_don »

-danielsan- pisze:U mnie przy nowej sztuce P-07 spust DA nie działał zbyt płynnie. Czuć było "chropowatą" pracę. po kilkuset pestkach się poprawiło. Ale i tak bym trochę zmniejszył opór.
Też tak miałem. Pomogła polerka i kilka k wystrzelonych pestek.

Jak coś to na hamerykańskich forach jest fajna instrukcja http://www.czfirearms.us/index.php?topic=66147.0 (nie wiem czy nie znikają już fotki). SA chodzi jak marzenie, DA dalej mnie wnerwia.
-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

Cześć.
Ostatnio dostałem informację, że większość sprężyn do P-07 pasuje z CZ-75.
Podobno dla zmniejszenia oporu spustu niskim kosztem można wymienić sprężynę spustu na competition (-15% siły) i sprężynę iglicy (competition -20% siły) oraz sprężynę główną?
Czy może ktoś to robił i może potwierdzić?
-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

Cześć.
Ostatnio dostałem informację, że większość sprężyn do P-07 pasuje z CZ-75.
Podobno dla zmniejszenia oporu spustu niskim kosztem można wymienić sprężynę spustu na competition (-15% siły) i sprężynę iglicy (competition -20% siły) oraz sprężynę główną?
Czy może ktoś to robił i może potwierdzić?
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: piotr sosna »

Jeżeli to się potwierdzi i dodatkowo mozna to zrobić w 09 to przekonam sie już do zakupu definitywnie ;)
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: AlphaStr »

po doświadczeniach (innych ludzi) z niewypałami w glockach, nie jestem przekonany do wymiany sprężyny iglicy bez wymiany samej iglicy.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: galka90 »

w przypadku kurkowca chyba bardziej sprężyna kurka nie iglicy wpływa na nie wypały. Chyba że iglicy walniesz twardszą a nie bardziej miękką
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Marek303 »

-Ze sprężyną powrotną od innego pistoletu może być problem. Miałem kiedyś jakąś starą sprężynę (już nie pamiętam modelu, na pewno nie od CZ75) do zmarnowania. Nie pasowała nawet po sporym przycięciu - zamek nie miał wystarczająco miejsca przy ruchu do tyłu żeby przeładować broń. Nie bez powodu sprężyna do P-07 jest zrobiona z płaskiej taśmy zamiast okrągłego drutu.
Niedługo będę wymieniać sprężynę w Szadołce; zobaczę czy stara wejdzie do P-07.

-Jedyne sprężyny powrotne, dedykowane do P-07 i o obniżonej sile widziałem w sklepach w USA. Do Polski nie chcieli wysłać.

-Sprężyna powrotna w P-07 jest cholernie twarda. Przycięcie kilku zwojów pomaga ale tylko trochę. Można ich przyciąć kilkanaście a zamek wciąż będzie chodził ciężko. Po przekroczeniu pewnej granicy, sprężyna będzie na tyle słaba, żeby nie domknąć zamka przy ruchu do przodu i z nabojem w magazynku, pomimo że broń wciąż będzie ciężko przeładować.
(Tak pozbyłem się jednej sprężyny)

-Jako że oryginalna sprężyna jest na stałe założona na żerdź; do jej przycięcia niezbędne mogą się okazać dodatkowe narzędzia: jakieś imadełko modelarskie i szlifierka Dremel.

-Skrócenie sprężyny głównej (napinającej kurek) oczywiście też pomaga, jednak nie zdecydował bym się na taki krok w broni do samoobrony (możliwe niewypały).
Swoją skróciłem o połowę różnicy między sprężyną w stanie spoczynku a schowaną w swoim gnieździe i wstępnie napiętą. Nigdy nie miałem niewypału, zarówno na amunicji fabrycznej S&B, Remington jak i elaborowanej.

-Sprężyny iglicy nie ruszałem.

-Sprężyny spustu nie ruszałem; wnosi tak minimalny opór do całego mechanizmu, że nie ma to sensu.

-Nawet jeśli nie masz zamiaru skracać, warto przeszlifować końce sprężyny głównej. Z fabryki schodzą ucięte w ordynarny sposób bez żadnej dodatkowej obróbki. Szlifowanie końców poprawia trochę ułożenie sprężyny gdy jest już napięta.

-Największy efekt dała zmiana kształtu zaczepu bojowego (ŻADNA TAM POLERKA). I do tego niezbędne są już własne narzędzia: imadełko, pilniki precyzyjne, Dremel.
Polerka i dobry smar są tylko dopełnieniem całości.
Jeszcze mała uwaga: jeśli nie wiesz, z czym MOŻE się wiązać modyfikacja zaczepu bojowego - nawet do tego nie podchodź.
Kup gotowy kurek "Competition" i zanieś do rusznikarza na wymianę - zyskasz coś, co przypomina "glass rod" (po pokonaniu dość długiego jałowego ciągu).

Mam nadzieję, że nie muszę tutaj dodawać, że w przypadku takich modyfikacji grzebanie przy zaczepie pośrednim a tym bardziej, samoczynnej blokadzie iglicy jest niedopuszczalne.

P.S.
Moim zdaniem CZ P-07 to świetny pistolecik na początek. Tani i banalnie prosty co wręcz zachęca do pogrzebania w bebechach a w WPA daje argument przy rozszerzaniu pozwolenia "bo to się do IPSC nie nadaje". W dłoni leży mi najlepiej ze wszystkich, z których do tej pory strzelałem. Może przez sentyment, bo to był mój pierwszy zakup.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 11:53 przez Marek303, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

Co to jest "zaczep bojowy"??

Za opór przy odciąganiu zamka mniejszy wpływ ma sprężyna powrotna, główny opór do pokonania jest zależny od sprężyny kurka. Im twardsza sprężyna tym ciężej przeładować pistolet.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”