Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Czytałem, z tym że w tym wątku nie jest to zbyt dokładnie opisane a wydaje mi się że w sumie bardziej ogólnikowo. Myślałem że może ktoś z posiadaczy coś zmieniał np jakąś sprężyne czy polerowal konkretny elementy w mechanizmie spustu. O takie wskazówki mi chodziło.
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Vlad »

Jeżeli jesteś "ogarnięty" mechanicznie, to rozbierz mechanizm rewolweru, i dopoleruj te miejsca, które mają lekkie otarcia na powierzchniach (spust, kurek, zaczep kurka do SA i DA, popychacz bębenka). Po rozbiórce zrozumiesz też, w jakim położeniu agrafkowa sprężyna spustu stawia najmniejszy opór i ustaw ją w takim położeniu. W ostateczności możesz zmniejszyć jej siłę lekko podpiłowując ją od wewnątrz zwojów (jeśli przesadzisz, to spust przestanie się cofać po zwolnieniu do wyjściowego położenia i przestanie się obracać bębenek). Na koniec wszystko nasmaruj. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, to pójdź z tym do rusznikarza.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hubert »

Wiele osób boi się potem kupić broń ze wzgl. na domorosłych rusznikarzy, którzy zamiast popracować nad techniką oddawania strzałów zaczynają od grzebania w broni. Nieumiejętne podejście do tematu bez dogłębnej wiedzy na temat działania broni nie prowadzi do niczego dobrego a może być wręcz niebezpieczne.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Piłowac napewno nic nie będę, rozwazalem możliwość np wymiany sprężyny o ile była by możliwość dokupienia takowej oraz pomyślę o ewentualnym wypolerowaniu wymienionych miejsc, które mogą stanowić źródło dodatkowego niepotrzebnego oporu. I tak jak kolega tu wspomniał popytam wśród rusznikarzy czy ktoś by się podjął takiego zabiegu.
volf51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: volf51 »

Ja własnie zamowilem Alfe 3561 357 mag z 6 cal. lufą. I teraz moje pytanie czy w PL dostanę grip gumowy czarny zamiast drewnianego brązowego ?
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: mike4356 »

Ja swoją dostałem z drewnianymi okładzinami. Może napisz/zadzwoń do sprzedawcy upewnić się co dostaniesz? :-D
Ostatnio zmieniony 05 marca 2018, 06:11 przez mike4356, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: marcinez »

volf51 pisze:Ja własnie zamowilem Alfe 3561 357 mag z 6 cal. lufą. I teraz moje pytanie czy w PL dostanę grip gumowy czarny zamiast drewnianego brązowego ?
Gdzie zamawiałeś?
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: kriss91 »

volf51 pisze:Ja własnie zamowilem Alfe 3561 357 mag z 6 cal. lufą. I teraz moje pytanie czy w PL dostanę grip gumowy czarny zamiast drewnianego brązowego ?
Ja miałem identyczna sytuacje tylko odwrotnie. Zamówiłem z gumowymi okładzinami a chciałem miec drewniane. Sprzedawca ma dobre kontakty z panem Tołczykiem z Hubertusa i sprowadził mi drewniane w dosyc szybkim czasie. Możesz spróbować zadzwonic bezposrednio do Hubertusa chyba ze jest jeszcze jakis inny importer.
volf51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: volf51 »

Zamówiłem w Hubertusie
Awatar użytkownika
dlmtb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 września 2008, 10:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: dlmtb »

Ja oryginalnie miałem drewniane okładziny ale juz po pierwszym strzelaniu wiedziałem że tego typu chwyt nie za bardzo nadaję się do tak ciężkiej broni która mocno ciąży na lufę. Oczywiscie strzelać się dało ale ciężko było utrzymać w sposób właściwy rewolwer. Polecam w miejsce fabrycznego chwytu który jest idealny do wersji z krótszym lufami chwyt sportowy z półką który jest dostępny w Hubertusie za około 300zł.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2018, 14:39 przez dlmtb, łącznie zmieniany 2 razy.
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: pjp »

Czy zauważyliście różnice w celności/skupieniu przy zastosowaniu ammo special vs magnum? Pomijam w pytaniu WC.
Wojtek.B
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 11:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Wojtek.B »

Zak75 pisze:A czy ktoś z posiadaczy w/w alfy (3561, 6") dobrał jakąś ciekawą kabure? Ewentualnie się pochwali skąd i za ile?
Mój znajomy jest kaletnikien i zamówiłem u niego kabure.
Lada moment będzie gotowa, dam znać jak wyszło.
Gdybym w ferworze radości zapomniał, przypomnij mi się proszę w PW.

Pozdrawiam,
W.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 23:04 przez Wojtek.B, łącznie zmieniany 1 raz.
Tom Tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 28 listopada 2015, 10:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Tom Tom »

volf51 pisze:Ja własnie zamowilem Alfe 3561 357 mag z 6 cal. lufą. I teraz moje pytanie czy w PL dostanę grip gumowy czarny zamiast drewnianego brązowego ?
Mogę Ci odsprzedać gumę, bo kupiłem od kolegi z forum drewno. Odezwij się na pirv.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2018, 21:45 przez Tom Tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: stanmar63 »

Mam kłopot z alfa proj. Po kilkudziesięciu strzalach przestaje zbijać spłonki. Na gwarancji pojechała do Tołczyka, który stwierdził, że miała dużo smaru. Ale sytuacja się powtarza. Znow nie zbija splonek, znów pojechała. Pan Tołczyk stwierdził że zasmarowana, a nic nie smarowałem specjalnie ani kropli. Miał ktoś podobną sytuację? Teraz czekam co mi powiedzą.Broń ma niecały rok i za wiele z niej nie strzelałem.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2018, 21:59 przez stanmar63, łącznie zmieniany 1 raz.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Vlad »

Czy niewypały się pojawiają w trybie DA czy SA (jeżeli przy ręcznym napinaniu kurka jest OK, a problem występuje tylko przy samonapinania, to winna może być za słaba sprężyna kurka)? Jeżeli wszystko wydaje się być OK i są one niezależne sposobu napinania kurka, to przyczyną może być rzeczywiście nadmiar/ za duża lepkość środka smarnego, co spowalnia działanie mechanizmów (u mnie zdarzyło się to przy strzelaniu zimą pod chmurką, w niskiej temperaturze). Wtedy powinno wystarczyć przepłukanie mechanizmów rzadkim olejem w spreju (dobrze jest wtedy zdjąć rękojeść). Przyjrzałbym się też pracy bezpiecznika, czy jest ona poprawna. Bezpiecznik to dźwignia, która przy napięciu kurka przesuwa się w górę pod wycięcie kurka i przekazuje jego uderzenie iglicy, brud w tym miejscu osłabia siłę uderzenia kurka.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”