Walther PPQ - opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Havner
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 03 sierpnia 2016, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: Havner »

Dorzucę swoją przygodę z PPQ (specyficznie z Q5 Match). Oczywiście kupiony jako nowy. Po wystrzeleniu 150 kulek lufa wygląda jak na zdjęciu. Te skruszenia występują na każdej bruździe, na całej długości lufy. Walther oczywiście się wypiął. Załączam również ich oficjalną odpowiedź.

I nie jestem odosobnionym przypadkiem. Pod tym linkiem jest bardzo dużo ludzi która miała dokładnie te same problemy. I niektórym powłoka tych luf po wymianie luf już się nie kruszy. Więc tym bardziej wskazuje to na problem produkcyjny.

http://www.waltherforums.com/forum/ppq/ ... ssues.html

Co również pokazuje ich poziom supportu. Zamieść pod dywam o ile się tylko da.

Niech każdy sobie z tego wyczyta co chce. Jeśli dla nich brak jakości to jest jakość to jest to mój ostatni produkt tej firmy.

ObrazekObrazek
szpiegh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 12 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: szpiegh »

Pytanie gdzie kupiłeś swoje q5? Mam tutaj na myśli czy gdzieś w Polsce czy sprowadzałeś? Sam dość mocno się zastanawiał nad tym pistoletem i tu pojawia się pytanie czy to Polski dystrybutor olewa sprawę czy jakiś inny bo jest to definitywnie sprawa nadająca się na gwarancję. Jak możesz podrzuć tesz trochę info o q5 bo na naszym rynku to chyba cały czas dość unikatowy pistolet. Masz może możliwość porównania go do m2 i ewentualnie stwierdzenia czy występują w Q5 te same problemy co w M2? Chociaż w M2 nie było problemów z lufą
Awatar użytkownika
Havner
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 03 sierpnia 2016, 15:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: Havner »

Zacznę trochę od końca. Q5 to praktycznie M2 5". Jedyne różnice to:
- inne wycięcia na zamku
- metalowe przyrządy celownicze (swiatłowód, czarne), regulowane w obu płaszczyznach
- możliwość zamocowania micro red dota
- niebieski spust (kosmetyka)
- niebieski coating mechanizmu spustu co ma niby powodować gładszą pracę spustu

Nie wiem jak z tym ostatnim, wiem natomiast, że Q5 (przynajmniej mój) ma cholernie lekki spust. Nie mierzyłem go, ale po wystrzeleniu magazynku z normalnego kurkowca (G19, SFP9) po wzięciu Q5 do ręki da się nacisnąć niechcący spust do końca chcąc go tylko ściągnąć do "ściany".

Co do wady fabrycznej. Kupiony w Polsce (http://www.siwiaszczyk.pl) z polskiej dystrybucji (http://malik-malik.pl). Sklep wypiął się kompletnie, nie doprowadził sprawy reklamacji do końca, przestał odpisywać na moje maile z prośbą o informacje. Dystrybutor nie wypiął się o tyle, że doprowadził do przesłania mi informacji od Walthera (powyżej), ale to chyba już uznał za zakończenie sprawy.

Co do M2 i jego problemów z lufą to niestety Cie zmartwię. Z informacji z wątku który zalinkowałem powyżej wynika, że problem występuje we _wszystkich_ PPQ z polygonalną lufą. Walther od bodajże numeru seryjnego FCA 0001 zmienił trochę PPQ. Minimalne zmiany wewnętrzne i rifling na polygonalny. Od tego momentu każda ich lufa jest ryzykowna. PPQ M2, PPQ45, Q5. Możliwe, że nawet inne pistolety jako, że niektórzy przypuszczają, że Walther ma problemy z samą technologią i nie ogarneli tego do końca.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2018, 12:12 przez Havner, łącznie zmieniany 1 raz.
szpiegh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 12 października 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: szpiegh »

Pytanie : czy jest ktoś w okolicach Bydgoszczy kto posiada i dałby ewentualnie postrzelać z walthera PPQ m2 ? Nie koniecznie w wersji 5" :)
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

Podobne pytanie jak kolegi @szpiegh,
Gdzie w Warszawie można strzelić z PPQ? Wersja dowolna.
killertowa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 września 2018, 17:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: killertowa »

Ja mam PPQ M2 5", możemy się umówić na jakąś sobotę/niedzielę (preferuję FSO lub ZKS).
Ostatnio zmieniony 15 września 2018, 18:58 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
dirtypeter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 15:34
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: dirtypeter »

Ktoś może analizował czemu jest taka cena czyli 4k za PPQ m2? Jakie on ma przewagi vs Glock19 gen5 (2.9k) a już nie mówię o CZ P10c (1.7k). SFP9, APX itd itd jest ZNACZĄCO tańsze. Sa jakieś powody ceny? Q5 w sumie nie jest wiele droższa od tej m2
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: lto »

Polityka cenowa Walthera w Europie to jedna wielka zagadka. To i bardzo słaba dostępność we wczesnej fazie życia produktu zabiły ten model u nas.

Jakby co, to na Forum jest do kupienia prawie nowe PPQ w bardzo atrakcyjnej cenie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3246
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: biper »

PPQ w Europie tyle kosztuje, bo Walther na dzień dobry założył, że będzie musiał je w ramach gwarancji wymieniać na nowe. Stąd realna wartość x2 = cena ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2020, 21:02 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
dirtypeter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 15:34
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: dirtypeter »

lto pisze:Polityka cenowa Walthera w Europie to jedna wielka zagadka. To i bardzo słaba dostępność we wczesnej fazie życia produktu zabiły ten model u nas.

Jakby co, to na Forum jest do kupienia prawie nowe PPQ w bardzo atrakcyjnej cenie.
Widzę właśnie. Cena dobra, fakt jak na różnicę z bazową ceną (niemoralną...)
Ale cena PPQ Q5 (5k) już jest bliżej realnej wartości niz ten m2 (czyli odpowiednik g19, p10c)
biper pisze:PPQ w Europie tyle kosztuje, bo Walther na dzień dobry założył, że będzie musiał je w ramach gwarancji wymieniać na nowe. Stąd realna wartość x2 = cena ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Czytałem o tych problemach, chyba lufa tak?
Monteskiusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 sierpnia 2018, 20:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Palatynat DE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: Monteskiusz »

W Niemczech jest taka opinia, że Walther i Hekler&Koch mają gdzies zwykłych zjadaczy chleba. Cała produkcja idzie na potrzeby wojska, policji itp. Nie dbają kompletnie o prywatnego klienta, może stąd takie ceny
Tomaszektrener
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 16:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: Tomaszektrener »

Witam, a mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa, rozwiązanie zastosowane w porównaniu do p99 jest w pełni bezpieczne i bron nie strzela na dwie strony? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wyżej widzę problemy z lufa
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther PPQ - opinie użytkowników?

Post autor: xxxam »

A o co chodzi z tą lufą ?
Tomaszektrener pisze:Witam, a mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa, rozwiązanie zastosowane w porównaniu do p99 jest w pełni bezpieczne i bron nie strzela na dwie strony? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wyżej widzę problemy z lufa
Mam Q5, dobijam do 2tys bez czyszczenia. Strzela w jedną stronę, całkiem celnie i bardzo szybko
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”