Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

my_key
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 kwietnia 2018, 20:40
Tematy: 3
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: my_key »

hej,
na początku stycznia wygrałem aukcję na eGun, poszła do sprzedawcy uprzednia zgoda przewozowa, skan dowodu - standard.
w lutym otrzymałem broń, wraz z oryginałem niemieckiej zgody przewozowej, podbitej w sekcji 8 przez "Landratsamt Karlsruhe" czyli ich policję - niby standard.

Idę więc do mojego WPA celem rejestracji tej broni. Tam miła pani pokazuje mi moje akta, a tam - faks, który otrzymali z jakiegoś urzędu niemieckiego, tej samej niemieckiej zgody przewozowej, ale podbitej dodatkowo w sekcji 10 przez “Bundesverwaltungsamt” i odmowa rejestracji, gdyż jest rozbieżność między tym co ja dostarczyłem a tym co oni dostali faksem. Broń powędrowała do depozytu. Poinformowali mnie, że tak się czasem zdarza i czasem dostają dodatkowy dokument pocztą, wtedy dokonają mi rejestracji.

Po około 2 tygodniach doszedł do WPA pocztą ten sam dokument (oryginał niemieckiej zgody przewozowej, ale podbity dodatkowo w sekcji 10 przez “Bundesverwaltungsamt”), czyli ten sam co dostali faksem. Zadzwonili do mnie, zarejestrowali broń, odebrałem ją z depozytu, wszystko skończyło się dobrze.

Piszę dlatego, że w żadnym poradniku zakupów na egun ani tu na forum nie znalazłem info o dwóch pieczątkach na niemieckiej zgodzie przewozowej i o takich procedurach - że jedną zgodę przewozową dostajemy od sprzedawcy, a drugą WPA otrzymuje z jakiegoś niemieckiego urzędu. A może coś przeoczyłem i to jest norma? A może coś się zmieniło po stronie niemieckiej w kwestii poświadczania zgód przewozowych? Bundesverwaltungsamt na polskie to chyba federalne biuro administracji.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

Thrud pisze:...no i przede wszystkim - ignorowanie "kein internationaler versand" :-D .
He, he, przelewasz kase sprzedajacy odpowiada prosze odebrac osobiscie.

Zlamanie zasad aukcji zawsze mile widziane ! :)

:wink:
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Koledzy jak obecnie miewa się ta firma Waffenverwertung?
W miarę pewni, opisy zgodne?
Czytałem że mieli kilka wpadek ale w końcu wyszło ok.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Spitfire24 »

Jedrula pisze:Koledzy jak obecnie miewa się ta firma Waffenverwertung?
W miarę pewni, opisy zgodne?
Czytałem że mieli kilka wpadek ale w końcu wyszło ok.
Ja tych sk...ów omijam z daleka. Kupiłem VIS-a który miał być zgodny numerycznie, a dostałem składaka z dwóch, tylko jedne części miały przebite numery. Jak złożyłem reklamację, że dla kolekcjonera taki kundel nie jest zgodny numerycznie, to mi odpisali że w świetle prawa jest ok i mnie olali. Także ja ich omijam szerokim łukiem.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Rozumiem, czyli trzeba dokładnie sprawdzić i prosić o więcej zdjęć.
Zobaczymy, niestety w tym co szukam za dużego wyboru nie ma.
Pozdrawiam
Jędrzej
macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: macher752 »

Adam90 pisze:
arturo111 pisze:Piszesz w WPA oświadczenie o dacie otrzymania przesyłki . Musisz zarejestrować w ciągu 5 dni od otrzymania przesyłki . I to wszystko .
Podlegam pod WPA Katowice, i coś czuje że moje oświadczenie może nie wystarczyć. Rejestrował ktoś w Katowicach broń kupioną na egun i jak z tym oświadczeniem jest dla nich wystarczające?
ja nigdy niemialem problemu na wpa katowice
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: macher752 »

na egunie ceny juz wzrosly.jest jeszcze kilka mniejszych portali jak np polskie sprzedajemy czy olx.ja kupuje na egunie nie patrzac na cene tylko na dana bron ktora chce do kolekcji.mialem jeden raz problem kupujac limitowana wersje inkrustowana zlotem.byla nowa a mimo to byl obity ok 2 mm kant loza.co wtedy.odsylam spowrotem?problemow co niemiara.dogadalem sie z sprzedawca.zrobil jeszcze jeden prezent i ok.pracuje w frankfurcie..na wekend lub co drugi jestem w pl.teraz przed zakupem czegos drogiego jade to zobaczyc i sprobowac dogadac sie na odbior osobisty w wypadku wygrania aukcji.zawsze taniej niz niemiec ma wyslac przez krico 239 euro.ja polecam egun .
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Koledzy jeszcze pytanie czy praktykował ktoś odbiór osobisty broni z Eguna? Kwity UZP wystarczają obecnie czy trzeba coś więcej?
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

Jedrula pisze:Koledzy jak obecnie miewa się ta firma Waffenverwertung?
.
Powiem tak,

Zlomowiec aut nazywa sie potocznie Schrott'em

Slowo " Verwertung " to mniej wiecej to samoco Schrott, tylko ladniej powiedziane :)

:wink:
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

To przymrużenie oka to jak duże :)
Ehh, zobaczymy akurat wyboru dużego nie mam, to jedyny taki pistolet na Egunie od roku.
Z gatunku tych nie z używających się, czekam na dodatkowe informacje od nich i może zaryzykuje
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2019, 08:53 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Thrud »

Jedrula pisze:Koledzy jeszcze pytanie czy praktykował ktoś odbiór osobisty broni z Eguna? Kwity UZP wystarczają obecnie czy trzeba coś więcej?
Samo UZP to za mało, potrzebna jest jeszcze zezwolenie na przewóz broni przez teren Niemiec. Kilka lat temu miałem podobny dylemat i skończyło się spotkaniem na granicy :).
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Faktycznie pomysł nie głupi dobrze zapamiętać na przyszłość, przy tym zakupie może i sprzedający by się zgodził na granicy ale Francuskiej :)
Zawsze jest Raj dla myśliwego, który chętnie pomoże. Tak to już jest jak człowieka zbierze na kolekcję egzotycznych pistoletów wyczynowych. :one:
Pozdrawiam
Jędrzej
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Thrud »

A przy okazji możesz się poczuć jak bohater filmu

- Masz broń?

- A masz pieniądze? :-D
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Brak tylko kubańskich cygar i dobrego koniaku/wódki/szkockiej/sake zależnie od rodzaju broni będącej przedmiotem transakcji i rodzaju granicy również
Ehhh, :033:
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: qbis »

Panowie, kilka dni temu założyłem konto, w międzyczasie już wziąłem udział w licytacji dwóch magazynków i jednej pierdoły. Teraz chcę licytować broń i pojawia się odmowa dostępu. Co robić?
#ZŁODUPIEC
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”