Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Szafa na broń

Post autor: igloo »

Witam,
Od "jakiegoś" czasu obserwuje modele i ceny szaf typ S1 ( mnie osobiście interesuje szafa o wymiarach ok 1500x600x450mm np MLB105s/6 ), i muszę przyznać ze spotkałem się z różnymi opiniami na temat ceny.
Niektórzy twierdzą że można podobną ( zależy od producenta) kupić za kilkaset złoty (powiedzmy do 1500 PLN) i mam tu na myśli cenę "brutto" czyli do zapłacenia.
Jak dotąd nie udało mi się znaleźć szafy w tych wymiarach i o podobnej funkcjonalności w takiej cenie. Z reguły to koszt od 2000 w górę.

Może ktoś ma już jakieś doświadczenia i zechce się nimi podzielić ? :-)
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: C3PO »

http://skawinski-sklepmysliwski.pl/szaf ... t-165.html coś takiego?

Na ile sztuk broni? Czy ma mieć wydzielone półki? Czy ma mieć jakieś skarbczyki? Jak napiszesz więcej to każdy będzie mieć prościej aby ci pomóc :)
Pamiętaj, że półki w środku można dorobić sobie np. ze sklejki zamiast dopłacać do "fabrycznych".
Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igloo »

miałem na myśli raczej coś takiego :
http://www.konsmetal.com/sejfy/nabron/mlb150s6k-s1.php ( link powyżej)
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: longer »

Igloo


poniżej link:

http://www.imp.edu.pl/cert/cert_szafy_bron.html

później tylko wujek google i telefony do sklepów... negocjuj

Vismag ma ciekawe szafy na www, ale już się wypowiedziałem nt tego sklepu w innym wątku :-D
Artlight
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 05 września 2014, 13:50
Tematy: 1
Lokalizacja: Legia W
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artlight »

igloo pisze:Może ktoś ma już jakieś doświadczenia i zechce się nimi podzielić ? :-)
Podobnie jak Ty szukam szafy już od jakiegoś czasu i to dokładnie w podobnych wymiarach. I oczywiście na początku bez problemu "wydaje się", że znalazło się korzystniejszą ofertę od tej z konsmetalu. Jednak jak sprawdzisz w szczegółach, to już nie jest to oczywiste.
Te wszystkie "tańsze rozwiązania, przy podobnej aranżacji wewnątrz szafy, zwykle:
- mają głębokość max 35cm, a nie 44 jak konsmetal,
- nie mają dodatkowych półek w drzwiach.

Cena linkowanej przez Ciebie szafy to nieco ponad 2000zł w http://www.eurosejf.com.pl/, w cenie masz jednak dostawę w Wawie i okolicach.

Dla przykładu, tzw. promocja: http://odyniec.pl/?32,szafa-na-bron-1011-g-3-1s-3p
Dolicz do tego powiększenie głębokości (w opcjach po prawej stronie) i koszt transportu i już masz cenę jak w eurosejfie, a półek w drzwiach brak.

Ciągle jeszcze szukam, ale wygląda na to, że tej sejf z konsalmetu jest ciekawą propozycją.
Awatar użytkownika
Miałczyński
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:16
Tematy: 3
Lokalizacja: Kartuzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Miałczyński »

Ja ze swojej strony również polecę tę szafę, lecz model z dodatkowymi półkami:
http://www.antybandyta.pl/szafa-na-bron ... p-351.html

Posiadam i jestem bardzo zadowolony. Półki możemy sobie do woli regulować wg. własnych potrzeb, lub nawet je zdemontować, gdy zajdzie taka potrzeba. Owszem szafa ma z lekka mniejszą głębokość od tej z Konsmetalu i nie ma półek w drzwiach, ale nie sądzę, by było to warte przepłacania 700, lub jak w przypadku wersji bez półek 900zł. Moim zdaniem lepiej byłoby tę różnicę przeznaczyć na zakup pierwszej broni :roll:
Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igloo »

niestety ale muszę się zgodzić w pewnych szczegółach z Artlight.
Te wszystkie "tańsze rozwiązania, przy podobnej aranżacji wewnątrz szafy, zwykle:
- mają głębokość max 35cm, a nie 44 jak konsmetal,
- nie mają dodatkowych półek w drzwiach.
Faktem jest że choć są na rynku tańsze rozwiązania to czy są one optymalne ? na to pytanie właśnie staramy się odpowiedzieć :-)

Szafa którą opisuje kol. Miałczyński, oczywiście też jest ciekawa, ale ( bo zawsze jakieś jest)
Przede wszystkim "w standardzie" oferuje możliwość schowania 4 szt broni długiej ( chyba że coś ominąłem ?

Gdzie w tym samym gabarycie konsmetal oferuje możliwość ustawienia 6 szt ( w zasadzie nawet siedmiu).
Pułki oczywiście w konsmetalowej MLB 105s/6 są zapewne węższe ( mają o ile pamiętam 192mm szerokości) więc zmieści się na nich mniej niż w Odyńcu.

No i pułki na drzwiach, niby nic a jednak to dodatkowe miejsce na przechowanie ( w niewykorzystanej skąd skądinąd powierzchni) np: pudełek z amunicją, lub innych aksesoriów, czy nawet pudełek na broń. Taka półka ma wymiar 200x80x80 mm. Więc coś zawsze tam się schowa.

Dodając do tego głębokość 45 cm ( czyli możliwość dodatkowego schowania co najmniej 2 szt broni w części "długiej" w poprzek szafy) daje nam to załkiem spore zagospodarowanie przy tym samym gabarycie co wspomniana szafa http://odyniec.pl/?32,szafa-na-bron-1011-g-3-1s-3p
Jeżeli chcieli byśmy dostosować Odyńca do takiego zagospodarowania przestrzeni, to ( kolor też ma pewne znaczenie) nagle wydaje się że kosztuje ponad 2 000,00 zł, i nadal nie ma takiej funkcjonalności jak Konsmetal

to oczywiście moja subiektywna ocena, i w głębi żywię nadzieje ze jakiś produkt lub dystrybutor na rynku umkną mojej uwadze :-)
W zasadzie gdyby nie cena to była by zaj.....a uniwersalna szafa :-)
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lotnik »

igloo pisze:Witam,
Od "jakiegoś" czasu obserwuje modele i ceny szaf typ S1 ( mnie osobiście interesuje szafa o wymiarach ok 1500x600x450mm np MLB105s/6 ), i muszę przyznać ze spotkałem się z różnymi opiniami na temat ceny.
Niektórzy twierdzą że można podobną ( zależy od producenta) kupić za kilkaset złoty (powiedzmy do 1500 PLN) i mam tu na myśli cenę "brutto" czyli do zapłacenia.
Jak dotąd nie udało mi się znaleźć szafy w tych wymiarach i o podobnej funkcjonalności w takiej cenie. Z reguły to koszt od 2000 w górę.

Może ktoś ma już jakieś doświadczenia i zechce się nimi podzielić ? :-)
Mam dokładnie tą szafę o którą pytasz i zapłaciłem mniej niz 2 tys. Na stronie która podałeś kosztuje 2046 zł netto to jest 2516 brutto. Bardzo drogo.
Półki wykleiłem materiałem tak by broń nie leżała i nie obijała się o metal.
Dla mnie trochę za mała ta szafa, ale cięższej nie dałbym rady znieść do piwnicy. Pewnie niedługo kupię jeszcze jakąś.
No i nie chciałem zielonej.
Jak masz pytania to śmiało
Fajne szafy robi tez ISS - widziałem i podobały mi się tylko za niskie. Długi mosin nie wejdzie.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2015, 22:36 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
kosi77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 09 września 2014, 16:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kosi77 »

Czy ktoś ma taka szafe http://eurosejfy.pl/szafy-na-bron-mysli ... 50070.html bądź inna tej firmy?? Ja akurat potrzebuje szafy trochę niższej i głownie interesują mnie opinie o jakości wyrobów tej firmy.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lotnik »

kosi77 pisze:Czy ktoś ma taka szafe http://eurosejfy.pl/szafy-na-bron-mysli ... 50070.html bądź inna tej firmy?? Ja akurat potrzebuje szafy trochę niższej i głownie interesują mnie opinie o jakości wyrobów tej firmy.
Oglądałem szafy tej firmy na żywo, tą z linku też. Wyglada na fajną robotę. Nie kupiłem bo potrzebowałem wyższej, a na zamówienie pod wymiar trzeba było długo czekać.
Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igloo »

no i cena o jakieś 30% większa :-(
Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igloo »

Mam dokładnie tą szafę o którą pytasz i zapłaciłem mniej niz 2 tys.
lotnik, gdzie kupowałeś ?
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lotnik »

Masz namiary na pw
Awatar użytkownika
Miałczyński
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:16
Tematy: 3
Lokalizacja: Kartuzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Miałczyński »

igloo pisze:Szafa którą opisuje kol. Miałczyński, oczywiście też jest ciekawa, ale ( bo zawsze jakieś jest)
Przede wszystkim "w standardzie" oferuje możliwość schowania 4 szt broni długiej ( chyba że coś ominąłem ?
Owszem z założonymi półkami mieści tylko 4 szt, lecz tak jak napisałem półki można zdemontować i wówczas mamy po prostu szafę G3/S1/8, o której wspomniał C3PO, a w której mieści się 8 szt. broni długiej. Jest to więc jakiś plus w porównaniu do szafy Konsmetal, w razie gdyby nam się półeczek odechciało na koszt 4 dodatkowych miejsc na broń długą. Z krótką jak wiadomo nie ma takiego problemu jeśli chodzi o przechowywanie, bo zawsze się na nią miejsce znajdzie, a reszta rzeczy typu szpraje i czyścidła rodzaju wszelkiego w szafie przecież być nie muszą :wink: Sam przy wyborze szafy kierowałem się rzeczami takimi jak półki czy skarbczyk, ale warto też zwrócić uwagę na... wagę - o ile nie mieszkasz "na wysokościach". Moją G3/S1/8/P wnosiliśmy w 5 osób. Niby te 100kg to nie dużo, ale strasznie nieporęcznie się takiego kloca wnosi nawet na 1-sze piętro.
W zasadzie to twój wybór, twoja przyszła szafa. Sam wiesz doskonale czego potrzebujesz. Ja ze swojej strony polecam jednak Novcan'a. Szafa bardzo przyjemna, dobrze i solidnie wykonana a i kieszeni nie wypierze jak sugerowany przez Ciebie Konsmetal, choć jak wiadomo to dopiero początek wydatków :)
Awatar użytkownika
igloo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igloo »

co da zasady to chciałbym zmieścić w tej szafie odrobinę więcej niż 8 szt broni.
Np 6-8 długiej i np 10 krótkiej + amunicja+ inne gadżety :-)
Do tej twojej da się tyle ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”