Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Moderator: Moderatorzy WBP

DexLord
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 22:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: DexLord »

Witam.
Już od dawna fascynuje się szeroko pojętym strzelectwem sportowym, konto mam już jakiś czas a i bez konta tu zaglądałem. Wcześniej głównie na tematy dotyczące broni pneumatycznej, ale czas nastał na broń palną. Miałem ostatnio okazję postrzelać z broni palnej, i bardzo mnie to zafascynowało. Wpadłem w taki zachwyt, że długi okres czasu bez przerwy wertowałem opisy działania broni, opisy konkretnych pistoletów i inne informacje z tym związane. Padła zatem decyzja, złapałem przysłowiowego "bakcyla" czas zapisać się do klubu strzeleckiego, i tu właśnie pojawia się moje pytanie. Szukając mam nadzieje dość starannie, nie znalazłem opinii o klubach strzeleckich w naszym pięknym mieście KRAKOWIE.
Czy są tu koledzy którzy mogli by doradzić gdzie w Krakowie najlepiej się udać aby zacząć swoją przygodę z tym sportem?
Słyszałem o sekcji strzeleckiej klubu sportowego TS WISŁA i nie ukrywam że było by to dla mnie wygodne gdyż studiuje na AGH i miał bym blisko, oraz wydaje mi się że cena jest przyzwoita, gdyż słyszałem o składce 100zł miesięcznie.
Nie ukrywam że sporą rolę odgrywają koszty bycia członkiem klubu. Wiem, że mogę usłyszeć teksty typu nie bierz się za strzelectwo skoro nie masz jakiejś puli pieniędzy na start, ale nie chodzi mi o to żeby po 3 miesiącach robić zaraz patent, licencje, testy, pozwolenie i kupować broń. Narazie chce oswoić się ze strzelectwem. Zobaczyć czy mnie to pochłonie. Udoskonalić technikę strzelecką, a przede wszystkim mieć z tego dużo zabawy.

Mam nadzieje, że nie pomyliłem działów, ale widziałem w tym dziale podobny temat dotyczący ŁODZI dlatego też zdecydowałem się tu umieścić i mój.

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za wszelkie cenne rady na początek.
Awatar użytkownika
marekpajer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 17 maja 2010, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marekpajer »

Udaj się na Pasternik , jak będzie tam Maciek- szef klubu Arsenał. Koszt roczny to ok 250 i strzelnica jak sie patrzy a nie Wisła , gdzie popierdują z krótkich na marnej strzelnicy.
tel na Pasternik, albo strona Arsenału.
PCP-ki i CP-ki
Pala127
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 10 lutego 2004, 09:37
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pala127 »

W Krakowie jest Arsenał (ma swoją stronę internetową), WKS Wawel (także ma swoją stronę),
LOK HTS (ma stronę na facebooku), jest też KS KVG w Paczółtowicach- (ale prawie jak w Krakowie). Jest też ZSD (także ma swoją stronę internetową).
Każdy wybór dobry. Składki oscylują w granicach 20/25zł miesięcznie.
PZDR
pala127
Jestem fanem bocznego zapłonu i nie wstyd mi :)
DexLord
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 22:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DexLord »

O to mile mnie zaskoczyłeś kolego z tymi cenami składek. Właśnie patrzę na stronę klubu Arsenał i dość uboga. Chyba rozwiązaniem jest wsiąść w auto i przejechać się po tych klubach, tylko może macie jakieś rady na co powinienem personalnie zwracać uwagę przy wyborze klubu?
Czyli mówicie że Wisłę sobie odpuścić zupełnie?
Awatar użytkownika
marekpajer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 17 maja 2010, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marekpajer »

Klubów jest trochę, to prawda. Ale co z treningiem?
Będąc w klubie przy strzelnicy, masz darmowy wjazd przez caly rok i osie od 25 do 100m + rzutki.
(nie jestem w tym klubie, ale uważam to za idealne rozwiązanie)
PCP-ki i CP-ki
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Który klub strzelecki wybrać KRAKÓW.

Post autor: donpablo »

składka w Wiśle w zeszły roku to było 35 pln miesięcznie, nie sądzę żeby skoczyła do 100 zł miesięcznie - raczej ktoś coś źle usłyszał chyba

na początek do nauki strzelania jeśli mieszkasz w miasteczku studenckim Wisła nie jest takim złym wyborem - masz 2 kroki do nich

faktem jest że ich strzelnica jest niezbyt duża, 25 metrów, żeby zacząć przygodę wystarczy, z Margolina trochę postrzelac, obyć się z bronią , zasadami, zobaczyć czy Cię to wciągnie

robiłem patent będąc w Wiśnie i nie żałuję,

prawdą jest również to, że po jakimś czasie ich strzelnica może Ci się wydać mała, szczególnie jak zobaczysz pasternik

z centralnego zapłonu na Wiśle raczej nie postrzelasz, bo mieszkańcy sąsiedniego bloku by na zawał padli, im nawet 0.22LR przeszkadza
DexLord
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 22:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DexLord »

Możliwe że coś pomyliłem, choć miały w to wchodzić już treningi w cenie. Mieszkam na Kurdwanowie (wbrew opiniom wcale nie takie niebezpieczne osiedle), jestem Krakusem, ale studiuje na AGH więc mógłbym spróbować połączyć jakoś zajęcia z treningiem, ale jeśli inna strzelnica jest bardziej wszechstronna to nie mam problemu z tym żeby gdzieś dojechać.
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: donpablo »

to witam kolegę z osiedla :-)
bezpieczne jak wszędzie, jak się po nocy nie szwęda to nie jest źle
ale ostatnie "racowisko" na Wysłouchów robiło lekko szokujące wrażenie,

Pasternik i Arsenał są dużo bardziej wszechstronne - to napewno plus w stosunku do Wisły

co do cen z treningami - nie wiem, sama składka członkowska w Wiśle (dająca darmowy dostęp do strzelnicy Wisły to było 35 pln m/c)

w Arsenale bodajże 25 PLN m.c i darmowy wstęp na Pasternik , który nie ma co się oszukiwać, bije Wisłę na głowę warunkami

odnośnie cen z treningami - ja to w Wiśle załatwione miałem inaczej, miałem "pakiet" bodajże za 500 zł, nauki do patentu, kilka spotkań teoretycznych, strzelnica pneumatyczna, materiały do nauki, do tego amunicja 500 x 0.22 LR z Margolina, oczywiście opieka instruktorów na strzelnicy w tym też była itd

Więc nie wiem jak to wygląda w takiej wersji miesięcznej z instruktorem , na pewno można dopytać w różnych klubach
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

Pala127 pisze:W Krakowie jest Arsenał (ma swoją stronę internetową), WKS Wawel (także ma swoją stronę),
Masz na myśli te dwie strony czy jakieś inne? Bo te są ciut nieświeże.
http://www.kks-arsenal.pl/ OK, główna strona jest aktualizowana. Ale reszta zamarła w 2011r. A nawet w poprzedniej ustawie:
Zapraszamy do udziału w w/w zawodach przypominając jednocześnie, że uczestniczenie przynajmniej w sześciu zawodach w ciągu roku jest obowiązkowym warunkiem do posiadania broni sportowej.
Komunikaty z zawodów są przekazywane do właściwych Komend Wojewódzkich Policji.
http://www.wkswawel.pl/ link do sekcji strzeleckiej prowadzi gdzieś do http://wawel-klub.pl/strzelectwo/ z "404: Page not Found" i stosem dziwnych tekstów poradnikowo-reklamowych
Pala127 pisze:LOK HTS (ma stronę na facebooku), jest też KS KVG w Paczółtowicach- (ale prawie jak w Krakowie). Jest też ZSD (także ma swoją stronę internetową).
Każdy wybór dobry. Składki oscylują w granicach 20/25zł miesięcznie.
http://www.strzelnica-bojowa.com/index.php/pl/klub
"Prawie jak w Krakowie" - jest jeden minus - bez samochodu nie podchodź. W niedzielę gdy są zawody dojedziesz tylko samochodem. Nie narzekam tylko uprzedzam. Ja odbiłem się od tej bariery.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek DJC »

Od 2006 roku jestem w Arsenale i polecam. Jeden z najprężniej działających w Krakowie klubów (w tym roku obchodzi 10-lecie). Ciekawa formuła organizowanych przez nich zawodów. Strzelania dokładne i dynamiczne (pistolet, karabin, strzelba) Dużym plusem jest tak jak już koledzy pisali wcześniej to że mamy nieograniczony dostęp do strzelnicy na Pasterniku w cenie składki rocznej.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
DexLord
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 22:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DexLord »

Znalazłem stronę strzelnicy na pasterniku i faktycznie wyglada to fajnie, tylko musiał bym rozważyć jak z dojazdami tam. Tak czy siak chyba przejade sie tam zobaczyć jak to wyglada na żywo i pogadać z ludźmi/ zapytac o wszystkie warunki :) dzieki wielkie za każda odpowiedz
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

DexLord pisze:Znalazłem stronę strzelnicy na pasterniku i faktycznie wyglada to fajnie, tylko musiał bym rozważyć jak z dojazdami tam. Tak czy siak chyba przejade sie tam zobaczyć jak to wyglada na żywo i pogadać z ludźmi/ zapytac o wszystkie warunki :) dzieki wielkie za każda odpowiedz
Z dojazdem środkami "masowej" zagłady nie jest źle
W zasadzie "cokolwiek" co doprowadzi Cię na przystanek "Bronowcka - Wiadukt" (przystanek na Armii Krajowej pod wiaduktem Bronowicka-Balicka)
A potem 238,248,258,268,278 do przystanku "Droga do Rząski" (uwaga na kanarów, to pierwszy przystanek w II strefie :-) )
Polecam stronę MZSS (to jeden z nielicznych WZSS który publikuje kalendarz, regulaminy i wyniki na stronie)
Najbliższe zawody ... wieczorem 31.01.2015 od 17-tej
Od CP po dynamiczne
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

W Krakowie dużego wyboru w sumie nie ma:

strzelnica Meksyk w Pleszowie będzie otwarta dopiero we wrześniu (LOK HTS)

więc zostaje Wisła

lub LOK ul. Pomorska gdzie strzelania są na Pasterniku
lub Arsenał też na Pasterniku

Obrazek
Obrazek
ck_dezerter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 04 lutego 2006, 21:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ck_dezerter »

Witam!
Z klubów w Krk jest jeszcze Srebrny Kur (przy bractwie kurkowym) i chyba już wspominany ZO LOK na Pomorskiej. Z AGH są tam 2 kroki. Ja tam należę od początku, czyli od chyba 2004 roku i jest OK.
Your gun can't think, You can...
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Polecam ZO LOK.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”