Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cook1977 »

Pistolety mają oznaczenia: 320C-9-B, 320C-9-BSS, 320C-9-FDE. Co oznaczają ostatnie literki? Kolory?
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: de Fresz »

Przypuszczam, że: 320C-9-B Black, 320C-9-BSS Black Stainless Steel, 320C-9-FDE Flat Dark Earth.
Shrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Shrek »

Shrek pisze:Problemy
Jeszcze nie wiem czemu ale praktycznie nigdy (za wyjątkiem dwóch razów) zamek nie został mi w tylnym położeniu po ostatnim naboju. Pewnie to mój chwyt więc zobaczę czy inni też mają podobny problem..
Zgodnie z sugestią Bomb_squad, problem spowodowany był delikatnym przytrzymaniem zwalniacza zamka. Niestety moja ręka się tak domyślnie układa więc poprawienie tego błędu zajmie mi nieco treningu.

Przy przebiegu 1k brak jakichkolwiek problemów i zacięć.
SKS ARDEA
Cygan CK
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cygan CK »

Witam kolegów. od prawie 3 miesięcy testuje p320 full size , szczerze jestem zadowolony . dobrze wyważona broń , prosta i naprawdę celna . Stosunek ceny do jakości naprawdę rewelacyjny . Przesiadłem się na p320 z hk p30 L i niestety muszę stwierdzić ze chociaż sig jest bardziej masywny ot naprawdę poręczna broń i strzelając na tym samym treningu z tych dwóch jednostek przychylam się bardziej do siga niż hk ( oczywiście to dwa różne i nieporównywalne mechanizmy , mówię tylko o subiektywnym odczuciu w strzelaniu sytuacyjnym na dystansie 10-50 m ) . moim skromnym zdaniem sig jest ze względu na naprawdę ciężki zamek i lufę lepiej wyważony , szybko wraca na cel i ma krótki reset . polecam
ps. wystrzelone okolo 2000 szt ammo bez zacięcia , nie licząc sytuacji kiedy zamek nie został w tylnym położeniu , zaznaczam jednak ze sytuacja miała miejsce kiedy broń była strzelana naprawdę szybko i od czyszczenia przeleciało przez lufę około 450 szt , przy temp . na zewnątrz grubo ponad 30 st
CYGAN
"tylko umarli widzieli koniec wojny "
Awatar użytkownika
belzebubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 04 marca 2010, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: belzebubek »

Dzięki kolego za podzielenie się wrażeniami. Zamierzam zakupić P320c po powrocie z wakacji. Wrażenia ze strzelania mam świetne. Koledzy jednak doradzają full size, będę musiał znaleźć takiego i postrzelać/porównać do P320c.
Awatar użytkownika
Mincerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1646
Rejestracja: 09 lipca 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Mincerz »

Się da załatwić. Zapewne we wtorek około 17 na ZKS.
Zapraszam na PW
ZKS Warszawa ID: 0309, ROMB ID: 2342
CP & Nitro
Awatar użytkownika
Mincerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1646
Rejestracja: 09 lipca 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Mincerz »

Proszę bardzo :D
Jakbym wiedział, że nie masz pozwolenia to przyniósłbym własną amunicję :) Przepraszam, nie pomyślałem.
Do następnego!
ZKS Warszawa ID: 0309, ROMB ID: 2342
CP & Nitro
Dulli
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 października 2015, 22:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Dulli »

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygodę strzelecką, mam już promesę i zamierzam kupić jakiegoś bezkurkowca. Myślę o Sig Sauer P320 full. Strzelanie raczej dynamiczne.

Niestety do tej pory strzelałem z tegoż pistoletu tylko raz, niewiele strzałów w wersji compact. Sprawę komplikują dodatkowo różne wielkości szkieletów (myślałem o M). Czy ktoś z Was mieszka w Trójmieście, posiada w/w pistolet i byłby w stanie spotkać się ze mną celem pomacania i postrzelania :) ? Pokrywam wszelkie koszty i stawiam dowolny alk :)
gign
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2016, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: gign »

Czy ktos z uzytkownikow sig a p 320 compact zauwazyl jakby to nazwac nierowna prace jezyka spustowego . Mam wrazenie ze zwolnienie iglicy po resecie raz wystepuje szybcieja niekiedy jezyk sciaga sie jakby dwuetapowo sorry za malo profesjonalny opisale nie wiem jak opisac moje spostrzezenia w kazdym badz razie spust jest jakby nieregularny
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

W P320 na pierwszym etapie ściągania spustu dźwigienka mechanizmu spustowego naciska na wystającą blokadę iglicy. Ta blokada jest utrzymywana w pozycji zablokowanej małą sprężyną zamontowaną w części iglicy.
Następnie, ściągnie spustu prowadzi do napięcia ( "dopięcia" - iglica jest już częściowo napięta ) iglicy, a następnie zwolnienia jej z zaczepu ( tej małej półeczki ).
Po odpuszczeniu spustu tylko do resetu, nie trzeba odblokowywać iglicy ( dźwigienka jest już podniesiona i naciska na blokadę ). Myślę, że to jest przyczyną tego dodatkowego oporu który czujesz i "nieregularnej" pracy spustu. Po resecie pistolet zawsze zachowuje się tak samo.,,
Ja na początku tego za bardzo nie zauważyłem - wybierałem dość szybko ten pierwszy opór i nawet nie wiedziałem skąd pochodził. Później przez pewien czas pracowałem bez sprężynki w blokadzie ( :P ) i po powrocie zauważyłem, że wkurza mnie ten dodatkowy opór z niej wynikający. Wkurza na pewno przy strzelaniu na sucho ale jak już strzelam na ostro to nawet o tym nie pamiętam.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Bomb_Squad »

Tu masz animację pracy spustu P320 z forum sigtalk.com

Obrazek
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
gign
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2016, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: gign »

Czyli podsumowujac po resecie spust u Ciebie w sigu pracuje zawsze tak samo?
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

Po samym resecie, jeżeli zamek został cofnięty na tyle, aby zaczep iglicy zazębił się o mechanizm spustowy - tak za każdym razem pracuje tak samo.

Jeżeli testujesz na sucho, to reset po przeładowaniu będzie inny niż bez przeładowania, ze względu na dopinanie iglicy.
I love my SIGs.
gign
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2016, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: gign »

Zastanawia mnie tylko dlaczego po przeladowaniu broni na sucho a nestepnie po resecie spust w momencie kiedy nastepuje zwolnienie iglicy raz " sciaga " sie krotko ,raz mam wrazenie jakby dwuetapowo a raz spust wogole jest jakby krotszy. Przeciez za kazdym razem powinien byc powtarzalny taki sam... a jak robie proby np 10 przeladowan ze sciagnietym jezykiem spustowym po resecie nie jest zawsze tak samo jesli chodzi o prace jezyka w ostatecznej fazie. Namieszalem strasznie;)
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: reaper1 »

Panowie,

Czy możecie się wypowiedzieć odnośnie Sig P320 Compact?
O co mi chodzi...bronię się rękami i nogami przez Glock'iem, a chcę bezkurkowca.

Napiszcie swoje wrażenia z info, czy dla Was jest lepszy od Glocka'a, jeden kij, czy gorszy...i krótko (długo też może być) dlaczego.

Są już do niego jakieś kabury, oprócz tej w zestawie, która jest do Full'a?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”