co wybrać .22 lr pistolet?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

To po co ci buckmark jak mógłbyś strzelać z arminusa 3 z opuszczonego kurka? To dopiero musiałbyś włożyć treningu żeby się zmieścić w czarnym. Ułatwiasz sobie życie tym buckmarkiem jak ci lekkoatleci.
Tymczasem imadła na zawodach jeszcze dopuszczone nie są.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2018, 16:34 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Fizyk »

mkw pisze:Nie no jasne że jak się komuś nie chce trenować to może sobie pomóc bronią. To tak jak atletami używającymi "leków na astmę" ;laughing:
Myślisz, że kadra olimpijska nie używa buckmarków, bo im się nie chce trenować? ;)
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

Koledzy #mkw i #Fizyk

Zgadzam się z wami i dlatego właśnie zdziwiło mnie takie surowe podejście jednego z przedmówców, że jak chcesz wynik to kup pistolet typowo tarczowy bo inaczej będziesz jak ta owca wśród wilków z Paradini, GSP czy Xesse.

Sprawa pomagania bronią - tutaj znów widzę dwa obozy. Jedni, że zwłaszcza na początku, nie ma sensu kupowania czegoś droższego "bo i tak nie ogarniesz broni. Naucz się nawyków, później kup coś typowo pod konkurencje". Drudzy, że środek tarczy zaczniesz szybciej strzelać na czymś droższym bo pistolet pomoże swoim spustem, wyważeniem czy chwytem. To rozumiem, na szczyt są różne drogi, kto jaką wybierze i która mu bardziej podpasuje to już sprawa indywidualna.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Z tym, że kolega nie pytał o twoje przemyślenia drogi na szczyt, ani o plinkery tylko co kupić do PSP. A do tego kupuje się pistolet do PSP, którym buckmark nie jest. I tyle.
Awatar użytkownika
cnnhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 22 marca 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: cnnhead »

Przez moje ręce przewinęło się sporo tarczowych pistoletów i w zasadzie ze wszystkich można było "strzelić wynik" (co sam sprawdzałem). Nie tędy droga.
Każdy z pistoletów ma swoje cechy, które dla konkretnego strzelca i konkurencji będą zaletą lub wadą. To na ogół sprawa bardzo indywidualna.
Pistolety, które ja akurat (dobrze) znam i moje doświadczenia z nimi opisałem poniżej:
- Walther GSP jest stosunkowo ciężki. Dobry do konkurencji szybkostrzelnych, może być nieco męczący do konkurencji precyzyjnych. Magazynek przed spustem przesuwa punkt ciężkości do przodu (zmiana w trakcie strzelania jest niewielka). Kąt rękojeści stosunkowo mały (prawie bojowy). Wersja Expert posiada kompensator. Praktycznie "nie do zajechania", nie zacina się na niczym. Nieco ograniczone możliwości regulacji szczerbiny (wymiana blaszki). Przeciętny mechanizm spustowy. Może być w konwersji z 32S&W.

- Pardini SP jest stosunkowo lekki. Podobne zagadnienie z magazynkiem jak w GSP. Znakomicie działający i konfigurowalny kompensator. Mocno rozwarty kąt rękojeści (typowy bardziej dla ppn), mi akurat bardzo pasujący. Dość kapryśny jeśli chodzi o amunicję, czasem wymaga lekkiego tuningu (u mnie była niezbyt centryczna żerdź sprężyny powrotnej, problemy z pazurem wyciągu). Znakomite przyrządy celownicze i chyba najlepszy mechanizm spustowy na rynku.

- FWB AW93 jest dość ciężkim pistoletem, znakomicie wykonany. Magazynek w rękojeści - inny punkt ciężkości, ale również ograniczenie co do możliwości zmiany kąta rękojeści, chwyt zbliżony do bojowego. Niezły kompensator. Amunicja chodzi każda (z próbowanych). Przyrządy celownicze świetne. Mechanizm spustowy dość przeciętny, mimo sporych możliwości regulacyjnych.

- Hammerli X-Esse Sport jest baardzo lekki. Do strzelań szybkich aż za bardzo, lufa mocno tańczy. Wykonanie dość tandetne (dużo plastiku). Magazynek w rękojeści. Brak jakiejkolwiek kompensacji. Przyrządy celownicze bojowe, choć regulowane (fajny patent z obracaną muszką). Mechanizm spustowy prymitywny, ale regulowany. Łyka każdą amunicję. Mimo szczerbiny umieszczonej na ruchomym zamku, zaskakująco celny (w 2016 pozwolił swojemu użytkownikowi na zdobycia Mistrzostwa Polski i wyrównanie rekordu Polski w psp30(open)). Maksymalny fun factor.

Dla każdego coś miłego, pamiętając, że na koniec "it's the Indian, not the arrow".
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2018, 17:44 przez cnnhead, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: bartek75 »

cnnhead pisze:Przez moje ręce przewinęło się sporo tarczowych pistoletów...
- Walther GSP (...) Wersja Expert posiada kompensator.

- Pardini SP (...) Znakomicie działający i konfigurowalny kompensator.

- FWB AW93 (...) Niezły kompensator.

- Hammerli X-Esse Sport (...) Brak jakiejkolwiek kompensacji.
Kolego, a mógłbyś wstawić tu na forum fotki tych "kompensatorów" w w/w pistoletach sportowych? Bo to chyba jakaś nowość albo cud :651:
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

MarcinKr pisze:Z tym, że kolega nie pytał o twoje przemyślenia drogi na szczyt, ani o plinkery tylko co kupić do PSP. A do tego kupuje się pistolet do PSP, którym buckmark nie jest. I tyle.
Jeżeli odnosisz się do kolegi, który odświeżył temat po prawie 3 latach to nawet nie wiadomo co kupił bo zniknął. Ja odniosłem sie i cytowalem wypowiedz kolegi, który nie pisał nic o PSP tylko pytał konkretnie o Buckmarka więc zluzuj konie kolego.

Tak btw to Buckmarkiem nie można startować w konkurencji PSP?

Staram się poznać różne opinie zwłaszcza, że ktoś sugeruje, że wynik ~95 punktów na nie sportowym wg ciebie pistolecie jest do zrobienia.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Moze zniknął, może czyta. Buckmark i inne wynalazki tego typu są fajne, ładne i dające dużo frajdy, ale to nie są pistolety do konkurencji PSP. Oczywiście regulaminowo strzelać można, tak samo jak z rewolweru 2'' .22lr. Tylko, że jak chcesz mieć wyniki to jest to nonsens.

Czytaj dalej co sugerują ludzie. Widziałeś jak to strzela? Jakieś dowody oprócz anonimowego wpisu na forum?

Ja nie opieram się na sugestiach tylko praktyce.

Jeśli ty kupisz sobie buckmarka do tarczy to się skonfrontujesz ze swoimi przemyśleniami na własne życzenie. A do tego czasu opierając się na wiedzy z forum lepiej nie doradzaj glupio innym.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: arturo111 »

bartek75 pisze:
cnnhead pisze:Przez moje ręce przewinęło się sporo tarczowych pistoletów...
- Walther GSP (...) Wersja Expert posiada kompensator.

- Pardini SP (...) Znakomicie działający i konfigurowalny kompensator.

- FWB AW93 (...) Niezły kompensator.

- Hammerli X-Esse Sport (...) Brak jakiejkolwiek kompensacji.
Kolego, a mógłbyś wstawić tu na forum fotki tych "kompensatorów" w w/w pistoletach sportowych? Bo to chyba jakaś nowość albo cud :651:
Nie chce mi się teraz rozbierać i robić fotek mojego AW93 , ale w środku masz wszystko zabudowane , tzn. amortyzator nazwany przez Kolegę kompensatorem .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: mkw »

MarcinKr pisze: Oczywiście regulaminowo strzelać można, tak samo jak z rewolweru 2'' .22lr. Tylko, że jak chcesz mieć wyniki to jest to nonsens.
Ja czasami strzelam z rewolweru 22 z lufą 3 cale i wcale nie jestem ostatni w klasyfikacji :512:
Co mojego wcześniejszego wpisu to po prostu uważam że w 99% przypadków jeśli ktoś twierdzi że pistolet który strzela same dziesiątki nie pozwala osiągnąć dobrego wyniku to raczej przesiadka na wyczynowy sprzęt niewiele zmieni. Jeśli ktoś jest dobrym strzelcem to i z plasticzanego x-esse czy buckmarka strzeli dobry wynik. Szczególnie na zawodach ma to kapitalne znaczenie. Większość znanych mi ludzi na treningach ma średnio 10% lepsze wyniki niż na zawodach - a strzelają z taj samej broni w obu przypadkach. Czy to znaczy że na zawody jest potrzebna lepsza broń niż do trenowania ?

Już się nie odzywam bo to dyskusja o wyższości świąt.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
cnnhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 22 marca 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: cnnhead »

bartek75 pisze:
cnnhead pisze:Przez moje ręce przewinęło się sporo tarczowych pistoletów...
- Walther GSP (...) Wersja Expert posiada kompensator.
- Pardini SP (...) Znakomicie działający i konfigurowalny kompensator.
- FWB AW93 (...) Niezły kompensator.
- Hammerli X-Esse Sport (...) Brak jakiejkolwiek kompensacji.
Kolego, a mógłbyś wstawić tu na forum fotki tych "kompensatorów" w w/w pistoletach sportowych? Bo to chyba jakaś nowość albo cud :651:
Żadna nowość, ani cud. Co najwyżej lekki skrót myślowy z mojej strony. Nie chodzi o kompensator w rozumieniu hamulca wylotowego (taki znajdziesz np. w Hammerli/Walther FP60), a raczej amortyzator odrzutu (recoil absorber) - ukłon @arturo111. W Pardinim jest to 6 ciężarków na końcu lufy, w GSP Expert dwa, zaś w FWB jest to moduł pod lufą.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: LARPAK »

jaroslaw_ pisze:Moje podejście jest takie, że pistolet nie pomaga w strzelaniu, tylko przeszkadza :wink:
Jednemu bardziej, drugiemu mniej. Początkujacemu bardziej niż pistolet przeszkadza cała gama elementów, które są w człowieku, dlatego jestem zdania, że nie trzeba się spieszyć z kupnem wyczynowego sprzętu. Oczywiście jak ktoś chce, może zacząć od najwyższej półki, ważne by miał frajdę.
Wręcz odwrotnie!
Pistolet to narzędzie, maszyna, której jedynym mankamentem jest jej użytkownik.
Czy to pójdziesz ze znajomymi na gokarty, gdzie każdy jest taki sam - osiągi jednakowe itd. a jednak wygrywa znajomy, który ma lepsze umiejętności i wolę walki o pierwsze miejsce.

Pamiętaj, że powiedzenie lepszy pierwszorzędny strzelec z drugorzędnym karabinem niż drugorzędny strzelec z pierwszorzędnym karabinem, nie wzięło się z niczego.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Kolego mkw, w sumie kazdy wspolczesny pistolet wkrecony w imadlo pozwala strzelac 10. No i co z tego? Pytanie jest proste - jaki kupic pistolet do psp za 2000. I odpowiedz jest prosta - GSP, FM150, Erme85 ostatecznie Margolina (moze cos pominalem). I zadne twoje wywody o imadlach czy strzelaniu z rewolweru 3" tego nie zmienia.
Jak ktos zada pytanie (sa i takie tutaj na forum) jaki kupic boczny zaplon zeby przypominal bron "bojowa" w centalnym, czy jaki pistolet kupic dla dzieciaka, fanu itp. to moglbym polecic buckmarka czy rugera, bo sam posiadam pistolet tego typu. Tylko nie wbijajcie nowym wierutnych bzdur do glowy argumentujac, ze to jest bron do tego sportu, bo wujek siostry znajomego strzelil tym 97pkt.

I przestancie prosze toczyc dyskusje czy lepiej dolaczyc do pistoletu lepszego strzelca, bo jak ktos kupuje pistolet dla siebie to wymiana strzelca w gre nie wchodzi.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

MarcinKr pisze:Moze zniknął, może czyta. Buckmark i inne wynalazki tego typu są fajne, ładne i dające dużo frajdy, ale to nie są pistolety do konkurencji PSP. Oczywiście regulaminowo strzelać można, tak samo jak z rewolweru 2'' .22lr. Tylko, że jak chcesz mieć wyniki to jest to nonsens. .
Nonsens bo takim Buckmarkiem nie jest się w stanie wystrzelac dobrego wyniku czy jest to trudniejsze niż typowo sportowym pistoletem? Na razie piszesz, że Buckmark (czy cokolwiek innego podobnego) nie do PSP bo to nie jest pistolet do PSP i koniec. Pomimo Twojej skrajnej postawy jestem bardso ciekawy Twojej opinii czy taki pseudo sportowy pistolecik przy wlozonym odpowiednio długim treningu jest jednak w stanie wystrzelac te 90-95 punktów.
MarcinKr pisze: Czytaj dalej co sugerują ludzie. Widziałeś jak to strzela? Jakieś dowody oprócz anonimowego wpisu na forum?
.
Nie widziałem i nie mam zbytnio okazji dlatego pytam na forum o broni, nie na pudelku. Dlatego między innymi dyskutuje z Tobą żeby jakieś doświadczenie wyciągnąć z Twoich błędów jako bardziej doświadczonego strzelca.
MarcinKr pisze: Jeśli ty kupisz sobie buckmarka do tarczy to się skonfrontujesz ze swoimi przemyśleniami na własne życzenie. A do tego czasu opierając się na wiedzy z forum lepiej nie doradzaj glupio innym.
W żadnym miejscu nie doradzałem nikomu zakupu żadnego pistoletu. Moje przemyślenia są analizą wypowiedzi tutaj. Jedni piszą, że da radę coś fajnego strzelić tym pistoletem, Ty że absolutnie nie. Dlatego pytam skąd te skrajności.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: bartek75 »

Dziękuję za próby ubogacenia mojej wiedzy w nowinki dotyczące definicji kompensatorów, które zdaniem Przedmówców są określane zamiennie: "amortyzatorami odrzutu", "sześcioma ciężarkami na końcu lufy" lub "modułem pod lufą".
Bóg zapłać ale jednak pozostanę przy klasycznym rozumieniu tego terminu.
A tak na marginesie, MarcinKr wpisał w tym wątku trafne i ciekawe przemyślenia, szkoda, że rozpoczęła się pacyfikacja jego postów bo widać, że Facet naprawdę wie co pisze!
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”