HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Spoko :)
Tez stalem przed takim wyborem. A ze glownie strzelam dynamikę i ppq wyjątkowo mi pasuje to przenosze się na m1 a sfp9 kupie jako zapasowy. Jak tylko przyjdą czarne do kogos z dystrybutorów.
5" m2 jest super dla mnie ale chce miec jeden system zrzutu magazynka. Hk45 juz mam :)
xkukux
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xkukux »

edrav, nie chcę robić tutaj klaki jednej firmie (pisałem już wcześniej), ale do pewnego miasteczka na południu Wielkopolski dojechały właśnie same czarne. Czekają na odstrzelenie łusek.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Bez przesady :) sadze ze informacyjnie to napisac mozna choc po poprzednich postach skumalem gdzie. Big thx!
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pogar »

W połowie lipca będę składał do WPA papiery . Pierwszym pistoletem, który chce kupić, jest właśnie HK SFP9SF.

Gdyby ktoś z Was, byłby z Warszawy i okolic i chciałby, na jakieś strzelnicy, użyczyć mi takiego pistoletu do potrzymania i oddaniu paru strzałów - będę wdzięczny za kontakt (może być na priv). Aczkolwiek moja prośba ma minusy:
- nie mam, jeszcze, pozwolenia
- strzelnice Legii, ZKSu i Avgo nie umożliwiają takiego scenariusza, że jeden kolega na takiej strzelnicy użycza pistoletu drugiemu koledze. Sprawdzone.

Przepraszam za mały offtopic. Z wszystkich pistoletów, z których dotąd Strzelałem, z HK USP strzelało mi się najlepiej. HK SFP9SF spodobał mi się, do tego ma te 27 kombinacji okładzin... Chciałbym potwierdzić swoją decyzję praktyką, ale przed zakupem..

:-)
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

SFP9-SF jest dostępny na strzelnicy Agvo. Wprawdzie trzeba trochę zapłacić, ale jest.

Tańsza opcja to wybrać się do nich na zawody (nie trzeba mieć licencji). Strzelenie PCz10 (13 nabojów) to 35 zł. ;)
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pogar »

O, dziękuję, nie wiedziałem. W piątek sie wybiorę w takim razie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: biper »

Pogar..
jesteśmy na podobnym etapie. Właśnie w weekend miałem okazję postrzelać z SFP9 na AGVO oraz XDm'a 4.5" (mają zarówno 9x19 jak i .45) na strzelnicy Cover.. i jestem w kropce :)
Z obu strzelało mi się równie przyjemnie.

Zalety XDM:
- tani
- niezawodny (na Coverze mają je dwa lata i zero problemów do tej pory)
- tanie i łatwo dostępne magazynki (90zł/szt.)
- 19 naboi w magazynku (zaleta względna)
- w wersji z 5,25" lufą regulowana szczerbinka i światłowodowa muszka w standardzie

Wady:
- długi chwyt (bo 19 naboi w magazynku :) ) - ale wygodny

Zalety HK:
- wymienne panele boczne chwytu
- niezawodny
- poręczny (rozmiarami coś tak pośrednio między G19 i G17)

Wady:
- NAJWIĘKSZA I NAJWAŻNIEJSZA WADA (jak dla mnie): dostępność i cena magazynków (jak już się znajdzie, to trzeba za nie zapłacić >270PLN/szt.)
- cena (ale tylko w porównaniu do XDMa, bo jak na HK to można powiedzieć, że wręcz tani jest :) )
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Ceny magazynków HK są spore, ale jak ma się 4 to w zasadzie się wszystko "obskoczy" (nawet 3, ale jeden ekstra trzeba mieć). Ja używam 2 od 2006 i 2 kolejnych od 2008 i nigdy mi nie sprawiły problemu. A kulek przez nie kilka przeszło. Wydatek na początek spory, ale potem spokojna głowa (jak to z HK).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pogar »

lto pisze:SFP9-SF jest dostępny na strzelnicy Agvo. Wprawdzie trzeba trochę zapłacić, ale jest.

Tańsza opcja to wybrać się do nich na zawody (nie trzeba mieć licencji). Strzelenie PCz10 (13 nabojów) to 35 zł. ;)
Zadzwoniłem do Avgo. 75zł za 30 min / 90 zł za 60 in, plus 2 zł za nabój. Nieźle. :-) Rzeczywiście ich zawody wydają się dużo bardziej rozsądne cenowo.

Co do magazynków : na jakiejś recepcji widziałem, iż w zestawie są dwa.. Mnie to chyba, na początku strzeleckiej przygody , starczy :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

pogar, za tydzień, 7 lipca, mają zawody, Kryształowy Pistolet. Ma być Pcz10 i Pcz20, więc można się nastrzelać. ;)

http://www.iglica.waw.pl/informacje-o-z ... 07-07.html

A, i normalnie za nabój 2,5 zł, a nie 2 zł. W przypadku "pistoletu H&K" jest drożej (osobna pozycja w cenniku)...
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pogar »

7go jestem za granicą. Może 19go dam radę.
2.5? jeszcze lepiej. Panienka przez telefon mówiła że 2.0.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

Tia, też się zdziwiłem przy płaceniu.

Pierwotnie 2,5 zł było za strzelanie z HK USP Expert, a potem dokupili SFP9 i skoro to też "pistolet HK", to chyba podciągnęli pod tę pozycję w cenniku... Druga opcja, że prowadzący strzelanie źle wpisał w metryczkę.
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pogar »

90 + 50 x 2.5 = 215 zł. Dobrzy są.
Jak przed 19stym nic nie wykombinuję, to pójdę na zawody. Dzięki za pomoc :-)
H&K SFP9
Nigdy nic nie kupię w 4shooter.com
Gunfun223
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 16 października 2014, 10:00
Tematy: 3
Lokalizacja: Legia Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gunfun223 »

Ze swej strony polecam HK SFP9, a magazynki są do dostania na triebel.de po 62EUR plus koszty wysyłki. Mi na szczęście udało się dokupić 2 extra jakiś czas temu w 4shooter:) w okazyjnej cenie.
Kilka dni temu kupiłem swój drugi pistolet tj. CZ P09 w kolorze FDE, na który czekałem od lutego. Wrażenia ze strzelania bardzo dobre, na 25m, prosto z pudełka wydaje się dla mnie celniejszy od HK, spust i reset bardzo mile mnie zaskoczyły, do tego stopnia, że przez moment zwątpiłem w SFP9...
Moment ten jednak trwał tylko do chwili wzięcia HK ponownie do reki:)
SFP pasuje do niej jak rękawiczka i standardowe chwyty w CZ, Glock, czy HS nie mają w ogóle się do czego równać. To samo jeśli chodzi o prace spustu. Ten w CZ P09 jest bardzo dobry i łatwo się go kontroluje, ale SFP9 na jego tle jest po prostu jeszcze lepszy, szybszy, krótszy i lżejszy, po prostu super:D, szybkie strzelanie na 10 i 15 m z HK jest zaj....ste:)

Póki co przepuściłem przez swojego HK około 800 sztuk różnej amunicji, bez najmniejszych problemów, w tym czasie spust (opis w Strzale) się dotarł i już nie męczy palca ostrym zadziorkiem;)
Jedynie co chciałbym zmienić w swoim SFP9 to przyrządy celownicze i tu pytanie do kolegi Montrali czy przyrządy LPA dedykowane do P30 bedą pasowały? np takie jak te:

http://triebel-shop.com/p...oducts_id=38659

Ewentulanie prosze o podpowiedź gdzie znaleźć lepsze i pasujące do SFP9?
Dzieki i pozdr
PS: Pogar napisz PW to moze uda sie umowic za pare dni to sobie zobaczysz...
BCM RECCE11/S&W MP9/BCMRECCE16/SterlingL2A3
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Tak, będą pasowały każde przyrządy przeznaczone do P30, P30L i HK45C (HK45 ma nieco wyższą muszkę ale też fizycznie pasują). Zresztą HK też chyba wypuści swoje przyrządy regulowane (być może będą to właśnie LPA, bo już kiedyś z nimi współpracowali).

Ja założyłem przyrządy Trijicon HD i bardzo mi odpowiadają.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”