HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

Mogę tylko potwierdzić - u mnie "strzelał" na początku na lewo, oceniam, że taki, a nie inny chwyt wpływał na pracę na spuście. Właśnie na pracy na spuście się skoncentrowałem i po 80-100 kulkach strzelałem już centralnie.
A przyznam, że po pierwszych 50 sztukach też miałem ochotę regulować, na szczęście poczytałem i dobrze, że tego nie robiłem.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

OLO1977 pisze:Czasem takowe skupienie spowodowane jest złą pracą na spuście, próbował kolega pracować na spuście palcem wskazującym świadomie zmieniając głębokość jego położenia na języku? Strzelając GL 19 muszę spust traktować środkiem paliczka dalszego (czyli pierwszego) a strzelając SPF9 zmieniam na staw między paliczkami dalszego i środkowego. Niby podstawy, a czasem umykają.
Tak kombinowałem z chwytem trochę. Założyłem najmniejsze okładziny żeby był głębszy i żeby dalej sięgnąć palcem wskazującym. Ściągałem spust nawet środkowym paliczkiem. Jest to mega nienaturalny i trudny chwyt. Na prawdę jest sens trenować coś takiego nawet jak po 50-100 kulkach zaczną wchodzić 10? Nie lepiej przestawić przyrządy i strzelać "normalnie"?

I tak Was posłucham i popróbuję bo ja początkujący jestem mocno. Ale jak po 100 nie będzie poprawy to poproszę kogoś kto umie strzelać o to żeby sprawdził.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

ArtP pisze:Mogę tylko potwierdzić - u mnie "strzelał" na początku na lewo, oceniam, że taki, a nie inny chwyt wpływał na pracę na spuście. Właśnie na pracy na spuście się skoncentrowałem i po 80-100 kulkach strzelałem już centralnie.
A przyznam, że po pierwszych 50 sztukach też miałem ochotę regulować, na szczęście poczytałem i dobrze, że tego nie robiłem.
Jaki chwyt i sposób pracy na spuście dla SFP9 wypracowałeś, że była poprawa?
Gdzie "poczytałeś" jeśli można wiedzieć? Chętnie poszerzę swoją skromną wiedzę w tym zakresie...
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

Z położeniem palca wskazującego bym nie kombinował. To jest bardziej kwestia popracowania i przyzwyczajenia palca, że będzie chodził trochę inaczej przy tym głębokim chwycie.

"Poczytałem" to tutaj na forum, że sporo ludzi ma problem z tym, że HK na początku strzela na lewo, ale potem sytuacja się normuje. Zwróciłem wtedy uwagę, że w końcowej fazie naciskania spustu, w momencie oddawania strzału, najprawdopodobniej lekko popycham broń w lewo. Poprawę dało naciskanie spustu pod nieco innym kątem.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Fokat »

Chwyt musi być "ciasny" tzn. Musisz mieć wrażenie, że wypełnia całkowicie rękę, bez tego broń będzie latać na boki. Do tego służą wymienne wkładki. Spust w porównaniu do SH1 które mam , jest twardy jak skała. Stąd też ściąganie w lewo, bo próbujesz przełamać i mimowolnie ściągasz opuszek, nie w linii prostej. Ale to bezkurkowiec, tak Więc myślę za za 1-2 tysiące kulek sie wyrobi. Nie próbuj kombinować ze spustem, dopóki nie dotrzesz klamki, bo przedobrzysz i odstrzelisz sobie kolano przy szybkim wyciaganiiu ;laughing: .
Na tą chwilę, docieram go strzelając ze zbijaków treningowych na sucho. Przy okazji ćwiczę siłowo palec. Broń fantastyczna wymagajaca duuuużo treningu, ale odwdzięcza się celnością.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2018, 18:52 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wryg »

Witam

Potwierdzam przedmówcę. SFP9 to mój pierwszy pistolet i pierwsze 50-100 szt ammo układało się lewo-dól mniej więcej na godz. 17.30. Oczywiście też chciałem regulować przyrządy celownicze (swoją drogą w komplecie z pudełkiem, instrukcją i resztą szpeju nie było karty z przestrzelania fabrycznego, nie wiem jak to w innych pistoletach ale klubowe cz-ety, 07 i 09 takie coś miały) ale lektura forum skłoniła mnie do popracowania nad chwytem jak i na spustem. Teraz po przebiegu jakieś 400 szt powoli zaczyna układać się to centralnie, jedyną wadą są przyrządy pokrywające cel i trzeba trochę bardziej się wysilić aby wycelować w 10. Niestety nie jest to pistolet tarczowy tylko bojowy aczkolwiek ma potencjał, celna z niego bestia.
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

ArtP pisze:[...]Poprawę dało naciskanie spustu pod nieco innym kątem.
To znaczy, że palec układasz skośnie względem spustu a nie klasycznie prostopadle? Tak, że koniec palca skierowany jest lekko w dół?
@Fkat - dzięki za cenne rady. Szczerze mówiąc liczyłem na poprawę po tych 400 kulkach, ale OK uzbroję się w cierpliwość. Zobaczymy jak będzie po pierwszym 1K. Gdzieś przeczytałem, że zwłaszcza na początku lepiej strzelać cięższymi pociskami (min. 8g), ja na razie używałem tylko 7.5g. Warto się przerzucić na cięższe?
wryg pisze:[...] lewo-dól mniej więcej na godz. 17.30.
Miałeś oczywiście na myśli 18:30 bo 17:30 jest po prawej stronie... U mnie długo to była 19 a ostatnio po zmianie chwytu na głębszy i ściąganiu spustu środkowym paliczkiem przestrzeliny są na 21 - czyli środek ale mocno w lewo.
wryg pisze:(swoją drogą w komplecie z pudełkiem, instrukcją i resztą szpeju nie było karty z przestrzelania fabrycznego, nie wiem jak to w innych pistoletach ale klubowe cz-ety, 07 i 09 takie coś miały)
Pytałem o to H&k i dostałem odp: "Od 2017 Niemcy archiwizują plansze u siebie". Jestem na etapie wyciągania tej planszy w wersji cyfrowej od Niemców przez Cenrex. Na razie bezskutecznie.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wryg »

W sumie to miałem na myśli 19.30, nie wiem czemu napisałem 17.30 :roll:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Fokat »

zgred4 pisze:
ArtP pisze:[...]Poprawę dało naciskanie spustu pod nieco innym kątem.
To znaczy, że palec układasz skośnie względem spustu a nie klasycznie prostopadle? Tak, że koniec palca skierowany jest lekko w dół?
@Fkat - dzięki za cenne rady. Szczerze mówiąc liczyłem na poprawę po tych 400 kulkach, ale OK uzbroję się w cierpliwość. Zobaczymy jak będzie po pierwszym 1K. Gdzieś przeczytałem, że zwłaszcza na początku lepiej strzelać cięższymi pociskami (min. 8g), ja na razie używałem tylko 7.5g. Warto się przerzucić na cięższe?
Ja strzelam z opuszka, ze względu na głębokie wejście chwytu pod zamek, powoduje to nienaturalny ruch palca wskazującego, jeżeli chcesz utrzymać zgodność z linią celowania. Na tym etapie biorą się błędy, gdyż palec wskazujący "kombinuje" na spuście i broń schodzi podczas strzału z linii.
Zacznij od modyfikacji chwytu, aby rękojeść w pełni "wypełniała" dłoń, bez żadnych luzów. Kup zbijaki treningowe i trenuj na sucho strzał, przy okazji "dotrzesz" mechanizm i nauczysz palec wskazujący prawidłowego ruchu, strzelaj z OPUSZKA. Przeanalizuj każdy element strzału, aby wyeliminować nieosiowość.
Trening palca wskazującego, można robić na długopisie automatycznym, gdzie włączasz i wyłączasz długopis palcem wskazującym, starając się chwycić długopis jak najniżej, aby palec wkazujący "pracował" jak na spuście. Można to robić w tramwaju, w autobusie i nie potrzeba do tego pistoletu.
Warto wziąźć sobie jakiegoś instruktora na godzinkę, który pomoże Ci ogarnąć temat. Wiele ludzi, po zakupie pistoletu, uważa za wstyd doszkalanie się u instruktorów, bo to przecież wioska, kiedy masz w własny pistolet i stoisz obok ludzi, którzy przyszli na strzelnicę tylko postrzelać, a przecież ON już jest Navy Seals Komando Foki Grom Formoza i Agat w jednym ;laughing:
Nie kombinuj z cięższą amunicją, bo spowodujesz tylko problemy, które będą narastać geometrycznie i się zniechęcisz do klamki.
Po wyciągnięciu z pudełka swojego SFP nie wychodzę poza 5 centymetrowe kółko na dystansie 12m, a jestem kiepskim strzelcem i dla MNIE to super wynik.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2018, 09:56 przez Fokat, łącznie zmieniany 3 razy.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

zgred4 pisze:
ArtP pisze:[...]Poprawę dało naciskanie spustu pod nieco innym kątem.
To znaczy, że palec układasz skośnie względem spustu a nie klasycznie prostopadle? Tak, że koniec palca skierowany jest lekko w dół?
Nie, palec układam normalnie. Tyle, że ja miałem wrażenie, że gdy wydawało mi się, że naciskam prostopadle, to jednak z powodu głębokiego chwytu tak naprawdę naciskałem wzdłuż osi lekko odchylonej w lewo. Zwróciłem więc uwagę na faktycznie prostopadłe ściąganie spustu, co początkowo daje na palcu wrażenie jakbyś ściągał lekko w prawo. Po kilku magazynkach palec się przyzwyczaja i już nie zwracasz na to uwagi, ba - później nawet strzelanie na zamianę z różnych pistoletów nie przeszkadza.

Co do ammo - osobiście używam 124 gr, ale mam spostrzeżenie, że jeszcze lepsze skupienie wychodzi na 140 gr.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

Fokat pisze:Zacznij od modyfikacji chwytu, aby rękojeść w pełni "wypełniała" dłoń, bez żadnych luzów. Kup zbijaki treningowe i trenuj na sucho strzał, przy okazji "dotrzesz" mechanizm i nauczysz palec wskazujący prawidłowego ruchu, strzelaj z OPUSZKA. Przeanalizuj każdy element strzału, aby wyeliminować nieosiowość. [...] Warto wziąźć sobie jakiegoś instruktora na godzinkę, który pomoże Ci ogarnąć temat.
No właśnie przedostatnio tak zrobiłem. Instruktor widząc moje wyniki poradził mi żeby zmienić okładziny z L/M jakie miałem (rękojeść fajnie wypełniała moją dłoń) na S żeby uzyskać głębszy chwyt co miało pomóc palcowi wskazującemu na lepsze ułożenie i pracę na spuście. Zastosowałem się i poprawa była ostatnio zauważalna ale chwyt mam teraz trochę dziwny i na pewno rękojeść gorzej wypełnia mi dłoń. Wrócić do okładzin M i próbować poprawić pracę na spuście? Chyba tak zrobię - dzięki.
Fokat pisze:Po wyciągnięciu z pudełka swojego SFP nie wychodzę poza 5 centymetrowe kółko na dystansie 12m, a jestem kiepskim strzelcem i dla MNIE to super wynik.
Pogratulować wyników... :)

ArtP - dzięki Tobie też za wyjaśnienie. Teraz czaję co masz na myśli - będę tak próbował.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Fokat »

Guzik prawda, wchodzisz jeszcze bardziej z ręką pod zamek i palec wskazujący jeszcze dalej sięga za kabłąk i ciężko go wtedy "ułożyć" na spuście, nie mówiąc o prawidłowej liniowej drodze opuszka. A HK ma dla mnie największe podcięcie pod chwyt, jakie spotkałem w swojej krótkiej karierze strzeleckiej.
Chwyt ma być WYPEŁNIAJĄCY, czyli chwytając pistolet, nie DOCISKASZ chwytu, nie widzisz luzów, nie korygujesz chwytu. Może być tak, że mimowolnie broń ci lata w uchwycie, bo korygujesz chwyt. Jeżeli strzelasz z 2 rąk, zwróć uwagę na dłoń uzupełniającą, czy tutaj nie ma jakiś komplikacji. Postawa też ma swoje znaczenie.
Instruktorzy są różni, są byli policjanci, AT-ecy i sporo byłych Gromowców, każdy uczy inaczej. Najlepsze lekcje miałem z Gromowcami, chwyt jak imadło, prosta droga spustu i 200 powtórzeń na sucho, aby przejść do następnej operacji.
Znajdź gościa, który rozłoży Ci to na czynnik pierwsze, każda operacja powtarzana do bólu, ale nie więcej niż godzinę dziennie, bo za dużo informacji.
Strzel parę magazynków z innej broni, najlepiej jakiegoś kurkowca typu SH1, i zobacz jak układają się przestrzeliny na tarczy i czy robisz te same błędy co w HK
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2018, 10:58 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

Oki, wielki dzięki Fokat.
Oddałem właśnie kilkadziesiąt strzałów na zbijakach i coś tam zaczynam łapać że ściąganiem spustu. Raz na kilka- kilkanaście strzałów jest osiowych. Ciekawe bo reszta zamiast w lewy-dół idzie zdecydowanie na prawo. Ciekawe jak będzie na strzelnicy. Pocwiczę więcej na sucho przedtem.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2018, 16:56 przez zgred4, łącznie zmieniany 1 raz.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

Czy SFP 9 z "amerykańskim" guzikowym zwalniaczem magazynka jest realnie dostępny ? Czy niczym yeti widywany jest tylko w internecie?
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

zoom2 pisze:Czy SFP 9 z "amerykańskim" guzikowym zwalniaczem magazynka jest realnie dostępny ? Czy niczym yeti widywany jest tylko w internecie?
Gdzieś czytałem, że w Polsce mają być szerzej dostępne na jesieni...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”