Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Pzb
Zarejestrowany użytkownik

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Pzb »

czy ma ktoś z Was namiar na wykonawcę kabur z kydexu? nie jestem w stanie się porozumieć z takim jednym popularnym z wielkopolskiego :)
imi defence itp. raczej to plan rezerwowy...

przy okazji byłbym wdzięczny za rekomendacje co do pasa - ma być solidny ale nie przepłacony (wykorzystanie: raczej na strzelnicę ale super jakby pasował też np. do cywilnych jeansów)

Awatar użytkownika
ravkill

Post autor: ravkill »

Miś Wesoły jest bardziej aktywny na Facebooku. Na forum chyba nie odbiera.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)

mike4356

Post autor: mike4356 »

Pzb pisze:
21 listopada 2020, 13:54
czy ma ktoś z Was namiar na wykonawcę kabur z kydexu? nie jestem w stanie się porozumieć z takim jednym popularnym z wielkopolskiego :)
imi defence itp. raczej to plan rezerwowy...

przy okazji byłbym wdzięczny za rekomendacje co do pasa - ma być solidny ale nie przepłacony (wykorzystanie: raczej na strzelnicę ale super jakby pasował też np. do cywilnych jeansów)
Kabury to albo Ultimate Kydex Holsters, albo Doubletap, obie piekarnie polecam. Do kontaktu na Facebooku.

Pas z całą serdecznością polecam Bayonet. Chyba że musi być skóra, to tutaj się nie wypowiem

Pzb

mam prośbę - po ok. 500 strzałach zauważyłem na zamku takie 2 ślady (oznaczone kółkami na fot.):
https://zapodaj.net/653d3b85a253d.jpg.html (wiem trochę przesadziłem ze smarowaniem)
https://zapodaj.net/aebe31ef3d832.jpg.html

czy te ślady to jest coś czym mam się zajmować? reklamować? czy to normalne?

1) o ile te okolice pina to rozumiem, że może być ślad z fabrycznego składania? bo ja nigdy pistoletu nie rozbierałem bardziej (np. do czyszczenia iglicy itp. "bebechów" w zamku).
2) stąd chyba bardziej interesuje mnie te jakby ukruszenie fragmentu w zamku u góry... jest takie minimalne wgłębienie i nie przypominam sobie bym je widział przy poprzednim czyszczeniu...

będę wdzięczny za komentarz...
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2020, 09:12 przez Pzb, łącznie zmieniany 1 raz.

Spyderco

Post autor: Spyderco »

To uszkodzenie powstałe podczas składania pistoletu w fabryce, zamek o coś uderzył lub upadł, bez obaw. Natomiast ślady w pobliżu pinu pazura wyciągu to niemal norma w tej jednostce.
.22, .223, 9x19, 12GA

Pzb

dzięki bo już zacząłem płakać jak bóbr, bo generalnie z pistoletu jestem b. zadowolony :)

Spyderco

Bo to bardo dobry i niedoceniany pistolet, w klasie "pierwsza broń" jeden z lepszych o ile nie najlepszy wybór, jeśli ktoś chce pełnowymiarowy pistolet z kurkiem. Za kwotę poniżej 2000zł nie ma innej sensownej propozycji, VISopistolet pominę milczeniem, P30 to 3 klocki, zostają wynalazki w tylu Grand Power, ZVSy... Moja P09 służyła mi wiernie rok, sprzedałem koledze z klubu i jest zadowolony, też miała takie dziwne zbicia, jakby zapunktowania koło oski wyciągu.
.22, .223, 9x19, 12GA

Mateusz70

Post autor: Mateusz70 »

Pzb pisze:
17 grudnia 2020, 08:07
mam prośbę - po ok. 500 strzałach zauważyłem na zamku takie 2 ślady (oznaczone kółkami na fot.):
Nigdy nic takiego nie napotkałem w broni prosto z fabryki. [...] Mogło jednak z czasem się wytrzeć, co wytarte, a uszczerbki pewnie po jakimś narzędziu, jak to już wyżej sygnalizowano. Pewnie było od razu, tylko nie zostało przez Ciebie zauważone. Nie jest wykluczone, że broń była zwracana wcześniej do sklepu i przeszła jakieś naprawy. Jeśli strzela dobrze, to OK.
Zajrzałem do swojej CZ-ty. Pod lampką i przez lupę. (1) Wgłębienie przy pinie jest bardzo foremne, owalne. W egzemlarzu z fotografii przypuszczalnie ktoś wybijakiem popracował. (2) Tego drugiego wgłębienia nie mam. (3) Wytarcie oksydy jest mniejsze, choć wystrzelałem z tego dużo więcej amunicji niż kolega podał.

Pzb

czy sugerujecie może kontakt ze sklepem? czy po prostu omijać ten sklep na przyszłość :)?
chyba trochę naiwnie pytam, bo teraz to oni mi mogą powiedzieć, że to wszystko moja ingerencja...
cholera uwierzył człowiek na słowo, że nówka sztuka... choć trochę dziwiło, że tarcza przestrzeleń z 2018 z zakup wrzesień 2020...
na przyszłość będę prosił by rozłożyli przy mnie nową jednostkę w sklepie by zobaczyć jak to wygląda od środka...

Mateusz70

Post autor: Mateusz70 »

Sklepu nie trzeba omijać. Jeśli broń jest w pełni sprawna, to nikt nie zawinił. Ślady wydają się świadczyć o jakichś pracach przy broni. Mogło być tak, że ktoś reklamował, bo mu np. pazur wyciągu źle działał i wymienili na inny egzemplarz a ten naprawili i wystawili znowu na sprzedaż. Samochód z salonu też ma jakiś przebieg, czasem duży, bo służył do jazd próbnych, w czasie których zdarzyć się mogły obtarcia itp.
Prawdę powiedziawszy, uszkodzeń powodujących problemy na zamku tej CZ-ty nie ma. Te wgłębienia są pokryte oksydą i nie wpłyną na działanie mechanizmu. Na przebieg 500 sztuk amunicji to to przetarcie wzdłużne jednak nie wskazuje. Raczej na sporo więcej.

Spyderco

Nie straszcie chłopa, każdej fabryce zdarzają się sytuacje, że maszynę obsługuje pan mający gorszy dzień. Rysy przy pinie to pikuś, broń działa, strzela, po co drążyć temat? Na drugi raz kolega w sklepie obejrzy broń bardzo dokładnie, za to płaci i takie jego prawo.
.22, .223, 9x19, 12GA

Awatar użytkownika
mireo

Post autor: mireo »

Na pewno coś się działo z tym egzemplarzem broni. Pozostaje pytanie Co ? Idź do sklepu i pokaż "usterkę" opowiedz jak to było. I zobaczysz co zrobi sprzedawca. W 99% procentach będzie się wypierał że to nie on tylko twoja wina i na to się przyszykuj żę zwrotu - wymiany nie będzie. Ale będziesz miał spokojne sumienie i będziesz spokojnie spał że zrobiłeś wszystko co mogłeś. Zawsze możesz postraszyć że wydasz negatywną opinię o sklepie. :568:
A jeżeli to nie przeszkadza w normalnej eksploatacji broni to zapomnij o tym i baw się dobrze :502:

Poniżej wygląd po przelocie 350 sztuk.

Obrazek
Ech doczekać takiej chwili By w Polsce był powszechny dostęp do broni

Darek.m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Darek.m »

Witam. Zapraszam wszystkich na FB na grupę : CZ P-09 Polska

Awatar użytkownika
mireo

Post autor: mireo »

Kupiłem DPM'a do p-09.
Są tam 3 sprężyny. Macie doświadczenie którą założyć ? małą, średnią czy dużą ?
Jest też tam DPM Spring Plugin czyli 2 końcówki wkładane między zamek a sprężynę. Czy jest potrzeba założenie ? I którego ?
Pełna nazwa CZ P-09 Long Slider Barrel 9mm/40 S&W 4.53Inch
Ech doczekać takiej chwili By w Polsce był powszechny dostęp do broni

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”