CZ P-07

Moderator: Moderatorzy WBP

-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

Witam.
Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem CZ P-07. Jest to moja pierwsza broń. W piach poszło już około 2000 pestek, mechanizm spustowy się dotarł, działa lepiej niż na początku.
Ale przyszedł czas na zmiany. Chciałbym zmniejszyć ciężar spustu DA, może też trochę SA, ale nie koniecznie. Ktoś coś w tej kwestii robił? Może coś doradzić? jakieś konkretne części czy przeróbki własnoręczne?
Może coś innego przerabialiście? Może mnie to zainspiruje do dalszych zmian :-)
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

pozdrawiam.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

Wymiana sprężyny kurka na lżejszą/mocniejszą w zależności co konkretnie chcesz osiągnąć.
Akurat nie w P-07, ale SP-01 SHADOW wymiana na miękką sprężynę sprawiła, że miałem problem z dubletami - nie chciały wchodzić wtedy kiedy ja chciałem.
Natomiast twardsza sprężyna sprawiła, że spust jest może nieco twardszy, ale dla mnie lepszy.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Wilek1 »

-danielsan- pisze:Witam.
Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem CZ P-07. Jest to moja pierwsza broń. W piach poszło już około 2000 pestek, mechanizm spustowy się dotarł, działa lepiej niż na początku.
Ale przyszedł czas na zmiany. Chciałbym zmniejszyć ciężar spustu DA, może też trochę SA, ale nie koniecznie. Ktoś coś w tej kwestii robił? Może coś doradzić? jakieś konkretne części czy przeróbki własnoręczne?
Może coś innego przerabialiście? Może mnie to zainspiruje do dalszych zmian :-)
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

pozdrawiam.
Kolego, zanim bedziesz w nim grzebał - jak zmienisz dekoker na bezpiecznik (masz w zestawie z pistoletem) to odrobine zmniejsza ciezar spustu. Polecam !

Tez mam ten pistolet i jestem bardzo zadowolony, a ta cena, bezawaryjnosc i ergonomia to absolutna czołówka, kupilem do nauki dynamiki... potem sie zobaczy.
Do noszenia troche za duzy. Ale bardzo wygodnie strzela (dla mnie wygodniejszy niz P10c). Jedyne na co bym od reki zamienil to SFP9 ale ten z kolei kosztuje 2x tyle...
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Serex »

-danielsan- pisze:Witam.
Od ... CZ P-07.... zmniejszyć ciężar spustu DA, może też trochę SA, ... coś doradzić? ... przeróbki własnoręczne?
Najwiecej znajdziesz w temacie o P-09. Ale tak z grubsza to: najwieksza poprawe DA zobaczysz jak utniesz ze 2 zwoje ze sprezyny kurka (tej w rekojesci), mozesz tez wymontowac bezpiecznik iglicy, bo nie sluzy do niczego. Poza tym polerka czesci mechanizmu wewnetrznego, zwlaszcza nr 9 i 10 oraz zebow na kurku.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: kuras999 »

Serex pisze:
-danielsan- pisze: mozesz tez wymontowac bezpiecznik iglicy, bo nie sluzy do niczego.
Do czegoś raczej służy bo by nie montowali we wszystkich bojowych pistoletach gdyby było inaczej :027:
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Serex »

We wszystkich...? :shock:
No to jeszcze napisz kolego do czego toto sluzy i jak czesto korzystasz z dobrodziejstw tego wynalazku. :027:
-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

Serex pisze: Najwiecej znajdziesz w temacie o P-09.
Rozumiem wiec że mechanizm spustowy w P-07 i P-09 jest taki sam?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

Tak, to te same pistolety z tym, że P-07 to "compact", a P-09 to "full size".
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Twilight7 »

ten mechanizm spustowy w obu nazywa się Omega
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: kuras999 »

Serex pisze:We wszystkich...? :shock:
No to jeszcze napisz kolego do czego toto sluzy i jak czesto korzystasz z dobrodziejstw tego wynalazku. :027:
To napisz który producent produkuje współczesne pistolety o przeznaczeniu bojowym bez blokady iglicy? Pytam poważnie bo chyba jeszcze nie spotkałem, piszę tu o konstrukcjach współczesnych a nie o konstrukcjach bazujących np na 1911.
Kolega pytał o zmniejszenie ciężaru spustu DA więc raczej nie będzie strzelał statycznie tarczowo gdzie ta blokada faktycznie nie ma sensu. Nosząc broń z nabojem w komorze wolałbym tą blokadę jednak mieć, a tryb DA jest właśnie do tego.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2017, 19:01 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

CZ 85 COMBAT nie ma. Ale czy to nowa konstrukcja.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: kuras999 »

Wyjątki mogą się zdarzyć :) Ale generalnie te blokady są montowane we współczesnej broni przeznaczonej do noszenia z nabojem w komorze. W samochodzie poduszki powietrzne są też zbędne aż do momentu gdy coś się stanie.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: galka90 »

Serex pisze:We wszystkich...? :shock:
No to jeszcze napisz kolego do czego toto sluzy i jak czesto korzystasz z dobrodziejstw tego wynalazku. :027:
Odpowiem do czego toto służy. A służy do zabezpieczenia broni przed wystrzałem w przypadku nie ściągnięcia spustu. Na przykład jak ci broń upadnie lub jak niechcący ci kurek odegnie się i walnie w iglicę. Jest zabezpieczeniem automatycznym więc ciężko powiedzieć kiedy uratowało cię przed postrzałem ;) kiedyś stosowano ząb zabezpieczający teraz głównie blokadę iglicy.
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Serex »

galka90 pisze: kiedyś stosowano ząb zabezpieczający teraz głównie blokadę iglicy.
Ale w P-07/09 jest zab zabezpieczajacy, na nim staje kurek jak uzywasz dekockera, wiec po co dublowac zabezpieczenie?
kuras999 pisze: raczej nie będzie strzelał statycznie tarczowo gdzie ta blokada faktycznie nie ma sensu. Nosząc broń z nabojem w komorze wolałbym tą blokadę jednak mieć, a tryb DA jest właśnie do tego.
No to bedzie strzelal dynamicznie, a taka Shadowka nie ma tego bezpiecznika i jakos trup nie sciele sie gesto na zawodach.
A noszenie broni z wprowadzonym nabojem? No prosze cie, po co nosic przeladowana bron? No chyba ze jestes wojskowym i operujesz w bliskiej stycznosci z przeciwnikiem, ale to wtedy masz do tego bezpiecznik, lub decocker + DA.
Jednym zdaniem jest to kolejne "genialne rozwiazanie nieistniejacego problemu". Ktos madrzejszy w temacie broni od nas obu kiedys okreslil tak system DA (pewien pan z fabryki COLTA) i to samo sie tyczy cudownego bezpiecznika iglicy.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: galka90 »

Ponieważ zabezpiecza jeszcze przed wystrzałem spowodowanym bezwładnością iglicy. Odpowiedziałeś sobie na pytanie bo p09 to duty gun do noszenia przeładowanym właśnie dla wojska i służb. A popatrz na Glocka nie ma zewnętrznego bezpiecznika a blokadę iglicy ma. Shadow jest chyba projektowana dla strzelców sportowych?? DA nie zabezpieczy cię przed wystrzałem jak ci broń upadnie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”