Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Alfa Proj 35xx

Post autor: mkw »

Witam,

Jako że kwity już w drodze to niedługo się będę mógł wybrać na zakupy. Szukam czegoś na temat rewolwerów Alfy.
Niestety bardzo niewiele, jeśli nie nic w internecie nie ma, przynajmniej w zrozumiałym dla mnie języku. Choć na forum w temacie o HW były ze 2 zdania o Alfach. Dla wyjaśnienia w moim klubie pcz strzela się tylko część dokładną, i tylko z amunicji z pociskiem ołowianym, szybkiej nie planuję w pcz strzelać a wydawanie 6kpln na pistolet mnie nie interesuje. S&W też mnie nie bardzo interesuje bo za jednego S&W mogę kupić trzy Alfy i jeszcze mi zostanie. Oglądałem ten rewolwer w sklepie i zarówno rękojeść jak i spust w SA mi pasuje. 3541 w dodatku mam "za rogiem" i nie muszę po niego jechać przez pół kraju.
Czy ktoś może jest właścicielem i może z doświadczenia napisać jak wygląda solidność tej konstrukcji po czasie. Zastanawiam się czy np. po 1000 kulek celność spowodowana klekotaniem okolic mocowania bębna jest już mało akceptowalna. Interesuje mnie też czy jest jakaś istotna różnica w celności pomiędzy lufą 6 a 4 cale na 25 metrów ?

Wdzięczny będę za informacje.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: tomekwroclawski »

z autopsji nie znam, kolega uzywa trzeci rok, strzela i sobie chwali zarowno jakosc wykonania jak i celnosc

dluzsza lufa oznacza dluzsza linie celowania ale tez wiekszy ciezar oraz inaczej rozlozony srodek ciezkosci , musisz przymierzyc sie do obydwu wersji i wybrac te bardziej optymalna dla siebie
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: VIS »

Do tarczy polecam Alfę 3863. Mam i bardzo sobie chwalę. Rękojeść z półką, kaliber 38 Special, lufa 6''. Naboje sporo tańsze niż 357 M. Kolega używa trzeci sezon i bardzo chwali. Ja mam pierwszy sezon więc o trwałości się nie wypowiem.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: mariusz.w »

VIS pisze:Do tarczy polecam Alfę 3863. ... kaliber 38 Special, lufa 6''. Naboje sporo tańsze niż 357 M.
Mam pytanie techniczne, bo też mi się spodobała ALFA a dokładnie ALFA steel 357 Magnum - Revolver 3563 Sport (lub wersja 3561).
Ale mam pytanie, czy regułą jest, że jak rewolwer jest na .357 magnum to pasuje .38 specjal ?

Oglądałem w incorsie jeszcze HW 9 tam pojawia się rozróżnienie na 357 lub .38 i tak nie ogarniam czy bęben jest jakiś inny że na oba naboje ?
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Iperyt68 »

Mariusz, tak jak do Ciebie już rozmawiałem :wink: bębenek od magnum jest dłuższy od .38 spec. Jeżeli rewolwer jest przystosowany do naboju 357 magnum to wejdą do niego naboje .38spec ale odwrotnie już nie:
Obrazek
po lewej nabój magnum po prawej specjal. Różnica jest nie w kalibrze a w długości łuski
Przy zakupie trzeba przypilnować by na fakturę wpisali dwa typy naboju :!:
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2015, 22:34 przez Iperyt68, łącznie zmieniany 1 raz.
vivere militare est
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: mariusz.w »

W drugą stronę to rozumiem, ale chodzi o to czy jest to zasadą, że jak jest 357 to i .38 będzie pasować.

jest np. Rewolwer HW 357 TTM .357 Mag. 6" oraz Rewolwer HW 357 TTM .38 Spec. 6" wyglądają identycznie, ta sama cena
i tak się zastanawiam czy do do pierwszego podejdzie .38 no i po co w takim razie robią .38 :)

Generalnie wybrana jest Alfa, co prawda w wersji sport ale na stronie nie wspominają, że jest 357/.38
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Iperyt68 »

Jeżeli jest rewolwer 357 magnum to na 100% wystrzelisz z niego .38spec :!: Zwróć uwagę na bębenki i ich długość:!: Jeżeli na zdjęciach nie widać różnicy to znaczy, że zdjęcia nie przedstawiają sprzedawanych rewolwerów :621: A jeżeli cena jest ta sama to kup magnum :idea: i patrz mój pierwszy post o fakturze.
vivere militare est
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: fusz »

Kolega z tą długością bębna to pewny na 100%? Arminius tak robi, czy to kolegi domysły?
Generalnie bęben może być tej samej długości, ale ten przystosowany do 38special nie nadaje się do 357magnum. Natomiast do bębna 357 załadujemy i strzelimy 38.
Mariusz poszukaj dyskusji na temat strzelania tarczowego z rewolwerów 357 - są zwolennicy i przeciwnicy (właśnie ze względu m.in. na krótsza łuskę 38special, podobno inny gwint itd). Temat pojawiał się tu, a także na innych forach.
Przy rewolwerze konkretnie 38 dyskutowany problem odpada.
Dlatego cześć ludzi elaboruje amunicję WC kulą i naważką jak do 38, ale w łusce od 357magnum.
Jak chcesz strzelać z tego tylko do tarczy - brałbym 38 albo wręcz 32.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Iperyt68 »

Hmmm, jeżeli nie wierzysz to zmierz :idea: Czy wiesz jaka jest różnica w długości nabojów pomiędzy .357mag a .38spec :?: Chyba nie, bo jak byś wiedział to raczej byś się nie odzywał... . Różnica w masie pomiędzy wersjami rewolwerów na nabój .357mag i .38spec to kilkadziesiąt gramów (np w HW to ok 30g o tyle jest lżejszy przystosowany tylko do naboju .38spec i to jest właśnie różnica w długości bębna). Różnica w długości bębna to ok 2-3mm. Po drugie spróbuj to wziąć na zdrowy rozsądek. Jeżeli długość bębnów byłaby identyczna to można by było strzelać nabojami magnum z rewolwerów .38spec, a nie można... ergo jak producent inaczej by to zagwarantował, podpowiedz proszę. Co do gwintów to jestem skłonny się zgodzić ale spotkałem się też z opiniami, że różnic nie ma tak więc jak masz dojście do wiarygodnego źródła to podaj.
vivere militare est
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Iperyt68 »

właśnie doczytałem, że w starych wersjach rewolwerów .38 można załadować .357mag...
vivere militare est
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: fusz »

Co do długości bębna zapytałem i jeżeli odpowiedź poparta jest wiedzą o stanie faktycznym - bardzo dziękuję.
Bo na ten przykład Ruger produkuje rewolwery w dwóch wersjach różniące się tylko długością KOMORY.
Iperyt68 pisze:...Jeżeli długość bębnów byłaby identyczna to można by było strzelać nabojami magnum z rewolwerów .38spec, a nie można... ergo jak producent inaczej by to zagwarantował, podpowiedz proszę. ..
Już podpowiadam - przy tej samej długości bębna nie można by było strzelać z bębna .38Special amunicją magnum ze względu na krótszą komorę.
I na koniec dodam, że tak - wiem czym się różni .38Special od .357Magnum. Oba leżą w szafie.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Ejdzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 432
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Ejdzej »

Rewolwer 38 spec. ma z reguły inny skok gwintu niż 357 magnum ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: VIS »

Porównywałem dwie Alfy. 38 i 357. Jedyna różnica to głębokość komór w będzie. Ale kupując rewolwer dowiadywałem się o możliwość strzelania ammo 38 z 357. Sprzedawca stwierdził że konstrukcja bębna to uniemożliwia. Porównałem rewolwer Alfy 357 i Taurusa 38/357. W Alfie komory nabojowe były zakończone progiem a w Taurusie łagodnym stożkiem. Może to ta różnica.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
wierzba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 667
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 14:45
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: wierzba »

Nigdy nie pytaj już o nic tego sprzedawcy - bo nie ma pojęcia o czym mówi.
Z każdego rewolweru 357mag da się strzelać nabojem 38 special, tak jak z każdego 44mag da się strzelać 44special.
O to czy jest to zdrowe było już kilka wojen, nawet na tym forum, wnioski każdy musi wyciągnąć sam.
Rewolwer 38 special i 357mag nie różni się długością bębna, różni się rodzajem komory, długością wiercenia w środku bębna najoględniej mówiąc.
Teoretycznie komora 38 special uniemożliwia załadowanie naboju 357mag ale znane są w historii przypadki brakoróbstwa gdzie broń w kalibrze 38 special, nieprzystosowana do ciśnienia 357 magnum, pozwalała na włożenie i odpalenie naboju magnum (a prawdopodobnie i 357 maximum) - bo bęben nie miał gardła, był przewiercony na całej długości na średnicę łuski a rolę gardła pełnił stożek przejściowy.
"Reloaders are the nicest people on the face of the earth. They share
many common quality traits. They hate waste and can't bear to throw
away a perfectly good cartridge case simply because it's empty"
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: VIS »

Oglądałem Alfę 3563, czyli 357 Magnum. Byłem z pieniędzmi i chciałem ją kupić. Zrezygnowałem , bo sprzedawca mi nie chciał wpisać w fakturę kalibru 38/357. Różnice w końcówce bębna Taurusa i Alfy widziałem osobiście.
Nabój 38 w komorę 357 zawsze włożyć się da, wystrzelić się również da. Ale producent w instrukcji nawet się nie zająknął o możliwości strzelania napojami 38 Sp, co w Taurusie było nawet wybite na lufie. Jaki jest efekt uderzenia pocisku w próg komory nabojowej nie wiem. Kolega mający Alfę 357 Magnum nie zgodził się na test.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”