Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Moderator: Moderatorzy WBP

Murena
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 23 listopada 2017, 08:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: Murena »

Witam.
Proszę o opinie na temat selektora ognia o skoku 60° lub mniej. Jak wpływa na szybkość i wygodę obsługi oraz czy jest to tylko bajer, a może przydatna modernizacja warta swojej ceny.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2019, 17:49 przez Murena, łącznie zmieniany 2 razy.
Ruger 556 MPR, CZ P-09 FDE, Eternal Competition 24" II Red, Scorpion Evo 3
Awatar użytkownika
Ghav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 01 lutego 2016, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: Ghav »

Jak wszystko to zależy co komu pasuje - mam 60° i 90°, osobiście wole 90° ponieważ wygodniej mi się zabezpiecza broń (wersja 60°, którą mam jest dodatkowo przesunięta w górę karabinu (patrząc w pozycji zabezpieczony)).
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: korek »

Mam dwustronny 60st. Inny kształt od standardowego (wyższy, inny profil). Odbezpieczam kciukiem, krótszy ruch, bardziej płynny. Zabezpieczam palcem wskazującym. Automatycznie zdejmując palec ze spustu - krótki ruch palca do góry. Płynnie i naturalnie, szczególnie jak opuszczam lufę ze składu.
Generalnie - najlepiej wydane 260zł. Oczywiście to subiektywna ocena, moja, ale wielu kolegów biorąc do ręki - potwierdza.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: Jedrula »

A pochwalicie się jakie modele macie zainstalowane, jakich firm.
Pozdrawiam
Jędrzej
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: LARPAK »

U siebie mam zamontowany Seeking Precision kupiony tutaj na forum.

Tak to wygląda u mnie:
Obrazek

Możliwość zamontowania w konfiguracji 60 stopni (czy 45 moim zdaniem, ale mniejsza o to) jak i tradycyjnie 90 stopni, obustronny, jedna dźwignia krótsza, a druga dłuższa - można przekładać dowolnie.

Jak dla mnie pasuje mi lepiej niż standardowy - jest do tego moim zdaniem wygodniejszy i szybszy.
Kot Ciapuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 30 września 2022, 19:33
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: Kot Ciapuch »

Muszę kupić i zastanawiam się "jaki" jeżeli chodzi o ramiona:
https://kolba.pl/product/48888,dwustron ... -15-czarny
https://rparms.pl/czesci-do-platformy-a ... 55846.html

Który będzie "lepszy" wygodniejszy w obsłudze?
Linki podałem aby pokazać co mam na myśli.
Canik TP9 SF ELITE TUNGSTEN, Eternal Gladiator Dynamic 20” Advanced, Tippman ARMS M4-22 Elite-S 12.5"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: LARPAK »

Poza tym, że nie ufam zbytnio niczemu co jest spod "marki" SVRN - spójrz na te odlewy i niedoróbki to brałbym tego UTG.

Kiedyś miałem jakiegoś AR15, który miał obustronny bezpiecznik z obydwiema dźwigniami równymi i jednak nie pasowało mi to tak jak w przypadku jednej krótszej (z prawej strony dla praworęcznego strzelca).
KacperO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 22 lutego 2024, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Selektor ognia (bezpiecznik) 60° do ARa

Post autor: KacperO »

Tego UTG bym nie wział ze względu na te rowkowania w poprzek skrzydełek, jest to moim zdaniem bez sensu - kciuk podczas odbezpieczania i zabezpieczania zawsze ślizga się wzdłuż skrzydełka i nie widzę powodu by mu to utrudniać. Jak większość uznanych producentów, patrząc po ich produktach.

SVRN też bym nie wziął, bo to SVRN, a poza tym oba skrzydełka są takiego równej długości i grubości. To może zwalniać odbezpieczanie, blokując skrzydełko o dłoń po stronie przeciwnej do kciuka. Tutaj uwaga - w zależności od chwytu, jego kąta nachylenia i grubości, oraz tego jak trzyma się broń, nawet skrócone skrzydełko może zwalniać. Polecam się przyjrzeć, pomierzyć i zastanowić, czy na pewno potrzebny jest obustronny.

Jeśli chodzi o to czy lepiej kupić "zwykły", czy podwyższony/obniżony (typu q i p), oraz jakiej długości, nie sposób doradzić, to kwestia osobistej anatomii i tego o czym pisałem. Jeśli chodzi o model i producenta, jeśli ma ładnie klikać i wyczuwalnie przeskakiwać, bez zatrzymywania się pomiędzy pozycjami, to polecam raczej nie skąpić gotówki i kupić poważany towar - to jak wykonano detent i powierzchnie współpracujące na osi bezpiecznika ma znaczenie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”