Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Raffael »

Piotr_JG pisze:Nie, żebym się czepiał, ale: fabrykasejfow.pl - szafa Bravo 10 k - 1525,20 zł (w magazynie) :-D
Ta szafa NIE JEST odpowiednikiem mlb150d/10.
Szafę mlb150d/10 sprzedajecie jako "Bravo 10 K Z PRZEGRODĄ" za cenę 1 789,00 zł brutto.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Piotr_JG »

Raffael pisze:Szafę mlb150d/10 sprzedajecie jako "Bravo 10 K Z PRZEGRODĄ" za cenę 1 789,00 zł brutto.
Już się tłumaczę:
Officer_199 podał symbol szafy Bravo 10 K, z ciekawości wlazłem na stronę, a tam cokolwiek inna cena przy tej właśnie. No to się podzieliłem informacją na forum. Moja wina, nie spojrzałem na kolejną stronę, gdzie widnieje ta z przegroda w cenie podanej przez kolegę, ani nie szukałem co to za konstrukcja mlb150d/10 :shame:
I nie sprzedajemy tej szafy za cenę 1 789,00 zł. W ogóle nie sprzedajemy szaf. Strzelamy za to. A szafę kupiliśmy jakiś czas temu :516:
Piotr
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Raffael »

Piotr_JG pisze:I nie sprzedajemy tej szafy za cenę 1 789,00 zł. W ogóle nie sprzedajemy szaf. Strzelamy za to. A szafę kupiliśmy jakiś czas temu :516:
Przepraszam za nieporozumienie.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Mariusz_Z_FS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 05 czerwca 2017, 12:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mariusz_Z_FS »

Spoko, przyznam widocznie zostały tam zmienione ceny,
ale tak jak zaznaczyłem na start,
 ! Message z: Dariusz DC
Tydzień urlopu za niezrozumienie ostrzeżeń !
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2017, 14:45 przez Dariusz DC, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomek12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 13:48
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Tomek12 »

Witam Panowie.

Podpowiedzcie jak to jest z dostawą szafy? Muszę pomóc kurierowi zdjąć szafę z samochodu, czy zrobi to z drugim pracownikiem ? Sejf przyjedzie schenkerem, jak to wyglądało u Was ? Domyślam się, że najlepszym rozwiązaniem jest zwołanie chłopaków do pomocy. Dzwonić do kuriera i informować aby przyjechały dwie osoby i pomogły ? Waga 148....

Jak najlepiej po schodach do piwnicy ?

Pozdrawiam T.
Awatar użytkownika
panmarcin407
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 07:06
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Szafa na broń

Post autor: panmarcin407 »

u mnie kurier zdjął z auta i wjechał paleciakiem do garażu. Dalej to już trzeba było zawołać kolegów. Sporo zakrętów po drodze ale we trzech choć było ciężko daliśmy radę
:502:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

@Tomek12
Do mnie również dostarczył Schenker.
Zostawił szafę na palecie przed wejściem do budynku, dalej już sam musiałem kombinować.

Jeśli chodzi o dalsze wnoszenie- przerabiałem wnoszenie na 4 piętro.
Moja rada- zleć to komuś, kto ma obycie z wnoszeniem takich ciężarów. Szafa wygląda niepozornie, ale jak widziałem ile wysiłku i pracy trzeba włożyć, żeby to wnieść na 4 piętro, to gratulowałem sobie rozsądku, że zleciłem to profesjonalistom.
Panowie przyjechali z pasami, specjalnym wózkiem umożliwiającym transport po schodach i dali radę bez problemu.
Weźmiesz przypadkowych "łebków" do pomocy, coś się któremuś stanie, albo któryś upuści szafę, z którą polecą pozostali i zaczną się dopiero kłopoty.
Często firmy przeprowadzkowe świadczą takie usługi, ja dzwoniłem i pytałem. Jeżeli jesteś z Wrocławia, to mogę dać namiary na ekipę, która mi wnosiła.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2017, 20:55 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubi74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2017, 13:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Hubi74 »

Jak wam się uda można zdemontować drzwi. Jest lżej o jakieś 40-50kg i poręczniej do złapania.
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LordKitaKul »

Ja miałem wygodnie, bo zamówiliśmy 3 szafy na 3 osoby, a potem każdą we trzech wnosiliśmy. Gdzieś w tym wątku jest też filmik jednego z użytkowników (zapomniałem niestety którego), jak osobiście wtaszczał 90 kilo szafy na plecach ;).
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

LordKitaKul pisze:Gdzieś w tym wątku jest też filmik jednego z użytkowników (zapomniałem niestety którego), jak osobiście wtaszczał 90 kilo szafy na plecach ;).
Osobiście, jednoosobowo wtarabaniłem szafę Konsmetalu (144kg) półtora piętra w górę :) Wózek, tzw. schodowy, który kupiłem specjalnie na tę okazję, okazał się - delikatni mówiąc - bublem -> za duża odległość od osi "koła kół" do ciężaru i robiła się dźwignia uniemożliwiająca ruszenie tego z miejsca. Skończyło się tradycyjnie - na deskach, pasach, wielokrążku i tzw.hi-lifcie -> muszę przyznać, że nawet łatwo poszło i udało mi się niczego nie zniszczyć :) Do tej pory jestem z siebie dumny, hehe
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Szczerze podziwiam Was Panowie za takie wyczyny :one:
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mariusz888 »

Dlatego jak czytam takie teksty z "przeprawami" to cieszę się, że dopłaciłem za wniesienie i montaż. Żeby było śmieszniej to u mnie trzeba objechać cały blok by wejść do klatki + po drodze jest schodek. Później w mieszkaniu też kilka zakrętów itd itd. Szafa zakupiona w SejNet - nie mają swoich montażystów, ale zlecają to firmie, która również zajmuje się przeprowadzkami więc mają obycie z wnoszeniem ciężkich przedmiotów.

Mam przy okazji pytanie - jak jest z wierceniem dodatkowych otworów? Pytam konkretnie o Konsmetal, który otwory do kotwienia ma w dnie szafy, ale co gdybym chciał dodatkowo przymocować do ściany? Można czy nie można wiercić? Czy może wiercić w skarbczyku, tak żeby nie było widać dodatkowej kotwy przy kontroli (chociaż tu obawa wydaje się niezbyt uzasadniona bo dzielnicowy powinien się cieszyć, że ktoś chce to dodatkowo zabezpieczyć).
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Pytałem producenta(nie dystrybutorów) Konsmetal o to.
Mi nie pasują otwory w dnie szafy, potrzebuję przymocować do ściany.

Otrzymałem odpowiedź, że w takim wypadku można wywiercić dodatkowe dwa otwory na przymocowanie do ściany, ale te na dole należy zaślepić śrubą z łbem płaskim z nakrętką od środka szafy.
Otwory nie mogą być większe, niż fi8.
Nie tracimy wtedy certyfikatu, ani gwarancji.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2017, 11:40 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 13:48
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Tomek12 »

A co w sytuacji:
-kiedy posiadam garaż zamykany na kłódkę który jest częścią domu
-buduje dom (okna, drzwi zamykane na zamek) ale nie jest odebrany

Jak policja reaguje na takie miejsca przechowywania szafy ?


Trochę głupie pytanie, proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam T.
Est
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Est »

Nie reaguje. Skoro wszystko jest zamykane, broń przechowywana zgodnie z prawem to w czym problem?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”