HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: GreenHeart »

Wiadomo że to nie kompakt :) ale biorąc pod uwage długośc lufy np w przypadku wersji SD to dla mnie ten pełnowymiarowy pistolet (nadal w rozumieniu długości lufy) jest kompaktowy.
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ramesses »

Być może z tym niewłaściwym trzymaniem rzeczywiście macie rację. Zwrócę na to uwagę. Faktycznie zrzut zamka jest w zupełnie innym miejscu niż w P09 i istnieje możliwość przytrzymania go kciukiem przy zbyt wysokim uchwycie. W CZ to po prostu niemożliwe bo kciuk prawej dłoni nie sięga zrzutu. Obsługuje się go lewym kciukiem, przynajmniej ja tak muszę robić.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
EMMM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 26 lutego 2013, 22:00
Tematy: 3
Lokalizacja: Wwa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: EMMM »

Mam SFP9L. Jakieś 1000 sztuk przebiegu. Nie zdarzyło mi się, żeby zamek nie został w tylnym położeniu. I nic nie klekocze :)
Diana 75 B, Beryl Mini, Doruk Poseidon, SFP9 Match OR, USP, DES69
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: peter79 »

Z tym zamkiem w tylnym to kwestia jak ktoś jest przyzwyczajony budować chwyt. Przesiadłem się z USP i na początku zamek zostawał z tyłu incydentalnie. Trochę eksperymentów z okładzinami i usilne próby zmiany chwytu i teraz już w jakiś 90% przypadków zostaje z tyłu. Inna sprawa że w tym moim SFP wystarczy naprawdę leciutko dotykać zrzutu zamka i już du** blada.
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Ramesses »

Przetestowałem zagadnienie i już na 100% wiem że to kwestia wysokiego uchwytu broni. Jeśli kciukiem nie przytrzymuję dźwigni zrzutu, zamek zostaje z tyłu za każdym razem. Tak że, temat rozwiązany. Swoją drogą takie umieszczenie dźwigni zrzut to nie do końca przemyślane rozwiązanie. Glock niby też tak ma ale tam ta dźwignia jest mniejsza i chyba tak nie wystaje. W każdym razie w Glocku mi się to nie zdarzało.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: biper »

Glock specjalnie ma tą dźwignię małą i płaską.
Podobny problem przy wysokim chwycie z blokowaniem dźwigni (co skutkowało niezatrzymywaniem zamka w tylnym położeniu po ostatniej "pestce") lub podnoszeniem jej (i zatrzymywaniem zamka w tylnym położeniu pomimo "pestek" z magu) miałem z XDM, gdzie dźwignia też jest dość duża.
W Compakcie ją przyciąłem i już tego problemu nie ma, a nawet zgrabniej to wygląda.

Obrazek

W oryginale jest takie bydle:

Obrazek
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Z tym przytrzymywaniem dźwigni zaczepu zamka to rzeczywiście jest spotykany problem, szczególnie w modelach P30 i SFP9. W P2000 było to rzadziej spotykanie. Jest to skutek wydłużenia i powiększenia dźwigni w związku z wymogami obsługi przez osoby o małych dłoniach (lub krótkich palcach).

Rozwiązaniem jest taka modyfikacja wysokiego chwytu, żeby kciuk silnej ręki nie spoczywał oparty o szkielet (i dźwignię zaczepu) ale był oparty o nasadę kciuka ręki wspomagającej. To zresztą pomoże też zmniejszyć ściąganie na bok na skutek nacisku kciuka na szkielet oraz zdarzające się przycieranie o zamek, które może powodować zacięcia (zwłaszcza na słabszej amunicji).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: ArtP »

Rozwiązanie nie dla wszystkich - zależy jakie kto ma dłonie ;laughing: U mnie w kontakt z dźwignią wchodzi właśnie nasada kciuka dłoni wspomagającej, przyzwyczaiłem się do głębokiego chwytu. Tak jak wspominałem, można to korygować, ale faktem jest, że szereg innych pistoletów, z których strzelałem (w tym inne HK) jest na mój chwyt niewrażliwa.

Inna sprawa, że w SFP9 zamek w tylnym położeniu jest trzymany tak jak gdyby na styk, dość "delikatnie". Tutaj bez problemu nieco bardziej energiczne wbicie magazynka powoduje zrzut zamka - to akurat jest fajne.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Sztrum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 18:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Sztrum »

mackowiak1991 pisze: 08 kwietnia 2021, 23:44 jak Ci się udało ściągnąć te spręzynki ?żadna firma obecnie nie chce pośredniczyć w przesyłce części do broni, nawet jeśli chodzi o spręzyny
Zamówiłem sprężynki ( + magazynki 17) z HK parts u "Zakupy w USA Brownells Amazon Ebay i inne" z FB. Czekam na przesyłkę.
To mój drugi zakup u tego "pośrednika", za pierwszym razem zamawiałem matryce i nie było problemów.
mackowiak1991
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 16 lutego 2020, 14:45
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: mackowiak1991 »

Dzięki za info! Jakie polecacie sprężynki, obniżające opór o 2 funty, czy 1-1,5? Te obniżające o 2 funty nie będą za miękkie?
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: nillu »

A ja zwrócę się do Was z następującym problemem - kupiłem już jakiś czas temu używany SFP9, sprzedający deklarował przebieg około 2000 - 3000 kulek (wszystko spoko, jedynie lekko wytarta oksyda od kydexu), jednak kiedy strzelam amunicją elaborowaną z pociskami z polimerowym płaszczem to pociski te trafiają w tarczę bokiem - dziury na tarczy mają podłużny kształt. Amunicja FMJ zostawia eleganckie idealnie okrągłe dziurki i tu jest wporządku. Wszyscy "eksperci" na strzelnicy zgodnie odparli, że na pewno mam lufę z zajechanym przebiegiem, kupiłem bubel, jednak lufa wg mnie wygląda normalnie, albo nie umiem ocenić. Dodam że szkielet wygląda na jak nowy, nic nie lata. Czy ktoś spotkał się z taka nietolerancja na miękkie pociski w Waszych HK?
WKS Flota Gdynia
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Hyouka »

Sprzedawca musiałby dosyć sporo zaniżyć przebieg, żeby lufa była zajechana. Tak co najmniej 10-20 krotnie, jak nie więcej. Zakładając że poprzedni właściciel był normalnym śmiertelnikiem, to raczej mało prawdopodobne że wykręcił przebieg wymagany do zajechania lufy w pistolecie.
Możesz spróbować rozcalić po kilka nabojów i porównać masę pocisku, naważkę prochu i średnicę pocisku, każda z tych wartości może wpłynąć na poprawną stabilizacje. Albo po prostu używaj FMJ, która lata jak powinna.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 16:18 przez Hyouka, łącznie zmieniany 1 raz.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Xtz »

Producenci pistoletów z hexagonalnymi lufami (Glock i Heckler) odradzają ołowiane pociski, nie wiem na ile polimer zmienia sprawę.
Może ta Twoja amunicja jest za szybka lub za miękka i wyrywa się z prowadzenia przez ten heksa "gwint"???
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: nillu »

No właśnie też sugerowałem, że pewnie przez poligonalną (czy tam hexagonalną) lufę, jednak od razu glockowcy podnieśli larum, że oni też taką mają i im te kulki dobrze latają 😆 No nic, dalej strzelam z fmj’otek, trochę mnie uspokoiliście, bo już na semperfi lufy oglądałem 🙄
WKS Flota Gdynia
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Glock nie ma lufy poligonalnej tylko semi-poligonalną. Pola w lufie Glocka wcinają się w "miekkie" pociski i jest prowadzenie. Lufa HK nie ba pól (profil w pełni poligonalny) i zbyt miękki pocisk nie jest prowadzony prawidłowo. Przy wolnych pociskach (np. w .45 albo 9mm 150+gr) problemu raczej nie ma, ale szybsze po prostu "przepychają" się na wprost, zamiast nabrać ruchu obrotowego.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”