Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Postautor: konri8 » 2018-09-05, 10:54

@montrala dziękuję Ci jak i innym kolegom za odpowiedź. Jeżeli problem się powtórzy to będę zgłaszał temat do sklepu/dystrybutora.

Przy okazji z racji tego, że to temat przeznaczony na opinie użytkowników napiszę parę słów od siebie.
Posiadam SFP9 od 2 miesięcy, jego przebieg to około 500 kulek. Pistolet używam głównie do strzelań dynamicznych - sprawdza się bardzo dobrze.
*Chwyt jest bardzo ergonomiczny, pistolet bardzo pewnie leży w dłoni, zachęca do wysokiego chwyt.
*Zrzutu magazynka jest jaki jest- można się przyzwyczaić i po czasie okazuje się wygodną opcją. Dla mnie trochę za krótkie te skrzydełka (w P99 z Radomia są dłuższe, przez co w mojej opinii wygodniejsze).
*Zrzut zamka - trochę zbyt zaokrąglony lecz do ogarnięcia (w 90 procentach przypadków po załadowaniu pełnego magazynka z dobiciem - zamek spada sam).
*Nacięcia na zamku bez zastrzeżeń, dodatkowe skrzydełka to ogromne ułatwienie.
*Przyrządy celownicze po naświetleniu świecą w ciemności, same przyrządy do dynamiki dają radę. Do tarczówki trzeba by zainwestować i kupić lepsze. Z racji swojego kształtu, szczerbinka uniemożliwia awaryjne przeładowanie np. o kaburę czy też inne elementy oporządzenia.
*Spust - bardzo "przejrzysty" dokładnie wyczuwalny opór po wybraniu luzu. Bardzo łatwy do ogarnięcia. Reset spustu wyczuwalny choć bez jakiegoś szału.
*Magazynki 15 nabojowe, może i pojemność nie za duża, za to łatwo się ładują, nie trzeba się siłować ze sprężyną. Minus taki, że jak już wyżej wspominałem - magazynek po leżakowaniu paru dni w stanie naładowanym nie zatrzymywał zamka w tylnym położeniu.

Pistolet budzi zaufanie i powszechną sympatię. Nie zdarzył mi się niewypał czy jakakolwiek zacinka. Strzela tam gdzie się celuje i nie marudzi. Kawał solidnej, niemieckiej roboty. Wymiary kompaktowe, nie stwarza trudności przy noszeniu. System zabezpieczeń daje poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednia kabura i nabój w komorze nie przeraża.
Z czystym sumieniem mogę polecić, prócz problemów z magazynkiem/zatrzymywaniem w tylnym położeniu zamka - nie mam zastrzeżeń.

lokaltd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: lokaltd » 2018-11-05, 14:48

Posiadam SFP9 od 4 miesięcy, jestem mega zadowolony, spełnia oczekiwania w 100%

LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: LaChupacabra » 2018-11-10, 10:46

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś na temat tych spustów?:
https://www.hkparts.net/shop/pc/Lazy-Wo ... p17988.htm

Bo przymierzam się do zakupu.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-11-14, 10:55

Opinie dość dobre. Sam z siebie taki spust pozwala skrócić reset dzięki możliwości regulacji ruchu jałowego po zwolnieniu iglicy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

LaChupacabra

Postautor: LaChupacabra » 2018-12-06, 14:33

Ktoś się orientuje kiedy w sprzedaży będą 20 nabojowe magazynki ?

Xtz

Postautor: Xtz » 2018-12-06, 21:25

W związku z przymiarkami Montrali do SFP9L-OR-SF 8-) , mam kilka pytań o wersję SFP9- L.

1. Jak faktycznie wygląda przód zamka - ma normalne karbowanie czy nacięcia na wylot, pokazywane były obydwie wersje (może są dwie)?

2. Na jakimś starym zdjęciu (marzec '17), na norweskim FB Hecklera, jest pokazana lufa SFP9L (takiego z karbowanym przodem zamka) z... o-ringiem. Czy faktycznie ta wersja ma o-ring ustalający końcówkę lufy?

3. Pewnie już strzelałeś z pokazowego egzemplarza i możesz opisać odczucia. Jak bardzo zmieniła się praca pistoletu po dociążeniu zamka tym przedłużeniem? I czy da się zauważyć jakiś efekt dłuższej linii celowania (i ewentualnego o-ringa)?

4. I na koniec - jaka jest przewidywana cena wersji L oraz L-OR, jeżeli trzeba na nią ciułać kasę? :wink:

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-12-07, 11:48

1. Na wylot.
2. O-ring.
3. Nie strzelałem.
4. Nie znam aktualnych cen, ale pierwsze przymiarki jakie widziałem nie wymagały sprzedaży nerki ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Xtz

Postautor: Xtz » 2018-12-07, 21:13

Dzięki! :-D

W takim razie czekamy :mad:

analogowy

Postautor: analogowy » 2018-12-07, 22:15

macałem, nie strzelałem, wygląda przekozacko, dużo lepiej niż "zwykłe" sfp9, i lepiej "leży" w rece,
ale przyjdzie nam jeszcze poczekać :(

andwal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: andwal » 2018-12-08, 06:47

montrala pisze:1. Na wylot.
2. O-ring.
3. Nie strzelałem.
4. Nie znam aktualnych cen, ale pierwsze przymiarki jakie widziałem nie wymagały sprzedaży nerki ;)

Wiesz coś na temat kiedy będzie w sprzedaży w Polsce ?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-12-10, 11:40

Są zamówione i mają być lada chwila. Będą jak tylko fabryka je wyprodukuje i wyśle. Cała produkcja była wstrzymana, bo jak wyszła kwestia odlatujących płytek w Glock M.O.S., to HK wstrzymało nowe warianty SFP9 żeby się upewnić że HK OR nie będzie robiło podobnych niespodzianek (problem ponoć jest w śrubkach trzymających płytkę do zamka) i to rozwaliło cały harmonogram.

Sobilak

Postautor: Sobilak » 2018-12-10, 11:49

Na profilu PROGRES BRON podane, że to lada chwila to Grudzień 2018

andwal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: andwal » 2018-12-10, 13:30

Ma być też dostępna wersja z przyciskiem zwalniającym magazynek lub łopatki

APair
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Status: Online

Postautor: APair » 2018-12-10, 15:16

konri8 pisze:@
*Nacięcia na zamku bez zastrzeżeń, dodatkowe skrzydełka to ogromne ułatwienie.
*Przyrządy celownicze po naświetleniu świecą w ciemności, same przyrządy do dynamiki dają radę. Do tarczówki trzeba by zainwestować i kupić lepsze. Z racji swojego kształtu, szczerbinka uniemożliwia awaryjne przeładowanie np. o kaburę czy też inne elementy oporządzenia.

Interesuje mnie ten pistolet, dzięki za podzielenie sie opinią :-). Tutaj mam też pytanie do tego fragmentu... czy właśnie te "uszka" z tyłu nie mają między innymi umożliwić awaryjnego przeładowania?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-12-10, 16:17

Nie mają. Jeżeli komuś zależy na takiej opcji to trzeba wymienić przyrządy. Wiele firm robi takie, które nadają się to zahaczenia o pas.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”