Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: Marin205 »

Mariusz888 pisze:.... Dowiedziałem się również, że Paweł L. już tam nie pracuje ....
Paweł z Mariuszem (cały dział handlowy Stalpol) pracują w nowej firmie ... z sejfami. Fabryka Sejfów

Z tego co wiem to nowa firma i mocno się rozpycha jeśli chodzi o ceny. Jeszcze nie mają strony ale kontakt przez https://www.facebook.com/FabrykaSejfowPL/
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 12:13 przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Wielki_Wezyr »

Mariusz888 pisze:Ja nie neguję podwyżek cen stali, chociaż nie śledzę ich jakie one są. Pytanie czy są one AŻ TAKIE. Myślę, że nie, bo największa różnica pomiędzy starą a nową ceną jest na najmniejszej szafie, gdzie nawet pomimo pogłębienia, szerokość i tak jest mniejsza w stosunku do pogłębionej większej szafy. Logicznie rzecz biorąc materiału z którego produkowana jest szafa również jest trochę mniej.
Strzelców przybywa w szybkim tempie a prawo jest tskie, że nie masz wyjścia i szafę kupić musisz. Producenci o tym wiedzą i kształtują ceny.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
bailif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2017, 14:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: bailif »

Witam forum jako swiezak,

w temacie - przed chwila rozmawialem z fabryka sejfow, ceny w stosunku do tego co sie pojawia u innych dostawcow nieco (w przypadku mojego pytania o szafe warta 2500zl - 250zl taniej) natomiast co innego ciekawego uslyszalem - nie wiem skad Pan P.L. ma ta informacje, ale na moje pytanie o mozliwosc usuniecia skarbczyka uslyszalem ze planowana jest zmiana w przepisach wymagajaca przechowywania amunicji w skarbczyku wewnatrz sejfu na wzor niemiecki... co wydaje mi sie absurdem w swietle faktu niedawnej zmiany S1, oraz tego jak duzo jestes w stanie przechowac w wew skarbczyku, to juz moj spiskowy zmysl podpowiada ze to wygladaloby na lobby producentow szaf, bo pewnie dla duzej czesci osob kupujacych hurtowo amunicje jedyna sensowna opcja to druga szafa-skarbczyk tylko na amunicje ;)
Nie troluje, powtarzam co uslyszalem od kogos kto teoretycznie siedzi w branzy
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 14:23 przez bailif, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: mic-ek »

Powodzenia w zmieszczeniu amunicji od strzelby w tym skarbczyku. To by zmuszalo do zakupu po 100 szt.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: tribal »

Jak mamy większe ilości przydaje się druga szafa a w niej trzymamy amunicje, proch do elaboracji i spłonki.
Ale ale, to ma być skarbczyk więc wstawiamy szafę S1 do szafy S1 ( bo skarbczyk tez zapewne musi być S1) i legalnie trzymamy amunicję. :shock:
Jeszcze wprowadzą ograniczenie ilościowe co do trzymanego prochu jak w Niemczech to w ogóle będzie fajnie :evil:
No ale zawsze można trzymać w kanapie nadwyżki jak do skarbczyka nie wchodzi, bo jak to sprawdzić. :wink:
Awatar użytkownika
bailif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2017, 14:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: bailif »

mam nadzieje ze to tylko taka historia handlowca, jako tlo odpowiedzi na moje pytanie poniewaz konsmetal niechetnie cokolwiek przerabia, co wyczytalem w historii tego watku
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: arturo111 »

Bujda.
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kjed »

Ja właśnie miesiąc temu zrobiłem pełen przegląd wszelkich szaf i moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny ma.... KONSMETAL.

Zamówiłem szafę Konsmetal MLB 150D/10-EM, czyli największą jaką robi Konsmetal z zamkiem szyfrowym elektronicznym w kolorze czarnym za kwotę 2436,63 zł brutto. (w tym dopłata za kolor czarny i dopłata za zamek elektroniczny szyfrowy)

Ceny w Stalpolu czy Novcan były porównywalne.
Miałem okazję obejrzeć w sklepach na własne oczy szafy tych 3 producentów i moim zdaniem najlepszą jakość oferuje Konsmetal.
Ma także dodatkowe półki na drzwiach - sądzę, że za kilka lat jak wykorzystam wszystkie promesy z mojego pozwolenia to tak będzie tutaj ciasno...

Co do transportu to 123 zł brutto transport z magazynu w Warszawie kilkadziesiąt km pod Warszawę z wniesieniem po schodach na I piętro. Chyba był to transport sklepu.

Mój dostawca: Konsmetal-Poltrezor, Al. Jerozolimskie 103, Warszawa
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: McMonster »

Konsmetal robi większe szafy, ale nie nazywają się "na broń". Mają stosowny certyfikat i to się liczy. Są droższe, ale w przeliczeniu na przestrzeń wychodzą prawdopodobnie taniej.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Ta Fabryka Sejfów ma łudząco podobne zdjęcia do szaf Konsmetalu.
Czy ktoś się orientuje, czy to jest ten sam producent ?
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: carambas »

Kupiłem szafę Konsmetalu MLB150S14, czyli największą wersję bez półki na pistolety. Właśnie przyszła kurierem. Mam też Novocana w wersji na 10 luf + pólka G3/S1/14/P (z przegrodą), która ma tę samą szerokość i wysokość.

Co ciekawe, szafa z Konsmetalu była znacznie tańsza -- kupiłem ją na allegro po 1750 zł z darmową wysyłką (!). Jak przeglądałem większość sklepów to wysyłka wychodziła około 140 zł, więc warto mieć to na uwadze i sprawdzić allegro. Rzecz jasna musiałem jeszcze zapłacić za wniesienie na piętro (120 zł za dwóch gości), więc darmowa wysyłka się przydała.

Konsmetal jest głębszy o jakieś 5cm. Daje to sporo miejsca więcej na naboje. Jednak w środku szafy jest dziwna konstrukcja na gąbkę do przytrzymywania luf -- taka jakby mini półeczka o głębokości 7.5cm. Nie wiem jeszcze, czy to pomoże w układaniu sprzętu, czy przeszkodzi.
Fajne jest to, że skarbczyk na amunicję nie jest na całej szerokości szafy. Zatem bez wątpienia zmieści się tam dłuższa broń niż standard (myślę że zmieści się broń o długości 148-150cm).
Konsmetal ma dziury na mocowanie u dołu szafy. Wydaje mi się to gorszym rozwiązaniem niż w Novocanie, bo po pierwsze szkoda podłogi, a po drugie przykręcenie do podłogi na pewno daje gorszą stabilizację niż do ściany (moment obrotu jest większy). Ja nie przykręcam szaf, ale zdecydowanie wolałbym to robić do ściany niż do podłogi.

Żałuję, że nie kupiłem od początku Konsmetala. Wygląda na lepszy produkt, ma więcej miejsca, kosztuje nawet mniej (za Novocana dałem 1840 zł + 127 zł wysyłka).
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Faktycznie, ceny potrafią się wahać w przedziale 500 zł na tym samym produkcie.
MLB150D/10 znalazłem za 1620 zł z gratisową wysyłką, gdzie ceny na allegro, to ~1900 zł...

To jest chyba identyczna szafa, jak Twoja z tym, że ma półki o ile dobrze widzę.
Na terenie Wrocławia szukałem firmy, która wnosi i dodatkowo trzeba dopłacić +250 zł, ale to jest usługa wniesienia na 4-te piętro.
Cena wzrasta wraz z ilością pięter.

Zdecydowałeś się na wersję S, będziesz sam robił sobie półki, czy są Ci zbędne ?
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: coolik »

carambas pisze:Konsmetal ma dziury na mocowanie u dołu szafy.
Też się na to naciąłem, ale z własnej winy, Konsmetal domyślnie robi u dołu dziury, ale jak napiszesz, że chcesz z tyłu to zrobią też z tyłu. W sensie Konsmetal robi, nie wiem jak sprzedawcy z allegro. A i też uważam, że logika w tym żadna, ale życie mnie już nauczyło, żeby nie szukać wszędzie logiki ;)
mobilny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 21 kwietnia 2005, 22:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: mobilny »

A ja mam Stalpolu Gun Guard 15 optic /w z przegrodą - 7. Jest to szafa dwudrzwiowa. Dokupiłem matę na drzwi za 100 zł. Jestem zadowolniony. Problem był z wtarganiem tych 140 kg na czwarte piętro. Żonka kupiła wózek w Castoramie (trzy kółka z każdej strony). Jednak trzech chłopa trzeba było, aby zatargać ją do mieszkania. Gdy otwiera się dwoje drzwi, to jest stabilniejsza niż gdyby otwierało się jedne, ale szerokie. Na wszelki wypadek zakotwiczyłem ją do ściany. Z obawy żeby się nie gibnęła na kogokolwiek. Tyle kilogramów jakby przygniotło, to nieszczęście gotowe.
Nie należy oszczędzać na broni i amunicji.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: carambas »

Officer_199 pisze: Zdecydowałeś się na wersję S, będziesz sam robił sobie półki, czy są Ci zbędne ?
Tak jak pisałem, mam już jedną szafę z przegrodą i z 4 półkami. Na jednej półce może się na luzie zmieścić 6 pistoletów (choć nie dłuższych niż margoliny), więc się z bronią krótką mieszczę w tej jednej szafie. Pistolety trzymam pionowo, na prętach włożonych w lufę. Pręty są magnesem przymocowane do ścianki szafy i się to wszystko nieźle trzyma. Oczywiście pręciki należy czymś osłonić, żeby lufy nie zdzierało. Ja wybrałem rurkę termokurczliwą do instalacji, w 3 warstwach.

Mam też mały sejf na zamek elektroniczny z kodem, w którym trzymam broń "podręczną" i klucze do dużych szaf. Taki sejf kosztował mnie 700 zł brutto, więc dużo taniej niż zamki elektroniczne do dużej szafy. I wystarcza na wiele szaf i kluczy do nich :)

Nie ma co przesadzać z półkami, ja wykorzystuję tylko jedną półkę na broń, na innych jest amunicja (która może być w skarbczyku, lub w kartonach poustawianych na sobie w szafie) oraz jakieś dodatki, które mogłyby nawet w zwykłej szafie leżeć (słuchawki, kabury, zbijaki, etc).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”