Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Moderator: Moderatorzy WBP

fizban99
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pistolet CZ P-09 akcesoria i opinie

Postautor: fizban99 » 2017-10-21, 14:27

rort_ pisze:
fizban99 pisze:Witam,

Wymieniłem dziś okładzinę uchwytu na nieco większą (rozmiar M). Przy demontażu bolca blokującego wyleciała sprężyna z rękojeści i jeszcze jeden element.

Po zamocowaniu nowej okładziny i umieszczeniu sprężyny mam wątpliwości w jakim położeniu powinien być ten element który dociska sprężynę w rękojeści gdyż nie sprawdziłem przed demontażem jak powinien być prawidłowo zamocowany a potem wyleciał :-). Jest minimalna różnica gdy obracamy go o 180 stopni przy montażu - czy ktoś może podpowiedzieć w jakim powinien być położeniu? Ponadto mam wrażenie, że po tym jak zamocowałem ponownie sprężynę w rękojeści inaczej pracuje kurek tzn. pierwsze położenie, w którym się blokuje jest nieco wcześniej niż poprzednio. Rozkładałem tą rękojeść kilka razy dla pewności i za każdym razem to samo - czy ktoś miał może podobne doświadczenie? Czy mogłem coś uszkodzić przy demontażu? Generalnie wszystko działa poprawnie ale mam wrażenie, że coś jest nie tak. Będę wdzięczny za podpowiedzi...

Kołki wybijamy zawsze z prawej na lewa stronę.
W przypadku tego kołka o którym piszesz obowiązkowo dociskamy uszko od zaczepu smyczy, żeby sprężyna kurkowa (sprężyna w rękojeści - jak ją nazwałeś) nie powodowała parcia na ten kołek.
Jeżeli tak robisz, to nic nie uszkodzisz.
Nie, nie powinno się go wybijać 'na żywca' jak to prawdopodobnie zrobiłeś.

Dziękuję za odpowiedź - niestety za pierwszym razem nie wiedziałem, że trzeba docisnąć to uszko i wybiłem kołek mocujący na siłę przy użyciu cienkiego bolca i młotka :-( dlatego sprężyna wyleciała z impetem. Potem przy montażu "zajarzyłem", że trzeba ją nieco docisnąć by prawidłowo umieścić kołek mocujący i nie trzeba do tego praktycznie żadnej siły. Człowiek się uczy na błędach niestety. Po złożeniu wszystko działa ale jak napisałem wydaje mi się, że kurek blokuje się minimalnie wcześniej w pierwszym położeniu - czy mogło mieć na to wpływ, że nie docisnąłem tego uszka od zaczepu za pierwszym razem?

Brzozaa
Zarejestrowany użytkownik

Postautor: Brzozaa » 2017-10-21, 19:33

Nic nie uszkodziłeś tylko naraziłeś swoje oczy, a części na zgubienie. Jeżeli spust działa poprawnie to nie bierz do bani tylko ciesz się z nowego zakupu. Moim zdaniem masz jakieś omamy wzrokowe i wszystko działa tak jak wczesniej :)
Ostatnio zmieniony 2017-10-21, 19:42 przez Brzozaa, łącznie zmieniany 1 raz.

fizban99

Postautor: fizban99 » 2017-10-22, 07:47

Brzozaa pisze:Nic nie uszkodziłeś tylko naraziłeś swoje oczy, a części na zgubienie. Jeżeli spust działa poprawnie to nie bierz do bani tylko ciesz się z nowego zakupu. Moim zdaniem masz jakieś omamy wzrokowe i wszystko działa tak jak wczesniej :)

Dzięki ! :-) Mam już tą CZ prawie rok ale nie mogłem się zebrać do tej wymiany okładziny. Instrukcja jest na ten temat dość skąpa - cytuję "najlepiej oddaj broń do rusznikarza" :-).

Awatar użytkownika
michaEL_don

Postautor: michaEL_don » 2017-10-23, 11:03

fizban99 pisze:Dzięki ! :-) Mam już tą CZ prawie rok ale nie mogłem się zebrać do tej wymiany okładziny. Instrukcja jest na ten temat dość skąpa - cytuję "najlepiej oddaj broń do rusznikarza" :-).

Polecam hamerykańskie filmiki na Youtube. Jak po angielskiu wpiszesz co chesz w CZcie zrobić to znajdziesz wszystko. Na siłę bym nic nie robił, bo nieraz właśnie trzeba coś dosisnąć, albo przekręcić, żeby ładnie wyszło. Jak będziesz chciał rozebrać CZtkęna części to polecam filmiki JoeMustang99 - bardzo dobrze zrobione - wszystko dokładnie widać jak się składa, rozbiera i potem do kupy montuje.

Reyesik

Postautor: Reyesik » 2018-01-12, 17:44

Chcę zmienić w mojej P09 przyrządy celownicze na takie ze światłowodem. W oryginalnej szczerbince powypadały kropki i strasznie mi to przeszkadza. W oficjalnym sklepie CZ są dostępne przyrządy o wysokości 5,50/5,75/6,00mm. W fabrycznej konfiguracji wydaje mi się, że szczerbinka ma 7,3mm.

Ma ktoś takie przyrządy? Nie są za niskie?

Drugie pytanie przy okazji, zamawiał ktoś z Czeskiej Zbrojovki? Przyszło bez problemu?

Awatar użytkownika
kermorvan

Postautor: kermorvan » 2018-01-12, 19:33

Ze strony CZ zamawiałem panel udowy do kabury hogue i przyszedł bez problemu.

Maciej.N

Postautor: Maciej.N » 2018-01-13, 12:29

Próbowałeś przez Hubertusa z Białegostoku? Ja u nich zamawiałem muchę ale tą zwykłą i nie było problemu może ze światlowodem będzie podobnie. Zadzwoń i popytaj są bardzo mili i chetni do pomocy

Awatar użytkownika
Serex

Postautor: Serex » 2018-01-14, 14:13

Halinka Arms ma wszystko do P-09, muchy, szczerbiny, sprezyny, zerdzie.

Trach

Postautor: Trach » 2018-01-22, 20:36

Czy ktoś namierzył CZ p 09 na jakiejś warszawskiej strzelnicy? Jakoś niepopularny w stolicy. :-?

Awatar użytkownika
michaEL_don

Postautor: michaEL_don » 2018-01-24, 15:45

Reyesik pisze:Chcę zmienić w mojej P09 przyrządy celownicze na takie ze światłowodem. W oryginalnej szczerbince powypadały kropki i strasznie mi to przeszkadza. W oficjalnym sklepie CZ są dostępne przyrządy o wysokości 5,50/5,75/6,00mm. W fabrycznej konfiguracji wydaje mi się, że szczerbinka ma 7,3mm.

Ma ktoś takie przyrządy? Nie są za niskie?

Zobacz jaki masz numer na muszce i taki sam kup. Chyba że chcesz coś sobie zmienić w lini celowanie. Mi CZta walił trochę za wysoko, to zmieniłem sobie muszkę na ciut niższą i jest gicior.

Też zmieniałem na światłowodowe (z Hubertusa). Zastanów się, czy czasem nie lepiej kupić tylko światłowodowej muszki i zostawić zwykłą szczerbinkę - przy dynamicznym strzelaniu szybciej zgrać przyrzady (oczywiście to moja subiektywna opinia).

Maciej.N

Postautor: Maciej.N » 2018-01-24, 16:07

jak zmieniłeś na ciut niższą to powinno ci ciut jeszcze wyżej układać sie przestrzeliny na tarczy

Awatar użytkownika
michaEL_don

Postautor: michaEL_don » 2018-01-25, 14:15

Maciej.N pisze:jak zmieniłeś na ciut niższą to powinno ci ciut jeszcze wyżej układać sie przestrzeliny na tarczy

Faktycznie mój błąd - źle napisałem. Oczywiście kupiłem wyższą muszkę.

monterek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: monterek » 2018-01-29, 22:13

czy nie wiecie co się dzieje z Romanem?? Chciałem zamówić u niego kaburę ale nie odpowiada na email. Czy ktoś z kolegów ma do niego telefon?

Awatar użytkownika
FunnyB
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: FunnyB » 2018-01-29, 23:28

Witaj,
Już jestem, nr telefonu podam na PW
Pozdrawiam
R.
Air, BP, Nitro
0.17, 0.22, 0.36, 9mm, 12/76

Globemaster
Kontaktowanie:

Postautor: Globemaster » 2018-02-05, 20:04

No właśnie, można numer na PW, też w sprawie kabury.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”