Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Pewności nie mamy, a do tego nie musi to być żadne S2 bo S1 dla szaf do przechowywania broni też powstało niejako z tylnej części ciała i opierało się o przepisy do przechowywania gotówki/wartości pieniężnych z tego co pamiętam.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Piotr_JG »

chris77 pisze:
90maciek pisze: niestety nie udało mi się odnaleźć informacji na temat wpływu magnesów na działanie nośników pamięci ;) stąd moje pytanie ...
Wiem, więc się wypowiem.
No to teraz ja. Nie znam się, ale co tam:
chris77 pisze: Nie trzymałbym klasycznych dysków twardych, na których mam backupy (albo dane w jedynym egzemplarzu), w pobliżu magnesów. Co prawda zwykły magnes im nie zaszkodzi, ale istnieje taka teoretyczna fizyczna możliwość że mógłby.
Czy przypadkiem w samym dysku, w środku nie ma magnesu? I to dosyć mocnego?
chris77 pisze: Wypośrodkowując między paranoiczną ostrożnością, a nieroztropnością - po prostu nie kładź ich w pobliżu magnesu.
I trzymaj w szafie koloru zielonego, tak na wszelki wypadek. Szczególnie te cenne dane :wink:
Piotr
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Wielki_Wezyr »

Mogą też wprowadzić obowiązek szafy S2 z dwoma skarczbykami:) I całe dyskusje na nic.
Nie kupujcie magazynków na więcej niż 10 szt., nie kupujcie noży dłuższych niż 1 cal, najlepiej nic nie kupujcie, bo wszystkiego mogą zabronić, zmienić przepisy itp. :) :) :)


Ja mam szafę bez skarbca i za nic nie wymienił bym na taką że skarbcem, który tylko przeszkadza bo zabiera miejsce.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Wielki_Wezyr pisze: mam szafę bez skarbca i za nic nie wymienił bym na taką że skarbcem
Ja - teraz - też. Ale pierwszą kupowałem jeszcze nie wiedząc, a drugą w rewelacyjnej promocji, więc muszę teraz skarbczyk wywalić samodzielnie.
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: chris77 »

Zduplikowało mi się przy edycji, usuwam
Ostatnio zmieniony 11 października 2019, 13:02 przez chris77, łącznie zmieniany 1 raz.
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: chris77 »

Piotr_JG pisze:
chris77 pisze:Nie trzymałbym klasycznych dysków twardych, na których mam backupy (albo dane w jedynym egzemplarzu), w pobliżu magnesów. Co prawda zwykły magnes im nie zaszkodzi, ale istnieje taka teoretyczna fizyczna możliwość że mógłby.
Czy przypadkiem w samym dysku, w środku nie ma magnesu? I to dosyć mocnego?
Jest. Zgodnie z tym co zacytowałeś: "zwykły magnes im nie zaszkodzi". Jednak dysk twardy nie służy do archiwizacji danych i w przypadku długotrwałego przechowywania, rzędu kilku lat, należy minimalizować szkodliwe czynniki. Inna sprawa że w przypadku nośników magnetycznych dane i tak należy kopiować na inny nośnik w okresie krótszym niż deklarowana przez producenta wytrzymałość nośnika.
Ostatnio zmieniony 11 października 2019, 13:03 przez chris77, łącznie zmieniany 1 raz.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: franek »

KG92RS pisze:Ktoś to sobie kiedyś wymyślił jako element marketingowy i tak już zostało. Nikt się nie zastanawia nad przydatnością "skarbyczków", bo wszyscy je mają
Ktoś projektujący te szafy miał wizję "mysliwego" ... co to ma 2-4 szt broni za pierdylion PLN, a do tego strzela paczkę amunicji na rok (przestrzelanie i tada! polowanie).
Takie 4 paczki , i papiery w sam raz do skarbczyka wejdą ...
Jak rozumuje się w kategorii gdzie wstawić duze pudło amunicji śrutowej albo długą rurę z minionej epoki to skarbczyk jest jak cycki na byku.

A potem to już faktycznie, takie sprzedają to i my takie zrobimy ... ot ... analiza rynku.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Taka mała modyfikacja Konsmetal-a (80 cm) - wreszcie wymyśliłem, co zrobić zamiast skarbczyka:

Obrazek

Obrazek

Zmieściło się - wygodnie! - dodatkowe 6 sztuk (4 na górze i 2 pionowo na tylnej ściance), został kawałek półki i nawet rant do oświetlenia.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2019, 19:08 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
posoch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 16 października 2018, 14:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: posoch »

Zacna przeróbka. Tylko czy samodzielnie wprowadzone zmiany tego typu jak usunięcie skarbczyka nie spowoduje że tracimy klasę S1?? Bo IMP certyfikował szafę ze skarbczykiem.??
3x Łucznik wz. 70, Diana Mod. 75 U T01, Remington New Army .44 7",
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: czandragon »

proszę daj znać na jakich magnesach wisi bron. Widzę ze jest przymocowana za pomocą dwóch - jaka średnica i grubość ?
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2019, 19:32 przez czandragon, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

posoch pisze:Tylko czy samodzielnie wprowadzone zmiany tego typu jak usunięcie skarbczyka nie spowoduje że tracimy klasę S1??
Nie powoduje. Nie ingerujemy w elementy konstrukcyjne szafy. Wnętrze możemy sobie dowolnie modyfikować. Akurat w szafach Konsmetal-u jest stosunkowo łatwo, bo wszystko jest mocowane na śruby i da się wyjąć.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

czandragon pisze: Widzę ze jest przymocowana za pomocą dwóch - jaka średnica i grubość ?
30mm średnicy i 5mm grubości - najbardziej uniwersalny rozmiar ze wszystkich, które testowałem.

Kupowałem tu:
https://allegro.pl/oferta/magnes-neodym ... 4815175559
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: czandragon »

Dzięki za informacje - fajnie Ci to wyszło :)
Awatar użytkownika
SejfNet
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 marca 2015, 15:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: SejfNet »

KG92RS pisze:Taka mała modyfikacja Konsmetal-a (80 cm) - wreszcie wymyśliłem, co zrobić zamiast skarbczyka:

Obrazek

Obrazek

Zmieściło się - wygodnie! - dodatkowe 6 sztuk (4 na górze i 2 pionowo na tylnej ściance), został kawałek półki i nawet rant do oświetlenia.
Muszę przyznać, iż świetny pomysł i genialnie wyszło.
Co do modeli Konsmetala, jest model, który zamiast skrytki posiada półkę z uchwytami na broń krótką, gdzie półkę można odkręcić. Za półką w razie "w" jest miejsce na dłuższe jednostki do 144 cm. po całej szerokości.

https://www.sejfnet.pl/mlb-standard/120 ... results=24
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2019, 21:09 przez SejfNet, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

SejfNet pisze:zamiast skrytki posiada półkę z uchwytami na broń krótką, gdzie półkę można odkręcić.
Mi zależało na tym, żeby została pionowa przegroda, więc nie mogłem usunąć całego skarbczyka - podobnie byłoby z półką. Dodatkowo chciałem zostawić rant z tyłu, bo już miałem tam oświetlenie, które sprawdza się znakomicie i szkoda byłoby je usuwać (pozostawienie na pionowej ścianie nie wchodziło w grę, bo diody są bardzo jasne i oślepiają). Stąd taki pomysł.

Przy okazji rozwiązałem problem z Micro Galil-em, który ma tak sakramenckie wymiary, że nigdzie w szafie nie pasował. A teraz stoi sobie na lufie na półce za uchwytami na długą i akurat pasuje:

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”