Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Kalantris »

Markus75 pisze:bardzo ważne informacje przekazujesz, właśnie mam jutro jechać po siga, ale żebym czegoś źle nie zrozumiał - jeśli chcę kupć siga który strzela pod punkt na 25m (dokładnie chodzi mi o to żeby strzelał tak jak boczniaki czyli mierzę pod czarne pole na tarczy i strzelam w dziesiątki) to powinienem kupić z jakimi oznaczeniami???
z góry dziekuje za odpowiedź
Mam nadzieję, że jeszcze zdążyłem (sorry, rozłożyło mnie jakieś zatrucie i nie miałem nawet siły wstać do komputera).

Zanim zaczniesz dłubać w Sigu, wywal z niego z setkę i zobacz, jak strzela. Większość jest zgrywana na kropkę (czyli nie podpierasz celu górą przyrządów, punkt trafienia jest dokładnie za kropką na muszce). Jeśli tak masz, to musisz sobie obliczyć, ile chcesz podnieść punkt trafienia w stosunku do punktu celowania. To jest chyba 10cm, czyli cztery cale. Możesz sobie np. podnieść o dwa punkty szczerbinkę (każdy jest wart dwa cale). Czyli jeśli masz szczerbinkę #6, to montujesz #8. Albo o cztery punkty muszkę. Albo muszę o dwa i szczerbinkę o jeden. W takim wypadku, jeśli chcesz mieć zgrane pod cel, polecam jednak europejskie P320, bo mają w standardzie #6. Ósemki bardzo łatwo dorwać, nawet samą szczerbinkę możesz kupić bodajże z Hi-Viza. Albo zestaw standardowo do .45ACP, czyli swoje #6#6 wymieniasz na Hi-Vizowe #6#8. Takie zestawy robi też Truglo (bardzo polecam), są nawet światłowodowo-trytowe.

Pozdrawiam :),
Aleksander
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

Jestem szczęśliwym posiadaczem P320 w wersji full size. Od razu zaznaczę, że to mój pierwszy pistolet. W związku z tym mam pytanie do innych posiadaczy. Pistolet przed pierwszym strzelaniem wyczyściłem z firmowych smarów. Przepuściłem 100 pestek bez żadnych problemów. Po strzelaniu rozebralemałem, wyczyściłem z nagaru i nasmarowałem. Przy kolejnym strzelaniu na 70 pestek miałem 3 zacięcia. Znowu rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem (znacznie mniej niż poprzednio). Przy kolejnym strzelaniu na 100 pestek, trafiło się jedno zacięcie.

Czy któryś z posiadaczy p320 miał podobny objaw? Czy przyczyną może być niewłaściwa konserwacja, ew. na co zwrócić uwagę przy kolejnym czyszczeniu?
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: TomaszMk »

Ten pistolet nie bardzo lubi smarów stałych. Lepiej dziala na olejach.

Na poczatku to +- mi sie tez potrafil zaciąć. Pozniej problem minal.
tk76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 19:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: tk76 »

Czy wasze P320 również mają takie tęczowe wykończenie?
Druga sprawa to półokrągłe wgniecenia na czole zamka ,które są od nowości. Od czego to mogło powstać?
ObrazekObrazek
Braterstwo.eu
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: TomaszMk »

tk76 pisze:Czy wasze P320 również mają takie tęczowe wykończenie?
Druga sprawa to półokrągłe wgniecenia na czole zamka ,które są od nowości. Od czego to mogło powstać?
Tęczy nie zaobserwowałem.

Natomiast okrągłe stemple to odbitki z łuski. Każda łuska zanim trafi do komory nabojowej jest pchana własnie tym elementem. Skutek -> odbitka.
Zanim trafi do komory nie jest ustawiona centrycznie - widoczny główny okrąg.

Masz nowy pistolet, wcale nie oznacza, że nikt już z niego nie strzelał. Policjanci dostali przynajmniej 4 łuski, a i w fabryce kilka/kilkadziesiąt strzałów poszło.
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: PaRa09 »

Czy jakaś warszawska strzelnica ma Sig Sauer 320 na stanie ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

W samej Warszawie nie znalazłem, ale wydaje mi się, że w Paprotni mieli.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »



W skrócie: W testach przeprowadzonych przez Omaha Outdoors P320 oddawał strzał po upuszczeniu ze stosunkowo niewielkiej wysokości (ocena na podstawie filmu). Efekt taki udało się uzyskać tylko przy określonych kątach uderzenia o ziemię. Z filmu wynika, że powodem padnięcia strzału jest to, że przez masę języka spustowego podczas upadku nabiera on wystarczającej energii do przełamania oporu sprężyn i przy wyhamowaniu podczas kontaktu z ziemią język spustowy zostanie cofnięty powodując strzał.

Ja powstrzymuję się z oceną na ten moment, ale sugeruję nie rzucanie załadowanymi P320 (jak i każdą inną załadowaną bronią).
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
X-76
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2016, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Piotrków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: X-76 »

Ciekawe, czy na płaskim Apex`ie też występuje to zjawisko.
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192145
Niby nie powinno.
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2017, 23:40 przez X-76, łącznie zmieniany 1 raz.
SigSauer P320c, CZ457 Varmint .22LR, Vortex Diamondback Tactical 6-25x50 FFP EBR-2C MRAD, Leapers Recon 360 6.69-9.11"/ Sabatti Urban Sniper .308, T5013-2015 20MOA ERA-TAC, Vortex Viper PST 6-24×50 FFP 30 EBR-2C MRAD, Atlas BT10 V8
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

X-76 pisze:Ciekawe, czy na płaskim Apex`ie też występuje to zjawisko.
https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192145
Niby nie powinno.
Biorąc pod uwagę jego mniejszą masę - z dużym prawdopodobieństwem nie. Ale sprawdzić nie sprawdzę, bo szkoda mi broni, żeby rzucać o beton :P
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
X-76
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2016, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Piotrków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: X-76 »

Doskonale Cię rozumiem ;)

A tu dzisiejsze info od Siga:

https://www.sigsauer.com/press-releases ... 20-pistol/
SigSauer P320c, CZ457 Varmint .22LR, Vortex Diamondback Tactical 6-25x50 FFP EBR-2C MRAD, Leapers Recon 360 6.69-9.11"/ Sabatti Urban Sniper .308, T5013-2015 20MOA ERA-TAC, Vortex Viper PST 6-24×50 FFP 30 EBR-2C MRAD, Atlas BT10 V8
Awatar użytkownika
X-76
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2016, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Piotrków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: X-76 »

I kolejny filmik..... Tym razem Sig uderzany młotkiem. To już nie jest kwestia wagi spustu...

http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... lans-test/

Ciekawe jakie jeszcze testy zrobią.... :shock:
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2017, 09:41 przez X-76, łącznie zmieniany 1 raz.
SigSauer P320c, CZ457 Varmint .22LR, Vortex Diamondback Tactical 6-25x50 FFP EBR-2C MRAD, Leapers Recon 360 6.69-9.11"/ Sabatti Urban Sniper .308, T5013-2015 20MOA ERA-TAC, Vortex Viper PST 6-24×50 FFP 30 EBR-2C MRAD, Atlas BT10 V8
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

Wydaje mi się że trochę demonizujemy. Ciekawe ile pistoletów dostępnych na rynku przeszło takie testy.

Zachęcam do obejrzenia:
Film może i tendencyjny, ale uspokaja sytuację.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

X-76 pisze:I kolejny filmik..... Tym razem Sig uderzany młotkiem. To już nie jest kwestia wagi spustu...
Niekoniecznie nie jest to kwestia wagi spustu. Druga rzecz, to trzeba wziąć pod uwagę, że o ile testy Omaha Outdoors były chociaż częściowo poprawne merytorycznie, to ten test nie był - testy tylko na jednym pistolecie, brak zbadania zjawiska, które zostało zauważone, etc. Nie mamy pewności czy pistolet był poprawnie złożony czy np. blokada iglicy była dobrze założona, czy była założona sprężynka tej blokady, etc. Uwierzcie ta cholerna sprężynka jest tak mała i tak głupio założona, że potrafi doprowadzić do frustracji i konieczności odwiedzenia dystrybutora części do SIGa.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer P320

Post autor: montrala »

SIG wstrzymał produkcje i wprowadza nowy mechanizm spustowy. Posiadacze P320 w USA mogą (na własny koszt!) wysłać do SIGa swoje pistolety w celu unowocześnienia, które obejmuje zmiany w mechanizmie spustowym, szkielecie chwycie, zamku oraz mechanizmie iglicy. Czyli to nie jest problem samego spustu. Co zresztą było wiadomo po tym jak się okazało że spadając poziomo, też strzelają.

Ja tam idę do Żabki po 3pak pop-cornu za 5,50zł i będę sobie oglądał tą piękną katastrofę, jaką jest próba zarządzania kryzysowego w wykonaniu SIGa ("wszystko jest dobrze, pistolety, które same strzelają upadają w sposób niezgodny z przyjętymi testami bezpieczeństwa").
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”