Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

dariuszd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 10 lipca 2017, 15:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: dariuszd »

Perun0705 pisze:Witam.
Czy możliwa jest samodzielna wymiana zamka
https://www.google.com/imgres?imgurl=x- ... mrc&uact=8
na zamek
https://www.sejfy-stalpol.pl/glowna/294 ... results=90 ....???

TAK :piwo:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

dariuszd pisze:
Perun0705 pisze:Witam.
Czy możliwa jest samodzielna wymiana zamka
TAK :piwo:
Samodzielna? A co z gwarancją? Co z certyfikatem? Przecież to producent ma papiery z IMP, a nie użytkownik szafy...
kondziu696
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 lipca 2019, 09:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kondziu696 »

Witajcie !

Poszukuję informacji na temat awaryjności zamków elektronicznych szaf S1 - jeśli takowych doznaliście. Również warte uwagi byłyby doznania po okresie gwarancyjnym takich zamków. Byłbym też wdzięczny za podanie modelu zamka, który był awaryjny.

Dzięki i pozdrawiam!
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

kondziu696 pisze: Poszukuję informacji na temat awaryjności zamków elektronicznych szaf S1
Dawno, dawno temu, doprowadzaliśmy klientowi do porządku serwerownię po uderzeniu pioruna w budynek (trochę sprzętu poszło...). W pomieszczeniu, przez które przechodziliśmy, ślusarz walczył z sejfem, w którym - od tego samego pioruna - padł zamek. Wtedy mnie to jeszcze nie interesowało, więc nie znam typu/producenta.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: m2c »

Ty kup tą szafę z tym zamkiem elektronicznym i nie kombinuj, tutaj też kiedyś szukałem i pytałem ;) Potwierdźcie tylko koledze że ma kupić największą jaką tylko zmieści bo chyba mi nie wierzy :P
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

m2c pisze:Potwierdźcie tylko koledze że ma kupić największą jaką tylko zmieści bo chyba mi nie wierzy :P
Potwierdzam. Każda szafa, prędzej, czy później, okazuje się za mała... Na własnej skórze lepiej przekonać się o tym później, niż prędzej :) Czyli trzeba kupić największą.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Vantor »

Ja zainwestowałem w elektroniczny i jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji. Z kluczem bym od zmysłów odchodził. Dołóż do tego wysyp postów o znalezionych na ulicy kluczach z... Kluczem do sejfu.

Mniej awaryjnie wyjdzie Ci elektryk :D
kondziu696
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 lipca 2019, 09:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kondziu696 »

m2c pisze:Ty kup tą szafę z tym zamkiem elektronicznym i nie kombinuj, tutaj też kiedyś szukałem i pytałem ;) Potwierdźcie tylko koledze że ma kupić największą jaką tylko zmieści bo chyba mi nie wierzy :P
Hahaha, no dobra, niech będzie 8-) 8-) 8-)
kami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:44
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kami »

Vantor pisze:(...) Z kluczem bym od zmysłów odchodził. Dołóż do tego wysyp postów o znalezionych na ulicy kluczach z... Kluczem do sejfu. (...)
1000% poparcia.
Szafa na klucz to przeniesienie problemu a nie jego rozwiązanie. Trzeba kupić sejf ....... na ten klucz :) I się robi kwadratura koła.

Jestem chyba starej daty, bo mam zamek kręcony, z filmów - coś tam w lewo, coś tam w prawo i sezam się otwiera.

Podobno nie ma szans otworzyć takiego sejfu po pijaku. Za dużo kręcenia jest. Ale nie sprawdzałem.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lemuchr »

Ja osobiście wolałem dołożyć do większej szafy niż do zamka innego niż kluczowy. A na klucz zawsze jakieś ustronne miejsce się znajdzie.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Spyderco »

Nigdy w życiu nie zgubiłem kluczy, noszę dwa zestawy: domowy i do pracy. Klucz do szafy mam przy sobie i nie wpadam w paranoję jeśli szanowna połówka wweźmie je do ręki a zamiast zamka elektronicznego warto kupić większą szafę :103:
.22, .223, 9x19, 12GA
kami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:44
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kami »

Spyderco pisze:Nigdy w życiu nie zgubiłem kluczy (...)
Trudno z takim stwierdzeniem dyskutować, bo to argument nastolatka a nie człowieka posiadającego pozwolenie na broń.
Spyderco pisze: (....) nie wpadam w paranoję jeśli szanowna połówka wweźmie je do ręki (...)
To nie o taki scenariusz chodzi, kolego. Pod Twoją nieobecność przychodzi policja i pyta gdzie jest szafa. Szanowna połówka pokazuje. I pada pytanie, czy mogłaby otworzyć, bo złożyłeś wniosek a oni muszą coś sprawdzić. Żona wyjmuje klucz i ....... jest pozamiatane.
Albo idziesz na rower, a Twój nastoletni syn (sprawdzić, czy nie ksiądz) chce się popisać przed kolesiami czego to tata nie ma w szafie. Przykłady można by mnożyć.

Ale zgadzam się, że każda szafa szybko okazuje się za mała. I wcale nie musi chodzić o zakup dodatkowej broni a o amunicję do niej. Oczywiście jak ktoś strzela dynamikę i chodzi na treningi.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: aksel »

Szczególnie jak planujesz zakup gladkiej lufy.
10 paczek amunicji ( a to tylko 250 sztuk) robi poważną objętość.
Guns and .....roses
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: lemuchr »

kami pisze: To nie o taki scenariusz chodzi, kolego. Pod Twoją nieobecność przychodzi policja i pyta gdzie jest szafa. Szanowna połówka pokazuje. I pada pytanie, czy mogłaby otworzyć, bo złożyłeś wniosek a oni muszą coś sprawdzić. Żona wyjmuje klucz i ....... jest pozamiatane.
Albo idziesz na rower, a Twój nastoletni syn (sprawdzić, czy nie ksiądz) chce się popisać przed kolesiami czego to tata nie ma w szafie. Przykłady można by mnożyć.
Nie wiem Kolego jak u Ciebie. Ale u mnie jak robiłem pozwolenie na broń moja małżonka uczyła się ze mną. Zna wszystkie zasady bezpieczeństwa jak i przepisy dot. przechowywania i obchodzenia się z bronią. I dobrze wie że jak policja przychodzi to mówi że męża nie ma w domu i jedyne co to może szafę pokazać. A jak ja jestem to może nam kawę zaproponować.

Dlatego nie mam problemu z tym gdzie przetrzymuje klucz i jego drugi egzemplarz.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Vantor »

Widzisz ja problemu z wielkością nie mam, bo większej mieć nie mogę (ograniczenie miejsca, w bravo 7 i tak trochę się zmieści), a zamek elektroniczny uważam za świetną inwestycje
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”