Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7569
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Zawsze może stać w pionie jako długa ;)
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: desperado »

Ten Ruger to kawał armaty :-)
Awatar użytkownika
panmarcin407
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 07:06
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Szafa na broń

Post autor: panmarcin407 »

może da ktoś jakiś domowy patent jak postawić pistolet w pionie zeb6 zajmował najmniej miejsca. Tani nieskomplikowany sposób
:502:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7569
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Obrazek

Na półce "do góry nogami" lub w pudełkach - druga półka.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Panowie mam pytanie, rozglądam się za szafą powoli.
Problemem jest tylko jej wniesienie na... 4 piętro.
Podoba mi się MLB 150D/10, ale waży 140 kg i obawiam się trochę o strop, a poza tym problemem też jest wniesienie tego cuda.

Czy ktoś z Was może korzystał już z usługi wniesienia szafy i może polecić któryś ze sklepów, oferujący taką usługę ?
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Rimski »

Strop... bez przesady, jakby Twój strop miał problem z masą 140kg to byłby niebezpieczny gdy dwie dorosłe osoby staną blisko siebie :-)

W kwestii wniesienia to może poszukaj jakiś lokalesow chętnych do dorobienia paru złotych na piwo. Firmy raczej chętne nie będą bo to trzeba "dwóch chłopa" wysłać a raczej mało które firmy kurierskie są tak rozrzutne aby do dostawczaka zatrudniać dwie osoby obsługi. No ale... zawsze można dzwonić i zapytać.
Awatar użytkownika
Stormtrooper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 20:43
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Stormtrooper »

Officer_199 pisze:Panowie mam pytanie, rozglądam się za szafą powoli.
Problemem jest tylko jej wniesienie na... 4 piętro.
Podoba mi się MLB 150D/10, ale waży 140 kg i obawiam się trochę o strop, a poza tym problemem też jest wniesienie tego cuda.

Czy ktoś z Was może korzystał już z usługi wniesienia szafy i może polecić któryś ze sklepów, oferujący taką usługę ?
Proponuję zadzwonić do Konsmetalu i zapytać o koszt dostawy z wniesieniem. Ja zapłaciłem śmieszne pieniądze, porównywalne z samą firmą kurierską, a w cenie dostałem jeszcze montaż. Wszystko trwało 10 minut.

Przerabiałem już wnoszenie dużych i ciężkich rzeczy do mieszkania i teraz staram się korzystać z dedykowanych usług, chociaż nie jestem ułomkiem. A dawanie na piwo lokalsom nie musi być dużo tańsze, w dodatku nie mam za bardzo ochoty chwalić się żulikom, co mam w mieszkaniu.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 18:01 przez Stormtrooper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Widzicie Panowie, strop drewniany, stara kamienica- trochę mam obawy, chociaż również biorę pod uwagę, że czasami wpadają znajomi i 6-8 osób waży "trochę więcej".

Jeśli chodzi o wnoszenie przez "lokalsów", to właśnie odpada, przemyślałem już taką opcję.
Niech coś się wydarzy, któryś upuści i tragedia gotowa, to jednak 140 kg.

Wiem, że tanie wniesienie nie będzie, ale też nie chcę wydawać 1/4 ceny szafy- w Sejfnecie mi zakrzyczeli 450 zł... netto.

Dzięki za cynk, napiszę do Konsmetalu.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 19:52 przez Officer_199, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kermorvan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwietnia 2015, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kermorvan »

Zamawiałem szafę w Stalpolu, który nie chciał pośredniczyć między mną a firmą kurierską i sam musiałem dzwonić do ich kuriera (wówczas to był PEKAES). Pomimo ustaleń przysłali tylko jednego faceta w transporcie z szafą choć prosiłem o transport z wniesieniem (na szczęście miało być płatne na miejscu do ręki) więc kurier pojechał dalej rozwozić paczki a ja zadzwoniłem do firmy od przeprowadzek. Za kilka godzin podjechało dwóch panów, wnieśli szafę raz dwa i zainkasowali chyba z 70 PLN.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Officer_199 »

Wysłałem zapytanie do kilku sklepów i firm od przeprowadzek, za radą Kolegi.
Myślę, że to rozwiąże moją sprawę, bardzo dziękuję za podpowiedzi Panowie !
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: RedSiedemosiem »

Najlepiej skontaktowac sie z firma od przeprowadzek, ew. poprosic dostawce sejfu, aby zalatwila to za nas. Koszt firmy przeprowadzkowej jest z pewnoscia mniejszy, niz koszt uslugi wniesienia w firmie kurierskiej, a w przeprowadzkach robia 'tacy' faceci, ze wciagniecie 150kg chocby na 4 pietro, to jak dla kuriera splunac ;)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: McMonster »

Krakowske Centrum Zabezpieczeń, dystrybutor Konsmetalu, policzyło mi 123 zł brutto za dostawę z wniesieniem 200-kilogramowej szafy niecały rok temu. Przy czym u mnie to było kilka schodków na wysoki parter i na wprost od nich przez drzwi. Nie wiem, czy to miało wpływ na cenę.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mariusz888 »

Jakiś czas temu pytałem o szafę i nawet dzwoniłem do StalPol'u. Zeszło mi jednak i szafy nie zamówiłem (to było chyba z 1,5 miesiąca temu). Temat jednak wrócił bo złożyłem dokumenty w WPA więc wczoraj wznowiłęm temat. Już po stronie WWW widać, że ceny wzrosły. Zadzwoniłem jednak by się upewnić...

GunGuard 15 z przegrodą | zam. elektr.| alarm | bez pogłębiania -> kiedyś 2850 // dziś 3507zł
GunGuard 15 z przegrodą | zam. elektr.| alarm | pogłębiana do 450mm -> kiedyś 3300 // dziś 4047zł
GunGuard 12 z przegrodą | zam. elektr.| alarm | pogłębiana do 450mm -> kiedyś 2850 // dziś 3780zł

Dowiedziałem się również, że Paweł L. już tam nie pracuje (to on robił dla mnie pierwszą wycenę). Pani z którą wczoraj rozmawiałem zaproponowała mi powyższe ceny, które szczerze mówiąc dla mnie są mocno lipne. Jest to 700-1000zł więcej niż przy wycenie niecałe 2 miesiące temu. Wycena miała być w ramach "zestawu strzelca sportowego", a ceny nowe wyglądają tak, jak gdybym dodał osobno szafę, osobno zamek, osobno alarm i jeszcze ewentualnie obliczył cenę pogłębienia.

GG15 w elektryce 2500
elerton - 1476zł
___________________
Łącznie 3976zł czyli AŻ ok 470zł taniej niż gdybym powrzucał wszystko do koszyka przez stronę (bo takie rachunki mogę przyjąć bez problemu dla pierwszej opcji z listy).

Czy też dostajecie ostatnio tak wysokie ceny, czy po prostu dzwoniąc trzeba mówić "albo robi pani taki a taki rabat albo nie biorę"? ;) Pytam bo byłem bardzo nastawiony na StalPol, ale przy obecnych cenach wiem, że na pewno u nich nie kupię. Do tego jeszcze jest koszt transportu = 95zł dla GG12 lub 175zł dla GG15, a niektórzy dowożą powyżej 2000zł za darmo więc dodatkowo na niekorzyść StalPolu.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 08:04 przez Mariusz888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: arturo111 »

Z uwagi na wzrost cen stali za chwilę wszyscy producenci zostaną zmuszeni do podniesienia cen .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mariusz888 »

Ja nie neguję podwyżek cen stali, chociaż nie śledzę ich jakie one są. Pytanie czy są one AŻ TAKIE. Myślę, że nie, bo największa różnica pomiędzy starą a nową ceną jest na najmniejszej szafie, gdzie nawet pomimo pogłębienia, szerokość i tak jest mniejsza w stosunku do pogłębionej większej szafy. Logicznie rzecz biorąc materiału z którego produkowana jest szafa również jest trochę mniej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”