Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakupy na eGun.

Post autor: kossarz »

Witam zainteresowanych.
Ostatnio kupiłem kilka sztuk broni na eGun. Może komuś przydadzą się moje doświadczenia.
Kupiłem pistolet i karabin sportowy i jestem zadowolony z zakupu.
Kupiłem również Schmidt-Rubina K31 w firmie Waffen....... (16000 pozytywnych ocen, zero negatywów). Wg opisu karabin zgodny numerowo, żadnych uszkodzeń, stan lufy bardzo dobry. Wprawdzie nie było opowiedzi na pytania dotyczące stanu broni ale cenę przesyłki podali szybko. Cena z przesyłką 370 Euro. Po dwóch miesiącach otrzymałem paczkę. Długo to trwało ale tym większa radość, że wreszcie jest. Radość krótko trwała, do pierwszego kontaktu. Luźna nakładka zaklekotała przy pierwszym chwycie. Potem było tylko gorzej. Że wymienię:
-nakładka niezgodna numerowo, uszkodzona, naprawiana, uszkodzona ponownie,
-magazynek bez numeru,
-korona lufy uszkodzona, (ślady uderzeń, brutalnego traktowania),
-muszka uszkodzona (ślady brutalnych, młotkowych pewnie, prób regulacji).
Bagnet po zamontowaniu klekotał jak bocian ale to już Pikuś. Opisałem problem, szybka odpowiedź, że nie zauważyli w nawale pracy i propozycja 100 Euro bonifikaty. Ponieważ wartość kolekcjonerska żadna a i postrzelać z tego nie bardzo, biorąc pod uwagę stan korony i muszki, nie zgodziłem się. Zwrot broni trwał następne dwa miesiące. W sumie stracone cztery miesiące czasu. Nabyte dwa wrzody na żołądku i bezcenne doświadczenie.
Napisałem negatywny komentarz który znikł następnego dnia. Jest to duża firma i eGun im nie odmówi jak poproszą o usunięcie. Wiem już przynajmniej dlaczego 16000 transakcji i żadnej wpadki (rzecz niemożliwa w normalnej działalności, teraz to wiem).
Wnioski:
-duża firma nie odpowiada na pytania i niema możliwości wyjaśnienia wątpliwości,
-dużo transakcji i mało negatywów jest podejrzane w powiązaniu z powyższym,
-jeżeli kontakt jest słaby i brak odpowiedzi na pytania lub odpowiedzi wymijające, lepiej sobie darować licytację,
-eGun dba o sprzedawcę a nie o kupującego, na pytanie o usunięty komentarz- brak odpowiedzi.
P.S.
Waffen........... wystawił znowu ten karabin nic nie wspominając o stanie lufy i uszkodzeniu nakładki..
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 22:53 przez kossarz, łącznie zmieniany 2 razy.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

Kolego, leży u mnie k 31 i dwa k11,[ atenagun.pl] można :dotknąć, przestrzelać, nawet kawy sie napić- zapraszam i pozdrawiam, acha k 31-1600zł a k 11-1300 -[coś na szczęscie z k31 puszcze]-zapraszam, a jak mieszkasz gdzieś dalej od Krakowa, przy okazji podwioze, pozdrawiam
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kossarz »

Z Wrocławia jestem i chwilowo mam brak czasu ale będę pomiętał.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Od takich firm się nie kupuje, gdyż te firmy kupują od prywatnych ludków, kolekcjonerów etc. ( też na egun ) i sprzedają ten sam towar nieco drożej.
Dlatego też lepiej kupować od prywatnego sprzedawcy, egun nie jest jedynym miejscem gdzie można kupić fajną sztukę.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kossarz »

Prywatni sprzedawcy zwykle nie chcą wysyłać do Polski.
A możesz wymienić te inne miejsca? Mam jeszcze kilka promes.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

Poza tym warto podać nazwę firmy - żeby inni mogli omijać...
nitro i powietrze
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kossarz »

Podanie nazwy firmy ze wskazaniem na omijanie niewiele pomoże. Najważniejszy jest dobry wywiad i wiedza o kupowanej broni, o wersjach, wadach i zaletach.
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

Może Tobie już nie pomoże.
Sam mam parę zakupów za sobą.
Wiem jak to jest, że czasem szwabom się nawet nie chce odpisać paru słów a co dopiero mówić o wywiadzie.
nitro i powietrze
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: babangida »

Pewnie ,że trzeba podać nazwę firmy!!! Żeby zaden z nas się nie nadział na tych s.....s....!
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kossarz »

W zasadzie niema znaczenia jaka firma, trzeba wyciągnąć maksimum informacji i dopiero wtedy licytować.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 22:35 przez kossarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 148
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Też mam niestety kilka złych doświadczeń z eGun . Generalnie jest tu spora możliwość wpadki , niestety nic nie zastąpi możliwosci obejrzenia stanu broni przed zakupem .
Nietety czasem trzeba zaryzkować z powodu braku możliwoscie zakupu w Polsce ( lub zaporowej ceny w RP ).
Niestety w RP sklepy z bronią kolekcjonerską z BARDZO nielicznymi , nie potrafią zrozumieć podejscia ''kolecjonerskiego '' bo pytania o zgodność numeryczną czy prośba o kilka przyzwoitych zdjęć jest traktowna jak '' zawracanie d........'' sprzedawcy w końcu klient jest od KUPOWANIA a od marudzenia jest żona . Swego czasu byłem zainteresowany zakupem ''wiekowego karabinu'' ale sprzedawca chciał dostarczyć broń i szybko dokonać transakcji ........prośba o opis i zdjęcia przed transakcją bardzo zirytowała sprzedawcę i do transakcji nie doszło ( widać rynek duży , bogaty i nie się co gimnastykować przy sprzedaży )

Co do eGun to zalecam unikać aukcji z zdjęciami ''marnej jakości '' i ''leniwych '' sprzedawców dla których dokładny opis i prośba o foto jest wielkim wysiłkiem ( bo mają dużo pracy........) . A pamiętajcie też ze np stany lufy są zwyklę zawyżane a ''Lauf spiegelblank '' może mieć wiele poziomów ............ aż do lufy z korozją .
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uzupełnienie

Post autor: kossarz »

Właśnie zauważyłem wpłatę na koncie, wpłynęła dodatkowa kwota od Waffenverwertung.
Nie mogę mieć już pretensji o stracone pieniądze. Tu jednak Niemcy są w zasadzie rzetelni.
kossarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 lutego 2015, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: kossarz »

:roll:
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 148
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Pewnie lepiej by było gdyby stan oferowanej broni był zgodny z opisem ..........ale chyba zbyt dużo wymagamy od handlarzy ( w RP też kazdy pojazd w komisie jest bezwypadkowy ........)
Ale punkty za solidne oddanie pieniędzy ( z tym iż to działa '' na zachodzie '' odsyłanie broni kurierem z RP wiąże się z niedognościami .........ale to może nie wina Niemców ze zyjemy pocztowym ''zaścianku '')
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FranekDolas »

Kupowałem u niego, wszystko było OK. Margolin faktycznie jak nowy ze wszystkimi fabrycznymi dodatkami. Tak apropo's to Niemiec... powiedzmy z Bliskiego Wschodu ;) Natomiast przestrzegam przed kolesiem o nicku "wolf158saro".
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”