co wybrać .22 lr pistolet?

Moderator: Moderatorzy WBP

gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: gregg »

Mi także nie leżą kompletnie konstrukcje, które mają magazynek z przodu. Dlatego dla mnie hammerli byłby lepszym wyborem
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

To pytanie do posiadaczy hamerlaków. Dobrze myślę, że 208 to inaczej international? Są jakieś wersje, odmiany, któreś są szczególnie polecane? Jakieś konkretne serie czy też roczniki?

208 jest lżejsza od GSP a GSP waży tyle co sp20, skoro sp20 ciążyło mi mocno w łapie to Walther również , nie może być inaczej.
darbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: darbik »

208, 208S, 208 International i 215 są konstrukcyjnie identyczne, części wzajemnie kompatybilne. Różnice są w kształcie osłony spustu i w oksydzie - 215 ma gorszą.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Ja rozpoczynalem moja przygodę od 208, potem był na dlugo ksp200. Próbowałem strzelac z pistoletow z magazynkiem z przodu, ale mi nie pasowały właśnie z tego powodu że leciały na lufę.
Potem jednak docenilem inne wyważenie broni i jej stabilność. Przesiadem się chwilowo na Hammerli 280 (myślałem docelowo o Pardini) i już mi został.

Dlatego sądzę, że powinieneś rozważyć też plany na przyszłość. Z nowych sprzętów magazynek w rękojeści ma chyba tylko aw93, który jest dość drogi. Wszystko inne ma je przed spustem. Dlatego może warto kupić i przyzwyczaić się do czegoś raz na zawsze.
Awatar użytkownika
260Remington
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 23:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: 260Remington »

Witam. Przymierzam się do zakupu 22lr. Moją uwagę zwrócił Walther GSP. Na rynku dominują wersje ze starym typem mechanizmu spustowego. Egzeplarzy z nowym typem mechanizmu widziałem zaledwie 2, z czego jeden wygląda jak składak z dwóch pistoletów. Chciałbym zapytać czym różnią się mechanizmy spustowe oraz pistolety wyprodukowane przed 1986 i po tej dacie? Wiem, że nowy mechanizm jest dwustopniowy i ma regulację siły nacisku od 1kg. Czy występują jakieś inne różnice w trwałości, niezawodności, celności, wrażliwości na amunicję itd? Szukać na siłę pistoletu wyprodukowanego po 1986 czy starsze wersje są równie dobre?
Ceezz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 października 2017, 10:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Ceezz »

260Remington pisze: Moją uwagę zwrócił Walther GSP. Chciałbym zapytać czym różnią się mechanizmy spustowe oraz pistolety wyprodukowane przed 1986 i po tej dacie? Wiem, że nowy mechanizm jest dwustopniowy i ma regulację siły nacisku od 1kg. Czy występują jakieś inne różnice w trwałości, niezawodności, celności, wrażliwości na amunicję itd? Szukać na siłę pistoletu wyprodukowanego po 1986 czy starsze wersje są równie dobre?
Wcześniejszy mechanizm spustowy też jest dwustopniowy i tez ma regulacje siły od 1 kg albo i mniej, ma wszystkie regulacje pierwszego oporu i oporu wyzwolenia, możesz go ustawiać jak tylko chcesz.
W nowym masz większą regulacje języka spustowego, w starym masz jedynie ok 3-4 mm przód-tył.

Do nowszych można założyć konwersje na centralny zapłon, to jest jedyna zasadnicza różnica. No i uchwyt jest przykręcany od dołu a nie po bokach.
Czy są równie dobre? mój z połowy lat 70-tych jak ma dobry dzień, to na zawodach strzela 96-97 pkt i myślę, że strzelec i amunicja go ogranicza a nie „starość”.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

MarcinKr pisze:Ja rozpoczynalem moja przygodę od 208, potem był na dlugo ksp200. Próbowałem strzelac z pistoletow z magazynkiem z przodu, ale mi nie pasowały właśnie z tego powodu że leciały na lufę.
Potem jednak docenilem inne wyważenie broni i jej stabilność. Przesiadem się chwilowo na Hammerli 280 (myślałem docelowo o Pardini) i już mi został.

Dlatego sądzę, że powinieneś rozważyć też plany na przyszłość. Z nowych sprzętów magazynek w rękojeści ma chyba tylko aw93, który jest dość drogi. Wszystko inne ma je przed spustem. Dlatego może warto kupić i przyzwyczaić się do czegoś raz na zawsze.
Hmm, Twój argument jest logiczny, i sprawił ze zaczynam ponownie schodzić myślami na GSP :) Muszę z niego najpierw strzelić, miałem w ręku, dobrze leżał ale nie było okazji podziurawić papieru.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

Zastanawiam się nad zakupem pistoletu 22LR, chodzi mi po głowie S&W 22 Victory, pytanie do użytkowników czy są zadowoleni i czy polecają :) Pistolet ma być do rekreacji, do lokalnych zawodów i fajnie jakby się dało z niego robić jakieś 90punktów
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

Podobny wątek się przewijał jakiś czas temu kiedy sam szukałem pistoletu .22lr. Z tym, że zastanawiałem się nad Buckmarkiem. Chciałem z jednej strony coś o wyglądzie bardziej bojowym ale o osiągach sportowego egzemplarza coby nie zamykać stawki na zawodach. Problem błyskawicznie się rozwiązał kiedy wziąłem do ręki owy egzemplarz. Skończyło się na kupnie Walthera GSP i nie zmienilbym decyzji :-D
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

Kupowałeś używany czy nowy? Na początek chcę coś nowego, a później może faktycznie taki Walthera GSP byłby fajnym rozwiązaniem :) muszę poobserwować na strzelnicy czy ktoś z takiego strzela bo niestety nie miałem go nigdy w ręku
KryptorurekRobaczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: KryptorurekRobaczny »

Z GSP obecnymi na rynku jest ten problem że koniecznie trzeba sobie przestrzelić i posprawdzać wszelakie luzy zamka, sklepanie etc. Dostępne egzemplarze są strasznie przebrane.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: azrael88 »

A jak wygląda sytuacja z MG2? Wiem, to absolutny wynalazek ale w porównaniu do nowych GSP czy Pardinich to cena jeszcze nie zabija (choć i tak nie jest tanio).
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Nawet używane egzemplarze są mało zużyte gdyż większość czasu spędziły w serwisie.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: torti »

Do sportowych, miałem do czynienia sporo z HAMMERLI 280 .32WC/.22LR. Polecam. Położy beretkę i margolina.
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Mili »

A ja sobie strzelam na treningu takie tarcze
ObrazekObrazek
A z czego? a z dwóch rąk z takiej zabawki
Obrazek
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”