Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Leśny Dziadek »

heron pisze:

Jesli można spytac - co sie dzieje z tym plastikowym pociskiem po strzale? Jest jakis zasieg niebezpieczny, poniżej ktorego można zranic?
Można spytać ;)
Na 2 metry w tarczy robi 3-4 dziurki (podejrzewam, że wbiłyby się pod skórę), na 4 metry sporadycznie jedna - dwie, na 6 metrów - tarcza cała. Pocisk rozrywa się na kilkanaście małych drobinek.
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 510
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: pkl66 »

Też kupiłem w Olimp Arms i szczerze polecam. Przerobiony po mistrzowsku, z zewnątrz nic nie widać. Przełącznik jest na miejscu i się rusza. Lufa lusterko. Tak że z czystym sumieniem polecam :516:
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

krzychu22lr pisze:krótkie szyny do mikro-kolimatorów montowane zamiast szczerbinki nie ingerują trwale w konstrukcję, a będą łatwiejsze do zamontowania
Szukam opini użytkowników takiego montażu. Czy ten sposób mocowania na jedną śróbę sprawdza się w praktyce?
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Matrix33 »

Czy ktoś porównywał Tantale do innych produktów "pełnowymiarowych" w tym kalibrze? Obecnie dostępne mają być/są Saigi Mk105 i z tego co wiem przyjdzie dostawa Arsenali.
Kusi mnie broń w 5,45x39 do użytku i strzelania, najlepiej w miarę celnego i niekłopotliwego. O Tantalach słyszałem i czytałem rozbieżne opinie, sam strzelałem z Tantala raz i to na krótki dystans, więc nie wyrobiłem sobie opinii.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Sebastian »

POLARMS pisze:W TANTALACH SPRZEDAWANYCH PRZEZ FIRMĘ POLARMS JEST ZACHOWANY SPUST SAMOCZYNNY.
:-D
Nie spust, a urzadzenie zabezpieczajace przez strzalem z niezaryglowanego zamka ;)
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 12:35 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

Sebastian pisze: Nie spust, a urzadzenie zabezpieczajace przez strzalem z niezaryglowanego zamka ;)
Zupełnie poważnie mówiąc, do połowy lat sześćdziesiątych, to ustrojstwo nazywało się "bezpiecznik samoczynny". Potem ktoś to nazwał "spustem" i teraz niektórzy dostają palpitacji...
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Sebastian »

Dlatego nalezy unikac tej nazwy jak ognie. Rozne #paniezdziekanatu potem pisza na kolanie prawo i kastruja tepa brzytwa "bo tak internety pisaly".
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Matrix33 pisze:Czy ktoś porównywał Tantale do innych produktów "pełnowymiarowych" w tym kalibrze? Obecnie dostępne mają być/są Saigi Mk105 i z tego co wiem przyjdzie dostawa Arsenali.
Kusi mnie broń w 5,45x39 do użytku i strzelania, najlepiej w miarę celnego i niekłopotliwego. O Tantalach słyszałem i czytałem rozbieżne opinie, sam strzelałem z Tantala raz i to na krótki dystans, więc nie wyrobiłem sobie opinii.
Ja porównywałem, ale do broni z tej samej epoki. Zarówno AK-74 jak i AKS-74U są wykonane zdecydowanie lepiej w środku, szczególnie jeżeli chodzi o kulturę pracy spustu.

Pogrzebacz oczywiście jest do wywalenia od razu, ale reszty tak łatwo się nie poprawi. Co do samej celności, to na 100m z lezącej mam kilka punktów lepiej z AK-74 niz z tantala,ale to może konkretnie wina mojego sprzętu. Dla jasności, obecnie mam wszystkie trzy w/w w 5,45x39, ale tantal w szafie jest tylko kolekcjonersko - do zabawy AKS-74U a do strzelania z bipoda / leżąc - AK-74...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: betoniarz08 »

Porównujac do MMR to w moim Tantalu jest lepszy spust tzn lżejszy i płynnie chodzi. Ogolnie to rozbijanie gowna na atomy. Ma tanio"szczelac" to operator ma trafiać nie broń. A mówienie o celnosci strzelajac z konserwy to mylenie ogórka z...sami wiecie.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Matrix33 »

Dziękuję za informację. Nie wiem, czy będę strzelał z konserwy. Raczej Barnaul.
Mi mniej chodzi o strzelanie tanio (Od tego mam 7,62x39), a raczej celnie i dynamicznie w przypadku 5,45x39. Tak to widzę dla siebie w każdym razie.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: betoniarz08 »

Napewno taniej od 223 i 7.62 a celnosc porownywalna do 223 lub troche gorsza.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Matrix33 »

Ok, wiem, że konserwę można taniej od tych dwóch kalibrów, ale w moim przypadku 5,45x39 nie ma być kalibrem do taniego robienia bum, tylko do dość celnego strzelania, w tym dynamicznego.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Gebel »

Bedzie celniej niz w 7,62 ale na celność jak w 223 przy przyzwoitej amunicji nie licz. Tzn do 100 M w dynamice ten kaliber daje rade, zakładając ze troszkę podrasujesz sprzet.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

betoniarz08 pisze:A mówienie o celnosci strzelajac z konserwy to mylenie ogórka z...sami wiecie.
Bo mylenie jest pojęcia "celność" w stosunku do celu w jakim się strzela.
Oczywiście jak będziesz chciał strzelać benchrest i wycinanie koniczynki to ten sprzęt się średnio nadaje - zarówno broń jak i amunicja z konserwy.
Co innego jak ktoś strzela na celność sam dla siebie czy amatorsko na zawodach i skupienie rzędu 5 - 10 cm na 100 metrów go zadowala.
Matrix33 pisze:w moim przypadku 5,45x39 nie ma być kalibrem do taniego robienia bum, tylko do dość celnego strzelania, w tym dynamicznego.
To lepiej idź w .223 REM/5,56 x 45 mm i konstrukcję AR15.
Cena amunicji zbliżona.
Do dynamiki spokojnie na barnaulach czy GGG dasz sobie radę, na celność i skupienie wrzucisz coś lepszego.
Bezproblemowa i w sumie bezkosztowa możliwość założenia dowolnej optyki.
Poprawa kultury pracy spustu to koszt poniżej 100 zł (sprężynki), a w Tantal/AK to już kwestia zainwestowania w ALG AKT czyli koszt rzędu ponad 300 zł.
Większy wybór różnego typu amunicji.
Lepsza ergonomia.

Strzelałem dynamikę z AKMSN'a i nieco w niego zainwestowałem i powiem Ci, że lepiej tutaj wychodzi AR15, którego też nieco trzeba doinwestować, ale początek jest w nim łatwiejszy i za grosze można zrobić modyfikacje, które wystarczą na początku.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Matrix33 »

AR15 (MMR oraz tłokowy PWS Mk116) posiadam i zdaję sobie sprawę z wyższości ergonomii broni tego systemu nad AK. Benchrestu raczej strzelał nie będę (nie ciągnie mnie to póki co), a jeżeli już mnie kiedyś najdzie, to coś odpowiedniego kupię.
Cóż, wygląda na to, że się po prostu najaralem na 5,45. Co też jest jakimś argumentem ;-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”