Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: alex7371 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Nie wiem czemu bronisz się przed glockiem?
Bo popularny?
Strzelam ze wszystkich bezkurkowców na rynku a i tak wolę glocka ze względu na niezawodność i tanią modyfikowalność.
Ppq, sfp9, sig320, xdmy są ok ale czego im brakuje do glocka?
Lepszy chwyt czy przyrządy?
Mnie akurat glock pasuje.
Strzelam lepiej niż z każdego z wyżej wymienionych.
Dulli
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 października 2015, 22:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Dulli »

Mam w końcu SS P320 full size i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Glocka 17 ale sprzedałem i jeszcze ani przez chwilę tego nie żałowałem. Sig idealnie pasuje do mojej ręki (rozmiar M), zero zacięć, dobrze się go trzyma (dyngs do rozbierania klamki jest idealną podpórką pod kciuka lewej ręki). Strzela celnie mimo, że ja wciąż jestem słabym strzelcem :) Pistolet jest dość ciężki ale dla mnie to plus. No i jest piękny. Glocki są nudne ;) chociaż wiadomo, że tanie, niezawodne itd. Ale to jakby kupować Skodę Octavię z silnikiem Diesla. Lepiej kupić Subaru, nieco więcej szaleństwa :)

Minusy są moim zdaniem związane wyłącznie z osprzętem - ciężko dostać dobre kabury, zwłaszcza do IPSC. Trudno dostępne są magazynki. Innych gadżetów nie szukałem bo nie mam zamiaru robić tuningu.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

reaper1 pisze: Napiszcie swoje wrażenia z info, czy dla Was jest lepszy od Glocka'a, jeden kij, czy gorszy...i krótko (długo też może być) dlaczego.

Są już do niego jakieś kabury, oprócz tej w zestawie, która jest do Full'a?
Pisałem już o Sigu P320 i Glocku w innym temacie. Warto poszukać, jeżeli nie widziałeś.
P320 ma o klasę lepszy spust, ma niezłą ergonomię i jest niezawodny. Celność ni jest problemem bo i jedna i druga broń jest celniejsza od możliwości większości strzelców, ale z P320 Full strzelało mi się znacznie lepiej niż z G17 i uzyskałem lepsze skupienie.

Kabury - jest ciężko. Ja sprowadzam dla siebie ze stanów właśnie. Ogólnie, pasują kabury do P250, ale z dostępnością jest kiepsko
Do Fulla jest problem z dostępnością magów. Do Compacta są magi u Szustera w dobrej cenie.
Witam wszystkich forumowiczów.
Nie wiem czemu bronisz się przed glockiem?
Bo popularny?
Bo został zaprojektowany na wzór cegły i przejął jej ergonomię? Bo jego spust, nawet ze wszystkimi modyfikacjami nie jest najwyższym osiągnięciem techniki.
A to, że popularny, to również argument, przecież nie kupujemy klamek dla jakiejś formacji wojskowej, ale coś dla siebie - fajnie mieć coś mniej popularnego i nie można odmówić prawa do takiego podejścia :)
Strzelam ze wszystkich bezkurkowców na rynku a i tak wolę glocka ze względu na niezawodność i tanią modyfikowalność.
Ppq, sfp9, sig320, xdmy są ok ale czego im brakuje do glocka?
Lepszy chwyt czy przyrządy?
Mnie akurat glock pasuje.
Strzelam lepiej niż z każdego z wyżej wymienionych.
Powiedziałbym, że nic im nie brakuje do glocka, to glockowi brakuje: ergonomii, jakości wykonania i lepszego spustu. Przyrządy można wymienić, ale to dodatkowy koszt a i dostępność przyrządów nie jest super duża. Przyrządy w P320 są dla mnie lepsze do strzelania dynamicznego, ale to już jest kwestia co komu podejdzie. W Sigach sprowadzanych ze stanów są przyrządy z trytem, a to już plus. Niemieckie mają za to przyrządy pod punkt ( #8 front, #8 rear ) i namalowane białe kropki, bez trytu.
Chwyt też można zmienić - oklejając glocka, kupując nakładki, czy łamiąc sobie palce, żeby pasowały do cegły... tylko po co, skoro w Sigu jest od razu dużo lepszy ( dla większości ) ;)

Miałem jeden mankament w P320 - pazur wyciągu. Po pewnym czasie przestał wyciągać łuski. Zmieniony u Szustera prawie od ręki ( zaniosłem przed samym zamknięciem sklepu, odebrałem koło 12 ), na razie problem nie wrócił.
Z glocka też kiedyś strzelałem lepiej niż z P320, SFP9 czy XDM, ale to ze względu na to, że z glocka wystrzelałem dużo więcej. Teraz, strzelam lepiej z P320 niż z Glocka, a wystrzeliłem z niego kilkukrotnie mniej ammo. Dla mnie to definitywnie określa, że Sig jest dla mnie lepszy.
I love my SIGs.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: alex7371 »

No jeżeli dostępność przyrządów do glocka nie jest super duża to do jakiego pistoletu jest??? :)
A spust no to zależy co kto lubi.
Mnie p320 w ogóle nie pasuje .
Glock po przeróbkach bardzo.
Chyba tylko Ppq bardziej.
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: reaper1 »

Ghostdog, dzięki za odpowiedź nfo.

Chodzi za mną ten SIG, przelotnie pomacałem go, gdy odbierałem inny pistolet i utkwił mi w pamięci i nie chce dać mi spokoju.
Ktoś może w okolicy Opola ma i da postrzelać?
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

alex7371 pisze:No jeżeli dostępność przyrządów do glocka nie jest super duża to do jakiego pistoletu jest??? :)
A spust no to zależy co kto lubi.
Mnie p320 w ogóle nie pasuje .
Glock po przeróbkach bardzo.
Chyba tylko Ppq bardziej.
W Polsce? Do żadnego niestety.
Relatywnie, do glocka dostępność jest duża, ale patrząc na to jaki jest wybór to niestety, ale jest kiepsko. Trijicony HD ? Truglo TFX Pro ? Ameriglo ? Nawet bardziej podstawowe modele tych firm są ciężko dostępne. Sig X-Ray3 to nikt mi nawet nie zaproponował, że może ściągnąć.

Co do spustu i ergonomii - jasne, ale weź też pod uwagę, że często to kwestia przyzwyczajenia, a nie wyższości jednego nad drugim. Co więcej, z jednego i z drugiego da się bardzo dobrze strzelać i na pewno to nie broń będzie ograniczała większość strzelców.
I love my SIGs.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: alex7371 »

W każdej mojej wypowiedzi staram się podkreślać że to tylko moja subiektywna ocena :)
Do glocka truglo bez problemu w sklepie do dostania.
Metalowe regulowane, tryty, światłowód?
Wszystko dostępne.
Do innych pistoletów no raczej słabiej.
Mam ogromny szacunek i lubię np. Hk ale dostać coś w sklepach w Polsce to tragedia.
Wszystko z drugiej ręki lub net.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

to zależy gdzie w Polsce. W 4shooters na stronie mają reklamę - w sklepie tylko TFXy zwykłe ( do HK też są :P ). W Besthunters mieli, ale tylko TFO jak sprawdzałem. A nie samym truglo człowiek żyje. Wybór wcale nie jest duży, porównując do wyboru jaki jest na rynku w innych krajach ( USA głównie ). Ceny też nie są zachęcające. Jak bym miał dołożyć Truglo TFX, spust ZEV i coś na chwyt do Glocka to też trzeba liczyć ile to kosztuje.

Inna ważna sprawa o której nie wspomniałem tutaj - P320 jest cięższy i inaczej wyważony, u mnie przez to lepiej zostaje w celu niż G17.
I love my SIGs.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: alex7371 »

P320 jest bardzo fajnym pistoletem.
Po prostu jestem szybszy i celniejszy z glocka mimo jego cegłowatości, która bardzo mi odpowiada :)
W plastiku lepszy byłem tylko z ppq.
Awatar użytkownika
calak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 stycznia 2016, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: calak »

Witam kolegów
Czy jest tutaj na forum posiadacz P320 z kujawsko pomorskiego? Jestem zainteresowany zakupem ale chciałbym najpierw dobrze sobie go obejrzeć a najlepiej strzelić ;) gdyby ktoś był tak miły i zabrał go kiedyś na strzelnice to chętnie podjadę zobaczyć
Awatar użytkownika
Gash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 05 czerwca 2016, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Gash »

calak pisze:Witam kolegów
Czy jest tutaj na forum posiadacz P320 z kujawsko pomorskiego? Jestem zainteresowany zakupem ale chciałbym najpierw dobrze sobie go obejrzeć a najlepiej strzelić ;) gdyby ktoś był tak miły i zabrał go kiedyś na strzelnice to chętnie podjadę zobaczyć
Kupuj w ciemno [o ile w PL namierzysz], nie będziesz żałował! :)
Awatar użytkownika
calak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 stycznia 2016, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: calak »

Zastanawiam się też nad SFP9 ale na oba juz niestety ani kasy ani promesy nie posiadam :(
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: reaper1 »

Pomacaj, pomacaj i strzel przynajmniej kilka sztuk, bo o ile ja też chorowałem na tego SIGa, to nie mogąc się doczekać kupiłem CZ P07 (bez DUTY) i bardzo się cieszę, że tak zrobiłem.
Wiem, jeden kurkowiec, drugi bezkurkowiec, ale chodziło mi o coś mniejszego.

Powiem Ci, że raz: zaoszczędziłem sporo kasy, dwa: P07 miażdży tego SIGa (w mojej opinii).

Nad SFP9 też się zastanawiałem, na szczęście ten rodzaj zrzutu magazynka całkowicie mi nie leży, więc problem rozwiązał się sam :)

PS. SIG mocno się rysuje, kumpel 2x był na strzelnicy i już ma porysowany (to można zwalić na kumpla, że nie dba, ale nie widziałem żeby nim rzucał).

PS2. Podpowiem Ci jeszcze, że do P07 dostajesz decocker oraz manualne zabezpieczenie - możesz sobie wymieniać wedle upodobań - dwa magazynki oraz do nich 2x przedłużenie o kolejne dwa naboje, 3x okładziny różnej wielkości.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: biper »

W żadnym razie nie polecałbym nikomu kupowania broni w ciemno, bez przymierzenia do ręki i strzelenia choćby kilka razy.

Mi np. jakoś Sig P320 nie podchodzi.. Owszem, dość dobrze leżał w ręce, spust całkiem przyjemny, ale ogólna konfiguracja.. wysoki zamek.. no nie podszedł mi.
Szukając pierwszego pistoletu byłem napalony na Glocka 17 jak wiewiórka zimą na orzechy.. A okazało się, że o wiele lepiej pasuje mi do łapki i strzela się z XDm'a.

Gdyby nie słaba (początkowo) dostępność i chora cena magazynków do HK SFP9 (za jeden magazynek do SFP mam trzy do XDm'a), to pomimo różnicy w cenie, pewnie on byłby tym pierwszym, choć obecnie nie żałuję dokonanego wyboru.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
calak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 stycznia 2016, 13:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: calak »

Dlatego taki jest zamiar żeby postrzelac i się przyjrzeć, ostatnia promesa trzeba dobrze przemyśleć bo zwiększyć ilość jednostek to nie będzie takie hop
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”