Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Derya MK12

Moderator: Moderatorzy WBP

miszelin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Derya MK12

Postautor: miszelin » 2018-11-25, 12:27

Czy ktoś z kolegów z tego może strzelał, ma porównanie do Typhoona, ewentualnie wie, gdzie to w Polsce można kupić?

zegarynek
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Derya MK12

Postautor: zegarynek » 2018-11-26, 06:58

Cześć,
Derya to "odpowiednik" Typhoona. Derya kupuje od Typhoona i biją swoje loga - Eternal Attacker FX. Możesz kupić w magazynuzbrojenia. Jest kilka wersji kolorystycznych. Piękna zabawka:)

miszelin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: miszelin » 2018-11-26, 08:08

Witaj. Bardzo Ci dziękuję za info. Nie wiesz przypadkiem, gdzie taka zabawkę można wypróbować?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-11-26, 11:33

Małe sprostowanie. Magazyn Uzbrojenia sprzedaje Eternal Attacker FX z firmy Doruk i faktycznie kiedyś był to Typhoon, a teraz jest to ich odrębna wersja.

Natomiast Dreya jest bardzo podobna, ale nie identyczna. Różnicą jest np. to że Typhoon i Eternal Attacker FX mają sprężynę powrotną na około lufy (czyli można by np. zastosować składaną kolbę) a Dreya ma sprężynę powrotną w rurze kolby (jak AR10/15).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

miszelin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: miszelin » 2018-11-26, 18:09

Bardzo Ci dziękuję za info. Widziałem że startujesz z Typhoonem w Lidze Sportera. Czytałem też Twój artykuł w Strzale.pl. programowo mam pewną obawę przed turecką bronią:) Ale widzę że Typhoon czy odbiega na plus. Jaka masz opinie z dość intensywnego, jak sądzę, użytkowania?

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-11-27, 14:47

Opinię mam bardzo dobrą, nie miałem dotąd innych problemów niż opisane w artykule. Jak działa, widać na filmikach z moich startów, ale załączam "kompilacje" samej strzelby z jednych zawodów w linku. Wiem też że Typhoon wsłuchuje się uważnie w doświadczenia użytkowników. Kiedy klientowi w Anglii pękł tłok po ok 3000 strzałów (1 przypadek!), firma przeanalizowała przyczynę, zmieniła nieco technologię produkcji tłoków i posłała poprawione dystrybutorom. Źle że coś było nie tak, ale widać ze ogarniają pojęcie po sprzedażowej obsługi klienta.

https://youtu.be/gMlbswh_V_w
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

TomKaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: TomKaz » 2019-01-29, 23:30

Kupiłem Derya MK12. Strzela się naprawdę dobrze. Z czyszczeniem jest trochę roboty, ale rozkłada się go bardzo łatwo. Bardzo dużo wyposażenia otrzymuje się w standardzie. Jedyny minus który zauważyłem podczas pierwszych strzelań, to problem z większymi magazynkami (czyli 5 lub 10 nabojowe). Trzeba tak ułożyć naboje żeby nie nachodziły na siebie pogrubione końce (na końcu kryzy jest pogrubienie kończące nabój). Zdarzyło mi się kilka razy, że naboje zblokowały się w magazynku przez złe jego załadowanie. Nie wiem jak to ładnie wytłumaczyć :) Mam nadzieję, że wyraziłem się chociaż w miarę przyzwoicie :P

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2019-06-10, 09:18

Orientuje się może ktoś czy magazynki pomiędzy Derya MK12 i Typhoon są wymienne?

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2019-07-29, 12:18

Ma ktoś może Derya MK12 na śląsku i dałby postrzelać?

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”