Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Tantal wz 88

Postautor: ROBERTOS-R2 » 2018-09-11, 18:23

Z kulturą; kawa, herbata :-D po mechanizmie selektora ognia nie ma śladu, ciężko dopatrzyć się braku staranności przy zabiegu. Selektor ruchomy klika przy nastawach jak oryginał, jak komuś żal może poprosić o wycietą część i nosić jak wycięte jajo na szyi :wink:

Awatar użytkownika
Inku

Postautor: Inku » 2018-09-12, 12:22

A spust samoczynny został? Jaki ogólny stan broni?

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2018-09-12, 20:48

kasztanak pisze:
Wczoraj testowalismy tą "nieudaną" ślepą amunicje na Tantalach z POLARMS
Cztery Tantale bez przeróbek o przepraszam założyliśmy urządzenie wylotowe do strzelania ślepakami, zero problemów, przeładowuja aż miło.

Czy ja dobrze rozumiem, że założyliście odrzutniki (urządzenia przeznaczone do strzelania ślepakami zaciskanymi w gwiazdkę - bez pocisku), a strzelaliście amunicją z pociskiem plastikowym? :651: :651: :651:
No to macie szczęście chłopaki, że tantale jeszcze całe. I że oczy i palce na miejscu.

NIE WOLNO używać odrzutnika, przy strzelaniu plastikowymi pociskami. Pocisk rozbije się o odrzutnik, kawałki zostaną w komorze odrzutnika, i piąty, piętnasty, pięćdziesiąty, czy setny strzał (w zależności od szczęscia) tak przytka otwór wylotowy, że wam tantalka po prostu rozerwie.

Ja wiem, że początkowo w komplecie z Tantalem wydawano odrzutnik, ale założenie było, że będziemy produkować amunicję ślepą jak do AK. A że klinowało podczas testów, opracowano nowy nabój ślepy, na wzór sowieckiego. Z pociskiem. No i się zaczęło: mamy dwie wersje opowiadań wiarusów, którzy mieli okazję poużywać Tantala:
a) ślepa do du**, dostaliśmy, ale trzeba było machać zamkiem po każdym strzale
b) ślepej nie dostaliśmy, bo wyprodukowano niebezpieczną, co rozrywa broń (to ci, co mieli szczęście służyć tuż po zdarzeniu*)

* - kapral kazał założyć odrzutniki (bo zawsze kazał do kałasza), i wydał ślepą z pociskiem plastikowym. Słyszałem dwie wersje - jedna mówiła o wypadku w Kłodzku, druga o wypadku w ośrodku szkoleń misji zagranicznych w Kielcach.
Ostatnio zmieniony 2018-09-12, 20:56 przez Leśny Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Inku

Postautor: Inku » 2018-09-14, 17:38

ROBERTOS-R2 pisze:po mechanizmie selektora ognia nie ma śladu, ciężko dopatrzyć się braku staranności przy zabiegu.

POLARMS pisze:Gdyby ktoś był zainteresowany to w przyszłym tygodniu będziemy mieli trochę tantali w dobrej cenie.

Odpowiem sam sobie na pytanie. Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?

Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego? Pytałem w WBP i nawet oni w Victorach zostawiali spust samoczynny...
Ostatnio zmieniony 2018-09-14, 18:06 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-09-14, 18:29

Inku pisze:Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?

To ciekawe... Kiedyś rozmawiałem z jednym z właścicieli POLAMRS na temat przeróbek i zarzekał się, że - w tym, co oni sami przerabiają - zmiany będą minimalne. W szczególności - w konstrukcjach, w których występują - spusty (bezpieczniki) samoczynne miały zostawać.

Teraz już jasne, dlaczego cena taka niska...

Inku pisze:Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego?

Olimp Arms
Ostatnio zmieniony 2018-09-14, 18:31 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
heron

Postautor: heron » 2018-09-14, 20:47

NIE WOLNO używać odrzutnika, przy strzelaniu plastikowymi pociskami. Pocisk rozbije się o odrzutnik, kawałki zostaną w komorze odrzutnika, i piąty, piętnasty, pięćdziesiąty, czy setny strzał (w zależności od szczęscia) tak przytka otwór wylotowy, że wam tantalka po prostu rozerwie.

Jesli można spytac - co sie dzieje z tym plastikowym pociskiem po strzale? Jest jakis zasieg niebezpieczny, poniżej ktorego można zranic?

Fokat

Postautor: Fokat » 2018-09-14, 21:11

KG92RS pisze:
Inku pisze:Tantale z Polarmsu nie mają również spustu samoczynnego :-/ Informacja z pierwszej ręki. Nie bardzo rozumiem po co został on usunięty?

To ciekawe... Kiedyś rozmawiałem z jednym z właścicieli POLAMRS na temat przeróbek i zarzekał się, że - w tym, co oni sami przerabiają - zmiany będą minimalne. W szczególności - w konstrukcjach, w których występują - spusty (bezpieczniki) samoczynne miały zostawać.

Teraz już jasne, dlaczego cena taka niska...

Inku pisze:Czy zna ktoś miejsce, gdzie można kupić Tantala w stanie magazynowym ale nie wyprutego?

Olimp Arms

Również polecam Olimp Arms. Gość jest sam kolekcjonerem i dla klientów, robi jak dla Siebie. Kupiłem tantala w stanie KOLEKCJONERSKIM.
Jak chcesz tanio i do strzelania to może być każdy strucel.
Ostatnio zmieniony 2018-09-14, 21:12 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2018-09-14, 21:17

heron pisze:

Jesli można spytac - co sie dzieje z tym plastikowym pociskiem po strzale? Jest jakis zasieg niebezpieczny, poniżej ktorego można zranic?

Można spytać ;)
Na 2 metry w tarczy robi 3-4 dziurki (podejrzewam, że wbiłyby się pod skórę), na 4 metry sporadycznie jedna - dwie, na 6 metrów - tarcza cała. Pocisk rozrywa się na kilkanaście małych drobinek.

Awatar użytkownika
pkl66

Postautor: pkl66 » 2018-09-14, 21:42

Też kupiłem w Olimp Arms i szczerze polecam. Przerobiony po mistrzowsku, z zewnątrz nic nie widać. Przełącznik jest na miejscu i się rusza. Lufa lusterko. Tak że z czystym sumieniem polecam :516:

Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Kontaktowanie:

Postautor: ROBERTOS-R2 » 2018-09-17, 07:36

krzychu22lr pisze:krótkie szyny do mikro-kolimatorów montowane zamiast szczerbinki nie ingerują trwale w konstrukcję, a będą łatwiejsze do zamontowania

Szukam opini użytkowników takiego montażu. Czy ten sposób mocowania na jedną śróbę sprawdza się w praktyce?

Awatar użytkownika
POLARMS

Postautor: POLARMS » 2018-09-17, 11:58

Dopiero spojrzeliśmy na ten wątek. Skąd pomysł, że spust samoczynny w naszych Tantalach został usunięty? Przecież jest w każdej sztuce :-D

To jakieś GRUBE nieporozumienie.

To jeszcze raz, wielkimi literami:

W TANTALACH SPRZEDAWANYCH PRZEZ FIRMĘ POLARMS JEST ZACHOWANY SPUST SAMOCZYNNY.

:-D

Awatar użytkownika
Matrix33

Postautor: Matrix33 » 2018-09-17, 12:05

Czy ktoś porównywał Tantale do innych produktów "pełnowymiarowych" w tym kalibrze? Obecnie dostępne mają być/są Saigi Mk105 i z tego co wiem przyjdzie dostawa Arsenali.
Kusi mnie broń w 5,45x39 do użytku i strzelania, najlepiej w miarę celnego i niekłopotliwego. O Tantalach słyszałem i czytałem rozbieżne opinie, sam strzelałem z Tantala raz i to na krótki dystans, więc nie wyrobiłem sobie opinii.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-09-17, 12:35

POLARMS pisze:W TANTALACH SPRZEDAWANYCH PRZEZ FIRMĘ POLARMS JEST ZACHOWANY SPUST SAMOCZYNNY.
:-D

Nie spust, a urzadzenie zabezpieczajace przez strzalem z niezaryglowanego zamka ;)
Ostatnio zmieniony 2018-09-17, 12:35 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2018-09-17, 13:41

Sebastian pisze:Nie spust, a urzadzenie zabezpieczajace przez strzalem z niezaryglowanego zamka ;)

Zupełnie poważnie mówiąc, do połowy lat sześćdziesiątych, to ustrojstwo nazywało się "bezpiecznik samoczynny". Potem ktoś to nazwał "spustem" i teraz niektórzy dostają palpitacji...

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2018-09-17, 13:56

Dlatego nalezy unikac tej nazwy jak ognie. Rozne #paniezdziekanatu potem pisza na kolanie prawo i kastruja tepa brzytwa "bo tak internety pisaly".

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”