Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Muminek69 »

zapewne :)
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

Chciałbym zamówić dwie kabury z kydexu do P09. Czy ktoś się orientuje co się dzieje z użytkownikiem FunnyB że od dwóch lat nie zagląda na forum? Podobno robił super kabury i bym się pokusił o jakieś zamówienia.
Awatar użytkownika
Muminek69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 14 października 2015, 09:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Muminek69 »

łap na FB - odpowiada w miarę szybko :) https://www.facebook.com/ultimate.kydex.holsters/
Pozdrawiam,
Krzysztof
Pzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 04 września 2020, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Pzb »

Witam,
Mam nadzieję że nie odkopalem wątku za mocno...

1. Przymierzam się do kupna pierwszej broni i 09 na razie jest moim faworytem - chce sie nauczyć na niej co i jak. W rekach mialem 07 i leżała b. Dobrze. Nie jestem wybredny...

2. Czy na poczatek uwazacie ze takie korekty spustu itp. By byl b. Powtarzalny - miekki dla zaczynajacego przygode w strzelectwie ma znaczenie? Na nowej broni (gwarancja)? Na razie moje max z 9mm na 25 w zawodach 10 z 15 to 80-85 pkt. Shadow 1 - w ktorej troche mi chwyt nie pasuje lewa reka o cos tam zachacza chyba zrzut magazynku.

3. Czy ew. ktoś z Was może polecić w Warszawie lub w okolicach kogoś kto za wynagrodzeniem mogły podrasować spust w P-09 (zgodnie z tym o czym byla mowa w tym wątku na poprzednich stronach - sprezyna, polerka itp.) i podpowiedziec co kupic do tego tuningu, jak, czym, co i jak czesto smarować?

Jesli kogos takiego nie znajdę to będę myslal o shadow 2 - bo tutaj sie wydaje z tego co czytalem mozna od razu z nią bez modyfikacji troche na tarczy powalczyc a i w IPSC poprobowac...

Bede wdzieczny za odp.
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Spyderco »

Zakup zestaw sprężynek od Halinki:
ET-131156 Sprężyna iglicy Competition -20% siły CZ 75/85, CZ 75 SP-01 Shadow, CZ Shadow 2, CZ 75 TS, P-07, P-09
ET-131109 Sprężyna spustu Competition -15% siły CZ 75/85, CZ 75 SP-01 Shadow, CZ Shadow 2, P-07, P-09
ET-131121 Sprężyna główna CZ 75, CZ 85, CZ 75 SP-01 Shadow, CZ Shadow 2, CZ, 75 TS, P-07, P-09 10-13, 16 lbs - Siła sprężyny : 11 lbs
i dodatkowo ze 2 zapasowe kołki trzymające iglicę. Nie wiem jakie teraz są ceny, za sprężyny płaciłem równo 50zł, kołek kosztuje chyba 6-7zł.

Odnośnie polerki spustu, tu masz wszystko:
https://czfirearms.us/index.php?topic=66147.0
najważniejsze to robić z głową i polerować najdelikatniejszymi papierkami (1500-2500) a następnie dremelem z filcem lub ręcznie, pastą do metalu.

Polecam też:
1091-1272 Szczerbinka Defender ze światłowodami CZ P-07/P-09

Są sposoby na zrobienie spustu na 1250g, sam miałem taki, ale to temat na grubszą robotę.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Matthius »

Jeśli się nie boisz i potrafisz obsługiwać śrubokręt, wybijak i papier ścierny, to zerknij na ten wątek:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1930940#p1930940

Są tam linki do filmów pracownika HA. Prowadzą przez temat krok po kroku.
Do tego mój krótki opis, jak skrócić reset.
Części są tanie i raczej łatwo dostępne, więc moim zdaniem warto zrobić to samemu.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Pzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 04 września 2020, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Pzb »

Dziekuje, osmieliliscie mnie 😄

Rozumiem że taka modyfikacja sprezyny nie bedzie problemem jesli chodzi o zachowanie gwarancji? Ew. Wsadze tam ponownie oryginały...

Na razie z polerką sie będę wstrzymywal...
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: never »

Pzb pisze: 04 września 2020, 12:13 1. (...) chce sie nauczyć na niej co i jak (...)
2. Czy na poczatek uwazacie ze takie korekty spustu itp. By byl b. Powtarzalny - miekki dla zaczynajacego przygode w strzelectwie ma znaczenie? Na nowej broni (gwarancja)? Na razie moje max z 9mm na 25 w zawodach 10 z 15 to 80-85 pkt. Shadow 1 - w ktorej troche mi chwyt nie pasuje lewa reka o cos tam zachacza chyba zrzut magazynku.
ad.1 nauczysz się, świetna broń, na treningach dynamiki nie mam się czego wstydzić obok kolegów z SH2 a i do tarczy mi wystarcza
ad.2 przepuść przez nią 500 kulek - wszystko się dotrze i dopiero wtedy kombinuj. ja nawet nie musiałem kombinować.

zwróć uwagę na fabryczne przystrzelanie, czasem trzeba skorygować szczerbinkę. ale nie ma co wybrzydzać, to broń bojowa a nie sportowa. najwyżej dokupisz regulowane przyrządy, wtedy to już cud-malina.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mike_low »

Ostatnio był as na forum co zaczął modzić nowe P09 (oczywiście wraz z polerką) i przestał nagle strzelać. Zanim zaczniesz poprawki radziłbym dotrzeć i poznać pistolet bo inaczej nie będziesz wiedział czy ewentualne poprawki coś dały. Brak porównania tego co było a tego co stworzyliśmy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie jestem jakimś zatwardziałym fanem CZ bo mimo że nie raz zakup rozważałem to wybierałem bardziej uznane marki natomiast nie wierzę w to że każdy egzemplarz trzeba "piłować"... uwierz mi wszystko samo się dotrze. Tych pistoletów nie robi pijany pracownik z kraju sierpa i młota.
Moja rada nic nie polerować, eksperymentować ze sprężynami.
Awatar użytkownika
mikepl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 29 września 2019, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: mikepl »

Zdecydowanie potwierdzam, że modzenie tego pistoletu na starcie to pomyłka. Ten pistolet z pudełka strzela tak celnie jak Shadow, i poza tym ze trzeba mu się przez cztery-pięć pudełek amunicji nieco dotrzeć, to nie ma sensu nic w nim modyfikować tylko po prostu nauczyć się go obsługiwać. Cały sens tego pistoletu polega na tym, że za tę cenę po prostu nie da się kupić lepszej broni, którą wyjmiesz z walizki i zaczniesz strzelać. Oczywiscie Amerykanie byliby chorzy, jakby nie poupychali jakichs Cajun Worksów i żerdzi sprężyny z wolframu z domieszką meteorytu tunguskiego, ale to naprawdę nie jest potrzebne. Ja większość mojego strzeleckiego życia tłukłem ze Shadowa jedynki, a potem zupełnie przypadkiem do ręki dostałem 09 i nagle okazało się, że strzelam tak samo dobrze, jeśli nawet nie lepiej. Jedyną rzeczą jaką zrobiłem po dotarciu go paręset szt amunicji to dokładne wyczyszczenie w szczególności współpracujących powierzchni zaczepu spustowego i kurka i delikatne ich nasmarowanie (ale żadnego zlewania broni balistolem itp). Broń dziś ma już ze 2k nalotu i chodzi jak marzenie.

Jestem wielkim fanem tej broni "taka jaka jest" a głównym powodem jest to, że bez żadnych zmian jest po prostu bardzo dobry - najprawdopodobniej celniejszy, niż ja jestem z niego w stanie strzelać.

Proszę mnie nie zrozumieć źle - sam jestem dłubaczem i lubię przedmioty (nie tylko broń) modyfikować i dostosowywać pod moje konkretne upodobania, ale przystrzelanie się do tej broni w jej fabrycznym stanie
a dopiero potem ewentualne mody uważam za rozsądne podejście. Choćby z powodu takiego, że jak ocenić, czy dana modyfikacja odniosła efekt, skoro nie bardzo wiemy jak pistolet działał z pudła.

Mam Gloka 42 z tym słynnym "glock bumpem" i paskudnym zrywającym spustem. Oh ile ja się naczytałem po forumach, że ten konektor Ghosta albo kogośtam to w zasadzie być albo nie być tej broni. No i faktycznie, po rozpakowaniu strzelałem (celowo piszę "strzelałem" a nie "pistolet strzelał") beznadziejnie. Ale poszła jedna, druga, trzecia, piąta paczka amunicji i w tej chwli to nie wiem, czy jeszcze chcę w nim coś zmieniać. także tak.

---------------------
.32 ACP - .45 ACP - .380 ACP - 9x19 - 9mm Ultra/Police x2 :)
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Matthius »

Bez przesady - jeśli wiemy, co chcemy osiągnąć, to dlaczego mamy czekać? Po co docierać część, która i tak pójdzie do wymiany?

Mnie od początku przeszkadzał długi reset i żałuję, że zabrałem się za niego dopiero po 2 latach. Trzeba to było zrobić od razu, fabryczne części zamienne są tanie i łatwo dostępne. A w niektórych miejscach aż proszą się o polerkę - cięgno miało tak ostre ranty, że można było się pociąć.

Niestety, na naszym płytkim rynku nie ma komercyjnych zamienników części do mechanizmu spustowego P-09. To nie Glock, trzeba sobie radzić samemu. W razie czego, można bez problemu wrócić do stanu wyjściowego, kupując fabryczną część za kilkadziesiąt złotych.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: pkl66 »

Też uważam, że najpierw postrzelać a później gmerać. Mam P09 z pudełka bez kombinacji. Mocno już wystrzelany. Spust zupełnie dobry (do precyzji bo to strzelam ale tylko z broni bojowej, a nie kosmicznosportowej :) takie zboczenie). Pistolet bardzo celny i w miarę lekki. Ale jak trzymałeś P07 to pamiętaj że 09 jest dużo większy. Bardzo dobra broń. A co do gmerania. Uczyłem się strzelać z glocka 17 jeszcze 3 gen. Uczyłem się pilnie 2 lata raz w tygodniu tylko glock. Większość ludzi na widok glocka ucieka, wolą lżejsze spusty. Nauczyłem się nawet na zawodach strzeliłem 95 pkt z klubowego klekota. Ale nosiło mnie jak kolegę. Założyłem lżejszy spust i ... urok prysł. Przestałem go lubić i sprzedałem Chcesz super lekki spust kup Shadowkę lub Siga p 226 sport - co za broń rewelacja ;laughing: co chcę powiedzieć kup broń jaką chcesz mieć bo z trabanta mercedesa nie zrobisz. A jednocześnie P09 jest na tyle dobry że nie musisz poprawiać by się nauczyć strzelać. Co więcej uczyć się na super spuście nie ma sensu bo z gorszego nie będziesz umiał. A w drugą stronę i owszem - nauczysz się na spuście glocka strzelisz potem z każdego. Chyba że od razu kupisz broń na super poziomie i tylko z niej będziesz strzelał. Sam sobie odpowiedz co Ci w duszy gra? CzP09 polecam szczerze, podobnie zresztą jak ostatni produkt Radomia alo to już inna hitoria :piwo: kup P09 nie kombinuj, baw się strzelaniem i ciesz wynikami coraz lepszymi. Albo kup SH 2 i martw się że na tarczy jest tylko 82 a powinno być 97 :516:
Placek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 08:44
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Placek »

Matthius pisze: 05 września 2020, 20:09 Niestety, na naszym płytkim rynku nie ma komercyjnych zamienników części do mechanizmu spustowego P-09. To nie Glock, trzeba sobie radzić samemu. W razie czego, można bez problemu wrócić do stanu wyjściowego, kupując fabryczną część za kilkadziesiąt złotych.
Jak to nie ma? Ja kupowałem tuningowe sprężynki do P07 u Halinki.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Matthius »

No tak, są sprężynki, czyli dostępność zamienników jest taka, jak dla Glocka.
Dobra, sarcasm mode off. :)
Na początek poszukaj przerywaczy, języków spustowych, kurków i iglic o różnej wadze, przyrządów celowniczych. Sam zobaczysz, że nie bardzo jest w czym wybierać.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Spyderco »

Kupiłem kiedyś P09, postrzelałem, podłubałem po czym sprzedałem koledze z klubu i pistolet cieszy kolejnego strzelca. Szczerze mówiąc kolega jak testował broń przed zakupem, to miał okazję postrzelać z wersji pudełkowej i z "mojej", nie będę wspominał z której szło mu lepiej, mimo tego że nie był to kompletny żółtodziób i potrafi celnie dziurawić na 25m. P09 to świetna broń bojowa, jak jeszcze nie miałem Shadow a w zawodach udawało mi się skopać tyłek komuś z Shadow czy Orange - od razu czułem się doskonale, niezależnie od zajętego miejsca :-D
.22, .223, 9x19, 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”