HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: peter79 »

Doubletap nie polecam. Kabura "taktyczna". Owszem klamka siedzi ładnie ale już po kilkudziesięciu dobyciach na zamku przetało pokrycie do "srebrnego". Wiem. Kydex wyciera ale nie aż tak. Kilka kabur do różnych pistoletów przerobiłem i kolega od Doubletap ma chyba trochę zejb. formę. Że nie wspomnę jak mało konretny jest jak przychodzi do zamówienia. Sam już nie wiesz czy przyjął to zamówienie. Na kiedy zrobi. "Ogarniemy" Po dwóch tyg bez informacji pytam czy jest. "Tak jutro mogę wysłać"

Jeśli już to Combatools. Zrobił mi do "skrytego" noszenia z latarką i kolimatorem. I nie mam uwag.
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Mike_low »

Ja robiłem kaburę u FunnyB z forum. Świetny kontakt i doradztwo. Kabura kydex rok użytkowania na pistolecie żadnego wytarcia, powłoka jak nowa a sporo ćwiczę na sucho. Kumpel ma jakąś z dalekiego wschodu używa bardzo mało a już "nosek" wytarty.

Moim zdaniem wycieranie się HK ma swój urok. Przynajmniej widać że ktoś go używa :) Z drugiej strony wytarcia na HK wyglądają o niebo lepiej jak na Glockach. Tamte to dopiero wyglądają jakby ktoś zamiast w kaburze, na 2m sznurku je ciągnął.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

@montrala

Czy słyszałeś coś może czy HK nie planuje wypuścić w EU wersji SFP9 OR Tactical tak jak zrobili to w US ?

https://hk-usa.com/hk-models/vp9-tactical/
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: GreenHeart »

Próbowałem zamówić u Doubletap kabure z kydexu. Właściwie dwie. Dałem im wzory, opisy, zdjęcia. Gośc napisał ok zrobimy. Czekam tydzień, nic. Odezwałem się. Znowu pyta się jaka ta kabura ma byc w końcu. Pisze że już przecież dogadalismy. Znowu wysyłam te same materiały. Ok zrobią. Po tygodniu znowu nic. Odezwali się po miesiącu. Odpisałem im żeby się *****.
Jako że trochę robię w skórze, zamówiłem sobie potrzebne rzeczy i sam sobie ogarnąłem IWB. Przyjemna bo ze skóry a 3mm materiał dobrze wyprofilowany i wymazany odpowiednią chemią, nie zagnie się choćby nie wiem co. Troche kijowo poszło nitowanie ale zgubiłem nitownice do tego rozmiaru nita więc jest nieprofesjonalnie ale tez dobrze.

Obrazek

Obrazek
tomaaso
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 04 lipca 2018, 09:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: tomaaso »

W temacie lejka - magwella...drążyłem temat druku 3d niestety zamówiony projekt okazal się porażka, nie pasowal a przy próbie montażu pękł...
Odezwalem się na facebook do " manufaktury plastiku", człowiek to pasjonat , przerobil projekt wydrukował z porządnego materiału i wysłał, koszt 50zł, efekt? Rewelacja. Wszystko pasuje, pistolet leży pewniej w dłoni a wymiana magazynków to poezja. Jestem pod wrażeniem i szczerze polecam. Jak ktos chce porzadny lejek prawie od reki i to po cenie jak z Chin to nie ma się co zastanawiać!
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: peter79 »

Wrzuć jakieś zdjęcie jak to wygląda.
tomaaso
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 04 lipca 2018, 09:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: tomaaso »

https://ibb.co/nPyk2fV
https://ibb.co/w6Yfwdb
Odnosnie okładzin mam mki. Magwell z Abs, pasowal bez rzeźby tylko musiałem otwor na pin rozwiercic.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

karlus
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 06 października 2015, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: karlus »

Czołem, czy ktoś z szanownego grona ma jakiś pomysł na „samo napinanie spustu” przy treningu na sucho ? Do glocków są specjalne magazynki treningowe dryfiremag , inni znowu wciskają kawałek kartoniku, ma ktoś taki patent do SFP ?
Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Mike_low »

Glock ma trochę inny system działania dlatego można w nim kombinować z niedomkniętym zamkiem. W HK nie da rady po taniości.
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: peter79 »

Tylko że w Glocku jak wciśniesz papierek to masz ten sam efekt co w sfp bez napiętej iglicy. Po strzale na sucho/ostro. Spust chodzi luźno. Glock nie ma żadnej sprężyny napinającej spust i po strzale zostaje taki właśnie nie napięty. Jak fujarka po wytrysku.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: biper »

To dotyczy chyba wszystkich bijnikowców... :roll:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

LaChupacabra pisze: 27 grudnia 2020, 18:47 A ktoś widział taki?

https://images.app.goo.gl/ki32AYVWLrdxrYwq7
Prototyp lejka HK. Nie są (na razie) dostępne i wymagają specjalnego magazynka, ze względu na zabezpieczenie przed "przebiciem" długiego magazynka przy zmianie z zamkiem z tyłu, co może uszkodzić wyrzutnik. Co prawda ciężko to zrobić, ale w jednostkach specjalnych silne chłopy służą, a to dla nich HK ten lejek robiło.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
rycki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 grudnia 2016, 13:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: rycki »

Pytanie do osób mających u siebie spust Lazy Wolf. Czy mieliście jakieś problemy z ich montażem?
Dzisiaj zrobiłem podejście do montażu spustu F3 do mojej Elki i okazało się, że nie do końca chce pasować. Jest szerszy o 1/4mm od oryginału, przez co wchodzi ciasno w `ramkę` i ciężko pracuje.
Jutro planuje zebrać nieco materiału, tak by wszystko pasowało. Nie mniej jednak, zastanawia mnie czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy one takie są, bo np. VP9 ma nieco inny wymiar metalowej `ramki`.
Awatar użytkownika
wretched
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2014, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wretched »

Montowałem taki spust wczoraj, wszystko w kwestii spasowania było bez wątpliwości także może sprawdź dokładnie dwa razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”