Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mateusz70 »

Czyścić trzeba, jeśli ktoś dba o broń. Zawsze są rusznikarze. Za broń daną do czyszczenia w hurtowych ilościach może taniej policzą? ;laughing:
Finalmax90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 sierpnia 2021, 10:37
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Finalmax90 »

Serio po każdym strzelaniu siedzisz i to szorujesz na błysk ? Bo łatwo się nie poddaje w tych miejscach - podziwiam w takim razie wytrwałość - każdy na swoje zboczenie ;)
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Mateusz70 »

Dziwne, że teraz pojawiają się głosy, by broni nie czyścić. Dziwne, że niektórzy wydają się zalecać brak czyszczenia. Rusznikarz co jakiś czas przyda się każdej jednostce broni, właśnie w zakresie porządnego czyszczenia.
Finalmax90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 sierpnia 2021, 10:37
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Finalmax90 »

Ehhh widzę, że interpretujesz sobie jak chcesz . Świat nie jest czarno biały - jako dorosły pewnie to wiesz- wiec nie można tylko albo czyścić albo nie czyścić - wiec nie wiem dlaczego interpretujesz moje słowa jako głos po stronie nie czyszczenia broni . Ja napisałem, że szorowanie lufy po każdym strzelaniu na błysk mija się z celem i jest już fanaberią - znowu odniosę się do mundurowych służb wszelakich, z myślą o których są produkowane pistolety bojowe. Wg. mnie broń należy utrzymywać w nienagannym stanie, aby była bezawaryjna, celna i przede wszystkim bezpieczna. Tyle - pucowanie na idealne lustro to już jak kto woli - to jakbyś auto myśl co tydzień i ściereczka pucował każdy zakamarek - można i nie zaszkodzi ale czy ma głębszy sens (?)
Reasumując bo wątek nie dotyczy pierdów tylko CZP09 :
Broń czyścić należy - czy super mega idealnie ? To już wg własnego sumienia i preferencji .
Pozdrawiam
sylwek88888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 16 listopada 2017, 12:22
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: sylwek88888 »

Finalmax90 pisze: 22 października 2021, 14:09
sylwek88888 pisze: 01 kwietnia 2019, 20:35 Witam
Mam problem z lufą w moim P09.
W co drugim polu są jakby wżery, sznurkiem nie da się tego doczyscic. Po wyczyszczeniu przecieraniem filcowym jest jakby tego mniej ale wciąż to jest.
Miał ktoś tak samo? Ktoś wie od czego to jest?
Uprzedzając pytania pistolet mam już sporo czasu i już dosyć długo mam te "wżery" pierwszy raz zauważyłem je jak zaczęłem używać przecierakow filcowych. Pokazałem lufę kilku znajomym i nie wiedzą co jest przyczyną. Używam do czyszczenia pro tech. Po każdym strzelaniu dokładnie czyszczę broń i nie mam pomysłu dlaczego są wżery w co drugim polu.


Obrazek
Wiem ze ww. post już jest leciwy ale odświeżam dla potomnych - to brud . Sporo moich znajomych zadawało te same pytania - doczyścić można ale to katorżnicza robota - pamiętać trzeba ze nikt w normalnych warunkach użytkowania broni nie siedzi godzinami ze szczotą i nie szoruje. Ja osobiście od jakiegoś czasu się z tym poddałem i nie jadę na idealne lustro bo mija się to z celem ;)

Nie szło tego do czyścić mimo wielu prób nawet przy pomocy mosiężnej szczotki
Niech brat bratu mówi "bracie" Dajcie pokój naszej chacie
A kto wam to palcem wytknie Niechaj zginie w pierwszej bitwie
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3745
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: bezduszny »

A dobra chemia pozostawiona kilka razy po 10 minut też nie dała rady ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: never »

Jeśli jesteś purystą co do kondycji broni to możesz pucować, ale ten brud, jeśli nie jest w nadmiarze, nie powinien wpływać negatywnie ani na jej żywotność ani na celność czy eksploatację. Sam mam p09 i bruzdy podobnie wyglądające i nie przejmuje się tym. Nie martw się, lufa pewnie Cię przeżyje, i to w dobrej kondycji.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Obuch132
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 29 grudnia 2022, 17:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: Obuch132 »

Pany Pany

i jak to w końcu z tymi sprężynami? Jeżeli chcę wymienić TYLKO główną to z jakim najniższym LB mogę założyć?
Jeżeli chciałbym wymienić cały zestaw od halinki czyli główną, spustu i iglicy to jaką główną wtedy wybrać?

Strzelanie głównie tarczowo, ale czasem coś szybkiego również by człowiek chciał. Dlatego nie chcę najlżejszej a takiej, żeby miało to jeszcze sens bytu
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: LARPAK »

Główną i główną czyli jaką masz na myśli sprężynę.
Sprężyna powrotna to kwestia zmiany charakterystyki odrzutu, który będziesz odczuwał i to jak broń będzie się zachowywała.

Sprężyna kurka natomiast będzie miała wpływ zarówno na zmianę charakterystyki spustu (twarda sprężyna zmieni nieco opór spustu, ale będzie on bardziej wyczuwalny, wpłynie również na odrzut/podrzut bo zamek aby napiąć kurek będzie musiał pokonać jej opór), natomiast przy lżejszej sprężynie kurka może dochodzić do problemu ze zbijaniem spłonek i tutaj wymagana może być wymiana sprężyny iglicy.
cycylio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 16 lipca 2022, 14:12
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: cycylio »

Hej. Mam nietypowy problem. P09 po zwolnieniu kurka do samego końca po palcu spust przestaje działać. Tak jakby został rozłączony od kurka. Zero oporu. Tak samo zdarza się po kilku szybkich suchych strzałach. Na dekokkerze bez problemu. Przy lekkim odchyleniu kurka słychać puknięcie i znowu działa.
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: APS »

Strona 52 tego wątku, miałem dosyć podobny problem, obstawiam tą samą przyczynę. Zdjęcia wyekspirowały, sprawdź priv.
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Post autor: never »

zdarzał mi się podobny problem ale w innej CZtce, gdy była nowa - mogę też prosić o fotke z wskazaniem która płaszczyzna jest do podszlifowania i w która stronę? nie będzie to samo, ale chodzi mi by załapać na czym polega problem z tym rozłącznikiem (disconnector)
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”