HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

SFP9-OR są zamówione przez Cenrex (sam sobie ostrzę zęby), ale jeszcze nie przyszły. Inne opcje to montaż w miejsce szczerbiny (EGW i Trijicon robią adaptery). Frezowanie zamka jest tez opcją (tak robię teraz w innym swoim "projekcie"), ale trzeba pamiętać, że np. nie będzie dopuszczalne w IPSC Production Optics (jeśli kogoś obchodzi IPSC).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

Ja chcę kupić wersję SD i wyfrezować miejsce na kolimator. Kto w Polsce oprócz Rusznikarni Top Gun może to zrobić?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Ja moje "projekty" robię z Arkiem, szefem rusznikarni w Top Gun (a przedtem w Arsenale). I też czekam na SFP9-SD :)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: poeta »

Czy to jest tak że H&K przez zamówienia wojskowe (Francja itd) ma w d... rynek cywilny podobnie jak FB, większa wersja sfp9 już dawno miała premierę a tu kicha.
Prędzej kupimy chyba raguna i grota cywilnego. Nie ma się co dziwić że ludzie lubią glocka jak pojawił się gen5 w każdym sklepie po kilka sztuk. Odrazu było napisać że będą dostępne tylko w USA i dla służb a nie na targach pokazywać wszystkim du** nie firma
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Francja to nie wszystko, sprzedali też ostatnio kilkadziesiąt tysięcy SFP9 dla Policji w różnych rejonach Niemiec. To i olbrzymia (jak na HK) sprzedać VP9/40 w USA mocno zablokowało moce produkcyjne HK. To jest przyczyną, nie "manie rynku cywilnego gdzieś". Akurat w ostatnich latach HK zrobiło ostry zwrot w tym kierunku. Ostro atakują rynek cywilny w USA (budują dla niego nawet cała nową fabrykę na miejscu, jak ruszy to odciąży moce produkcyjne w Oberndorfie), ale również w Europie. Np. HK45 i HK45C zostały przywrócone do oferty w Europie właśnie z myślą o rynku cywilnym, Wersja "SF" modelu SFP9 była rozwijana z myślą o sporcie i użytkownika cywilnych (to pierwszy od lat model pistoletu HK ze spustem nie spełniającym niemieckich wymogów pistoletu policyjnego). Również odebranie Haenel wyłączności na dystrybucję produkcji cywilnej HK i przeniesienie tej dystrybucji do samego HK wskazuje że uznali ten segment za kluczowy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: poeta »

Co by nie napisać jedyną miarą firmy jest to czy przychodzisz do sklepu i pytasz o hk to jak w kabarecie TEJ "nie ma"
Idziesz po Glocka (oni też mają dużo zamówień na świecie i dalej najlepszą sprzedaż w USA), XDm, CZ (poza p10) i jest można kupić, nawet Walthera orientowałem się bez problemu w PL kupisz specjalnie wypisuję europejskich producentów żeby porównać.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Glock robi praktycznie jeden asortyment więc łatwiej zapewnić stałe dostawy, Walther raczej nie schodzi jak ciepłe bułeczki, więc nic dziwnego. Ale zobacz co się dzieje np. z bardziej interesującymi produktami CZ - tak samo jak HK nie nadążają za popytem. A chyba nie oskarżysz CZ o olewanie rynku cywilnego ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: poeta »

No nie nadążają to fakt jak CZ, ale na targi z całym szpejem jeżdżą
Wracając do SFP9w wersji L który chciałem kupić dopóki go nie zobaczyłem. Do starego szkieletu dołożyli dłuższy zamek z lufą, taki pełnowymiarowy pistolet na odpierd.. się, szkielet z compactu z 15nb magazynkiem i długa lufa. Jakby glock robił jeden szkielet dla 17 i 19. Bez sensu
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Dłuższy chwyt nie ma sensu, już jest taki jak Glocku 17. Generalnie SFP9 jest bardziej wielkości Glocka 17 niż Glocka 19. A SFP9L jest tym dla SFP9 co Glock 34 dla Glocka 17 (podobnie było z P30 i P30L) oraz USP i Expert/Elite). Nie ma żadnego praktycznego powodu dla przedłużania ani chwytu, ani osłony urządzenia powrotnego.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: poeta »

E co ty gadasz porównywałem oba na strzelnicy, fakt jak przyłożysz wysokość całkowita jest podobna bo sfp ma wyżej zamek niż glock (a to wada- sfp9 wyraźnie bardziej kopie niż g17 gen4)
ale trochę krótsza od g17 no i ten magazynek 15nb, pod kątem ipsc gdzie tor pozwala dopchać do pełna magazynek to 2 albo 4 naboje więcej to zbawienie.
Tu dobrze widać porównanie do 19-stki
http://www.thefirearmblog.com/blog/2015 ... -vp9-vp40/
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 13:30 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Miałem G17 Gen4 i mam SFP9. Fakt że SFP9 daje poczucie mocniejszego kopnięcia, ale to dlatego że odrzut jest bardziej skierowany do tyłu, a nie do góry (w podrzut). Ja tak wolę, bo mi lepiej wraca muszka na cel.

Co do długości to G17 ma linię celowania 163-165mm (zależnie od przyrządów), a SFP9 162mm, a długość zamka to w obu przypadkach 186mm, wysokość 139mm i 137mm więc są jak najbardziej porównywalne. Glock 17 jest nominalnie dłuższy, bo ma chwyt wysunięty dalej do tyłu, a w SFP9 tył zamka i pięta chwytu są na równo. Jest różnica 10mm w długości lufy (114mm vs 104mm) ale wymiary zewnętrzne są niemal identyczne.

Co do pojemności magazynka i IPSC, to nie chcę Cię martwić, ale w klasie Fabrycznej (Production Division) od lat nie wolno ładować więcej niż 15 nabojów do magazynka. A jak strzelasz w klasie Standard (Standard Division) to modyfikacja podajnika daje również pojemność 17 nabojów, a założenie stopki i użycie zmodyfikowanego podajnika daje porównywalną pojemność jak Glock.

https://www.heckler-koch.com/de/produkt ... daten.html

https://eu.glock.com/en/products/pistols/g17
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: poeta »

Jak strzelasz Steel challenge wg IPSC wolno napchać do magazynka do pełna nawet w produkcji a to popularne zawody u nas w zeszłym roku byłem 3 razy, strzelam z Glocka nie dlatego że lubię (nawet nie przepadam) ale hk nie potrafię tak opanować jak glocka dla mnie też ma za duży podrzut. Liczyłem na wersję L ale dałem sobie spokój. Trzeba kupić coś prawdziwego do ipsc a nie te plastikowe zabawki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

poeta pisze:Jak strzelasz Steel challenge wg IPSC
Nie ma czegoś takiego. http://www.ipsc.org/rules/
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

@montrala,
czy byłbyś tak uprzejmy i wysmażyłbyś wypracowanie na temat sposobów montowania kolimatorów w broni krótkiej.
Mam na myśli analizę głownie trzech znanych sposobów :

montowanie kolimatora na odpowiednio przygotowanym zamku (np. SFP9 OR)
montowanie kolimatora w oparciu o "jaskółczy ogon", normalnie uzywany do osadzania szczerbinki
montowanie na szynie przymocowanej do szkieletu

pewnie jeszcze jakieś inne się znajdą np. w przypadku rewolwerów.

Opisanie metod montażu , oraz analiza wad i zalet każdej z nich bardzo by pomogło mniej doswiadczonym kolegom ( do których sam się zaliczam) w wyborze sprzętu i w ogóle byłoby pomocne w koncepcjach tuningowych.

p.s i fajnie by było by powstał do tego samodzielny wątek
Cyborg71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2018, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Cyborg71 »

montrala pisze:A spaw jest śliczny. Można pokazywać na kursach, jak powinien wyglądać dobrze zrobiony spaw laserowy!
Witam wszystkich na Forum!
Odgrzebię starego posta, bo mam właśnie w ręku magazynek H&K do P30/SFP9 (jak dodać załącznik?). Spawy ewidentnie laserowe. Przy tej jakości spawania mogli by w ogóle darować sobie połączenie na jaskółczy ogon tylko przeciąć i zespawać na wprost.
Wiele osób kwestionowało cenę tych magazynków (ok. 300zł). Ja nie mam wątpliwości.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”