Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Postautor: Wilek1 » 2018-08-10, 07:26

tez uzywam palca srodkowego

prawidlowo jest raczej tak jak Ci najwygodniej (najnaturalniej dla Ciebie) + najskuteczniej (czyli pewnie i czybko)

zoom2
Status: Online

Postautor: zoom2 » 2018-08-11, 17:53

Czy ktoś z kolegów mógłby mi wskazać źródło pozyskania customowego spustu do SFP9 (VP9) ?

Znane mi są Lobos Industries ale na stronie komunikat "sold out". Bezpośredni kontakt z właścicielem bezskuteczny. Podobne impresje mają nasi amerykańscy koledzy o czym piszą na swoich forach. Od połowy 2017 kontakt z Davem czyli właściecielem Lobos awykonalny.

Kolejny to Lazy Wolf ale nie wiele wiem o tym.

Czy to jedyne customy do SFP9?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-08-13, 12:48

@Fokat Najszybsze i wymagające najmniejszej (lub w ogólne nie, to już zależy od indywidualnej budowy dłoni i konfiguracji chwytu) zmiany chwytu jest obsługiwanie zaczepu magazynka palcem wskazującym lub środkowym. Ja osobiście promuję używanie palca środkowego, jako bezpieczniejsze oraz szybsze.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

zoom2

Postautor: zoom2 » 2018-08-13, 13:05

@montrala,
a może tak cuś o tych spustach ?

Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: konri8 » 2018-09-02, 17:31

Cześć, mam dwa pytania:
1) czy zdarza się Wam, że przechowując amunicję kilka dni w magazynku nie blokuje on zamka pistoletu w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej pestki?
2) czy rysują się Wam tak samo podajniki magazynków? (foto) Przebieg to około 400 pestek. Obrazek
Obrazek

wryg

Postautor: wryg » 2018-09-02, 18:39

Odpowiadając na pytania:
1. Nie
2. Nie

Pozdrawiam
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

TomKaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: TomKaz » 2018-09-02, 22:33

zdjęcia się nie pokazują

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-09-03, 12:53

Zdjęć nie widać.

Co do blokowania zamka na zaczepie, to nie zależy to od tego ile dni były załadowane magazynki, tylko od chwytu pistoletu. Przy wysokim chwycie bardzo łatwo w SFP9 (i serii P2000, P30, HK45) przytrzymać kciukiem zaczep zamka i wtedy faktycznie zamek nie zostaje z tyłu. Dobrym sprawdzianem czy to problem magazynka czy chwytu, strzelając z jednej ręki. Jeżeli zamek zostaje, to problem chwytu przy trzymaniu oburącz, jeżeli nie to może być do wymiany sprężyna magazynka.

W SFP9 problem z chwytem szczególnie dotyczy strzelców leworęcznych, bo dźwignia z prawej strony jest poprowadzona na zewnątrz szkieletu i łatwo ją przyblokować ręką.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-09-03, 13:08

@Montrala, w HKSFP9 jest otwór do smarowania iglicy? W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy??? Co jaki czas należy robić taką operację?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-09-03, 14:03

Fokat pisze:W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy???

Możesz wrzucić? Ja nic takiego nie widzę: https://www.heckler-koch.com/no_cache/e ... oad%5D=655

Otwór w kanale iglicy służy do odprowadzenia zanieczyszczeń i wody, jeżeli się tam dostanie.

coolik

Postautor: coolik » 2018-09-03, 15:39

konri8 pisze:Cześć, mam dwa pytania:
1) czy zdarza się Wam, że przechowując amunicję kilka dni w magazynku nie blokuje on zamka pistoletu w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej pestki?
2) czy rysują się Wam tak samo podajniki magazynków? (foto) Przebieg to około 400 pestek. Obrazek
Obrazek

Nie widać zdjęć, więc ciężko stwierdzić czy tak samo, ale ja zauważyłem u siebie rysę ona podajniku tak jak zaczyna się łuska naboju.

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-09-03, 22:21

montrala pisze:
Fokat pisze:W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy???

Możesz wrzucić? Ja nic takiego nie widzę: https://www.heckler-koch.com/no_cache/e ... oad%5D=655

Otwór w kanale iglicy służy do odprowadzenia zanieczyszczeń i wody, jeżeli się tam dostanie.

Wysłałem Ci na PW, ta instrukcja, którą załączyłeś, różni się od mojej. Chyba że coś przeoczyłem.
U mnie jest to podpunkt 10.3.3. Clean slide

Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: konri8 » 2018-09-03, 23:24

https://photos.app.goo.gl/s9LBPPE7BmSoqFT2A
Powyżej link do zdjęć.
Specjalnie przy wystrzeliwaniu ostatniego naboju zmieniałem chwyt na niższy - zamek nie blokował się.
Ponadto kiedy próbowałem odciągnąć zamek w tył na pustym magazynu - tylko jeden magazynek podnosił dźwignię.
Rozładowałem magazynki, poleżały dwa dni i problem jakby znikł - zamek zostaje w tylnym położeniu po odciągnięciu. Na strzelnicy jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Jeżeli okaże się, że to wina sprężyny to polecacie skorzystać z gwarancji czy kupić nowe sprężyny? Jeśli tak to gdzie.
Dla mnie to niedopuszczalne żeby po kilku dniach w stanie zaladowanym takie rzeczy się działy. Szczególnie że zachowawczo zapakowałem tylko 13 pestek.
W glocku nigdy nie miałem takich problemów.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
JohnyWalker

Postautor: JohnyWalker » 2018-09-04, 10:27

Mam problem z nie zostającym zamkiem i z pewnością jest spowodowany chwytem. Dźwignię dotykam kciukiem i zamek nie zostaje.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-09-04, 11:14

@konri8 Tak nie powinno się dziać. Zgłoś problem przez swój sklep. Możesz też napisać do HK w Polsce na Fejsie (jeżeli korzystasz). Ja mam 2 magazynki, które nie bardzo chcą blokować zamek w tylnym położeniu, ale one mają 12 lat i za sobą niezliczone ładowania i rozładowania na zawodach i treningach. Co do śladów na podajnikach, to są normalne.

@Fokat Znalazłem to w jeszcze innej instrukcji niż Twoja. To jest procedura czyszczenia kanału iglicy na wypadek nagromadzenia w kanale odprysków lakieru z lakierowanych spłonek. Normalnie się nie smaruje.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”