Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

Shrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Shrek »

Może coś się ruszy w temacie upgradu samostrzelających pistoletów...
thank you for your follow-up on this matter.
Yes, we can finally confirm that we have all necessary parts within EU specs for the P320 upgrade program here in Germany. We upgraded all P320’s that we still had in stock and it worked 100% to our satisfaction.

The spare parts will be shipped as upgrade kits to our European distributors within the next month.

That means also Poland should receive these parts in August.

Best regards,
SKS ARDEA
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: biper »

[...]we have all necessary parts within EU specs for the P320 upgrade program[..]
Z tego wynika, że istnieją jakieś istotne różnice między wersją europejską i amerykańską P320.. Ktoś zna szczegóły? Czy może źle interpretuję ten zapis?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Bomb_Squad »

W Europie nie bedzie ingerencji w zamek a tylko wymiana elementów więc i części będą inne niż w USA.
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Shrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Shrek »

Są gdzieś jakieś szcegóły dostępne? Takie podejście do tematu komplikuje sciąganie części zamiennych z USA a jak wiadomo, w Europie można czekać miesiącami.. :651: To chyba będzie mój ostatni Sig w kolekcji...
SKS ARDEA
ChriS_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2018, 08:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: ChriS_ »

Gdzie na te chwilę kupię najtaniej P320 full size?

I pytanie


6min 49sek

Czy taką muszkę dokupię do p320? Na filmie, akurat strzela z x-five i po chwili przerzuca się na p320. Różnica w celowaniu dla mnie jest kolosalna na rzecz muszki z xfive.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer P320

Post autor: to3k »

ChriS_ pisze:Gdzie na te chwilę kupię najtaniej P320 full size?
Polecam porównywarkę: https://m.cenybroni.pl/pistolety.php?wo ... auer&p1=32 :wink:
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer P320

Post autor: to3k »

Cena niejednokrotnie jest inna na stronie a inna jak się zadzwoni, ale porównywarka przynajmniej daje pojęcie gdzie mają P320 i mniej więcej w jakiej cenie. Plus województwami można szukać
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

W oczekiwaniu na program upgrade'u siga p320 w Polsce, postanowiłem odchudzić trochę język spustowy, skrócić reset oraz zmniejszyć ciężar spustu. Padło na Apex Flat Advanced Trigger (https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192761).

Po instalacji byłem lekko zaskoczony. "Na sucho" wprawdzie skróciła się droga spustu, ale zniknął charakterystyczny "click" przy nienapiętej iglicy. Jeszcze gorzej - "zniknął reset". Postanowiłem mimo wszystko przetestować pistolet na strzelnicy ... i jestem zachwycony. Pistolet działa prawidłowo, reset jest wyraźnie krótszy i znacząco zmniejszył się ciężar spustu. Jestem mega zachwycony!

Jeżeli rozważacie zmianę języka spustowego w P320 - gorąco polecam Apex Flat Advanced Trigger.
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Barca »

Wymieniłeś sam język spustowy? I to wpłynęło na krótszy reset?
Ja zmieniłbym sprężyną powrotną i spust ale czekam na upgrade w obawie, że mi powiedzą "grzebał Pan to gwarancji / upgrade'u nie ma".
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

Barca pisze:Wymieniłeś sam język spustowy? I to wpłynęło na krótszy reset?
Ja zmieniłbym sprężyną powrotną i spust ale czekam na upgrade w obawie, że mi powiedzą "grzebał Pan to gwarancji / upgrade'u nie ma".
Tak, sam język spustowy. Wystarczyło do skrócenia resetu. Wybrałem ten 'advanced'. Operacja kompletnie odwracalana, więc jak przyjdzie czas upgrade'u, wrócę do poprzedniej konfiguracji.
ChriS_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2018, 08:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: ChriS_ »

PanHipolit pisze:Boże, ale rozrzut cenowy. Od 2900 do 3800 !!!
Przed zakupem warto poanalizować rynek i posprawdzać ceny.
Żebyś się nie wkopał to najtańszy - z centrum myśliwskiego jest używany ;-)


Ogólnie dzięki za link!
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Karkolomny »

Christoph pisze:
Barca pisze:Wymieniłeś sam język spustowy? I to wpłynęło na krótszy reset?
Ja zmieniłbym sprężyną powrotną i spust ale czekam na upgrade w obawie, że mi powiedzą "grzebał Pan to gwarancji / upgrade'u nie ma".
Tak, sam język spustowy. Wystarczyło do skrócenia resetu. Wybrałem ten 'advanced'. Operacja kompletnie odwracalana, więc jak przyjdzie czas upgrade'u, wrócę do poprzedniej konfiguracji.
Ja mam język Advanced wraz z szyną spustu https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192577. Szału można dostać przy zakładaniu sprężynki. Potem, na sucho wydaje się, że pistolet jest zepsuty ;laughing: Ale koniec końców okazuje się, że zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością.
Co ciekawe, a może to po prostu norma, nie zdarzyło mi się żadne zacięcie (różna amunicja fabryczna, różne elaborki w ilości około 1tys. sztuk). Magazynki dalej nie chcą mieścić deklarowanych 17szt naboi... Ogólnie fajna klamka. Daily driver można by rzec 8-)
Frank_Underwood
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 17 listopada 2016, 13:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Frank_Underwood »

Jakieś nowe wieści w sprawie programu wymiany spustu ?
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Barca »

Christoph pisze:W oczekiwaniu na program upgrade'u siga p320 w Polsce, postanowiłem odchudzić trochę język spustowy, skrócić reset oraz zmniejszyć ciężar spustu. Padło na Apex Flat Advanced Trigger (https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192761).
Drogi Kolego,
wracam do rozmyślań o zrobieniu czegoś ze spustem bo widzę, że Sig ma nas w głębokim poważaniu ze swoim "upgradem". Z Twojego posta zrozumiałem, że też masz P320 sprzed upgrade'u a tymczasem na stronie którą podałeś piszą wyraźnie, że spust nie jest przeznaczony do takich pistoletów. I znowu mnie to odstręcza od tematu. Jakiś komentarz? :piwo:
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Christoph »

Barca pisze:
Christoph pisze:W oczekiwaniu na program upgrade'u siga p320 w Polsce, postanowiłem odchudzić trochę język spustowy, skrócić reset oraz zmniejszyć ciężar spustu. Padło na Apex Flat Advanced Trigger (https://store.apextactical.com/WebDirec ... ils/192761).
Drogi Kolego,
wracam do rozmyślań o zrobieniu czegoś ze spustem bo widzę, że Sig ma nas w głębokim poważaniu ze swoim "upgradem". Z Twojego posta zrozumiałem, że też masz P320 sprzed upgrade'u a tymczasem na stronie którą podałeś piszą wyraźnie, że spust nie jest przeznaczony do takich pistoletów. I znowu mnie to odstręcza od tematu. Jakiś komentarz? :piwo:
u mnie działa :033:
Faktycznie tak podaje apex na stronie, ale z tego co rozmawiałem z jednym ze sklepów w Warszawie, który też sprzedaje te akcesoria "na ich oko" to ten sam język spustowy, co przed upgradem. Po założeniu apexa odniosłem wrażenie, że coś jest nie tak - zabrakło charakterystycznego clicka bez napiętej iglicy oraz nie mogłem doprowadzić do resetu na sucho. Jak jednak załadowałem pierwszy magazynek, okazało się że wszystko działa :piwo:
Do resetu można doprowadzić na sucho po "mocnym" odciągnięciu zamka.
Generalnie, język apexa polecam, jeżeli strzelasz z pistoletu dynamicznie. Pistoletem nie rzucałem ani przed, ani po wymianie, żeby sprawdzić czy problem występuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”