HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

Na rynek cywilny idzie chyba tylko SF. Spust przestanie szorować i zrobi się gładki po przepuszczeniu ~1 000 kulek.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Ramesses pisze: 20 marca 2021, 19:55 Doczytałem się że fabrycznie może być montowane dwa rodzaje spustu TR i SF.
Zasadniczo oznaczenie wariantu jest zakodowane na uchwycie walizeczki, w której dostarczany jest pistolet. Tym niemniej spust TR jest sprzedawany tylko do służb i to tych, które mają takie specjalnie życzenie. Jest to spust "gorszy" (cięższy, dłuższa droga, dłuższy reset) zgodnie z wymogami niemieckiej dokumentacji na pistolet policyjny ("Technische Richtline" - stąd TR: https://www.dhpol.de/microsite/pti/medi ... 230903.pdf)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ramesses »

Dzięki za odpowiedzi. :piwo:
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
gregorp
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: gregorp »

Panowie,

Jaką ammo polecacie do SFP9 ale kompakta?
Myślę o jakiejś 7,5g. Fiocchi? Barnaul?

Widziałem że jest dostępna od ręki w cynglu ALSA PRO Elaborowana - nadaje się to?

pozdrawiam
mackowiak1991
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 16 lutego 2020, 14:45
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: mackowiak1991 »

strzelałem z sellier bellot, teraz tylko z alsy pro, nie widzę różnicy, jest ok :D
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: peter79 »

Jak compact to raczej chyba do noszenia? To strzelać z jak najbardziej zbliżonej do tej co siedzi w magach przy du***.
gregorp
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: gregorp »

Zgadza się ale to nowy więc jeszcze nie mam wybranej. Spróbuje tę Alsa pro. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki za info
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ramesses »

Szanowni, dziś byłem po raz drugi z moim nowiutkim HK na strzelnicy i troszkę się zirytowałem. Pistolet podczas godzinnego strzelania trzy lub cztery razy nie zostawił zamka w tyle po ostatnim strzale. Niby nic wielkiego ale z drugiej strony jestem też szczęśliwym posiadaczem P09 i przez trzy lata używania i ok. 3k przebiegu nie jestem w stanie przypomnieć sobie choćby jednego takiego przypadku. Druga rzecz to taka że pistolet po prostu klekocze. Po potrząśnięciu słychać klekotanie poruszającego się na boki zamka. Tego w CZ też niema , tam jest wszystko sztywne, może minimalnie cos tam słychać i trochę ruch boczny się wyczuwa ale znacznie mniej ni z w HK. Zastanawiam się jak to będzie wyglądać w HK po przebiegu jaki ma CZ. Nie powiem, strzela się super i wyniki na tarczy mam lepsze niż z CZtki ale pewien niesmak mam. Napiszcie proszę czy to normalne i nie ma się czym przejmować czy coś nie tak z moja klamką. Czy nie pozostawianie zamka to tylko tak jak szorstki spust cecha okresu docierania czy ten typ tak po prostu ma ? Czy u was zamek tez tak klekocze ? Nie mam niestety dostępu do innych SFP9 żeby porównać a jedyne HK jakie znam i strzelałem to P30 ale to trochę inny pistolet.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

Nie zatrzymanie zamka w tylnym położeniu może być ( choć nie musi) efektem sposobu trzymania.
Zbadaj ten trop. P-09 ma inną geometrię i z całą pewnością trzymasz go trochę inaczej.
Oczywiście przyczyna może być też inna, ale sposób trzymania zadziwiająco często jest przyczyną tego problemu.
Więc warto zacząć od tego punktu, poszukiwania rozwiązań.
Awatar użytkownika
wretched
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2014, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wretched »

Popieram przedmówcę, zdarza się koślawo złapać i wtedy zamek nie zostaje. Mam co prawda SFP9L ale myślę że to niewielka różnica. W każdym razie przez mojego przeszło już pewnie z 2-3k kulek, dosłownie wszelakich od ammo fabrycznej, po jakąś elaborkę dostępną na strzelnicy plus jakiś mały procent dziwnej amunicji od znajomych. Łyka wszystko, faktycznie trochę klekocze jak się nim mocno pomacha, ale co z tego skoro jest mega celny i w zasadzie bez obsługowy? Zainwestowałem w płaski spust lazy wolf oraz sprężynki ultra match z hkparts, mega polecam tą modyfikację. Generalnie klamka jest świetna, jedyne czego mi brak to jakiejś podwyższonej dźwigni zrzutu zamka żeby go wygodniej złapać.
mackowiak1991
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 16 lutego 2020, 14:45
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: mackowiak1991 »

jak Ci się udało ściągnąć te spręzynki ?żadna firma obecnie nie chce pośredniczyć w przesyłce części do broni, nawet jeśli chodzi o spręzyny
Awatar użytkownika
wretched
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2014, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wretched »

No zrobiłem to jakiś czas temu, przez amerykanos, wszystko szybko i sprawnie 🏄‍♂️
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

To, że zamek nie zostaje tylnym położeniu to faktycznie przypadłość SFP9, bo i w moim egzemplarzu się zdarza - z obserwacji własnych - głównie wskutek sposobu trzymania (lubię bardzo wysoki chwyt). Niemniej uważam, że HK w przypadku SFP po prostu źle to zaprojektowało (w porównaniu do wcześniejszych konstrukcji) - wymuszanie przez broń zwracania szczególnej uwagi na sposób jej chwytania, jest, powiedzmy, średnie. Owszem, można wyćwiczyć odpowiedni chwyt, ale głównie pod warunkiem, że się strzela w większości z SFP.
Poza tym - pistolet niezawodny i bardzo celny.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: GreenHeart »

Nie jestem pistoleciarzem ale po przepuszczeniu przez ten pistolet ok 700 kulek nigdy nie zdarzylo sie żeby zamek nie został w tylnym położeniu. Ani jednego zaciecia choć ładuje reelaborowaną ammo, sb, hornady. Celny, kompaktowy.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

Z kompaktowością akurat bym nie przesadzał - wymiary praktycznie identyczne jak Glock 17 przy długości lufy i pojemności magazynka jak Glock 19 (tak, wiem, ostatnio pojawiły się na rynku magi 17-tki).
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”