Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

arcadius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: arcadius »

W P07/09 jest możliwość przełożenia zrzutu magazynka na drugą stronę. Co do blokady zamka to chyba nie, bynajmniej ja nie słyszałem.
ogór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 23:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: ogór »

Co to za wady w XDM-ie?
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Idaho »

Zapewne takie same jak w większości opowieści że strzelnic, czyli wyssane z palca.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

Czy wyssane z palca nie wiem, powiem to co powiedziano mi, podobno w mechanizmie jest jakaś "płytka" która ma grubość 1mm. na strzelnicy mają 3 egzemplarze a problemy zaczeły się po 3 miesiącach. zaczeły owe płytki pękać. Właściciel strzelnicy nie ukrywał że pistolety pod względem ergonomicznym i strzeleckim bardzo dobre ale mają wadę natury technicznej. W egzemplarzach strzelnicowych dorobili te płytki we własnym zakresie ale podobno miał tyle reklamacji w pistoletach kupionych w jego sklepie że zrezygnował z ich dystrybucji. "pieniądze swoim klientom oddawałem bo musiałem ale z uznaniem gwarancji bujać musiałem się sam".
EDIT: TO jak z tymi manipulatorami można przerzucić?
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2019, 18:30 przez Mike_low, łącznie zmieniany 2 razy.
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Idaho »

A to nie chodziło czasem o Walthery P99?

Nie kojarzę nic takiego w XDm, a mam go kilka lat i ma ładnych parę tysięcy przebiegu.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

były to XDM'y ponieważ przy mnie rozebrał ten z którego strzelałem i pokazywał który element dorabiał. Podobno tygodniowo pistolety miały przebiegi 1k. Shadow 1 miała około 80k przebiegu p09 40-50k a XDM'y od 30 do 60k. Przy CZ serwis ograniczał się do muszek (światłowody pękają przy odkładaniu na stolik) i sporo sprężyn. XDM tylko ta płytka natomiast 4glocki 17stki 4gen to się tylko śmiał i powiedział że każdy element pochodzi z innej 17stki(składaki).
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Idaho »

Ok, do takiego przebiegu się nie zbliżyłem nawet, nie kojarzę też narzekania w necie na ten problem, więc podchodzę do tych rewelacji strzelnicy dość sceptycznie.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: piciu »

Idaho pisze:A to nie chodziło czasem o Walthery P99?

Nie kojarzę nic takiego w XDm, a mam go kilka lat i ma ładnych parę tysięcy przebiegu.
W wątku o XDm na tym forum ktoś wrzucał zdjęcia pękniętego zamka w miejscu, gdzie zatrzymuje go zaczep. I ile dobrze pamiętam było to w okolicach 20k przebiegu.
Mike_low pisze:P09 pierwsze 5 strzałów wszystko pod czarne przesuniete w prawo. Skupiam się i reszta w czarne. Nie tak prosto jak z Sh1 pistol podskakuje ale jest bardzo przyjemny
Jesteś leworęczny. Prawdopodobnie za mocno trzymasz broń swoją prawą dłonią, jeśli problem się powtórzy to spróbuj delikatnie ugiąć ramiona w łokciach, powinno pomóc.

Strzel sobie z P-10 F, jeśli masz możliwośc, ma wyraźniejszy reset niż XDm 4.5" (ponoć 5.25 ma inny spust). Sam małych dłoni nie posiadam i P-10 F pasuje mi idealnie. Shadow 1 też jest dobrym wyborem przy dużych dłoniach, tylko nie nadaje się do "noszenia w drodzę na strzelnicę".

Odpowiedz sobie też na pytanie:
"Do czego mi ten pistolet będzie potrzebny?" i jeśli nie jest to głównie statyka to czy "chcę z kurkiem czy bez kurka?".
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Idaho »

Tak, ale kolega pisał o innym problemie, rzekomo powszechnym w XDmach. Kłopot polega na tym, że nigdzie się nie spotkałem z masowym problemem z "płytką o grubości 1 mm". Kojarzę natomiast wpis jednego z forumowiczów dot. ukruszonego zamka w jego XDmie o słabej obsłudze tego problemu przez BUOS.

Jeszcze jedna rzecz - nie wiem ile OP zamierza strzelać, ale jeśli tyle co przeciętny strzelec sportowy to podejmowanie decyzji zakupowej na podstawie tego jakie problemy są w pistoletach mających ponad 50 tysięcy przebiegu jest, moim skromnym zdaniem, bez sensu. To trochę jak wybieranie samochodu opierając decyzję na tym jak będzie jeździł po przekroczeniu miliona kilometrów. 95% właścicieli sprzeda to auto / pistolet na grubo przed dobiciem do połowy tego przebiegu.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2019, 11:19 przez Idaho, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

Dokładnie tak, dlatego XDM odpadł ze względów estetycznych i tego tylnego bezpiecznika, nie twierdze że to zły pistolet. Wyniki miałem z niego identyczne jak z P09.
Nie mam możliwości przestrzelenia p10F. Szukam czegoś do dynamiki amatorskiej.To czy będzie to kurkowiec czy bez jest dla mnie bez znaczenia strzelałem z P09 z kurkiem jak i XDM'a czy Glock'a 17 gen 3 i 4 która jest bez kurkowcem. Tutaj zależy mi bardziej na opinii ludzi strzelających dynamikę czy po prostu warto mieć jednak manipulatory po odpowiedniej stronie niż kombinować.
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: D-Q »

cześć
biorąc pod uwagę przepisy IPSC to wg mnie ma znaczenie czy strzelasz z pistoletu z kurkiem zewnętrznym P 09 cz bez np.Glock XdM...
Grzegorz
Krzysztof1272
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 00:02
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Krzysztof1272 »

przepisy IPSC mówią coś specjalnego kurkowcach lub niekurkowcach? Oprócz tego, że w produkcyjnej z kurkowcach pierwszy strzał jest z samonapinania?
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Idaho »

W IPSC XDma wyciągasz z kabury i strzelasz. Z kurkowcem jest nieco trudniej przez samonapinanie. Nie jestem pewien czy przypadkiem pistolet z bezpiecznikiem nastawnym nie musi być zabezpieczony w kaburze. Jeśli tak, to jest to kolejny plus dla XDma.

Bezpiecznik w rękojeści to dla mnie zaleta, a nie wada, ale jak to mówią YMMV :)
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2019, 01:00 przez Idaho, łącznie zmieniany 3 razy.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Muminek69 »

W IPSC jeżeli strzelasz w klasie produkcyjne lub producrion optic czyli pierwszy strzał z samonapinania bezpiecznik nie musi być włączony na stronie ipsc.org jest lista pistoletów dopuszczonych do tej klasy. Jeżeli strzelasz w innej klasie jak np standard, classic czy open, gdzie nie ma wymogu samonapinania to w takim przypadku musi być włączony bezpiecznik.
Z doświadczenia w IPSC za dużo plastików nie strzela sporo osób korzysta z Sh1 czy SH2 (jeśli o CZ mowimy), jeszcze trochę Gkockow czy XDM znajdzie się, pojedyncze Stryki i sporo Tanfoglio Stock II.Ale jak to mówią koledzy każdy pyka z czego mu wygodnie i żeby sprawiało to przyjemność. Dynamika to nie tylko IPSC ale również PiRO, IDPA gdzie jednak sporo jest plastików wykorzystywanych i to w różnych rozmiarach zgodnie z klasami.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

Więc skoro glocki i xdmy strzelają to powinna i cz p10f tak mi się wydaje :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”