CZ 557 Varmint

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: lukaszprosport »

Dziękuje mam jasność.
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: KrisSz »

Mój hamulec na czesię Wojtek zakładał osobiście. Niebieski loctite "był grany" na styku hamulec/lufa i na wszystkie gwinty. Dziś sprawdzałem w Górze Kalwari dalej działa ;-)

Pytanie czy ktoś jest w stanie podać bezpieczną metodę na obniżenie oporu spustu. Na stronie 14 znalazłem info że sprężynka man 3,75 mm średnicy i 9 mm długości. Ale jaką siłę ma sprężynka i czym można ją bezpiecznie zastąpić ? Czy lepiej oddać do rusznikarza ? Kto w okolicach Wawy poprawiał spust i wie jak to zrobić a. Nie będzie się dopiero uczył ?
jablon71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 23 lipca 2011, 19:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: jablon71 »

@KrisSz , jeśli potrzebujesz sprężynki pisz na Priv. Mogę wysłać , jednak wymiany musisz dokonać sam . Jest to zabieg dość prosty , nie wymaga fachowej wiedzy .
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: ds »

Ja to nie wiem z tym hamulcem ... bez jest fajnie :621: :621: :621: jak wróciłem ze strzelnicy kilka dni dumnie chodziłem z siniorem :) na obojczyku
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: ds »

Kilka słów co polubiła lufa, strzelania na osiach 4x 100m i 2x 300m- wybrana amunicja ggg 175hpbt oraz s&b 168 hpbt, Z ggg 3700J... po pierwszych dwóch strzałach przeraził mnie karabin, po prostu , kolegę który więcej odemnie strzela także :651: tę amo polecam spróbować gdy się już dobrze oswoisz z CZtą S&B łagodniejsza, wystrzelone w sumie po ok 40 pocisków z każdej, na 300m bardzo przeszkadzał miraż. Bardzo dobre także były ggg 180 hpbt oraz hornady 155hpbt. Rok temu nie myślałem że na 300m będę celował w zaklejkę 18mm na 300m :shock: Wiem że CZie ja przeszkadzam w trafianiu w tę zaklejkę...
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: Popeye »

Z fabrycznej pamiętam że S&B 168 gr HPBT Match najlepiej latała.
Teraz robię własną. Pociski Sierra TMK 175 mam ogarnięte , a ostatnio przesiadam się na cięższe.
Już po pierwszych próbach mogę powiedzieć, że jest nadzieja, dlatego od razu wziąłem tysiąc :) żeby z jednej partii mieć przynajmniej do końca roku :wink:
I teraz to możesz zaklejkę Darku dziurawić na 300 metrów jak nie dalej :wink:
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: ds »

Uzupełnię że w karabinie są małe modyfikacje:
- bedding osady
-polerka i właściwe docieranie przewodu lufy
-polerka elementów spustu
-wymieniona sprężynka spustu
-"popuszczona" sprężyna iglicy
-iglica odchudzona ok 10%
-doszlifowywany montaż Kozap ustawiony kontrolnymi wałkami, dokręcony bezpośrednio do obudowy zamka, szyna jest zdemontowana , kolba jest przy policzku szlifowana aby wygodnie się złożyć- luneta jest bardzo nisko nad lufą.
Fabrycznie spust CZ-ty jest dość twardy, bardziej taktyczny niż sportowy. Nie mierzyłem oporu spustu przed modyfikacjami ani teraz, jeśli tylko będzie okazja zmierzę i napiszę. Na dziś jest dużo lżejszy, fabryczny przeszkadza aby bardzo precyzyjnie strzelać i wykorzystać cały potencjał tego dość dobrego karabinu za nieduże plny.
W tej chwili ustawiona "droga" prawie zerowa, zachowuje się jakby był przyspiesznik, wyczuwalny wyraźnie niewielki opór przed strzałem , polecam przed strzelaniem nasmarować zaczep w iglicy, wręcz o 1/3 potrafi być mniejszy opór spustu....
Ostatnio zmieniony 02 września 2017, 13:00 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: Popeye »

To ja zrobię update o swojej Czesławy.
Można powiedzieć, że jak wyjęta z pudełka, bez przeróbek. Zamontowany montaż ze Spuhr skosem wysoki , bo mój "globus" do małych nie należy, więc luneta jest zapewne wyżej niż u Ciebie Darek, żadnych beddingów nie robiłem, żadnych modyfikacji w systemie spustowym, zamontowałem hamulec, robię kulki i cieszę się ze strzelania jak mam okazję.
Teraz będę na zawodach w Skarżysku - mam nadzieję :P
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: LucaBrasi »

Panowie,

a możecie wrzucić fotki swoich Cezetek? :wink:
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: Popeye »

Moja jest kilka stron wcześniej, a dokładniej 21
Ostatnio zmieniony 04 września 2017, 05:06 przez Popeye, łącznie zmieniany 1 raz.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: LucaBrasi »

ale to było zdjęcie z chyba 2016 :wink:
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: Popeye »

To zdjęcie z początku roku, bo lunetę i montaż odebrałem w styczniu , bipod też zrobiłem i zamontowałem w styczniu, więc jak najbardziej 2017 rok
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
1donkihot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 27 marca 2011, 18:55
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: 1donkihot »

Popeye pisze:Z fabrycznej pamiętam że S&B 168 gr HPBT Match najlepiej latała.
Teraz robię własną. Pociski Sierra TMK 175 mam ogarnięte , a ostatnio przesiadam się na cięższe.
Witam,
Popeye czy mógłbyś tak w telegraficznym skrócie napisać o swoich elaboracjach? tzn. Sierra TMK 175 i jaki proch z jaką naważką jaka łuska,spłonka i OAL amunicji?
A cięższe tzn. które-jakie i jakie naważki?
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: Popeye »

Jeżeli chodzi o Sierra TMK 175 gr to naważkę mam 42,2 a dokładniej 42,195 gr. proch VV N140, łuska Lapua , spłonka CCI BR-2
OAL nie mierzę bo to różnie z czubkami bywa, więc mierzę tylko OGIV i to jest dla mnie miarą której się trzymam. Bo długość może się zmienić w zależności od dokładności wykonania danego pocisku, a te wiemy że mają odskoki od wymiarów - niestety - inaczej byśmy tego tak nie mierzyli jak laboranci :)

Cięższych będę teraz próbował na innym prochu, to znaczy także Vihtavouri ale N540. Hornady ELD-Match 208 gr. Mam dla nich już naważkę do N140 ale są na tym prochu nieco za wolne 720 m/s , a naważka do nich 40,200 gr.i także pomiar OGIV, mimo że są lepiej wykonane niż Sierra, to jednak nie robię pomiaru od czubka... i ta mi sie do magazynka nie zmieszczą :)
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
1donkihot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 27 marca 2011, 18:55
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ 557 VARMINT

Post autor: 1donkihot »

Witam,
Dzięki wielkie Popeye, fajnie że podpowiadasz. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości nabyć CZ i powoli zaczynam zbierać informacje.
Piszesz że nie robisz pod AOL tylko OGIV czyli odległość płaszcza pocisku od stożka przejściowego (dobrze kombinuję?) A skoro wspomniałeś że i tak nie wchodzą do magazynka, to domyślam się że robisz bardzo blisko stożka lub wręcz na styk. Podziel się spostrzeżeniami przy jakim OGIV uzyskujesz najlepsze skupienie?
Piszesz też o bardzo ciężkim pocisku (208 gr.) Jak myślisz, jaki najcięższy pocisk jest w stanie przyjąć twój karabin? Z tego co kojarzę to skok gwintu w "Czesi" wynosi 1:10 lub 1:9 (kurde różne źródła różnie podają, a jak jest w rzeczywistości?)
Byłbym bardzo wdzięczny jak byś podał te OGIV-y i pochwalił się tarczami i oczywiście naważkami dla tych cięższych pocisków.
Ostatnio zmieniony 07 września 2017, 09:26 przez 1donkihot, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”