co wybrać .22 lr pistolet?

Moderator: Moderatorzy WBP

biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

Dzieki wszystkim za cenne uwagi. W przyszlosci na pewno wpadnie cos bardziej tarczowego, teraz to bedzie w sumie pierwszy pistolet 22LR, do nauki, rekreacji. Nie chce na poczatek uzywanego aby nie trafic na jakis bubel ;)
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Z takimi wymaganiami wybór jest szerszy. Jeśli chciałbyś issc czy gsg poczytaj najpierw forum. Wez też pod uwagę że pistolety bocznego zapłonu posiadające ciężki zamek często współpracują wyłącznie z amunicja hv. Dla ciebie może to nie być problemem, warto jednak mieć taką świadomość przed dokonaniem zakupu.
Miłego strzelania i jak najwięcej 10!
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

biggman pisze:Kupowałeś używany czy nowy? Na początek chcę coś nowego, a później może faktycznie taki Walthera GSP byłby fajnym rozwiązaniem :) muszę poobserwować na strzelnicy czy ktoś z takiego strzela bo niestety nie miałem go nigdy w ręku
Kupiłem używke bo budżet miałem podobny do Twojego. Jeżeli chcesz nówke w tym przedziale to, jak koledzy już napisali, pozostaje plinker ALE...
biggman pisze:Dzieki wszystkim za cenne uwagi. W przyszlosci na pewno wpadnie cos bardziej tarczowego, teraz to bedzie w sumie pierwszy pistolet 22LR, do nauki, rekreacji. Nie chce na poczatek uzywanego aby nie trafic na jakis bubel ;)
Miałem takie same podejście z karabinem. "Kupię najpierw karabin w bocznym żeby obeznać się, nauczyć bla bla". Skończyło się na tym, że miesiąc później kupiłem ARa w centralnym i boczniak leży w sejfie bo nie ma gdzie strzelać - w sensie zawody bo strzelanie dla samego strzelania już mnie nie cieszy. Wiem, że to samo by było z pistoletem gdybym wtedy zdecydował się na plinkera. Z tą różnicą, że akurat PSP jest u nas gdzie strzelić no ale to by juz było kopanie się z koniem.

MOIM ZDANIEM:
- Jezeli rzeczywiście chcesz tylko rekreację i masz gdzieś miejsce w zawodach to bierz Victory, Buckmarka, Mark IV, GSG, Kadeta, cokolwiek Ci się podoba.

- Jeżeli jednak chcesz coś ugrać i masz zacięcie do rywalizacji i nie chcesz się wkurzac i zastanawiać jak bardzo pistolet ci przeszkadza to pozostaje używka typowo sportowego pistoletu.
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2018, 19:07 przez Kadeka, łącznie zmieniany 4 razy.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

Centralny zapłon mam już w miarę skompletowany kilka pistoletów i AR15 goszczą w szafie :) Przyszedł czas na pistolet w bocznym zapłonie i właściwie nie mam nic przeciwko kupnie na początek czegoś bardziej wyczynowego jak używany GSP. Chodzi o to że nie czuję się na siłach aby ocenić stan takiej używanej broni, mam za małe doświadczenie w tym temacie, a naciąć się na jakiś bubel nie problem :( Stąd pomysł na S&W Victory. Rugera Mark IV już miałem ale musiałem z powodu wady fabrycznej zwrócić go do sklepu :roll: Na nowego Walthera GSP nie chcę się porywać, bo to jednak ponad 7K trzeba wyłożyć, w porównaniu Victory 2300
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Kadeka »

Rozumiem. Ja miałem to szczęście, że sklep niedaleko mnie, który sledzilem od jakiegoś czasu był (i nadal jest) dosyć aktywny jeżeli chodzi o praktyczne podejście do broni - zdjęcia z testów, eventow, zawodów i to jakoś wzbudziło moje zaufanie. Od osoby prywatnej też miałbym opory kupować.
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: tomkil »

Jesli moge wrzuce swoje pare groszy.
Mialem, pewnie jak wiekszosc ten sam dylemat jak kolega-co kupic?
Pytalem, czytalem.
Jako pierwszy byl Browning Medalist-mega sie z tego strzelalo, ciezaki pod lufe w roznej wadze,pistolet mega celny(38mm na 50m jak wychodzil z fabryki) ale lufa za dluga do regulaminy issf i sprzedawca sie rozmyslil.

Nastepnie xesse-fajny pistolet, przyjemy w obyciu, ciezarki pod lufe mozna na egun nabyc bez problemu, lamia sie kablaki spustu (pelnia role stopu dla zamka-€25 koszt), zaczep zamka sie wyrabia i nie zawsze zostaje w tyle po ostatnim strzale oraz magazynki plastikowe i nie wytrzymuja za dlugo.

Kupilem w ciemno gsp expert z Niemiec od dealera w dobrej cenie.
W tzw miedzyczasie jako ze hardkorowo trenowalem nabawilem sie lokcia tenisisty i zaczalem strzelac z lewej reki.
Gsp jest ciezki ma lufe i do tego nie mozna zmienic kata rekojesci bo jest ograniczenie dlugosci sprzetu do 300mm. Mnie nie za bardzo to pasuje, mysle ze pardini sp bylby dla mnie lepszym wyborem ale ceny powalaja.
Do gsp dokupilem magazynki, spust jedno-stopniowy i treningowy.

SW victory mysle ze da rade do tarczy jak najbardziej skoro w usa bullseye strzelaja a 7’ ma 14cm na ~23m a issf 7’ ma 20cm na 25m. Problem z tym ze SW victory trzeba by bylo tuningowac spust (czesci pewnie z ameryki).
SW 41 tez fajny sprzet z regulacja oporu spustu.

Ogolnie jestem zdania zeby kupowac popularny sprzet ale ostatnio tak nie zrobilem i kupilem pistolet dowolny Pardini K22 tez z Niemiec i nie wiem cz bledu nie zrobilem-mam nadzieje ze nie :-)

Jak masz jakies pytania co do gsp to wal.

Pozdrawiam
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Janusz123 »

Widzę tu sami olimpijczycy :wink:
biggman pisze:Rugera Mark IV już miałem ale musiałem z powodu wady fabrycznej zwrócić go do sklepu :roll:
Napisz kolego co dokładnie było nie tak bo mam ten pistolet na oku i mógłbym wtedy zwrócić na to uwagę już w sklepie.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

tomkil pisze:Kupilem w ciemno gsp expert z Niemiec od dealera w dobrej cenie.
Mozesz podac jakies namiary na tego sprawdzonego sprzedawce? :)

Co do spustu Victory jest do kupienia za 45 dolarow spust okolo 1kg:
https://www.tandemkross.com/Victory-Tri ... p_251.html
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2018, 22:14 przez biggman, łącznie zmieniany 1 raz.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: biggman »

Jan㎲z pisze: Napisz kolego co dokładnie było nie tak bo mam ten pistolet na oku i mógłbym wtedy zwrócić na to uwagę już w sklepie.
Ogolnie bardzo przyjemny sprzet, szybki system rozkladania. Przed zakupem dokladnie go obejrzyj, szczegolnie lufe. Ja nie obejrzalem dokladnie pistoletu, no bo w koncu nowy, a w domu okazalo sie ze korona lufy jest uszkodzona fabrycznie :(
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: rokada »

tomkil pisze:SW 41 tez fajny sprzet z regulacja oporu spustu.
Miałem tego farta, że kupiłem S&W 41 rocznik 85 w bardzo rozsądnym stanie za 2k. Strzela lepiej ode mnie, spustu nie regulowałem (odpowiada mi taki, jaki był przy zakupie). Na pewno wyczynowcy by się na niego bardzo krzywili, ale uważam, że dla zwykłego strzelca jest super i ze spokojnym sumieniem mogę polecić. 95+ da się z niego zrobić...
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Procjon »

tomkil pisze:.

Kupilem w ciemno gsp expert z Niemiec od dealera w dobrej cenie.
W tzw miedzyczasie jako ze hardkorowo trenowalem nabawilem sie lokcia tenisisty i zaczalem strzelac z lewej reki.
Gsp jest ciezki ma lufe i do tego nie mozna zmienic kata rekojesci bo jest ograniczenie dlugosci sprzetu do 300mm. Mnie nie za bardzo to pasuje, mysle ze pardini sp bylby dla mnie lepszym wyborem ale ceny powalaja.
Do gsp dokupilem magazynki, spust jedno-stopniowy i treningowy.

Jak masz jakies pytania co do gsp to wal.

Pozdrawiam
A masz kolego porównanie Walthera GSP Expert i Pardiniego? Jutro jadę obejrzeć do sklepu Pardiniego, a do tej pory nigdzie nie moglem pomacac Walthera, a trochę boję się go kupować w ciemno. Ogólnie zadowolony jesteś z Experta?
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Procjon »

tomkil pisze:.

Kupilem w ciemno gsp expert z Niemiec od dealera w dobrej cenie.
W tzw miedzyczasie jako ze hardkorowo trenowalem nabawilem sie lokcia tenisisty i zaczalem strzelac z lewej reki.
Gsp jest ciezki ma lufe i do tego nie mozna zmienic kata rekojesci bo jest ograniczenie dlugosci sprzetu do 300mm. Mnie nie za bardzo to pasuje, mysle ze pardini sp bylby dla mnie lepszym wyborem ale ceny powalaja.
Do gsp dokupilem magazynki, spust jedno-stopniowy i treningowy.

Jak masz jakies pytania co do gsp to wal.

Pozdrawiam
A masz kolego porównanie Walthera GSP Expert i Pardiniego? Jutro jadę obejrzeć do sklepu Pardiniego, a do tej pory nigdzie nie moglem pomacac Walthera, a trochę boję się go kupować w ciemno. Ogólnie zadowolony jesteś z Experta (jakość wykonania, ciężar, wyważenie etc.)?
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 00:20 przez Procjon, łącznie zmieniany 2 razy.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
tomkil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 05 lipca 2016, 23:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: tomkil »

Z Pardiniego SP strzelalem zaledwoe 2 razy, jeden byl z red dotem do amerykanskiego bullseye przystosowany (bardzo fajnie sie strzelalo) drogi troche za ciasna rekojesc mial i nie chcialem pod siebie regulowac.
Ciezki troche na przod ale ja szyne dokrecilem i MantisX uzywam do treningu na sucho wiec jeszcze dolozylem ok 60-80g z przodu.
Dosc dobrze sie mi strzela 3s nim , do 5 tarcz duzo nie strzelalem ale jako ze ciezki na przod dobrze niweluje podrzut, precyzja mnie idzie ciezko.
Podesle ci cos na PW.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: MarcinKr »

Pardini ma zaledwie jeden minus - kończy pogoń za króliczkiem. Również dla syna i wnuka.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: co wybrać .22 lr pistolet?

Post autor: Garfield »

To chyba raczej plus a nie minus. Bo taka pogoń to i trwa i kosztuje...
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”