HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

prezes434
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 10 lutego 2019, 09:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: prezes434 »

montrala pisze:Ma być niedługo dostawa SFP9L do Polski.
Czy w tej dostawie będzie SFP9L z bezpiecznikiem zewnętrznym. To byłoby COŚ dla mnie :-D .
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Mają być wersje ze skrzydełkami i z guzikiem do zwalniania magazynka. Magazynki oczywiście takie same jak dla SFP9 i P30. Co do kolorów to nie wiem.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
kobza77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 23 października 2018, 10:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: kobza77 »

Jest sfp9L w Incorsie
mSx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 22 lipca 2009, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: mSx »

a widział ktoś gdzieś sfp9 OR ?
wolfhound
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wolfhound »

Czekam aż oficjalnie pojawi się wersja z "nacinanym odchudzonym" zamkiem. Jaka jest średnia cena SFP9L? Bo w incorsie cen podanych nie ma.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

W cenniku na 2018 sugerowana cena detaliczna SFP9L-SF była 3200zł.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

Czy mógłby ktoś z Was polecić jakieś regulowane przyrządy celownicze do SFP-9? Nawet nie tyle chodzi o możliwość regulacji co lepszą widoczność celu niż przy standardowych przyrządach. Porównywałem np. z CZ Shadow i tam dużo lepiej widzę tarczę (oczywiście nie koncentrując na niej wzroku tylko na muszce). Dodatkowy problem jaki mam z tym pistoletem jest taki, że po dłuższej przerwie w strzelaniu na nowo muszę uczyć się chwytu (bije mi w lewo) i są momenty, że zaczynam kombinować z przyrządami więc ta łatwa regulacja jednak by się przydała. Podejrzewam, że problem jest oczywiście po stronie strzelca ale wydaje mi się, że "zbyt" wygodny i komfortowy chwyt w SFP-9 sprzyja błędom chwytu u początkujących strzelców zarówno na początku używania pistoletu jak i po dłuższych przerwach. Ten pistolet trzeba chwytać głęboko i z mocnym wysunięciem palców do przodu. Wtedy spust ściąga się nie nie środkiem a wewnętrzną częścią ostatniego paliczka - poprawcie mnie jak głupoty gadam...
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

Trijicon, Heine (2 kropki).
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

Kupiłem przed chwilą oryginalny magazynek 20 nb.
Wygląda jakby był robiony w Chinach, dużo śladów po odlewach.
Nie tego się spodziewałem po HK.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Przyrządy polecam LPA. W moim SFP9SD mam takie fabrycznie. O ile dobrze pamiętam to LPA sprowadza Magazyn Uzbrojenia. http://www.lpasights.com/en/prod/pistols/

Spróbuj założyć największy grzbiet i najgrubszą okładkę od strony silnej reki (prawą dla praworęcznego). To powinno poprawić problemy z chwytem, jeżeli za głęboko sięgasz do spustu.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Bzybzu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2019, 11:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Bzybzu »

Witam wszystkich. Od niedawna również jestem posiadaczem SFP9. Miałem kilka modeli na oku, ale po porównaniu ich w sklepie wybór mógł być tylko jeden. HK po prostu przykleił mi się do ręki i już go nie oddałem. Przed zakupem dużo czytałem zarówno w tym wątku, jak i na forach zagranicznych, a także obejrzałem chyba wszystkie możliwe recenzje na Youtube. Zauważyłem, że często pojawiającym się problemem jest "lewostrzelność" pistoletu, oraz bolący palec obsługujący język spustowy. Gdyby była to odosobniona opinia pewnie bym to zignorował, ale było tego sporo. Stwierdziłem, że jeżeli ten problem dotknie również mnie, to na pewno jakoś sobie z tym poradzę. No i dotknął. Faktycznie przestrzeliny układały się na lewo od celu. Przy 25 m było to ok 10 cm od miejsca gdzie celowałem. Dodatkowy czułem dyskomfort ponieważ przy ściąganiu języka spustowego opuszek palca przesuwał się po ostrej krawędzi "rynienki" na kabłąku pod językiem. W skutek tego nie układałem palca na spuście tak jak powinienem. Czułem, że powinienem układać palec na języku nieco niżej, ale przez tą cholerną ostrą krawędź nie było opcji. Zrobiłem więc prosty i wcale nie tak czasochłonny zabieg. Pozbyłem się rynienki zrównując ją z jej dnem. Okazało się, że dobrze zdiagnozowałem problem. Nie dość, że pozbyłem się dyskomfortu podczas strzelania to pistolet zaczął w końcu strzelać tam gdzie celuje. Po wykonanej modyfikacji z SFP strzelał mój kolega, również zero problemów, wszystko w środeczek. Teraz mogę powiedzieć, że pistolet naprawdę jest diabelnie celny jak na swój rozmiar. Cały problem leżał w tej rynience pod językiem spustowym. Chcąc ściągać język spustowy środkiem paliczka, narażałem się na dyskomfort, przez co operowałem bardziej opuszkiem palca, a dodatkowo układałem palec za wysoko na spuście. Teraz palec leży jak powinien i mam 1-2 mm zapasu do kabłąka. Wiem, że problem nie dotyczy każdego, ale jest dużo osób, które jednak go miały, dlatego postanowiłem o tym napisać, bo jest na to rada. Po prostu jak ktoś ma grubsze paluchy to musi się liczyć z tym, że może boleć :). SFP9 to fantastyczny pistolet, jednak uważam ,że konstruktorzy HK skrzywdzili go projektując to zagłębienie pod językiem spustowym. Jak by ktoś chciał to podeślę fotki ,na których widać jak to wygląda po modyfikacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

montrala pisze:Przyrządy polecam LPA. W moim SFP9SD mam takie fabrycznie. O ile dobrze pamiętam to LPA sprowadza Magazyn Uzbrojenia. http://www.lpasights.com/en/prod/pistols/
Spróbuj założyć największy grzbiet i najgrubszą okładkę od strony silnej reki (prawą dla praworęcznego). To powinno poprawić problemy z chwytem, jeżeli za głęboko sięgasz do spustu.
Dzięki montrala, spróbuję chociaż już kiedyś robiłem test z różnymi kombinacjami okładzin i nawet to wtedy nie pomagało. A z lewej strony zostawić M czy zmienić na S?
Tak, MU ma w ofercie 2 modele przyrządów LPA do SFP-9 - światłowodowe i Luminova:
http://www.lpasights.com/en/products/spf01hk/
http://www.lpasights.com/en/products/spl01hk/
w SFP-9 SD masz pewnie te drugie ale które Twoim zdaniem lepiej sprawdzą się do tarczy (widoczność celu i samo celowanie)?
Bzybzu pisze:Jak by ktoś chciał to podeślę fotki ,na których widać jak to wygląda po modyfikacji. Pozdrawiam.
To ja poproszę :)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Bzybzu pisze:HK skrzywdzili go projektując to zagłębienie pod językiem spustowym.
To zagłębienie ma swój cel. Jego zadanie to umożliwienie strzelania z pistoletu nawet w grubych rękawicach zimowych, bez ryzyka złapania materiału pomiędzy język spustowy a osłonę spustu. Na strzelnicy to ma małe znaczenie, ale głównymi klientami pod których projektuje broń HK nie są strzelcy cywilni korzystający z broni tylko w kontrolowanych warunkach.

@zgred4 Mam Luminova, ale wolałbym światłowód w muszce i w pełni czarną szczerbinę.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zgred4 »

montrala pisze:@zgred4 Mam Luminova, ale wolałbym światłowód w muszce i w pełni czarną szczerbinę.
no właśnie nie mają odpowiednika dla Glocka (światłowód+czarna szczerbina). Tylko taki wariant:
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... PF01HK/856 - brzydszy niż Luminova ale chyba do tarczy będzie lepszy
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2019, 13:58 przez zgred4, łącznie zmieniany 1 raz.
Bzybzu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2019, 11:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Bzybzu »

Tylko tam jest tak mało miejsca, że żadna rękawica nie ma szansy wsunąć się pod język spustowy. A tak przynajmniej palec by normalnie na spuście leżał.

Przeprowadziłem mały teścik. Założyłem rękawice i pomimo usilnych starań nie udało mi się wprowadzić rękawicy pod język. Dlatego uważam, że ta rynienka to rzecz zbędna i bardziej szkodzi niż pomaga.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2019, 14:27 przez Bzybzu, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”