Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Wilek1 »

brawo KG92RS, w 10, przynajmniej koniec paranoicznych dywagacji :)
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Wilek1 »

Leśny Dziadek pisze:
Wilek1 pisze:
Leśny Dziadek pisze:Ale w sumie czym Wy się martwicie?
jak to czym ?
moze tym, ze samopowtarzalny karabin jest duzo fajniejszy niz powtarzalny ?
a masz gdzieś w projekcie, że ma być powtarzalny? a przepraszam, nowo wytworzona broń to nowo wytworzona, liczy się papier, a nie "wydajemisię".

Bo idąc torem "wydajemisia", dojdziemy do zawartości cukru w cukrze, czyli "pański AK musi pochodzenia wojskowego, bo pan Tobys zastosował tam taki krzywy wichajster z jedenastką w owalu, a taki wichajester to ponad 10% broni, a jak ponad 10 % broni, to już według naszego widzimisia broń pochodzenia wojskowego"

nie widzisz jak bardzo oderwany od rzeczywistości i niemożliwy do wprowadzenia w życie jest ten chory artykuł (który w zasadzie w dużej części już padł był)
1. tak widze
przeciez to Ty pisales "czym tu sie przejmowac" (to jakby "zero problemu") a to ja napisalem "jakto czym ?", i wymienilem problemy...

2. co do "powtarzalny" komentowalem posty i pomysly nad moim poprzednim postem osobiscie nic nie sugerowałem - CZYTAJ

zastanow sie o co Ci chodzi i do kogo o co pretensje bo chyba nie do mnie... EOT. pozdrawiam
Krzysztof J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 15 lipca 2016, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Krzysztof J »

Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik,
mam kilka pytań do szanownych posiadaczy tantali :wink:
1. Czy przezroczyste magazynki WBP posiadają stalowy ząb / zatrzask, czy jest on polimerowy?
2. Czy przezroczyste magazynki WBP umożliwiają ładowanie z łódki (odpowiednia grubość, obecność rowków)?
3. Jakieś negatywne opinie o przezroczystych magazynkach WBP? Obecnie są tańsze niż stare czarne, co wydaje mi się nieco dziwne.
4. Czy łódki z nasadką są identyczne do beryla i tantala?
5. Czy poza sprzedawcami łatwymi do wyguglowania, możecie polecić jakichś innych (może tańszych...?) u których dostanę:
- magazynki 30 nb
- magazynki 10 nb
- łódki (same, bez nasadki)
- selektor ognia (niestety wypadł mi i zgubiłem, bez niego słabo wygląda)
- bezpiecznik z powiększoną półką

Z góry dzięki i pozdrawiam
K.J.
Ostatnio zmieniony 02 września 2018, 21:58 przez Krzysztof J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

1. Nie
2. Tak link jak wyżej
3. szczeki potrafią się wykruszyć, ale podają ładnie. Czarne mają lepszą opinię ze względu na metal.
4.Tak
5.Tak
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1433
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LongTom »

Krzysztof J pisze:Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik,
mam kilka pytań do szanownych posiadaczy tantali :wink:
4. Czy łódki z nasadką są identyczne do beryla i tantala?
K.J.
Nasadki są identyczne, natomiast łódki są INNE.
Wynika to z nieco innych wymiarów denek łusek.
Łódki do beryla (223) są nieco krótsze, ciaśniejsze oraz mają wybity kaliber 5,56.
Do łódek od tantala wchodzą 223 ale są luźne - tańczą na wszystkie strony.
Do łódek od beryla na wcisk wchodzą 5,45 - ale tylko 14 a nie 15 sztuk i są na tyle ciasno spasowane, że można zapomnieć o ich wciśnięciu jednym płynnym ruchem - blokują się.
Łódki do Tantala nie mają żadnych oznaczeń.
Ostatnio zmieniony 03 września 2018, 08:25 przez LongTom, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
korall
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: korall »

Na przezroczystych mam problem z amunicja HP na czarnych brak problemu.
kasztanak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 23:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: kasztanak »

Leśny Dziadek pisze:A tymczasem - ostatnia szansa na ostatnią partię ślepej z Bastionu, stan na wczoraj 160.000 i koniec, więcej nie będzie.

http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... m-id95662/

tylko ostrzegam - do TEJ nieudanej amunicji, trzeba dokupić sobie osobną sprężynę, i osłabić, inaczej nie przeładuje!
Wczoraj testowalismy tą "nieudaną" ślepą amunicje na Tantalach z POLARMS
Cztery Tantale bez przeróbek o przepraszam założyliśmy urządzenie wylotowe do strzelania ślepakami, zero problemów, przeładowuja aż miło.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Inku »

Czy podzieli się opinią ktoś, kto zakupił Tantala w Polarmsie?
Jaki stan broni i sposób przeróbki? Wycięte flaki czy z kulturą?
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Z kulturą; kawa, herbata :-D po mechanizmie selektora ognia nie ma śladu, ciężko dopatrzyć się braku staranności przy zabiegu. Selektor ruchomy klika przy nastawach jak oryginał, jak komuś żal może poprosić o wycietą część i nosić jak wycięte jajo na szyi :wink:
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Inku »

A spust samoczynny został? Jaki ogólny stan broni?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Leśny Dziadek »

kasztanak pisze:
Wczoraj testowalismy tą "nieudaną" ślepą amunicje na Tantalach z POLARMS
Cztery Tantale bez przeróbek o przepraszam założyliśmy urządzenie wylotowe do strzelania ślepakami, zero problemów, przeładowuja aż miło.
Czy ja dobrze rozumiem, że założyliście odrzutniki (urządzenia przeznaczone do strzelania ślepakami zaciskanymi w gwiazdkę - bez pocisku), a strzelaliście amunicją z pociskiem plastikowym? :651: :651: :651:
No to macie szczęście chłopaki, że tantale jeszcze całe. I że oczy i palce na miejscu.

NIE WOLNO używać odrzutnika, przy strzelaniu plastikowymi pociskami. Pocisk rozbije się o odrzutnik, kawałki zostaną w komorze odrzutnika, i piąty, piętnasty, pięćdziesiąty, czy setny strzał (w zależności od szczęscia) tak przytka otwór wylotowy, że wam tantalka po prostu rozerwie.

Ja wiem, że początkowo w komplecie z Tantalem wydawano odrzutnik, ale założenie było, że będziemy produkować amunicję ślepą jak do AK. A że klinowało podczas testów, opracowano nowy nabój ślepy, na wzór sowieckiego. Z pociskiem. No i się zaczęło: mamy dwie wersje opowiadań wiarusów, którzy mieli okazję poużywać Tantala:
a) ślepa do du**, dostaliśmy, ale trzeba było machać zamkiem po każdym strzale
b) ślepej nie dostaliśmy, bo wyprodukowano niebezpieczną, co rozrywa broń (to ci, co mieli szczęście służyć tuż po zdarzeniu*)

* - kapral kazał założyć odrzutniki (bo zawsze kazał do kałasza), i wydał ślepą z pociskiem plastikowym. Słyszałem dwie wersje - jedna mówiła o wypadku w Kłodzku, druga o wypadku w ośrodku szkoleń misji zagranicznych w Kielcach.
Ostatnio zmieniony 12 września 2018, 20:56 przez Leśny Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Inku »

ROBERTOS-R2 pisze:po mechanizmie selektora ognia nie ma śladu, ciężko dopatrzyć się braku staranności przy zabiegu.
POLARMS pisze:Gdyby ktoś był zainteresowany to w przyszłym tygodniu będziemy mieli trochę tantali w dobrej cenie.
Odpowiem sam sobie na pytanie. Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?



Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego? Pytałem w WBP i nawet oni w Victorach zostawiali spust samoczynny...
Ostatnio zmieniony 14 września 2018, 18:06 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

Inku pisze: Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?
To ciekawe... Kiedyś rozmawiałem z jednym z właścicieli POLAMRS na temat przeróbek i zarzekał się, że - w tym, co oni sami przerabiają - zmiany będą minimalne. W szczególności - w konstrukcjach, w których występują - spusty (bezpieczniki) samoczynne miały zostawać.

Teraz już jasne, dlaczego cena taka niska...
Inku pisze: Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego?
Olimp Arms
Ostatnio zmieniony 14 września 2018, 18:31 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
heron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 lipca 2016, 10:03
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: heron »

NIE WOLNO używać odrzutnika, przy strzelaniu plastikowymi pociskami. Pocisk rozbije się o odrzutnik, kawałki zostaną w komorze odrzutnika, i piąty, piętnasty, pięćdziesiąty, czy setny strzał (w zależności od szczęscia) tak przytka otwór wylotowy, że wam tantalka po prostu rozerwie.
Jesli można spytac - co sie dzieje z tym plastikowym pociskiem po strzale? Jest jakis zasieg niebezpieczny, poniżej ktorego można zranic?
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Fokat »

KG92RS pisze:
Inku pisze: Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?
To ciekawe... Kiedyś rozmawiałem z jednym z właścicieli POLAMRS na temat przeróbek i zarzekał się, że - w tym, co oni sami przerabiają - zmiany będą minimalne. W szczególności - w konstrukcjach, w których występują - spusty (bezpieczniki) samoczynne miały zostawać.

Teraz już jasne, dlaczego cena taka niska...
Inku pisze: Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego?
Olimp Arms
Również polecam Olimp Arms. Gość jest sam kolekcjonerem i dla klientów, robi jak dla Siebie. Kupiłem tantala w stanie KOLEKCJONERSKIM.
Jak chcesz tanio i do strzelania to może być każdy strucel.
Ostatnio zmieniony 14 września 2018, 21:12 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”