CZ P-07

Moderator: Moderatorzy WBP

Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Marek303 »

LARPAK pisze:Co to jest "zaczep bojowy"??
To jeszcze ze szkolenia wojskowego pamiętam (akurat zaczep bojowy i ognia pojedynczego).
Na kurku pistoletowym jest zaczep pośredni i zaczep (no właśnie, jaka jest prawidłowa nazwa, jeśli nie bojowy?). Zaczepy kurka współpracują z częścią o nazwie "sear".
W polskiej instrukcji wyszukanej gdzieś w necie ta część (sear) nazywała się zaczepem kurka.
LARPAK pisze:Za opór przy odciąganiu zamka mniejszy wpływ ma sprężyna powrotna, główny opór do pokonania jest zależny od sprężyny kurka. Im twardsza sprężyna tym ciężej przeładować pistolet.
Nawet z odciągniętym kurkiem przeładowanie jest mało przyjemne. Ten typ tak ma.

A sprężyny głównej s Szadołki też nie omieszkam przełożyć :) (jeśli w ogóle będzie pasować)
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: poeta »

Sprężyna z szadołki jest bardzo podobna (o ile ne identyczna) jak w CZ75 wiec też nic z tego. P10 ma podobną
-danielsan-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 marca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: -danielsan- »

Podobno cześć sprężyn do P-07 pasuje z CZ75. Ja kilka sprężyn competition od CZ75 będę zamawiał i spróbuje upchnąć w P-07. Jak przyjdą dam znać jak to wygląda.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Inku »

Panowie, czy ktoś z Poznania lub okolic jest w stanie spotkać się na strzelnicy i da postrzelać? Mogę się odwdzięczyć Magiem 98 :) Obdzwoniłem wszystkie strzelnice i chyba jedyne co jest dostępne to Glock.

Jak się nosi tak gruby pistolet? Kabura wewnętrzna czy zewnętrzna?
Jakie skupienie można zrobić na 25m? Da radę nie wyjść z czarnego?
Czy stopki na +2 naboje są w zestawie?
Przyrządy metalowe? Duty miała plastik, za każdym razem zapomnę zwrócić uwagę.
Sprężynki spustu wciąż pękają?

Po macaniu w sklepie coraz bardziej nachodzi mnie ochota na nabycie. Z zalet, to niewątpliwie kurek, dość przyjemny spust i mniejszy rozmiar - ale bardzo dobrze leży w ręce. Prawie full size ale to targania na pewno przyjemniejszy. Mniejsza rękojeść już powodowała by u mnie problemy z chwytem.

Jeżeli chodzi o wady, to dłuugi reset. Da się coś z tym zrobić? Może przeróbka na samo SA i noszenie cocked & locked? :-D
Największa wada to za krótka dźwignia zaczepu zamka - która jest tłusta jak cholera, tak samo jak deckocker. Trudno zwolnić zamek bez zmiany chwytu. Można założyć jakąś inną? Niski zamek jakoś mi nie przeszkadza - przyzwyczajenie z Shadowki.

Cena jest bezkonkurencyjna, aczkolwiek nie strzelałem z SFP9, SIG P320 Compact. Może warto dopłacić? SFP jak każde HK ma chorą cenę magów. Podoba mi się możliwość założenia dłuższej stopki +2 do CZ.
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: nazarr »

sprężyny bez zmian, ale to groszowa sprawa i kilka tysięcy razy trzeba najpierw strzelić,
stopki +2 są w komplecie,
z czarnym na 25m sobie poradzisz bez problemu, choć sam pistolet jest ustawiony na 15m w punkt,
tak jak wspomniałeś w dłoni leży bardzo dobrze (przynajmniej mnie) jak kazda CZ,
nad spustem można trochę popracować choć i tak użytkowanie zrobi swoje, reset sam bym zmniejszył gdybym wiedział jak,
cena bezkonkurencyjna,
jakościowo ok, oby tak dalej.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Chochla »

Inku pisze:Panowie, czy ktoś z Poznania lub okolic jest w stanie spotkać się na strzelnicy i da postrzelać?
Lodz to jeszcze okolica Poznania? :P
Inku pisze:Jak się nosi tak gruby pistolet? Kabura wewnętrzna czy zewnętrzna?
Niewygodnie, jak kazdy pistolet tej wielkosci (bo grubosc to ma wtorne znaczenie). Ale to moje prywatne zdanie jest.
Uzywam obu typu kabur. Obie maja zady i walety.
Inku pisze:Czy stopki na +2 naboje są w zestawie?
TAk, i jest to niezbedne wyposazenie w przypadku duzej dloni bo bez stopki niewygodnie mi sie siodemke trzyma. Krawedz dloni wystaje mi juz poza krawedz rekojesci.
Inku pisze:Przyrządy metalowe? Duty miała plastik, za każdym razem zapomnę zwrócić uwagę.
Metalowe. A przynajmniej na takie mi wygladaja.
Inku pisze:Sprężynki spustu wciąż pękają?
Nie wiem, mi nic nie peklo na razie ani w 07, ani w 09 ani w 10C. Jak peknie dam platne ogloszenie, zeby wyladowac frustracje :P
Inku pisze:Największa wada to za krótka dźwignia zaczepu zamka - która jest tłusta jak cholera, tak samo jak deckocker. Trudno zwolnić zamek bez zmiany chwytu
Ktora to wade mozesz "wyeliminowac" bez ingerencji w konstrukcje broni i bez zmiany chwytu. Po prostu zmien nawyki i zacznij zrzucac zamek druga reka. Ma to tez ta zalete, ze przy zrzucie reka strzelajaca mozesz kiedys zrzucic zamek przed calkowitym zatrzasnieciem magazynka co skonczy sie niedoslaniem naboju do komory. I strata czasu na torze lub czegos innego.
Inku pisze:Może warto dopłacić?
Warto, nie warto. Twoje pieniadze. Ty musisz zdecydowac co dla Ciebie jest wazne.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Wilek1 »

Inku pisze:...Jak się nosi tak gruby pistolet? Kabura wewnętrzna czy zewnętrzna?
Jakie skupienie można zrobić na 25m? Da radę nie wyjść z czarnego?
Czy stopki na +2 naboje są w zestawie?
Przyrządy metalowe? Duty miała plastik, za każdym razem zapomnę zwrócić uwagę.
Sprężynki spustu wciąż pękają?

Po macaniu w sklepie coraz bardziej nachodzi mnie ochota na nabycie. Z zalet, to niewątpliwie kurek, dość przyjemny spust i mniejszy rozmiar - ale bardzo dobrze leży w ręce. Prawie full size ale to targania na pewno przyjemniejszy. Mniejsza rękojeść już powodowała by u mnie problemy z chwytem.

Jeżeli chodzi o wady, to dłuugi reset. Da się coś z tym zrobić? Może przeróbka na samo SA i noszenie cocked & locked? :-D
Największa wada to za krótka dźwignia zaczepu zamka - która jest tłusta jak cholera, tak samo jak deckocker. Trudno zwolnić zamek bez zmiany chwytu. Można założyć jakąś inną? Niski zamek jakoś mi nie przeszkadza - przyzwyczajenie z Shadowki.

Cena jest bezkonkurencyjna, aczkolwiek nie strzelałem z SFP9, SIG P320 Compact. Może warto dopłacić? SFP jak każde HK ma chorą cenę magów. Podoba mi się możliwość założenia dłuższej stopki +2 do CZ.
jako ze uzytkuje to odpowiem:
- tak stopki +2 w zestawie (tak samo w nowych jest ten nowy typa maga dokladnie ten sam co w P10 z pomaranczowymi podajnikami) +zmienne okladziny i bezpiecznilk/dekoker
- skupienie takie samo jak u konkurencji, ostanio udalo mi sie na 10 strzalow 5 umiescic w '10' (niestety juz nie moge powtorzyc tego jakos ale to nie wina pistoletu)
- przyrzady metalowe fosforyzujace, metalowy zrzut zamka, oksyda trwała
- nic nie pęka !
- swietny chwyt, dosc dobry spust - sam szukalem innego pistoletu ale jak ten obejrzalem, nie moglem sie od tego chwytu odkleic - i zakupilem :)

- jesli chcesz regularnie nosic "skrycie" to nie polecam, wybierz max Glocka 19 (albo jeszcze cos mniejszego), P07 ani najlzejszy ani najmniejszy nie jest
- pistolet bardzo fajnie wygodnie strzela, niema duzego (p)odrzutu, spust jest bardzo wygodny w dotyku, super (nie jak te bijnikowce z wahadełkami/bezpiecnzikami)
- troche malo kabur na rynku do wyboru, Cytac jest popularny i tani
- niski "wewnetrzny" zamek moim zdaniem to zaleta zarowno w jakosci jak i w wygladzie
- dekoker i zwalniacz zamka troche spore (na 1 rzut oka to bym dla mnie najwiekszy minus) ale sie szybko przyzwyczailem, nie probelm, a dekoker polubilem nawet
- cena jest wrecz super, bo ten pistolet jest bardzo dobrej jakosci - moim zdaniem lepiej wykonany niz P10c
- sam tez rozwazalem zakup (zamiane na) SFP9 ale jakos nie moge sie teraz przekonac do zmiany w koncu musialbym dolozyc (razem z magami) 2500 (sprzedaz uzywany P07 za 1500 + kupic SFP9 z magami za prawie 4 tys) to nie wiem za co mam tyle doplacic, wolalbym za 2,5k kupic inną klame ktoraz kolei mi jak narazie nie potrzbena
- zamek da sie zrzucic kciukiem, pistolet jak postrzelasz sie wyrabia i nie chodzi juz ciezko, przewaznie i tak przeladowuje łapiąć za zamek a nie kciukiem, wogole to tez kwiestia przyzwyczajenia - jak te wahadełka w SFP9.
- dlugi reset ? nie jets dlugi, jest pewnie sredni, owszem nie jest taki jak w glocku, no ale i pistolet jest kurkowy i wogole inny, reset jest po prostu "okej" bez zachwytu ale bez bólu

wogole kupilem P07 tymczasowo - jak kupowalem to byly zapowiedziane P10 i Glock g5, ale nie byly jeszcze dostepne... nie chcialem czekac.
wiec kupilem P07 bo pomyslalem - postrzelam i jak G5 i P10 beda juz pod strzechami to zmienie, co za problem....

No i kropka - w sumie teraz nie widze po co mam zmieniac... P10 sie wcale nie zachwycilem, P07 uzytkuje mi sie super, a generacja 5 mi nie lezy (wole juz Glocka gen4) bo dokladnie to sprawdzilem, SFP / PPQ za drogo nie widze sensu wywalenia 4 tysiecy na nie. Sig320 nie sie jakos ogolnie nie podoba + mial problemy... No i Sig i SFP maja tylko po 15 naboi, natomiast w CZ (P07, P10c) jak i w Glocku 19 masz opcje powiekszen 15+2 bo widze ze to lubisz to moze miec znaczenie.
(dodam ze pistoletow duzych typu Shadow czy P09 tez nie za bardzo lubie.... narazie przynajmniej)...

za taka cene to moim zdaniem swietna oferta (dodatkowe magi po 125 ze stopkami +2 mozna kupic, lub zamowic jeszcze taniej z Czech online)
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Inku »

Chochla pisze: Lodz to jeszcze okolica Poznania? :P
Hehe, no już bardzo daleka :)
Chochla pisze: Warto, nie warto. Twoje pieniadze. Ty musisz zdecydowac co dla Ciebie jest wazne.
Nie strzelałem z żadnego z tych trzech wymienionych. Słyszałem, że SFP robi bardzo dobre skupienie na tarczy, poligonalna lufa powinna być wieczna. Z P320 Compact widziałem na forum tarczę, w której strzały nie wychodziły poza 9 :shock: . Jeżeli da się to samo zrobić z P-07 to wtedy uważam, że nie warto dopłacać :-D
Wilek1 pisze: - skupienie takie samo jak u konkurencji, ostanio udalo mi sie na 10 strzalow 5 umiescic w '10' (niestety juz nie moge powtorzyc tego jakos ale to nie wina pistoletu)
I to jest bardzo cenne info. Jaka amunicja? S&B 7,5gr ?
Wilek1 pisze: - swietny chwyt, dosc dobry spust - sam szukalem innego pistoletu ale jak ten obejrzalem, nie moglem sie od tego chwytu odkleic - i zakupilem :)
Ja w ogóle tego pistoletu nie brałem pod uwagę, pojechałem obejrzeć P10C. Chwyt jest świetny, wykonanie zdecydowanie lepsze niż P10C. Zaskoczył mnie dobry spust i lubię kurek.
Wilek1 pisze:- jesli chcesz regularnie nosic "skrycie" to nie polecam, wybierz max Glocka 19 (albo jeszcze cos mniejszego), P07 ani najlżejszy ani najmniejszy nie jest
Nie będę nosił go codziennie ale zdarza się, że jadę na strzelnicę 100-150km w jedną stronę, kilka godzin strzelania, później gdzieś trzeba wejść z bronią itd. Wolałbym żeby jak najmniej przeszkadzał i nie robił sensacji. Nie chcę 1-rzędowego subcompacta, choć XDS też fantastycznie leży w dłoni (z dłuższym magiem) ale nie mieszkamy w USA. Chciałbym, żeby na tarczy jakoś dawał radę, choć do robienia wyników strzelam z 22LR.

Co do Glocka...hmmm. Dałem szansę po kilku latach 17-ce. Wierzga to jak dziki koń w rękach, a strzelałem z wersji C (z wyciętym zamkiem). Domniemywam, że 19 kopie jeszcze bardziej. Obniżanie masy ma też swoje wady. Największą zaletą jest brak tłustych manipulatorów, ale za to ergonomia cegły.
Prędzej brałbym pod uwagę XDM. Tyle, że Compact ma za krótki chwyt, a 3,8 znów pełen z 19-najbojowym magiem - nonsens. Tutaj już lepiej wygląda HS-9 4" , ale jeśli strzela to jak Glock to porażka. Do tego mocno podrożał i nie podoba mi się wizualnie. P-07 wypada gdzieś po środku.

Wilek1 pisze: - sam tez rozwazalem zakup (zamiane na) SFP9 ale jakos nie moge sie teraz przekonac do zmiany w koncu musialbym dolozyc (razem z magami) 2500 (sprzedaz uzywany P07 za 1500 + kupic SFP9 z magami za prawie 4 tys) to nie wiem za co mam tyle doplacic, wolalbym za 2,5k kupic inną klame ktoraz kolei mi jak narazie nie potrzbena
- zamek da sie zrzucic kciukiem, pistolet jak postrzelasz sie wyrabia i nie chodzi juz ciezko, przewaznie i tak przeladowuje łapiąć za zamek a nie kciukiem, wogole to tez kwiestia przyzwyczajenia - jak te wahadełka w SFP9.
- dlugi reset ? nie jets dlugi, jest pewnie sredni, owszem nie jest taki jak w glocku, no ale i pistolet jest kurkowy i wogole inny, reset jest po prostu "okej" bez zachwytu ale bez bólu
Za SFP9 jestem w stanie dopłacić bardzo dużą różnicę w cenię, jeżeli wrażenia ze strzelania by mnie zachwyciły. Rożnica w cenie to 1200zł (teraz może nawet wzrosnąć) + 200zł na każdym magazynku. Wersja z nastawnym bezpiecznikiem to znów kilkaset złotych więcej. P30 jest 1400zł droższa.

Wilek1 pisze: No i Sig i SFP maja tylko po 15 naboi, natomiast w CZ (P07, P10c) jak i w Glocku 19 masz opcje powiekszen 15+2 bo widze ze to lubisz to moze miec znaczenie.
Dokładnie tak.

Dziękuję Panowie za odzew. Coraz bardziej jestem przekonany :033: :502:
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Wilek1 »

odpowiadam:
- amunicja robiona/skladana 8g 124gr nie wiem z jakich komponentow, najtansza jaka udaje mi sie kupowac...
- dla mnie glock nie ma ergonomii cegly, gdybym nie mial P07 to zapewne mialbym Glocka 19 gen4 dobrze mi sie z niego strzela
- tez chcialem (moge) duzo doplacic do SFP9 ale sie juz z tego wyleczyłem tak samo jak z zamiany na P10c
- do XDMów nie moglem sie przekonac
- jak piszesz do noszenia okazjonalnego na strzelnice itp to owszem mooooze byc.... ale do skrytego codziennego nie
- wczoraj na treningu dyn. przekonalem sie ze opcja ladowania wiecej niz 15 kulek na trening jest zdecydowanie wygodna
- na treningach doceniam tez dekoker z kurkiem, polubilem ten system szczerze
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Inku »

W sumie to nie ma alternatywy poza Glockiem. Co z mniejszych pistoletów z 13-17 nabojowym magazynkiem? I do tego, żeby był celny...?
Usp compact?
Sccy ma DOA spust o kilometrowym resecie i tylko 10szt. w magazynku.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2017, 18:58 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

Inku pisze:Usp compact?
Jak dla mnie to nie brałbym go pod uwagę zwłaszcza w odniesieniu do P07 czy G19.
Porównywałem USP Compact z G19 i na korzyść tego drugiego wszystko idzie.
W USP spust jest nieco specyficzny, zrzut magazynka również odbiegający od "klasyki" - mi osobiście nie pasuje, jest nieco większy od G19.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Wilek1 »

LARPAK pisze:
Inku pisze:Usp compact?
Jak dla mnie to nie brałbym go pod uwagę zwłaszcza w odniesieniu do P07 czy G19.
Porównywałem USP Compact z G19 i na korzyść tego drugiego wszystko idzie.
W USP spust jest nieco specyficzny, zrzut magazynka również odbiegający od "klasyki" - mi osobiście nie pasuje, jest nieco większy od G19.
ogladalem ostatnio testy M&P9 2.0 compact - wymiary dokladnie jak G19 - to moze byc alternatywa ale u nas jeszcze nie ma (jest pelny M&P9 troche wiekszy)

PS. chcialem jeszcze dodac ze z P07 nie mialem nigdy zadnego zaciecia/fajki/itp - nic... ale z CZ to chyba nie jest niespodzianka...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: Chochla »

Wilek1 pisze:PS. chcialem jeszcze dodac ze z P07 nie mialem nigdy zadnego zaciecia/fajki/itp - nic... ale z CZ to chyba nie jest niespodzianka...
Oczywiscie to nie jest zelazna regula ale zaciecia w zdecydowanej wiekszosci generowane sa przez strzelca a nie przez sprzet. Ja nie mialem nigdy pojeydnczego zaciecia na P10 (a uzytkuje go intensywnie od ponad pol roku) a pare dni temu kumpel na moim pistolecie co drugi strzal mial zwieche.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: LARPAK »

Zacięcia zdarzają się wszędzie - głównie nie z winy samej broni (nie dotyczy WIST 94), ale z winy strzelca lub amunicji i w sumie ciężko je przewidzieć.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3246
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-07

Post autor: biper »

Inku - nie przekreślaj XDm Compact póki z niego nie postrzelasz (dotyczy to każdej broni).
Przy 13-nabojowym magazynku można założyć powiększoną o miejsce na palec stopkę:

Obrazek

I wtedy jest naprawdę wygodnie.
A na strzelnicę ma się pełny 19-nabojowy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”