Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

Matrix33 pisze:Nie wiem, czy będę strzelał z konserwy. Raczej Barnaul.
W moich dwóch -> Barnaul SP lata w miarę dobrze, ale do 50m. Na 100m, z konserwy, mam wszystko w czarnym. Barnaul SP -> na całej tarczy.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: betoniarz08 »

LARPAK cena amunicji wcale nie jest zbliżona, BN223 to koszt 1,25 za sztuke gdzie 7n6 z konserwy to 90-95 gr.
Mi elaborujac 223 wychodziło 1.05 na FMJ a zachodu z tym jezdzenia po proch i spłonki. A strzelając dużo robi to różnice w cenie jak i zaoszczedzonym czasie. Jedynie 9x19 elaboruje bo wychodzi 27 gr/szt.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Gebel »

KG92RS pisze:
Matrix33 pisze:Nie wiem, czy będę strzelał z konserwy. Raczej Barnaul.
W moich dwóch -> Barnaul SP lata w miarę dobrze, ale do 50m. Na 100m, z konserwy, mam wszystko w czarnym. Barnaul SP -> na całej tarczy.
Potwierdzam obserwacje, do 50 m nie ma różnicy, na 100 m jest lepsze skupienie na konserwie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

@Betoniarz: wszystko zależy od tego co, gdzie i w jakiej ilości kupujesz.
Jakiś czas temu 5,56 od Barnaula w srebrnych łuskach wyrwaliśmy z kumplami po 1,05 zł tylko, że zamówienie było dość spore.
Oczywiście, że różnica jest w cenie, ale wyczuwalna przy większych ilościach.
Elaboracji nie bierzmy tutaj pod uwagę bo to inna bajka.

@Matrix33: skoro masz AR15 i chcesz postrzelać dynamikę z klona AK to 5,45 mm jak najbardziej i nie szedłbym w Barnaule tylko brał konserwę, zwłaszcza do dynamiki.
Skupienia i tak super z tego nie będziesz wyciskał więc i tarczy od czasu do czasu nada się amunicja z puszki.

Co do celności to AK74 tylko raz czy dwa mi się przewinęło przez ręce, ale nie w parze z Tantalem.
Sam sobie musisz odpowiedzieć czy chcesz egzemplarz tylko do strzelania czy też do strzelania i mania jako element kolekcji.
Jeżeli tylko do strzelania to wybrałbym ten tańszy.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: Matrix33 »

Dzięki za podpowiedzi, mam trochę jaśniej w tym temacie. Broń ma być do strzelania i jako element kolekcji, choć ja kolekcję pojmuję po swojemu. Strzelanie nie zawodnicze (od tego mam AR), ale bardziej dla siebie (też lubię, jak strzelam w miarę celnie, stąd to drążenie tematu), czasem na zawodach dla odmiany.
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LucaBrasi »

Witam wszystkich w tym wątku,

ja polecam Tantala do wszelkich zabaw. Kupiłem swojego w Olimp Arms, jestem bardzo zadowolony, bo sprzęt w stanie magazynowym i bardzo ładnie przerobiony. Z uwagi na problemy z wczesniej zakupionym AR Tantal służy mi do wszelkich podwórkowych zawodów dynamicznych. Wystrzelałem z niego jakieś 600-700 kulek z puszki i jest dość celny - poppery na 80-100 metrów to nie problem.
Z moich obserwacji:
- 5,45 ma zauważalnie mniejszy odrzut i podrzut niż .223
- zamontowanie przedniego chwytu z Beryla poprawia poręczność Tantala w dynamice
- spust w moim Tantalu jest całkiem dobry - porównując do innych karabinków o wojskowym rodowodzie.
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: betoniarz08 »

Za te 2400 w Tantalu duzo dostajemy tj. dobry spust, sprawne urzadzenie wylotowe(kompensator), chromowana lufa, niegrzeje sie bardzo po 100 strzałach. Porównując do mojego MMR to Tantal bije go na łeb za połowe ceny. Taki budżetowy AR to studnia bez dna.
W Tantalu nawet z pogrzebacza miło się strzela.
LucaBrasi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LucaBrasi »

gdyby była ikonka "like" to bym właśnie kliknął pod postem Betoniarza. jestem wysoki i muszę sobie pogrzebacz przedłużyć, ale i tak strzela się miło. naprawdę fajny karabinek, a opowieści o "lepszej jakości AK 74" to musiałbym dokładniej zbadać, bo te, które miałem w rękach wcale nie wyglądały na lepiej wykonane...
za 3-krotnie wyższą cenę mam M4A2 (prawdziwy Colt, więc bez wycieczek o AR proszę :wink: ), jest super (ergonomia bez wątpienia na wyższym poziomie), ale czy strzela 3 razy lepiej tą sporo droższą budżetową .223? Na pewno nie...
Pozdrawiam!

Lepiej trafić z 0.22 LR niż chybić z 0.44 Magnum
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: dazzoth »

betoniarz08 pisze: W Tantalu nawet z pogrzebacza miło się strzela.

no toś kolego troche przesadził chyba :P szczerze powiem że jak lubię tą broń, bo to mój pierwszy kałaszek tak przyznać racji ci nie mogę w żaden sposób. Strzelałem z różnych broni i nagorszą kolbe ma tantal, najbardziej niewygodną i przykrótką. Jakby była choćby do niego możliwa do dokupienia gumowa nasadka jak np do AKMSa to jeszcze jakoś by można było postrzelać.
Tantal wz.88, Glock 19
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KG92RS »

dazzoth pisze:nagorszą kolbe ma tantal, najbardziej niewygodną i przykrótką.
Najwyraźniej Tantal, to broń dla kurdupli -> bo uważam pogrzebacz za całkiem wygodny :)
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: dazzoth »

może coś w tym jest, sam mam 190cm wzrostu, także i łapy długie. Stąd też moje zapytanie przy okazji - czy może wam się udało ogarnąć coś gumowego na tą kolbę żeby się tak nie wbijała?
Tantal wz.88, Glock 19
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: LARPAK »

Gumowa nakładką na kolbę AKM/AKMS do dostania np. w taiwangun.com czy gunfire.pl.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: betoniarz08 »

Kwestia gustu , ale da się z pogrzebacza strzelać i to celnie tylko metal gryzie w szczęke jak sie mocniej przytulić. Ja się naczytałem tu bredni typu "odrazu wymienic kolbe bo się strzelać nie da" i kupiłem MOE AK przed kupnem Tantala. Teraz innym zalecam powsciągliwość. Skład jest teraz jak w AR czyli kolba prawie na oku.
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: Mili »

@Dazzoth owiń taśmą klejącą :027: ;laughing:
Obrazek
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Dwie rzeczy które ponoć warto wymienić w tantalu na wersje z beryla, żeby się dało sensowniej strzelać, to:
- dołożenie łoża dolnego z chwytem (czyli modyfikacja o której wspominał już Wielki Wezyr, sam tez testowałem, polecam!)
- zamiana pogrzebacza na lepszą kolbę od beryla - sam kupiłem składaną, ale ostatnio na allegro udało mi się za akceptowalne pieniądze kupić teleskopową, i pewnie na dniach zainstaluję i dam znać jaki jest skład.

Ale już widziałem strzelca z tantalem, gdzie pogrzebacz był grubo owinięty duct-tape i ponoć też było OK :)
Ostatnio zmieniony 19 września 2018, 13:38 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”