Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sieky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 marca 2012, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: zachodnie pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: sieky »

Czy ktoś z szanownego grona certyfikował szafy z tej firmy http://www.metalowiec.bialystok.pl/?ext=szafki_na_bron
G17,Moss 590a1, Margolin, PM63 :502:
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Hubert »

Kupujcie jak największe szafy. Ważna jest głębokośść bo przy varmintach, karabinach matchowych, przeziernikach robi się mało miejsca. Lekki sztucer myśliwski to nie karabin z lufą jak szyna kolejowa ze szkłem jak rura kanalizacyjna i wieżami taktycznymi czy target. Moim zdaniem 40cm to minimum. Warto pamiętać aby uchwyt dla luf odsunąć od tylniej ścianki 8-10cm bo te fabryczne piankowe wymiary to nieporozumienie.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: fusz »

@sieky, nie znam niestety nikogo, kto próbowałby certyfikować. Ale obawiam się, że przez wzgląd na parametry tych szaf (znam te modele), może nie być takiej możliwości. Chyba tylko kontakt z IMP pozostaje, by rozwiać wątpliwości.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
carl0s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 14 lipca 2017, 00:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: carl0s »

sieky pisze:Czy ktoś z szanownego grona certyfikował szafy z tej firmy http://www.metalowiec.bialystok.pl/?ext=szafki_na_bron
Ja próbowałem kontaktu z IMP w sprawie certyfikacji podobnej szafy (dokładnie takiej jak ta w linku: https://www.olx.pl/oferta/szafa-na-bron ... 268f014301)
"Nazwa wyrobu:
Szafa na broń myśliwską
Typ: SMB-1
Producent:
Spółdzielnia pracy "Metalowiec" ul. Wincentego Pstrowskiego 26 10-602 Olsztyn"

IMP po wstępnej ocenie dało mi odmowę bo:

"szafa nie spełnia wymagań brak systemu ryglowania i zamka skarbcowego - nie będzie klasy S1"

Obawiam się, że w tym przypadku co podałeś również jest brak systemu ryglowania. Ale aby mieć pewność zawsze możesz do nich napisać e-maila z pytaniem, odpowiadają szybko i to nic nie kosztuje.
krzy17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2007, 10:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: krzy17 »

Czy ktoś posiada taki sejf?
https://allegro.pl/sejf-kl-s1-na-bron-w ... 75873.html

Warto?
Przy okazji, czy półka się wyciąga?
StingerX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 30 marca 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: StingerX »

Najtańszy na allegro, warto.
Masz przewijające się w wątku markowe firmy. Ale nie, porozmawiajmy jak zaoszczędzić 10zł.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 10:17 przez StingerX, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Didymos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 30 października 2014, 10:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Didymos »

krzy17 pisze:Czy ktoś posiada taki sejf?
https://allegro.pl/sejf-kl-s1-na-bron-w ... 75873.html

Warto?
Przy okazji, czy półka się wyciąga?
Ja mam, wykonanie OK, półka się wyjmuje, chociaż wymaga to pewnej ekwilibrystyki, bo jest dosyć ciasno dopasowana, ale da się wyjąć i, co ważniejsze, włożyć z powrotem :)
Swoją drogą, moja półka miała bardzo ostre krawędzie, to kawałek blachy ucięty na gilotynie i zakrępowany, polecam to to okleić/obrobić, bo gryzie w palce.
ChriS_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2018, 08:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: ChriS_ »

skipper pisze:Nie mogę edytować poprzedniego posta więc dodaję nowy.

Ostatecznie zdecydowałem się na Konsmetal MLB 150D/10+4. Dostawa i wniesienie na miejsce docelowe sprawnie załatwione przez jedną z warszawskich firm. Jakość wykonania zaskoczyła mnie naprawdę pozytywnie.
Ile dałeś ostatecznie za te szafę? Posiłkując się Twoim postem bo szafa w sumie duża i niedroga znalazłem taki sklep:

https://www.sejf-szafanabron.pl/pl/p/sz ... ONSMETAL/6

Czy ktoś tutaj kupował? Szafa 1880zł. Brałbym bez dodatkowego wyposażenia. Firmy kurierskie POLASZEK, VALBERG, SZYBAS, KONSMETAL <- tutaj też bym prosił o poradę kogo wziąć żeby było dobrze. Domek jednorodzinny, wniesienie po schodach do sypialni.

I najważniejsze, ile czekałeś? Chciałbym to załatwić w max 10 dni, tzn mieć już szafę zamontowaną.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: mic-ek »

...
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2018, 16:21 przez mic-ek, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
ChriS_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2018, 08:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: ChriS_ »

Dzięki za pomoc :)

Szafa jest już u mnie. Bardzo dobre i solidne wykonanie. W środku masa miejsca. Kontakt ze sklepem świetny. Akurat mieli dostawę, więc dostałem w 3 dni.


Teraz Strike One Speed na początek.


Pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Klient otrzymuje dwa odlewane klucze. Zgodnie z rozporządzeniem osoba posiadająca szafę na broń klasy S1 musi zabezpieczać odpowiednio klucz, jest ona odpowiedzialna za jego przechowywanie oraz zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich (np. dzieci).
Możesz napisać, gdzie dokładnie jest napisane to, że mam odpowiednio zabezpieczyć klucz?
Bo z tego co pamiętam to jest mowa o zabezpieczeniu dostępu do broni osobom nieuprawnionym i klucz może sobie wisieć na kołku - oczywiście dużą rolę tutaj ma zdrowy rozsądek, ale błędem jest pisanie, że coś takiego jak zabezpieczenie klucza jest w rozporządzeniu.
Awatar użytkownika
SejfNet
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 marca 2015, 15:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: SejfNet »

LARPAK pisze:
Klient otrzymuje dwa odlewane klucze. Zgodnie z rozporządzeniem osoba posiadająca szafę na broń klasy S1 musi zabezpieczać odpowiednio klucz, jest ona odpowiedzialna za jego przechowywanie oraz zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich (np. dzieci).
Możesz napisać, gdzie dokładnie jest napisane to, że mam odpowiednio zabezpieczyć klucz?
Bo z tego co pamiętam to jest mowa o zabezpieczeniu dostępu do broni osobom nieuprawnionym i klucz może sobie wisieć na kołku - oczywiście dużą rolę tutaj ma zdrowy rozsądek, ale błędem jest pisanie, że coś takiego jak zabezpieczenie klucza jest w rozporządzeniu.
Dzień dobry,
Klucz powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla osób nie mających uprawnień do posiadania broni palnej. Najlepszym sposobem na przykład jest przechowywanie kluczy do szafy na broń długą w sejfie na broń krótką albo w małym sejfie na dokumenty niekoniecznie klasy S1.

Istotną rzeczą jest by klucze nie były przechowywane z innymi kluczami np. do mieszkania lub garażu, gdzie inne osoby mają dostęp do tego klucza.

Swego czasu była taka sytuacja u pewnego klienta, że przyszedł policjant na kontrolę, a w mieszkaniu nie było właściciela broni palnej tylko jego małżonka. Klucze były zawieszone na haczyku z innymi kluczami domowymi, więc Pani otworzyła sejf pokazując, że broń jest przechowywana zgodnie z normą PN - EN 14450 tj. klasy S1.

Niestety na nieszczęście tej Pani policjant zaczął wypytywać czy ta osoba :
- ma pozwolenie na broń,
- jeśli nie, dlaczego ma dostęp do sejfu ?

Nie wiem jak się skończyła ta sprawa, jednak ten Pan miał spore nieprzyjemności.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

identyczną historię słyszałem tylko zamiast klucza w roli głównej była "strzelba na wieszaku" - to są chyba trochę takie miejskie legendy. Ale mimo wszystko dobrze działają na wyobraźnię. W mojej osobistej ocenie - udostępnienie klucza, który umożliwia dostęp do broni = udostępnienie broni.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Gdzieś czytałem o wyroku sądu, w sprawie dotyczącej broni, gdzie klucz do sejfu był przechowywany luzem, w szufladzie stołu w pomieszczeniu, w którym stał ów sejf. Sąd nie dopatrzył się w tym niczego zdrożnego, twierdząc, iż ustawa i rozporządzenie mówią o zabezpieczeniu broni, ale niczego nie mówią o zabezpieczeniach klucza...
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

i pewnie co sąd to inna interpretacja... dlatego każdy powinien mieć swój zdrowy rozsądek jak napisano wyżej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”