Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: bartek75 »

marizy pisze:Bartek nie pisz "kupiłbym", tylko "kupię jak zrobię kolekcjonerskie" ;laughing:
"... nie wódź mnie na pokuszenie..." :-D
Najpierw będzie P-83, bo bez Wanada nie dożyję do kupna Alfy ;laughing:
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Vlad »

@Tomek1976
Zależy, jakie kryteria wyboru przyjmiesz. W mojej subiektywnej ocenie rewolwery Alfa Proj są w tej samej lidze (cenowej) co Taurusa. Ponieważ mam blisko do Czech, uznałem, że będę miał łatwy dostęp do znacznie tańszych niż do S&W części czy akcesoriów (i się nie zawiodłem), a znalazłem wcześniej narzekania, że trudno o nie do Taurusa (ponoć muszą przypłynąć z Brazylii i czeka się na nie miesiącami). Założyłem też, że jeśli wybiorę niewysilony kaliber .32 S&W (co jest również prawdą dla tytułowych rewolwerów AP 35xx przy strzelaniu nabojami .38 Spec. WC), to nowy, z gwarancją czeski rewolwer będzie podobnie trwały jak przechodzony amerykański. Jeżeli natomiast nade wszystko cenisz sobie legendę marki S&W, to kupno używanego 686 też będzie dobrą decyzją. I jeszcze rada na koniec: najpierw postrzelaj, a potem kupuj.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: KrisSz »

Mam rewolwer w wersji tarczowej w kalibrze 22lr. Nowy w trybie sa miał opór spustu 1.45 Nm. Po około 800 nabojach opór w trybie sa spadł do 1,1 Nm (dotarł się). Po delikatnej polerce u rusznikarza opór pozostał na tym poziomie tylko poprawiła się płynność w trybach sa i da. Po ponad 1000 strzałów wrażenia bardzo pozytywne i żadne oznacenia na komorach ani liczba komór w bębnie nie ma znaczenia przynajmniej przy strzelaniu tarczowym.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hermes »

KrisSz pisze:Mam rewolwer w wersji tarczowej w kalibrze 22lr. Nowy w trybie sa miał opór spustu 1.45 Nm. Po około 800 nabojach opór w trybie sa spadł do 1,1 Nm (dotarł się). Po delikatnej polerce u rusznikarza opór pozostał na tym poziomie tylko poprawiła się płynność w trybach sa i da. Po ponad 1000 strzałów wrażenia bardzo pozytywne i żadne oznacenia na komorach ani liczba komór w bębnie nie ma znaczenia przynajmniej przy strzelaniu tarczowym.

Jestes pewien :027: ?

To jednostka "analogiczna" do Joula.Moment sily a sila to rozne wielkosci fizyczne.
Co nam podajesz?Sile jaka potrzebujesz uzyc do zwolnienia spustu czy prace jaka wykonujesz by to zrobic?r :516:
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 11:29 przez Hermes, łącznie zmieniany 1 raz.
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: KrisSz »

Ok Mea Culpa ;-) Nawet jeżeli jorgnołem się przy jednostak przesłanie mam nadzieję jest jasne - działa dobrze i dostatecznie lekko po dotarciu
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 13:37 przez KrisSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Ramzes78 »

Patrząc z bliska na mechanizm mam wrażenie że tam niestety nie ma za bardzo co poprawić jeśli chodzi o elementy bezpośrednio współpracujące ( kurek i spust). Bardzo mała powierzchnia, dość ścisłe dopasowanie na gładkich ale posiadających wyraźne krawędzie elementach powoduje że jak się zacznie grzebać i np zniszczy krawędź to już pozostanie wymiana elementu.
Da się dopracować pozostałe powierzchnie- nie wiem jednak ile z tego się uzyska na miękkości spustu w trybie SA.
Pozdrawiam
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Koncord »

Kod: Zaznacz cały

to jednostka "analogiczna" do Joula.Moment sily a sila to rozne wielkosci fizyczne.
Co nam podajesz?Sile jaka potrzebujesz uzyc do zwolnienia spustu czy prace jaka wykonujesz by to zrobic?
Moment siły Nm a dżul Nm [J] to również dwie różne wielkości fizyczne. Jedna jest wektorowym iloczynem a druga skalarnym. I nie są "analogiczne". Opór języka spustowego mierzymy w jednostkach siły, zależnie od przyjętego układu: kG (kilogram siły), N (niuton) czy jakieś tam anglosaskie wynalazki.
Hermes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 27 września 2015, 12:35
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hermes »

Koncord pisze:

Kod: Zaznacz cały

to jednostka "analogiczna" do Joula.Moment sily a sila to rozne wielkosci fizyczne.
Co nam podajesz?Sile jaka potrzebujesz uzyc do zwolnienia spustu czy prace jaka wykonujesz by to zrobic?
Moment siły Nm a dżul Nm [J] to również dwie różne wielkości fizyczne. Jedna jest wektorowym iloczynem a druga skalarnym. I nie są "analogiczne". Opór języka spustowego mierzymy w jednostkach siły, zależnie od przyjętego układu: kG (kilogram siły), N (niuton) czy jakieś tam anglosaskie wynalazki.
Jak juz chcesz ...polimeryzować to kilogram siła a nie kilogram siły. :027:

:one:
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Vlad »

@Ramzes78: dopolerowania wymagają te powierzcnie, na których występuje jakiekolwiek tarcie. Np. po polerce tej części kurka, po której ześlizguje się spust po oddaniu strzału, ustąpiło nieprzyjemne chrobotanie przy zwalnianiu spustu. Oczywiście pomogło też przesmarowanie smarem zawierającym MoS2.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 18:37 przez Vlad, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Twilight7 »

Pozwólcie, że odgrzeję ten wątek.
Czy któryś ze sklepów dowożących broń do klienta ma w sprzedaży Alfy w kalibrze .32 i .22 (nowe, lub używki) ?

Niebawem będę miał zezwolenie i nastawiłem się na zakup obu do dwuboju PSP+PCZ. Po przeczesaniu forum wygląda na
najlepszy stosunek jakość/cena. W klubie mamy tylko .22 i bardzo dobrze mi się z niego strzela (zauważalnie lepsze wyniki uzyskuję niż Margolinem).
Awatar użytkownika
Przyjaciel
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 22 maja 2016, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Przyjaciel »

Twilight7 pisze: W klubie mamy tylko .22 i bardzo dobrze mi się z niego strzela (zauważalnie lepsze wyniki uzyskuję niż Margolinem).
A strzelał może kolega z jakiegoś współczesnego pistoletu bocznego zapłonu, np Waltherka GSP czy IŻa 35M czy innego Hammerlaka. Zanim kolega zainwestuje w rewolwery, to może sprawdzić nowoczesny pistolet (takim nie jest Margolin), postrzelać i odkryć przyjemniejszą stronę życia :one:
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: VIS »

Margolin może nie jest najnowocześniejszy, ale jednak jest to bardzo dobry pistolet. PS. Alfa jest niezłym wyborem. Ale jak koledzy radzą. Wstrzymać się, postrzelać z różnych i wtedy podjąć decyzję. Ewentualnie kupić tymczasowo coś taniego i jakiś czas pocieszyć się Swoim pierwszym.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: PP-67 »

Ja bym spojrzał na temat przez pryzmat portfela. :583: :651:
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Twilight7 »

No właśnie przez pryzmat portfela patrzę :wink:
Stąd dobra jakość za rozsądną cenę w postaci Alfy.

GSP to bardzo drogi sprzęt... nie na moją kieszeń.
Hammerli tańszy, ale nadal znacznie droższy od Alfy :wink:

Pytałem właśnie o alternatywę Alfy porównywalną do niej cenowo i jakościowo.
Nie chcę jednak kupować staroci do których części nie dostanę.
Margoliny tańsze, ale trudno dostać coś w bardzo dobrym stanie. Celny, ale ...
Mam umiarkowanie pozytywne doświadczenia z Margolinem... zacina się,
nie odpala każdej amo, nie domyka zamek. O wszystkim tym mogę zapomnieć
mając rewolwer klasy Alfa. A dodatkowo celniej z Alfy strzelam.
Takie są moje osobiste doświadczenia ze strzelnicy klubowej.
Stanowią mocną podstawę mojego obecnego wyboru.

Tak więc nie proponujecie mi proszę starszego od węgla kamiennego Margolina jako alternatywę dla Alfy, która pod każdym względem dla mnie góruje nad tym starociem :-D
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Klurik »

Podpinam się pod temat z Alfami. U mnie sprawa jest prosta - lubię rewolwery. W internetach widziałem je wymienione na stronach hubertus, siwiaszczyk, skawinski i malik. Czy mają na stanie nie wiem, podobnie jak @Twilight7 czekam na papierologię i jeszcze nie drążyłem.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”