Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: cunnilingus »

Ja zamawialem szafe na wymiar. Nietypowa: waska, wysoka, gleboka. Zrobili mi wg moich dokladnych wymiarow zewnetrznych i oczekiwan odnosnie rozkladu wewnatrz, kolorow i materialu wyscielania, sposobu oswietlenia, zasilania, rodzaju zamka, otwierania drzwi itp. Totalny custom. Niemiecki ISS, na bazie modelu Freiburg. Wszystko super tylko zapomnij o tym fragmencie:
"ktoś widział może coś podobnego w lepszej cenie?"

Pozdrawiam!
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lemuchr »

Koledzy jako że moja szafa jakimś dziwnym sposobem stała się dużo za ciasna (7 szt długiej w 6 miejscowej szafie) zacząłem poszukiwania prezentu na gwiazdkę.

Puki co upatrzyłem dwie z ulubionej firmy forum stalpolu :D

https://www.sejfy-stalpol.pl/szafy-na-b ... k_kluczowy

https://www.sejfy-stalpol.pl/szafy-na-b ... k_kluczowy

W sumie podstawowa różnica to głębokość i pomijalne 1 sztuka więcej wejdzie (bo przegroda)
Szukam czegoś do 1500zł i możliwie dużego i głębokiego ;) W sumie gabaryty nie grają roli bo postawić gdzie mam!

Mile widziana kontroferta od konkurencji obecnej na forum ;)
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: JohnyWalker »

Co to za zamki Promet PS300 i PS600?
Nie mogę znaleźć jaką mają klasę i jak ich bezpieczeństwo ma się np. do EM2020?
Jedyna różnica jaką znalazłem to gorsza ergnonomia, bo wymagają ośmiu wciśnięć klawiatury żeby otworzyć drzwi, a EM2020 tylko sześciu.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

Lukaj:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: JohnyWalker »

Dzięki.
Widać że Promet jest klasy A, a EM2020 jest B czyli o klasę lepszy.
Dlaczego stosują go w sejfach klasy I?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lto »

Czy któryś z posiadaczy szafy Konsmetal MLB 150D/6+4 Standard (może być 4+4 czy inny wariant) byłby się w stanie wypowiedzieć o jakości wykonania tejże?
Sprzeczne opinie znajduję w Internecie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Mam sejf Konsmetal-u i dwie szafy. Sejf i pierwsza szafa -> żadnych uwag, wszystko OK, jakość perfekcyjna.
Druga szafa MLB150D/10 przyjechała z krzywymi drzwiami - opadniętymi po stronie zamka tak, że tarły na dole lub na górze (po podniesieniu na tyle, żeby przestały trzeć na dole...). Nie zauważyłem przy dostawie, bo szafa stała tydzień, zanim zacząłem ją ustawiać na miejscu. Naprawione w ramach gwarancji, bez mrugnięcia. Poza tym - brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KudrigY »

Mam wariant 80cm, czyli Konsmetal MLB 10+4. Stoi u mnie już ponad rok, zero problemów, żadnych błędów w sztuce ?spawarskiej? czy malarskiej, wszystko spasowane tak jak być powinno. Tak więc w sumie to mogę polecić. Ale fakt, kolega ma podobną, i już jakieś przekoszenie / błąd geometrii na półkach ma.

Tak więc jak to ręczna robota, są pewnie różne. W dobrej, promo ceine, masz do wyboru konsmetal i stalpol - i w obu są mieszane opinie. Pewnie zależy od farta...

Może istotne jest to, że mój egzemplarz był robiony dla mnie od początku, bo wybrałem sobie czarną, co jeszcze nie jest istotne, ale za to z jedną dodatkową modyfikacją, tak więc nie był to model robiony "na magazyn", tylko dla konkretnego klienta.

Ale w środku i tak wykleiłem całą filcem, żeby nic mi sie nie obtłukło, i już się ta praca przydała :) Mój "jak nowy" Mosinek z Radomia postanowił sobie wyskoczyć z szafy, i wylądował na krawędzi drzwi. Dzięki filcowi nie ma po tym śladu, tak wiec polecam tej upgrejd :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Marek303 »

Mam dwa Konsmetale. Co prawda inne modele ale nie powinno mieć to znaczenia jeśli chodzi o samą jakość wykonania.
Powłoki lakiernicze są ok.
Zamki chodzą gładko, bez zacięć.
Patent z ramą antywłamaniową robi dobre wrażenie. Nie widziałem tego u innych producentów.
Blachy nie są jakieś super pancerne - do przewiercenia wiertłem HSS.
Drzwi spasowane dobrze.
Szafy nie są idealnie proste. Nie da się tego zauważyć "osobno" ale gdy je do siebie przysunąłem to na górze była szczelina około 1,5 cm przy złączonych podstawach.

A teraz to, co występuje chyba we wszystkich szafach:
Drzwi po zamknięciu mają pewien luz - do usunięcia taśmą uszczelniającą do okien.
Mechanizm ryglowania i same rygle chodzą z lekkim luzem i "dzwonią" przy otwieraniu i zamykaniu drzwi jak i ich ryglowaniu - do usunięcia smarem do łańcuchów motocyklowych. Smar ten jest dość gęsty i sprawia, że rygle chodzą gładko i cicho, choć z lekkim oporem. Dodatkowo wszystko wygłuszyłem naklejając matę wygłuszającą do środka drzwi. Do tego wszystkiego trzeba naruszyć plombę gwarancyjną ale tam się nie ma co zepsuć. Szafy dodatkowo wyklejone od środka filcem.
Drzwi chodzą teraz tak cicho, że można by je otwierać przy śpiących dzieciach, włożyć te dzieci do środka i je tam zamknąć. I się nie obudzą :mad:

Skarbczyk to nieporozumienie. U siebie miałem możliwość demontażu (fajne rozwiązanie) więc od razu wyleciał. W modelu, który podałeś wygląda jak by był na stałe.
W starszym modelu mam mały, zgrabny klucz, który bez problemu przypiąłem do zestawu kluczy do mieszkania. Nowszy model zrobili już z ogromnym, prawie dwa razy większym kluczem.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lto »

Dzięki za wszystkie opinie.

Hm, akurat ta "nierówność" szafy to może być istotne zagadnienie, bo planuję ją dość mocno na wcisk do szafy meblowej (suwanej). Na szerokość jest zapas, ale na wysokość już bardzo mało.

No i jednak z tych opinii widać, że prawie każdy miał z tymi szafami "coś". Czyli fajna ta kontrola jakości, taka nie za dobra.
Będę myślał dalej. ;)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

lto pisze:akurat ta "nierówność" szafy to może być istotne zagadnienie
To chyba przypadek, który można reklamować. Moje dwie, kupione w odstępie prawie dwóch lat, mają praktycznie identyczne wymiary. Stoją obok siebie, stykając się bocznymi ścianami i są spasowane z dokładnością do pół milimetra w pionie i poziomie.
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Marek303 »

lto pisze:Dzięki za wszystkie opinie.

Hm, akurat ta "nierówność" szafy to może być istotne zagadnienie, bo planuję ją dość mocno na wcisk do szafy meblowej (suwanej). Na szerokość jest zapas, ale na wysokość już bardzo mało.
Szafy trzymają wymiary. Ta nierówność to jest odchylenie od pionu przy wysokości 1500mm. Zamiast idealnego prostokąta jest taki lekko kopnięty.
Żeby to skompensować (bo ta szpara nieładnie wyglądała) podłożyłem pod jeden bok około 1mm materiału.
Z ciekawości sprawdziłem przed chwilą poziomicą: stara szafa jest krzywa, nowa prosta. Gołym okiem nie widać a ta krzywa była wtedy załadowana, więc równałem do niej.

A nie rozważałeś szafy na zamówienie? W umowie spisujesz wymiary, jakie musi trzymać i jeśli nie będzie pasować to oddajesz i masz problem z głowy.
Legion117
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2019, 21:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Legion117 »

Cześć.

Postępowanie dobiega końca, a pierwsza zabawka już wybrana. Teraz poszukuję jakieś szafy do najlepiej 900 zł. Z tego co widzę różnice pomiędzy konstrukcjami z miejscem na 3/5 sztuk długiej są małe. Myśląc przyszłościowo lepiej zapewne będzie kupić większą niż mniejszą, którą z czasem przydałoby się wymienić... Moglibyście polecić coś przyzwoitego na klucz bo raczej na szyfr ala Vabank nie ma szans?

PS. Jak wygląda sytuacja z szafami używanymi (trzeba je certyfikować czy coś podobnego)? Ta wygląda spoko
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id107481/
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2019, 11:26 przez Legion117, łącznie zmieniany 1 raz.
HK G3SG/1
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Darek_M »

Jeśli szafa posiada certyfikat co najmniej S1, to nic nie musisz certyfikować, data na certyfikacie ciebie nie dotyczy, tylko wytwórcy.
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: GreenHeart »

Kup największą na jaką cie stać i jaka ci wejdzie do mieszkania. W środku zrobisz sobie zabudowę ze sklejki i będziesz mieć miejsce na amunicje i inne akcesoria.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”