HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: edrav »

Chętnie poznałbym wrażenia Kolegów Szanownych na temat bezkurkowca po iluśtam strzałach. Parę miesięcy temu było głośno kiedy wchodził do sklepów. Może jakieś małe podsumowanie?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Jest taki jaki miał być. Działa, spust jest dobry, strzela celnie, nie tnie się i leży w ręku jakby był z nią zrośnięty. Czegóż więcej chcieć? ;laughing:
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Dragun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2015, 18:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dragun »

W aktualnym "Strzale" jest obszerna recenzja. Strzelałem z klubowego, w sumie ok, choć nad spustem musiałbym popracować.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

W Strzale Wojtek trochę przesadnie marudzi. Aż żałuję, że mu ze dwie rzeczy sam podpowiedziałem, bo nie zauważył ;)

A spaw jest śliczny. Można pokazywać na kursach, jak powinien wyglądać dobrze zrobiony spaw laserowy!

A takie grupy jak strzelił z podpórki, to mi wychodzą (jak się naprawdę dobrze przyłożę!) bez podpórki. Inna sprawa, że fabryczne przyrządy, choć nienajgorsze do szybkiego strzelania, to do precyzyjnego są (przynajmniej dla mnie) mocno "takie sobie". Wymieniłem na Trijiicon HD i jestem zadowolony i "na szybko" i 'na celnie". Więc potencjał celności naprawdę jest duży.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

No w "Strzale" to tak średnio entuzjastyczne podejście...
Montrala czy przesiadłeś się w dynamice na sfp9 z p30?
surfek
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwietnia 2015, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: surfek »

wczoraj po raz pierwszy strzelalem z sfp9 - i bardzo mi przypadl do gustu.
Co ciekawe strzelalem (25m) podczas tej samej sesji z Glocka 34 i strzelajac z sfp9 mialem znacznie lepsze skupienie. Potem ogladalem recenzje na YT i duzo recenzentow moiw, ze z sfp9 sie "latwo celnie strzela" - moze cos w tym jest ;)

Wiecie moze gdzie go mozna kupic w Wawie?
(lamie sie, ale jednak chyba na urodziny sobie kupie Shadowke, a sfp9 poczeka chwile ;)


Pozdrowienia,

Michal
gipsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 22:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin,Elblag
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gipsik »

Wystrzeliłem z niego do tej pory jakieś 500 kulek.Pierwsze strzały to była dla mnie porażka-spust chodził jakby szorowały po sobie dwa gruboziarniste papiery ścierne,ale z każdym strzelaniem było lepiej.Trzeba wziąć na mnie poprawkę,bo zaczynałem strzelać z pneumatyków,potem były sportowe (boczny i centralny) więc jak zacząłem z dziewiątki,to wszystko lądowało w kulochwycie pod tarczą:) Również moim zdaniem jest celny-jak się przyłożę i przypilnuję spustu,to nawet taki lebiedź jak ja nie wychodzi z czarnego-mój pistolet strzela lewo w dół przy fabrycznym ustawieniu przyrządów.
W mojej nie największej dłoni leży jak przyklejony.Nie musiałem zmieniać okładek.
Mogę teraz powiedzieć,że to był udany zakup.
Gas Rurka i Szklane Oko
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRL »

Podepnę się pod temat z pytaniem do HKerów :wink:

Jak HK SFP9 wypada przy USP Standard czy P30 ?

Oczywiście wiem, że SFP9 to troszkę inna konstrukcja. Jak byście mieli do wydania ok 4000zł to na który pistolet padł by wybór.

Pozdr
Awatar użytkownika
bagnet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 21 marca 2005, 10:14
Tematy: 0
Lokalizacja: PD okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bagnet »

Ja strzelalem z USP, P30, SFP9 i wybrałem P30 i P30L

Jestem leworęczny a obsługa zrzutu zamka lewym kciukiem w SFP9 jest bardzo umowna. Niby manipulator jest, ale jakby go nie było.
Przeszkadzał mi w SFP9 bezpiecznik w spuście, żle mi się układał pod palcem, osobie praworęcznej może nie będzie przeszkadzało.
Przy strzelaniu dynamiczny (3 pełnie magazynki jeden po drugim) w tempie średnim i 1 i 2 i 3... poważnie bolał mnie palec ciągnący za spust. Kabłąk spustu uderzał w palec przy podrzucie, gdzieś w ololicy początku paznokcia, w P30 nie ma takiego efektu. To już mi się bardzo nie podobało. Efekt był i w rękawiczkach i bez.

Ale ogólnie SFP jest naprawdę ładną bronią, jak komuś się podoba, to można brać.
Siła spokoju
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Mili »

gipsik pisze:Pierwsze strzały to była dla mnie porażka-spust chodził jakby szorowały po sobie dwa gruboziarniste papiery ścierne,ale z każdym strzelaniem było lepiej.

To i ja potwierdzę to info oraz to że jednak na te 25 m przestrzeliny układają się miedzy 8/9 w TS-2 ( na moje i kolegów oko) wskazana korekta szczerbiny.
Osobiście nie wywarł jakiegoś wielkie łał na mnie ale w kategorii "plastik" sprzęt godny uwagi a i cena zachęca bo można kupić poniżej 3K .
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

Przez ok. 2 lata używałem USP - to świetny pistolet...
Zamieniłem na P30 z dwóch powodów: ergonomia i możliwość personalizacji chwytu oraz znacznie powiększone (w stosunku do USP) skrzydełka zwalniania magazynka.
Ergonomia w SFP9 jest podobna do P30 ale mi osobiście przeszkadza brak kurka zewnętrznego.
W P30 wqrza mnie tandetny, plastikowy język spustowy - gdybym trafił gdzieś na wersję metalową - wymieniłbym bez wahania.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

edrav pisze:No w "Strzale" to tak średnio entuzjastyczne podejście...
Montrala czy przesiadłeś się w dynamice na sfp9 z p30?
No jak ja bym pisał recenzje to by było entuzjastyczne :) Może dlatego to Wojtek ją pisał.. :shock:

Ano się przesiadłem. I niemal od razy strzela mi się lepiej niż z P30L. Oczywiście czasem coś nie podejdzie. Na początku było gorzej, bo fabryczne przyrządy celownicze HK na SFP9 gorzej się dla mnie sprawdzały niż Dawson Precision na P30L, ale jak dałem na SFP9 Trijicon HD to się nieco poprawiło. Muszę jeszcze trochę poczekać, bo jednak strzela się inaczej niż z P30L, a przyrządy Trijicona mają trochę inny punkt trafienia niż Dawsony i muszę o tym pamiętać (Dawsonami "zakrywałem" światłowodem cel, w tych punkt trafienia jest "na górze" muszki - dlatego czasem mi ucieka górą jak się rozpędzę).

Pierwsze zawody na filmie z SFP9 masz tutaj: (pod względem pistoletu szczególnie udał się tor 2).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

No z meprolightami też tak mam że muszę pod cel kierować :) zawody ładnie! Gratki! W rembertowie chyba jeszcze P30 miałeś o ile pamiętam? Chyba się skuszę na sfp9. Będzie ładnym kompletem z ppq. A co to za ar masz w tym trigunie? Też HK?
gipsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 22:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin,Elblag
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gipsik »

bagnet pisze:Ja strzelalem z USP, P30, SFP9 i wybrałem P30 i P30L

Przeszkadzał mi w SFP9 bezpiecznik w spuście, żle mi się układał pod palcem, osobie praworęcznej może nie będzie przeszkadzało.
.
To fakt.Ja jestem praworęczny,ale też mi to przeszkadza.Uwiera w opuszek palca.XDM też ma bezpiecznik w spuście i tam tego nie odczuwam.
Gas Rurka i Szklane Oko
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bomb_Squad »

Dosyć długo czekałem (jak większość z nas) na SFP9 i prawie kupiłem bez testowania ale pojawiła się okazja do postrzelania więc skorzystałem :)
Pistolet "leży" w dłoni niezwykle dobrze, ergonomia bez zarzutów, praca spustu również.
Pierwsze magazynki spokojne strzelanie wszystko tak jak się się spodziewałem;
celnie i przyjemnie :)

"Problemy" zaczęły się przy strzelaniu szybkim jakieś 30% przestrzelin układało się z lewej strony, po kilkunastu magazynkach przekazałem broń innym strzelającym bo uznałem że "ucieczka w lewo" to wina mojego chwytu ale z 15-stu osób strzelających tego dnia z kilku egzemplarzy tylko 3-4 nie uciekało w lewo ale ich prędkość strzelanie nie zaliczyłbym do dynamicznej...

Zmieniliśmy "układ" chwytu i to pomogło ale tylko częściowo dalej uciekało w lewo...

Do porównania mieliśmy USP (spust match), G17 gen 3 (fabryczny) i Sig p226 z SRT, G17 odpadł w przedbiegach, USP było dużo celniejsze ale z racji dłuższego resetu wolniejsze.

Zaskoczeniem był "wysłużony" Sig który strzelał najcelniej i najszybciej, spust SRT zmienił ten pistolet w naprawdę szybką i celną broń...

Podsumowując HK SFP9 to bardzo udana konstrukcja która ma ogromny potencjał jako broń "służbowa" bijąca na głowę Glocka, lecz jeśli ktoś szuka pistoletu do strzelania sportowego-dynamicznego, to nie jest dobry kierunek(dopóki nie wypuszczą wersji L)...

Z powodów wyżej opisanych ostudził się mój zapał do HK SFP9 (zostanę przy moim wysłużonym USP), zainteresowałem się Sig P320 fullframe i po pierwszym strzelaniu (nie tak obszernym) mam bardzo pozytywne wrażenia :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”