Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Zakupy Brownells rodzaj wysyłki

Moderator: Moderatorzy WBP

cycu
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Zakupy Brownells rodzaj wysyłki

Postautor: cycu » 2017-08-10, 00:49

Zamówienie na kwotę 120$, przesyłka jeśli dobrze pamiętam 22$, cła nie naliczyli.
G19/USP Expert/G34/Brno-1/xdm 45/savage patrol

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-15, 21:04

lto pisze:BTW: mi Brownells odpisał w sprawie kosztu wysyłki do Polski:
"we ship parcel post priority mail. Shipping will be approx.. $22 for 1st class mail."

No więc teoria teorią, a w praktyce pierwsze zamówienie skończyło się kosztem przesyłki w wysokości $57.
Czyli wygląda na to, że do samego końca nie wiadomo ile wyliczą, co trochę zmniejsza sens kupowania na brownells.com. Do tego mają ten śmieszny próg $100.
Drugie zamówienie z bólem serca (i portfela) złożyłem już na brownells-deutschland.de. Niby sporo drożej, ale po uwzględnieniu kosztów przesyłki i (raczej) nieuchronności doliczenia VAT-u wychodzi bardzo podobnie.
Ostatnio zmieniony 2017-08-15, 21:06 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur Lipowski
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Lipowski » 2017-08-16, 19:56

lto pisze:
lto pisze:BTW: mi Brownells odpisał w sprawie kosztu wysyłki do Polski:
"we ship parcel post priority mail. Shipping will be approx.. $22 for 1st class mail."

No więc teoria teorią, a w praktyce pierwsze zamówienie skończyło się kosztem przesyłki w wysokości $57.
Czyli wygląda na to, że do samego końca nie wiadomo ile wyliczą, co trochę zmniejsza sens kupowania na brownells.com. Do tego mają ten śmieszny próg $100.
Drugie zamówienie z bólem serca (i portfela) złożyłem już na brownells-deutschland.de. Niby sporo drożej, ale po uwzględnieniu kosztów przesyłki i (raczej) nieuchronności doliczenia VAT-u wychodzi bardzo podobnie.

Zamawiałem w brownells.com 2 razy i koszty przesyłki były $64 i $54 (ta druga miała o 20% większą wartość).
Wygląda, że cena przesyłki zależy w pewnym stopniu od wagi i dodatkowo w tej cenie jest "obsługa" urzędu celnego (paczka przychodzi po prostu z pobraniem na wartość cła).
Przesyłki nadawane są w USA przez USPS, a po naszej stronie obsługuje to Pocztex.

Co do całkowitej ceny, to już o tym pisałem, mi akurat wychodziło taniej (i szybciej) bezpośrednio z USA niż z Niemiec.

Tin

Postautor: Tin » 2017-08-16, 20:43

No to i ja się wtrącę :)
Zamówienie na kwotę 62$ ( dwa Lee loadery) cena za wysyłkę INT'L FIRST CLASS 33.60 (sporo)
Złożone 08.08 , wg trackingu dziś 16.08 już jest w Warszawie , zostaje mi czekać na ruchy Poczteksu ( lub utknie gdzieś na cle :-P )
Jeśli nie doliczą cła to różnica w cenie dość znaczna

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-16, 21:17

Chyba nie ma szans na niezapłacenie VAT-u, więc na to bym się nie nastawiał. Cło ma raczej wymiar symboliczny (ostatnio płaciłem 2,6% za "nieistotne części broni").

Na Brownells US jest jeszcze mankament w postaci limitu $100 i ewentualnej opłaty eksportowej ($250). Mają trochę bałagan w klasyfikacji przedmiotów - część jest oznaczona, jako podlegająca limitowi, a następnie przy wysyłaniu zamówienia nie jest jednak do tej grupy zaliczana. To powoduje, że ciężko precyzyjnie stwierdzić, czy już się jest "nad kreską", czy jeszcze nie. A obawiam się, że w przypadku przekroczenia nie będzie kontaktu zwrotnego, tylko zostanie doliczony do rachunku "bonus" $250. Do tego jeszcze dochodzi kwestia jak są naliczane kody promocyjne (zwykle da się "urwać" $10 przy zamówieniu >= $100) w kontekście limitu eksportowego...

Tak czy owak, uwielbiam Brownells za to, że wysyłają do Polski. Ciężko mieć do nich pretensje o głupie przepisy w USA.

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2017-08-25, 12:09

A jak kupuję z Brownells w Niemczech, Czechach, Anglii albo Irlandii to jest tak jak bym kupował na terenie UE?
Płacę jeszcze jakieś dodatkowe cła lub podatki, czy tylko to co na stronie i przesyłka?

Awatar użytkownika
fusz

Postautor: fusz » 2017-08-25, 12:10

Jak każdym innym sklepie w UE.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...

nooreck
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Grupa: Ekspert WBP

Postautor: nooreck » 2017-08-25, 12:27

lto pisze: A obawiam się, że w przypadku przekroczenia nie będzie kontaktu zwrotnego, tylko zostanie doliczony do rachunku "bonus" $250.

Brownells zawsze kontaktuje się mailowo i pyta czy chcesz żeby wystąpili o licencję eksportową.
Jeśli nie chcesz to anulują zamówienie, i możesz próbować jeszcze raz.
B. stara się być bardzo zgodny z prawem, bo parę lat temu zapłacili kilka milionów kary.

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-25, 12:32

nooreck pisze:Brownells zawsze kontaktuje się mailowo i pyta czy chcesz żeby wystąpili o licencję eksportową.
Jeśli nie chcesz to anulują zamówienie, i możesz próbować jeszcze raz.

No to bardzo pozytywnie. Dzięki za informację.

Hornet_AW pisze:A jak kupuję z Brownells w Niemczech, Czechach, Anglii albo Irlandii to jest tak jak bym kupował na terenie UE?
Płacę jeszcze jakieś dodatkowe cła lub podatki, czy tylko to co na stronie i przesyłka?

To co widzisz na ich stronie + przesyłka to finalna cena. Zamówienie jest dostarczane DHL-em i nic się już nie dopłaca.

Awatar użytkownika
SouthMan

Postautor: SouthMan » 2017-08-25, 12:32

lto pisze: Do tego jeszcze dochodzi kwestia jak są naliczane kody promocyjne (zwykle da się "urwać" $10 przy zamówieniu >= $100) w kontekście limitu eksportowego...

Jeżeli zamówisz części broni za więcej niż 100usd i masz jakiś kupon obniżający cenę do takiej poniżej 100usd, to i tak będziesz potrzebował licencji eksportowej, bo rabat nalicza sie jakby później. Ale jak są promocyjne ceny poszczególnych przedmiotach, to już liczą się te nowe, i np. trzy części przecenione z 100 na 30, nie będą wymagać licencji eksportowej.

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-25, 12:39

del
Ostatnio zmieniony 2017-08-25, 12:42 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-25, 12:42

SouthMan pisze:
lto pisze: Do tego jeszcze dochodzi kwestia jak są naliczane kody promocyjne (zwykle da się "urwać" $10 przy zamówieniu >= $100) w kontekście limitu eksportowego...

Jeżeli zamówisz części broni za więcej niż 100usd i masz jakiś kupon obniżający cenę do takiej poniżej 100usd, to i tak będziesz potrzebował licencji eksportowej, bo rabat nalicza sie jakby później. Ale jak są promocyjne ceny poszczególnych przedmiotach, to już liczą się te nowe, i np. trzy części przecenione z 100 na 30, nie będą wymagać licencji eksportowej.

No i to jest kolejna użyteczna informacja. Szkoda, że nie taka jak miałem nadzieję. ;)
Ostatnio zmieniony 2017-08-25, 12:42 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lto

Postautor: lto » 2017-08-29, 20:46

Artur Lipowski pisze:Wygląda, że cena przesyłki zależy w pewnym stopniu od wagi

Tak, dopytałem już o to i faktycznie tak jest:

"Shipping costs are figured once the order is packaged for shipment. Costs are determined by the value of the invoice, weight of the package, method of shipment, dimensions and destination."

Zasadniczo jest tak, że Brownells w zależności od wagi i gabarytów zamówienia wysyła je albo jako list albo paczka pocztowa. W tym pierwszym przypadku faktycznie da się zmieścić w kosztach wysyłki na poziomie $22.
Natomiast z tego co widzę paczki pocztowe kosztują już ponad $50.

Artur Lipowski pisze:dodatkowo w tej cenie jest "obsługa" urzędu celnego (paczka przychodzi po prostu z pobraniem na wartość cła).

Z tym to jest tak, że jest to kwestia szczęścia. Brownells faktycznie wysyła dokumenty dla Urzędu Celnego w osobnej kopercie, ale co UC z tym zrobi, to już zupełnie osobny temat.
Ja właśnie dostałem list polecony z kserokopią faktury i wezwaniem do odesłania dowodu zakupu, dokumentu potwierdzającego płatność i opisu zamówienia. Strzelam, że UC nie jest w stanie stwierdzić co dokładnie jest w przesyłce, a muszą przecież określić wysokość cła na tej podstawie.

Co ciekawe wygląda na to, że listy nie są clone w ogóle.

Artur Lipowski pisze:Co do całkowitej ceny, to już o tym pisałem, mi akurat wychodziło taniej (i szybciej) bezpośrednio z USA niż z Niemiec.

Jeśli chodzi o czas, to jest naprawdę różnie :)
1) przesyłki z Brownells DE dostaję po pełnych dwóch tygodniach roboczych.
2) dzisiaj (29.08) odebrałem przyrządy celownicze wysłane z Brownells US 22.08. A więc równo tydzień! Rewelacyjny wynik.
3) ale! 14.08 zamówiłem narzędzia z Brownells US; zostały wysłane 15.08, 18.08 były w Polsce. Następnie zaginęły na okrągły tydzień, by odnaleźć się 25.08 w Urzędzie Celnym. Do tego oczekiwanie na polecony, odesłanie dokumentów, czekanie na zwolnienie, itd. Realnie dostanę je około 5 września, czyli czas oczekiwania wyniesie ponad 3 tygodnie.

Po prostu cło jest jedną wielką loterią - może zostać załatwione w godziny i w ogóle nie wpłynąć na czas dostarczenia, a można się z nim bujać trzy tygodnie.

Co do cen, to faktycznie Brownells US jest ciężki do pobicia (ale i tak warto uważać na koszty przesyłki). Te przyrządy celownicze o których pisałem wyżej w DE kosztują po wszystkich opłatach 170 euro, a w US 116 dolarów. :)
Ostatnio zmieniony 2017-08-29, 20:50 przez lto, łącznie zmieniany 3 razy.

MarcinD
Status: Online

Postautor: MarcinD » 2017-12-09, 23:48

Tak swoja droga - czy ktos przy zakupie w USa wybieral UPS Int'l Expedite? Bo akurat zaznaczylem zamiast INT'L FIRST CLASS i teraz to do mnie dotarlo. Nie wiem, czy sie z nimi kontaktowac i zmieniac sposob wysylki, czy nie? Ile to moze kosztowac, ktos sie orientuje?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / .45ACP / 5,45x39 / 5,56x45 / 7,62x39

Awatar użytkownika
SouthMan

Postautor: SouthMan » 2017-12-10, 19:52

MarcinD pisze:Tak swoja droga - czy ktos przy zakupie w USa wybieral UPS Int'l Expedite? Bo akurat zaznaczylem zamiast INT'L FIRST CLASS i teraz to do mnie dotarlo. Nie wiem, czy sie z nimi kontaktowac i zmieniac sposob wysylki, czy nie? Ile to moze kosztowac, ktos sie orientuje?

Jak wygrałeś ostatnio w totka to nie powinno cie to ruszyć, jak nie, to lepiej czym prędzej zmień na USPS 1st Class 8-)

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”